Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-13, 19:33

Jest ciężko. Sam nosiłem przyłbice, teraz maseczkę z materiału.
A nieraz muszę też dorzucić towar, ot w sobotę kilka palet zlewów granitowych (3 zdaje mi się) jeden zlew ok 20kg. Potem trzy palety mebli. Też paczki trochę ważą...
Więc rozumiem jak uciska przyłbica, jak się dusze w masce. I wcale nie twierdzę, że jest to łatwe.

No a z ciekawości. Skoro osoba z zaświadczeń o chorobach jest zwolniona z noszenia, to w pracy też?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-13, 20:07

Ogólnie w pracy nie musisz zakrywać twarzy jeśli bezpośrednio nie obsługujesz klientów.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-13, 20:30

To zależy też od wewnętrznych przepisów.
U nas w biurach kierowników można być bez zakrywania, gdy jest się samemu. Można podczas palenia w palarni i podczas przerwy na stołówce.

Na hali sprzedaży obowiązek noszenia zakrycia twarzy. Na magazynie też i na dworze też.

Co do Sanepidu. Wszyscy z pracy żony mający kontakt z tą osobą, a mieszkający poza Sosnowcem zostali wysłani na kwarantannę do 17 października (7 ostatni raz była w pracy), natomiast reszta z Sosnowca została wysłana na pracę zdalną, bo Sosnowiecki Sanepid dopiero od wczoraj pracuje, wcześniej był na kwarantannie.
Moja żona udostępniła tej osobie telefon ze swojego biurka, bo tamtej coś się psuło, więc mimo, że nie miała 15 minutowego kontaktu z tą osobą, to używała tego telefonu później wielokrotnie. 15 minutowy kontakt, lub właśnie taki kontakt, według obecnych zasad kwalifikuje się do kwarantanny.

Teściowa ma lekką gorączkę ok 37,2.

Rozmawiałem dziś z kolegi żoną, jest kierownikiem w jednym z Sanepidów, w Katowicach dokładnie. Oni dostają po 900 @ dziennie.
Więc ja się do pracowników nie czepiam, bo mnie po urlopie przejrzenie 150-200 @ z dwóch tygodni zajmuje minimum pół dniówki, ale rząd świetnie przygotował się do drugiej fali.
To taka uwaga, bo w marcu mi zwolennicy (nie tu na forum) zarzucali, że jak się mógł do czegoś przygotować czego nie zna. Ok. Na wiosnę poznał i znowu klapa. No ale ja się niczego innego w sumie nie spodziewałem...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-13, 21:34

laynn pisze:To zależy też od wewnętrznych przepisów.

no tak, ale pytałeś się o przepisy państwowe. A te stanowią jak napisałem powyżej.

laynn pisze:Teściowa ma lekką gorączkę ok 37,2.

to tylko lekki stan podgorączkowy. Poniżej 38 nie ma co sobie zawracać głowy, a poniżej 37.5 już zupełnie. Może być milion przyczyn tej temperatury, zdrowy człowiek może taką mieć np. po wysiłku fizycznym.

Sanepid ma przerąbane, bo od początku epidemii chyba w ogóle nie zwięksokim poparciem społecznym i nic tego nie zmieni, więc nie ma się co wysilać. To chyba jest jest typowy syndrom sztokholmski, gdy ruchani obywatele stają po stronie bandytów.
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 21:35 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-13, 21:49

Pudelek pisze:pytałeś się o przepisy państwowe

Ok dzięki.
Pudelek pisze:to tylko lekki stan podgorączkowy.

Mnie to właśnie powoduje, że trochę mniej się o nią stresuje.
Pudelek pisze:Sanepid ma przerąbane

Ale tylu wyzwisk, głównie te kobiety to się nie nasłuchały.
Choć po lekarzach też dziś jadą ludzie. W sumie za te pozamykane przychodnie to się nie dziwię. No bo nie ma gdzie iść poplotkować ;)
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-13, 22:02

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-13, 22:48

Chyba sobie zrobie test. Innym tez polecam! :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 22:49 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-14, 15:18

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5cRXgisezEY&feature=emb_logo[/youtube]
stary osioł bez katalizatora, zapchlony
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-14, 17:40

Nasz Narodowy Rząd PiS podobno znalazł skuteczny sposób na zwalczenie wstrętnego zagranicznego wirusa. Mianowicie ma zostać wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach po godz. 19:00. Genialny pomysł moim zdaniem. Na pewno pomoże :)
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-10-14, 17:49

Na pewno pomoże :)

No to po problemie :-) Coraz częściej mam wrażenie, że nasz rząd rządzi tak, jak pan Kubiak obsługiwał dźwig w "Alternatywach" :usmi
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-14, 20:02

Znacie mnie jako sceptyka eurokołchozu, edukacji publicznej (pozdrawiam dziś pedagogów, którzy łączą 2w1, czyli przyjemne z doskonaleniem zawodowym, zwłaszcza gdy wśród uczniów trafił się im osobnik pokroju cepra), globalnego ocieplenia czy modnego wirusa. Stała się rzecz straszna spowodowana KARMĄ (adwersarze zawzięli się na mnie i połączyli siły, a wiadomo że i Herkules dupa, gdy ludzi kupa). Oto jestem NA KWARANTANNIE - lekko nie jest. :zol
Lekkie problemy sercowe, oddech przyśpiesza, to znów zwalnia - wiek już nie ten co kiedyś. Miejsce mych męk Tantala to alkowa, gdzie jestem więźniem miłości i czuję się zniewolonym. Gdy potulnie słucham Ukochanej, to mam czasem wychodne na promocje do Biedronki oraz na agro. Gdy zaś jestem niegrzeczny, to mogę trochę poforumować. Nie wiem, jak długo jeszcze wytrzymam tę KWARANTANNĘ, która trwa już praktycznie kilkanaście lat i końca nie widać. Po ostatnich opadach deszczu trawa się zazieleniła (na Ślůnsku jak zwykle...), ponadto jeszcze nękają mnie poganie. Jak żyć w
czerwonej strefie? :ryb
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-14, 20:35

sprocket73 pisze:Nasz Narodowy Rząd PiS podobno znalazł skuteczny sposób na zwalczenie wstrętnego zagranicznego wirusa. Mianowicie ma zostać wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach po godz. 19:00. Genialny pomysł moim zdaniem. Na pewno pomoże :)


Może kombinują tak, że społeczeństwo ubzdyngoli się już za dnia, czy też ubzdryngoli się częściej i więcej (na zapas) przez co odkażająca moc alkoholu zdławi nieco wirusową plagę :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-15, 09:55

Ukochana ma covida w pracy, właśnie się dowiedziała... zaczyna się cyrk z sanepidem :(
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-15, 10:09

Z przykrością stwierdzam, że nie mogę mieć wszystkiego. Grzeszę na co dzień, ale piąty grzech główny jest mi obcy.

Edit: Chodzi o ZAZDROŚĆ. 7 grzechów głównych w internecie ma różną treść i kolejność w zależności od źródła, np.
jako czwarte: http://kregimodlitwyipostu.eu/start/wie ... -glownych/
jako piąte: https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_gr ... C3%B3wnych

Geneza: https://info.dominikanie.pl/2014/01/kto ... -grzechow/
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 10:43 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-15, 11:35

sprocket73, moja żona udostępniła telefon, osobie, która ma covida, do dziś nie jest na kwarantannie. Jest przeziębiona (?) i od wczoraj powoli traci smak, węch ma.
Ale sanepid nie dzwoni, zresztą jak zadzwoni, to kwarantannę będzie mieć do...soboty.
Od wczoraj jest na zdalnej.

Życzę, oby ona nie miała! Zdrowia!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości