Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-13, 12:28

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-13, 12:33

Zawsze mówiłem, że film „Miś” jest nadal aktualny.
Biedny Ochódzki - nawet nie wiedział, jaki klub prowadzi :lol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-13, 12:38

To mi się bardzo podoba :

"Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT"

Przy okazji składam samokrytykę - od lat bardzo lubię muzykę zespołu Rainbow. Postaram się przestać.

P.s. Prezes - nie wiesz co tam u Peepe ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-13, 12:42

Nie wiem. Ale możesz go
tęczowo zapytać :lol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-13, 12:47

Na początek prześlę pocztówkę dźwiękową.

https://www.youtube.com/watch?v=18i-USqaLm0
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-10-13, 13:06

Niby nikogo nie rusza ten koronawirus, ale jak czekałem na wyniki powtarzanego testu (a czekałem pięć dni) to wiadomości od części osób dostawałem co dwie godziny... z zapytaniem, jakie mam wyniki.

Mam satysfakcję, że należałem do innej części osób :-) Wtedy byłem zdania, że już wcześniej (w marcu) miałem Covid (i jeszcze później 2 razy), ale kto może wiedzieć, jak było...
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-13, 13:35

Mało prawdopodobne, żebyś miał więcej, niż raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-13, 13:46

Autosugestia. Mnie się też wydawało kilka razy, że mogłem to już mieć: stany podgorączkowe, kaszel, osłabienie, uciski w piersiach... Normalnie człowiek nie zwracałby na to uwagi, ale w dzisiejszych czasach wszystko jest podejrzane, bo każdy objaw może być znakiem...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-13, 13:50

Pudelek pisze:uciski w piersiach...


Ja nawet "zdobyłem" skierowanie na dwa badanie z tego powodu. Okazało się , że to "tylko" powikłania od boleriozy :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-13, 13:58

W moim przypadku zapewne nerwobóle ;) Ale nie robiłem żadnych głębszych badań, bo samo przechodziło, więc kto to wie...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2020-10-13, 15:10

sokół pisze:W sumie to chętnie bym popracował zdalnie (tylko nie wiem jak)


Tu masz podpowiedź/sugestię:

Obrazek

kristoff73 pisze:Nie wszystko jest czarne albo białe - to, że ktoś stosuje reżim sanitarny, nie musi być tożsame z tym, że słucha zaleceń rządu jak świnia grzmotu...


Obrazek

laynn pisze:
buba pisze:A co jakby nie odebrala telefonu? Teoretycznie mogl jej wpasc do kibla...

Wiesz co, trochę, nie, nawet nie trochę, dziecinada, takie typowo polskie kombinowanie. Słabe to.

Nie wiem, jednak co. Nie pracuję w sanepidzie.


Zapewne wyślą patrol, żeby sprawdzić na miejscu.
A tak w ogóle to chyba tym oczekującym na telefon z sanepidu bardziej zależy? Więc raczej nie będą spuszczać telefonu.


Pudelek pisze:Faktem jest, że państwo narzuca nam od pewnego czasu coraz więcej "obowiązków"


Może dlatego, że jako poszczególne osoby skupiamy się na tym, że czegoś zabraniają zamiast na tym, co możemy zrobić, żeby było lepiej? Nikt nas nie nauczył współdziałania.


laynn pisze:Czy możemy olać aplikacje rządową?


A co nowego ona nam wniesie? Zapewne od dawna wszyscy wiemy, jak się zachować i jak reagować w wypadku "bliskiego kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem"*, więc gadanie czy wyświetlanie komunikatów jakiejś głupiej aplikacji jest dla mnie mało sensowne. W dodatku ostatnie reklamy, które słyszałam o tej aplikacji, mówiły, że "wkrótce" będzie nas informować o kontakcie z zakażonym. To "wkrótce" trwa na razie od marca do października. Poza tym tak jak Pudelek nie mam telefonu z aplikacjami.

* Definicja bliskiego kontaktu: przebywanie w bezpośredniej bliskości (twarzą w twarz) z osobą chorą, w odległości mniejszej niż 2 m przez ponad 15 minut, bezpośredni kontakt fizyczny z osobą zakażoną wirusem COVID-19 (np. podanie ręki), bezpośredni kontakt bez środków ochronnych z wydzielinami osoby z COVID-19 (np. dotykanie zużytej chusteczki higienicznej, narażenie na kaszel osoby chorej), przebywanie w tym samym pomieszczeniu co chory z COVID-19 przez co najmniej 15 minut (np. w pomieszczeniach pracy, sali konferencyjnej, ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach sanitarno-higienicznych). - cytat z SanEpid-owskiej "PROCEDURY POSTĘPOWANIA dla pracodawców w przypadku zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-CoV-2 w zakładzie pracy".
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-13, 15:26

dakOta pisze:A co nowego ona nam wniesie?

laynnowi chyba chodziło o aplikację, którą władze wymuszały do instalacji w czasie kwarantanny. Miałeś być zawsze pod ręką smartfona i robić sobie selfie na ich żądanie.
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 15:27 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-13, 17:15

I porównanie do chińskich aplikacji.
Wcale nie jestem za takimi aplikacjami.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-13, 17:21

laynn pisze:buba napisał/a:
Mi sie autentycznie po 5 minutach robi słabo jak nie wystawie nosa. Sprawdzone na wiosne gdy kilka razy sprobowalam byc przykladna i grzeczna obywatelka. Ciemno w oczach, przyspieszone bicie serca i musialam usiasc na ubloconej podlodze. Pewnie jestem rzadkim przypadkiem.

Wiesz wypomnę Ci, Twoje wyśmianie dzieci chorych na zespół aspergera.
Powinienem też Cię teraz wyśmiać, napisać o nieleczeniu itp, ale...nie.


Wiele razy probowalam to leczyc ale nikt nie wie jak.. Wiec trzeba sie przywyczaic i zyc z takim pakietem jaki sie dostalo. I sobie jakos radzic. np. nosic nos na wierzchu niezaleznie od okolicznosci i mody.

A jesli chodzi o tego calego Aspergera to wiele jego cech widze tez u siebie. Serio. Moze wiec i ja go mam (miałam?). Ale ja z siebie tez potrafie sie śmiac :) Wiec ty tez nie musisz sie krepowac :)

dakOta pisze:buba napisał/a:
Mi sie autentycznie po 5 minutach robi słabo jak nie wystawie nosa.


Rozumiem, że spod maseczki? To wiesz, można jeszcze wypróbować przyłbicę, półprzyłbicę, buffa... Pewnie jeszcze jakichś parę pomysłów by s


Wyprobowalam. Najlatwiej mi sie oddycha z nosem na wierzchu.
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 17:26 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-13, 18:26

Znajoma pracuje w lokalu. Najgorzej jest na imprezach, bo wtedy musi być ciągle zasłonieta. Z maseczkami (różnymi) nie dawała rady, jej skóra nie wytrzymała, pryszcz na pryszczu (co w wieku 45+ raczej nie jest normalne). Od przyłbic bolała głowa, regulacja nie pomagała, zawsze ją ściskały. Teraz nosi taką maseczko-przyłbice tylko na nos i usta: oddycha normalnie, lecz ona z kolei uściska jest właśnie nos...
Bądźmy szczerzy: większość ludzi nie jest w stanie przez wiele godzin nieustannie nosić czegoś na gębie.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości