Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Fajny film wczoraj widziałem(am)

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-12, 14:17

Prezes pisze:Różnica w odbiorze społecznym bierze się jednak z faktu, że rodzice na ów Centralny swoich dzieci nie przyprowadzają.


Różnie z tym bywa (Samson, Krolopp).

Ogólnie jest tak że co bardziej rozwinięci intelektualnie pedofile szukają kontaktu z dziećmi zatrudniając się np. w przedszkolach tak jak znany polityk D.Cohn-Bendit.

Rodzice są tego nie świadomi.

Zwróć uwagę na pierwszą statystkę. Spośród 1454 skazanych - około 900 to osoby bez zawodu.

Ich bez trudności można było skazać.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-05-12, 15:00

W przypadku KK kluczową wydaje mi się właśnie kwestia tej tzw. pedofilii zastępczej - wynikającej z braku możliwości zaspokojenia popędu seksualnego w wyniku celibatu.
Tego rodzaju kaganiec musi prowadzić do problemów (chyba, że duchowny dobrze ułoży sobie relacje z gosposią, przeciwko czemu akurat osobiście nic nie mam).
Ludzi zdolnych do samodzielnego okiełznania własnego popędu płciowego nie ma prawdopodobnie zbyt wielu, z tego m.in. powodu w określonych sytuacjach stosowało się np. brom.
KK powinien się poważnie zastanowić nad instytucją celibatu. Tymczasem wykazuje się arogancją strzelając sobie po raz kolejny w stopę. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT

Ostatnio byłem w kościele z powodu uroczystości rodzinnych, proboszcz wspominał o dramatycznym spadku nowych powołań kapłańskich. Nie wiem, czy to powinno kogokolwiek dziwić.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2019-05-12, 15:10

Celibat został wprowadzony w XI wieku i wyłącznie z powodów ekonomicznych. Chodziło o uchronienie majątków kościelnych przed zakusami dzieci kapłanów. Nie ma on nic wspólnego z Ewangelią. A w starotestamentowych czasach nie mogła być rabbim osoba nie mająca rodziny.
Ostatnio zmieniony 2019-05-12, 15:10 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-12, 15:26

Prezes pisze:W przypadku KK kluczową wydaje mi się właśnie kwestia tej tzw. pedofilii zastępczej - wynikającej z braku możliwości zaspokojenia popędu seksualnego w wyniku celibatu.
Tego rodzaju kaganiec musi prowadzić do problemów (chyba, że duchowny dobrze ułoży sobie relacje z gosposią, przeciwko czemu akurat osobiście nic nie mam).


Gdzież ci wspaniali proboszczowie co nie tylko umieli wygłosić płomienne kazanie, rozsądzić sprawy miejscowe ale i klepnąć po tyłku gosposię -wdowę po Malinowskim ?

Ale to pierwsze jest uproszczeniem.
Wielu kleryków to homo a ci posiadają szczególne inklinacje do eksperymentowania i są chwiejni emocjonalnie.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-05-12, 21:39

telefon 110 pisze:Minister Sprawiedliwości z ramienia PO twierdził że to sprawa marginalna


Jak to zwykle w takich przypadkach można usłyszeć... A ONI robili jeszcze gorsze rzeczy... Stara śpiewka...
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-12, 21:59

TNT'omek pisze:
telefon 110 pisze:Minister Sprawiedliwości z ramienia PO twierdził że to sprawa marginalna


Jak to zwykle w takich przypadkach można usłyszeć... A ONI robili jeszcze gorsze rzeczy... Stara śpiewka...


Podzielasz krytyczną opinię Biedronia ?

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/poslowi ... zi/k8s798c


Nie od dziś wiadomo że pedofile są wybitnie nadreprezentowani wśród homoseksualistów.
I to jest fakt udowodniony naukowo.

W skali statystycznej jest to zdecydowanie poważniejszy problem.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2019-05-12, 23:58

O kazaniu Ks. Jacka Prusaka.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT

Można? Można. Pytanie tylko, jak KK potraktuje odważnych.
laynn

Postautor: laynn » 2019-05-13, 09:23

Nie oglądałem filmu. Nie zamierzam, bo po prostu nie dam rady tego obejrzeć.
Nie jestem osobą wierzącą. Nie jestem nawet katolikiem. Więc nie powinienem się odzywać, ale...moja żona jest osobą wierzącą. Córkę może wychować jak chce (ja i tak w pewnym wieku zamierzam jej przekazać swój pogląd), więc dlatego się wypowiem.
Nigdy dziecka nie powierzę żadnemu księdzu. Czy to na kolonie, czy inne jakieś spotkania. Choćby to był dobry człowiek. Po prostu nie wierzę w tą instytucję, to nie jest (kościół) coś dla duszy, a dla pieniędzy.
Dwa, jakby mojemu dziecku coś jakiś ksiądz zrobił...no cóż, jego własne klejnoty na pewno bym mu wepchnął do jego pyska.

Co do ogólnej dyskusji. Brawa dla tego jezuity:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxNewsMT

(dopiero teraz zauważyłem, że powieliłem link podany przez Preesa)
Ostatnio zmieniony 2019-05-13, 09:23 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-05-13, 10:37

Nie oglądałem filmu. Nie zamierzam

Obejrzyj, bo film w pewnym sensie otwiera oczy.
Osobiście spodziewałem się, że będą to relacje kilku dorosłych osób, które w dzieciństwie były molestowane i film faktycznie zaczyna się taką relacją. Ale potem akcja się rozkręca, jest spotkanie molestowanej osoby z księdzem oprawcą, nagrywane z ukrytej kamery. W filmie są dwie takie konfrontacje i warto zobaczyć co ci księża mają sobie teraz do zarzucenia, w jakim stanie jest ich sumienie. OK, można powiedzieć - zły ksiądz, upadły, wyjątek. Ale dziennikarze idą dalej. Pokazują historię księży skazanych za pedofilię, po karze więzienia, z zakazem pracy z dziećmi, a nawet jest taki z zakazem sprawowania kościelnej posługi. I ci księża prowadzą rekolekcje dla dzieci, odprawiają msze, są bronieni przez innych księży, a nawet przez wiernych (jest tam taka babcia w berecie). Z jednej strony pokazują biskupa na konferencji, który zapewnia, że wszystko super działa, a potem pokazane jest, że jednak nie działa. Zepsucie sięga samej góry. O sprawie wiedzą biskupi znani z gazet. I to jest największą siłą tego filmu. Nie to, że gdzieś jest jakiś ksiądz pedofil. Tylko to, że ten pedofil jest systemowo przez kościół chroniony.
laynn

Postautor: laynn » 2019-05-13, 11:53

sprocket73 pisze:ci księża prowadzą rekolekcje dla dzieci, odprawiają msze, są bronieni przez innych księży, a nawet przez wiernych (jest tam taka babcia w berecie). Z jednej strony pokazują biskupa na konferencji, który zapewnia, że wszystko super działa, a potem pokazane jest, że jednak nie działa. Zepsucie sięga samej góry. O sprawie wiedzą biskupi znani z gazet.

Ja to wiem, nie muszę tego oglądać. Witku ja pewne tematy bardzo emocjonalnie przechodzę, więc...nie dam rady obejrzeć tego.

Co ciekawe, sprawa pedofilii to nie tylko kościół. Poczytajcie sobie o tych dobrych ludziach za jakich większość pewnie uważa Świadków Jehowy. Sprawa Australii:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 99326.html

też osoby, prowadzące te zbory, czyli jakby księża, głównymi sprawcami.
Ps w Polsce też się takie rzeczy dzieją w tej sekcie.

Dla mnie religia, w jakiejkolwiek wersji to zło.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-05-13, 11:59

laynn pisze:Dla mnie religia, w jakiejkolwiek wersji to zło


I ja się też pod tym podpisuję.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-13, 12:10

sprocket73 pisze: I to jest największą siłą tego filmu.


Ale to żadna nowość.

Tak działają prężne korporacje zawodowe np. prawnicza, lekarska etc.

Czy uważasz że włos spadnie z głowy tym którzy zniszczyli życie Komendzie ?

Albo czy winni kilku afer związanych z działalnością służby zdrowia na Górnym Sląsku w ostatnim czasie poniosą konsekwencje ?


Wiesz jak trudno uwalić lekarza który popełnił błąd w sztuce albo się dopuścił łapownictwa ?

Tyle że żaden film w tym temacie nie powstanie.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-05-13, 12:16

laynn pisze:Dla mnie religia, w jakiejkolwiek wersji to zło.


Podobnie twierdził Mao w trakcie rewolucji kulturalnej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cztery_stare_rzeczy

Co myślisz o pozostałych trzech przeżytkach feudalizmu ? :-)
laynn

Postautor: laynn » 2019-05-13, 12:19

Nic.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2019-05-13, 12:38

telefon 110 pisze:Wiesz jak trudno uwalić lekarza który popełnił błąd w sztuce albo się dopuścił łapownictwa ?

O właśnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości