a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-02-17, 19:11

Pudelek pisze:problem z ustawkami kibiców bywa taki, że najczęściej też ktoś obrywa "niezaangażowany" - wystarczy, aby się znalazł przez przypadek w pobliżu.


Z przykrością stwierdzam, że nie masz zielonego pojęcia o "ustawkach kibiców".
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-19, 14:07

Hans Frank (dziecko resortowe) poucza:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/syn-hans ... cji/bc4j2k
Ostatnio zmieniony 2016-02-19, 14:12 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-19, 19:06

Wow...! Taki autorytet moralny staje w obronie III RP! Kolana mi się ugięły... To jedno.
Na polskim portalu taki materiał by się nie ukazał. To drugie.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-19, 19:26

Tatraman pisze:Na polskim portalu taki materiał by się nie ukazał.


Polskojęzyczne cajtungi Ringer Axel Springer są niezawodne.
Czekać tylko na wiadomość że syn Eichmanna usprawnia transport kolejowy w Izraelu. :|
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-02-20, 14:03

Pudelek pisze:problem z ustawkami kibiców bywa taki, że najczęściej też ktoś obrywa "niezaangażowany" - wystarczy, aby się znalazł przez przypadek w pobliżu. Czyli jak na wojnie ;)



Nie wiem czy zawsze tak jest ale mam wrazenie ze bezpieczniej spotkac ustawke kibicow niz mysliwych czy milosnikow ASG.(tch dwoch grup sie autentycznie boje) Kiedys w lesie spotkalam goscia pilnujacego drogi ktory mnie poinfomowal o sytuacji- wojnie kibicow i odeskortowal w bezpieczne miejsce. A z tego co widzialam przez drzewa to tluklo sie ich tam chyba kolo setki.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-02-20, 15:46

Szyszko odwołał dyrektor Słowińskiego Parku Narodowego
5 lutego 2016 r. Minister Środowiska Jan Szyszko odwołał Panią Katarzynę Woźniak z funkcji dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego. Powodów odwołania nie podano.

Katarzyna Woźniak kierowała Słowińskim PN od kwietnia 2005 r. Przez ponad 10 lat postawiła ochronę tego parku na naprawdę dobrym poziomie. M. in. prawidłowo ustawiła priorytety ochrony SPN – z naciskiem na najbardziej potrzebujące pomocy ekosystemy wodne i nieleśne, a przy minimalizacji ingerencji w lasy. Zrezygnowała z redukcji zwierzyny w SPN, udowadniając praktycznie, że nie jest ona wcale konieczna. Zorganizowała pracę Parku tak, że SPN pozyskał znaczne finansowanie ze środków UE na realizację ważnych i ambitnych przedsięwzięć z zakresu czynnej ochrony przyrody i renaturyzacji ekosystemów. Starała się chronić Park przed presją osaczającej go zabudowy rekreacyjnej i przed presją nadmiernej tam turystyki i rekreacji.

Przeciwko ochronie Słowińskiego Parku Narodowego, a także osobiście przeciwko jego Dyrektor, od kilkunastu miesięcy jątrzyli powiatowi działacze PiS wraz z dużą grupą roszczeniowych wobec Parku mieszkańców gminy Smołdzino. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi spotykali się oni z J. Szyszko, który obiecywał im ograniczenie ochrony SPN i zmiany personalne w Parku po dojściu do władzy.


http://www.kp.org.pl/index.php?option=c ... Itemid=353
Ostatnio zmieniony 2016-02-20, 15:46 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-20, 22:14

_Sokrates_ pisze:Zaczęło się! :D


:/

"zwraca się bezpośrednio do anonimowego człowieka, który "nie był esbekiem a kontrwywiadem". Wałęsa opisuje "płaczącą prośbę" tej osoby, na którą się zgodził podpisując "podobne papiery"." :o-o
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wiadu.html

https://www.youtube.com/watch?v=7xuGeKZD4YM
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-02-21, 09:12

telefon 110 pisze:Wałęsa opisuje "płaczącą prośbę" tej osoby, na którą się zgodził podpisując "podobne papiery".


Która to już wersja? :lol
To byłby chyba dobry temat na magisterkę albo nawet na doktorat :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-21, 11:08

_Sokrates_ pisze:To byłby chyba dobry temat na magisterkę albo nawet na doktorat :D


Albo film sensacyjny. Zważywszy że był inwigilowany przez Staatssekretariat für Staatssicherheit.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 55026.html

A Mielke Erich to cwana gapa i tytan pracy. Zważywszy słynną niemiecką dokładność i precyzję....
Np:
"Akta Witt obejmują sześć grubych tomów, w jej mieszkaniu i pokojach hotelowych instalowano podsłuch. Rezultaty były naprawdę \”rewelacyjne\”. Agent opisywał, jak do pokoju sportsmenki przyszedł mężczyzna, po czym \”od godziny 20.00 obie osoby odbyły stosunek intymny, który trwał do 20.07\”.

http://www.tygodnikprzeglad.pl/stasi-cz ... a-pandory/


....któż to wie jakie kwity są przechowywane w Niemczech na Wałęsę i co poniektórych opozycjonistów.

Zresztą prawdopodobnie całe obecne niemieckie elity polityczne są umoczone po uszy. Stąd cyrk w Europie.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-22, 13:08

telefon 110 pisze:


A Mielke Erich to cwana gapa i tytan pracy.


Za Mielke Ericha panowała niespotykana nigdzie indziej wolność w demoludach.

Można było publicznie chodzić bez majtek(z czego korzystała Angela). Kupić pionierki, primusa i trabanta.

http://www.huffingtonpost.co.uk/2013/04 ... 43402.html

Niemcy zawsze stali wyżej cywilizacyjnie od polaken. :/
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-23, 11:56

http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci ... ,id,t.html

Kolejna "dobra zmiana"... jedna z wielu w ostatnich dniach, obok decyzji o ogromnej wycince w Puszczy Białowieskiej oraz przeniesieniu pieniędzy przeznaczonych na walkę ze smogiem w woj. małopolskim na odszkodowania dla Rydzyka...

Ale przecież najważniejszy jest Bolek i szafa Kiszczaka - ciemny lud ma swój temat zastępczy, poza który mało co się już przebija...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-23, 12:03

Tatraman pisze:Wow...! Taki autorytet moralny staje w obronie III RP! Kolana mi się ugięły... To jedno.

zawsze się zastanawiałem, dlaczego ocenianie człowieka przez pryzmat jego przodków jest niemal zawsze domeną tych wszystkich najprawdziwszych katolików, pobożnych, że z kolan prawie nie wstają albo z Jezusem na ustach krzyżem leżą... to kolejny przykład na to, że kadzidło jednak ma właściwości wpływające na ludzkie mózgi i cieszę się, że nie muszę dalej go wdychać... :lol
Ostatnio zmieniony 2016-02-23, 12:04 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-23, 12:29

I kolejny projekt dobrej zmiany :D

"Kontrolę celno-skarbową zakończy decyzja od której nie będzie już przysługiwało odwołanie - przewiduje projekt opracowany przez MF. Będzie można ją zaskarżyć od razu do sądu, ale zniknie druga instancja, czyli rozpatrzeni e sprawy przez izbę skarbową" - informuje "Rz". Wg ekspertów, to zły pomysł.

Kontrowersyjne zmiany to część reformy służb skarbowych, które mają skuteczniej walczyć z nadużyciami. Jednym z ważniejszych haseł wyborczych PiS, przypomnijmy, była walka z wyłudzeniami VAT-u.

Ale zdaniem Ewy Usowicz z "Rzeczpospolitej", ministerstwo zabiera się za rozwiązanie problemu ze złej strony. Ocenia, że pomysł likwidacji odwołania do izby skarbowej w sprawie decyzji urzędu to "kuriozalny pomysł".

"Dwuinstancyjność to jedna z najważniejszych zasad w postępowaniu administracyjnym i jej utrzymanie ma poważny sens. Po kiego diabła likwidować, nie najgorszego przecież kontrolera? Żeby dołożyć pracy i tak już zatkanym sądom?

Są w tym projekcie i inne kwiatki - firmę można w mig wykończyć łatwa blokadą rachunku bankowego. Czy to mają być pomysły na walkę z oszustami? Nie - to wylewanie... podatnika z kąpielą" - uważa dziennikarka.

Z danych publikowanych przez "Rz", wynika, że w ubiegłym roku izby skarbowe uchyliły 26 proc. decyzji urzędów skarbowych.


Piękny bat na niewygodne firmy, za mało prawe i sprawiedliwe :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-23, 13:08

Pudelek pisze:... to kolejny przykład na to, że kadzidło jednak ma właściwości wpływające na ludzkie mózgi i cieszę się, że nie muszę dalej go wdychać... :lol


Nie pisz hoop póki nie przeskoczysz. :lol
http://historyczni2013.blogspot.com/201 ... ryste.html
http://www.deon.pl/po-godzinach/histori ... oessa.html

Uważasz że syn Eichmanna powinien jednak doradzać w kwestiach organizacyjnych "Rakévet Yisraél" ?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-23, 13:18

nie wiem jaki jest syn Eichmanna, nie mniej nie uznaję czegoś takiego jak "skażony przez przodków" w czym lubują się prawdziwi Polacy i patrioci... a Niemcy w przeszłości słynęli z punktualnych pociągów ;)
Ostatnio zmieniony 2016-02-23, 13:19 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości