Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-10-17, 09:11

Coś czuję, że policja będzie się wykazywać, a sądy zaleje potok spraw do odrzucenia.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-17, 09:18

Sebastian pisze:no chyba że już przekroczyliśmy Rubikon.

Przekroczyliśmy już jakieś 5 lat temu, przecież to gołym okiem widać. Ułaskawić można każdego, wsadzić do ciupy też - i ani prawo, ani sąd tak naprawdę o tym nie decyduje. A jak nawet zdecyduje inaczej, to zawsze się coś wymyśli.
Ostatnio zmieniony 2020-10-17, 09:20 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-17, 09:20

Sebastian pisze:co sądzicie o zatrzymaniu Romana Giertycha

Zastanawiałem się nad tym.
W normalnym kraju, gdyby odbyła się taka akcja (czyli służby specjalne zatrzymują znaną osobę), byłoby w zasadzie jednoznaczne, że delikwent ma sporo na sumieniu. A te omdlenia i utraty świadomości działałyby tylko przeciwko niemu.
Ale u nas - nie wiem. Przekazywane mediom informacje są skrajnie różne. Sugerowany jest scenariusz, że to agenci mu coś zrobili, prawie zabili. Z drugiej strony rozsądek mi mówi, że to szczwany lis, znający przepisy, kruczki prawne (np. że nie można przedstawić zarzutów osobie nieświadomej), a omdleniem kupił sobie cały dzień na przygotowanie linii obrony i dał trochę czasu innym zamieszanym.
Tak że w tym momencie zupełnie nie wiem, czy niszczą niewinnego człowieka systemem, tylko dlatego, że stoi po stronie opozycji (straszny scenariusz), czy też sprawne służby złapały sprytnego aferzystę, który robi z siebie ofiarę.

p.s.
Nigdy nie lubiłem Giertycha. Pamiętam jakim był oszołomem za czasów LPR. Ostatnio, jak kreował się jako adwokat opozycji, jakoś mi to nie pasowało, czułem nieszczerość jego intencji.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-10-17, 09:44

Dla mnie "nowy" Giertych jest przekonujący.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-17, 10:58

Przestępcy nie powinni mieć prawa do adwokata. Jednego nie lubię, drugiego bym kastrował przypalaniem lub elektrowstrząsami w imię sprawiedliwości - podobnie jak tysiące innych osób i niekoniecznie za Get Back. Akurat dobra zmiana przywraca mi wiarę w sprawiedliwość, gdy kończy się bezkarność agentury i przestępców w białych kołnierzykach, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zobaczymy, czy będzie upieczona chociaż jedna jaskółka.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-17, 11:27

ceper pisze:Akurat dobra zmiana przywraca mi wiarę w sprawiedliwość ... kończy się bezkarność agentury i przestępców w białych kołnierzykach

A miałem Cię za inteligentnego błazna - rozczarowałem się :ops
Dobra zmiana ustawą chce zagwarantować nietykalność przestępców w białych kołnierzykach - tyle że tych "swoich". Chyba że jesteś właśnie taki "swój" i dlatego Ci się to podoba. Zapisałeś się już do PiS razem z teściową? ;)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-17, 11:36

Mnie nic nie może rozczarować - to wielki plus, dzięki czemu jestem zdrów.
Jak jedni ruszą kogoś z bandy czworga, to po kolejnych wyborach "lepsza zmiana" ruszy też dobrą zmianę. Póki co wzajemnie się chroni układ z Magdalenki - pewnie wolisz, aby nic się nie zmieniło. :-/

Życzę zdrowia i mniej stresu. Gdybym w zabytkowym kościele drewnianym dostał cegłą i odszedł na łono Abrahama, to wpiszą mi Covid-19 i współistniejący katar. Skąd się biorą ci ludzie? :mys5
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-17, 12:21

ceper pisze:Skąd się biorą ci ludzie?

Którzy?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-17, 12:32

Większość. Galareta społeczna. Wyborcy. 3w1. Ach ta demokracja i statystyki.
Wystraszeni i niezadowoleni, lecz milczący.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-17, 12:41

sprocket73 pisze:tu można sobie poczytać:
https://www.auto-swiat.pl...wirus-w/d1cfsz6

a czy ktoś czytał w ogóle tą poprawkę rozporządzenia czy bezrefleksyjnie łyknął artykuł?

Cytuję: obowiązku (nakładania maseczek) nie stosuję się w przypadku: pojazdu samochodowego, w którym przebywają lub poruszają się: co najmniej jedna osoba albo jedna
osoba z co najmniej jednym dzieckiem, o którym mowa w pkt 2;”,

Dodatkowo:w ust. 1 w pkt 1 skreśla się wyrazy „oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie”,

Czyli poprawka idzie dokładnie w drugą stronę: jeśli przebywasz w samochodzie w co najmniej jednej osobie (inaczej chyba się nie da :lol ) to nie musisz mieć maseczki, nawet jeśli jedziesz z inną osobą.

Ci z Auto Świata to jacyś debile jeśli nie potrafią prostego przepisu zrozumieć.

Natomiast, niestety, poprawili zapis o sporcie i jest mowa tylko o współzawodnictwie sportowym, przy czym znalazłem taką definicję: Rywalizacja sportowa o charakterze indywidualnym lub zespołowym, ukierunkowana na uzyskanie, przez osoby uczestniczące, optymalnych rezultatów dla danego sportu. Czyli biegając samodzielnie jak najbardziej mogę brać udział we współzawodnictwie sportowym! Co rozporządzenie to większa kpina!
Ostatnio zmieniony 2020-10-17, 12:44 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-17, 12:49

Pudelek pisze:Czyli poprawka idzie dokładnie w drugą stronę

Czyli że jak to, niemiecki Onet bezpodstawnie ośmieszył nasz rząd? Jak to dobrze, że mamy Pudelka, który zawsze sięga do źródeł :)
Jak będziesz biegał, to najlepiej w todze prawniczej, żebyś był bardziej przekonujący dla ewentualnych niedouczonych policjantów, którzy mogliby inaczej interpretować to rozporządzenie ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-17, 12:56

Onet to się sam ośmieszył ;) Nie tylko on - przed chwilą czytałem stronę jakiegoś niby prawnika, który też czytając ten przepis doszedł do takich samych wniosków, mimo iż wyraźnie rozporządzenie zwalnia z obowiązku a nie odwrotnie :lol Podejrzewam, że to po prostu próba przyciągnięcia czytelników sensacyjnym artykułem ;)

sprocket73 pisze:Jak będziesz biegał, to najlepiej w todze prawniczej, żebyś był bardziej przekonujący dla ewentualnych niedouczonych policjantów, którzy mogliby inaczej interpretować to rozporządzenie

nie łudzę się, że policjanci będą znali przepisy ;) W razie próby wciśnięcia mi mandatu i tak go nie przyjmę, w sądach prawie każdy jest zwalniany, bo sędziowie zgodnie uznają, że wystawiane są nielegalnie :lol Tyle tylko, że zajmuje to czas i nerwy...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-17, 13:05

Wczytałem się w to rozporządzenie i wynika z niego (na podstawie logiki wnioskowania dedukcyjnego), że dziecko poniżej 5 roku życia to nie jest osoba. I myślę, że to jest najważniejsze co wynika z tego dokumentu. To przełom!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-17, 13:15

Ja czytałem rozporządzenie i sprawa jest raczej jasna - usunięto zwolnienie z obowiązku dot. masek dla osób wspólnie zamieszkujących.
Tyle, że niedługo ten obowiązek ( ogólnie noszenia masek) ma być wpisany do ustawy i wtedy ani odwołanie, ani dzielenie na czworo włosa w postaci tekstu rozporządzenia nie pomoże.
Nie wiem, czy ktoś to poprawi, absurd jest oczywisty, ale został popełniony celowo.
PS
A „co najmniej jedna osoba” jest ewidentną niedoróbką. Jak się pisze na kolanie...
Ostatnio zmieniony 2020-10-17, 13:19 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-17, 13:25

Prezes pisze:usunięto zwolnienie z obowiązku dot. masek dla osób wspólnie zamieszkujących.

przecież w rozporządzenie nie ma teraz w ogóle obowiązku noszenia maseczek dla osób w samochodach!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości