Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-20, 10:43

gar pisze:Wykładnia prawna była taka, że sytuacja taka nie powinna mieć miejsca, ale to ustawodawca dał ciała, więc oskarżonego trzeba uniewinnić. Wyrok nie jest prawomocny.

Księdza prowadzącego mszę nie jest łatwo skazać, podobnie jak kierowcę autobusu. Obaj niby mają mieć ograniczoną liczbę "pasażerów", ale nie mają żadnych narzędzi, żeby to wyegzekwować - co zrobisz, jak gość nie chce wyjść / wysiąść?
Inną sytuacją byłoby np. świadome namawianie do łamania prawa.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... s,79cfc278
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 13:45 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-20, 21:16

Czy nie lepiej byłoby zamknąć temat i skończyć z tą farsą?
stary osioł bez katalizatora, zapchlony
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-20, 21:22

Vlado, oni wierzą w wirusa bardziej niż w kleszcze. Pozwól im polemizować, ja też wtrącę zabawne trzy grosze. Ludzie nie mają innych problemów niż Covid. Ja mam najgorzej, bo nawet straszny C-19 mnie nie tyka. Z pracą marnie, to chociaż forumuję. :rol
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-20, 21:25

https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci ... -pluc.html

https://www.politykazdrowotna.com/24872 ... nej-liscie

https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie- ... 34938.html

Ciekawe ile zgonów z powodu zapalenia płuc będziemy mieli w tym roku,
sądzę że blisko zera,
panaceum na wyleczenie ze wszystkiego - choroba współistniejąca.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 21:28 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
stary osioł bez katalizatora, zapchlony
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-20, 22:18

Vlado pisze:Czy nie lepiej byłoby zamknąć temat i skończyć z tą farsą?

Nie sądzę, ale każdy ma wybór czytania lub nie. Pisania lub nie.
"Nie" jest szczególnie polecane, jeśli ktoś ma problem z dostrzeganiem faktów, np. szpitali przepełnionych ciężkimi przypadkami - ale to jakiś dziwny traf zapewne.

Jeśli kogoś rzeczywistość przerasta, można tak:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaprzeczenie
Ale trzeba ostrożnie, bo można skończyć tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Regresja_(psychologia)

Można też tradycyjnie na strusia, łeb w piach i nie widzimy problemów. Niewątpliwą zaletą tej metody jest brak możliwości wypowiadania się, piach skutecznie to utrudnia.
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 22:20 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-20, 22:54

Zgodnie z nauką kościoła https://sciaga.pl/tekst/92678-93-uczynk ... la_i_duszy staram się wesprzeć dobrym słowem pogrążonych w smutku i strachu (wynikającym często z niewiedzy). Pocieszyć dobrym słowem, że będzie lepiej. W rzeczywistości niektórzy świetnie dają sobie radę, inni zaś niech podążają przetartym szlakiem.
Błądzić jest rzeczą ludzką. Statystyka tego wymaga. Życzę dużo zdrowia i pogody ducha.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-20, 23:12

Vlado pisze:Ciekawe ile zgonów z powodu zapalenia płuc będziemy mieli w tym roku,

mimo wszystko nie przypominam sobie, aby w ubiegłym roku z powodu zapalenia płuc zamykano kolejne szpitale...

Rozmawiałem wczoraj z moim dentystą. Przyjmuje w szpitalu MSW, więc w ubiegły czwartek nagle zaczęły do nich zjeżdżać dziesiątki karetek z COVID-owcami. Nikt nie wiedział o co chodzi, okazało się, że wyłączyli jakąś tam część specjalnie dla chorych z koroną. W piątek już nie jeździły, miejsca się skończyły. Facet jest człowiekiem dość opanowanym i dość ostro wypowiada się o panikarzach, ale sam stwierdził, że w poprzednich latach ludzie z zapaleniem płuc nie zajmowali połowy szpitala.

Więc zanim jeden z drugim debilu nazwiesz zgłoszenie osoby, gdy się okaże, że masz covida, nazwiesz zgłoszenie takiej osoby, z którą miałeś kontakt, "podpierdoleniem" to musisz być porządnie walnięty.

to ja powinienem "podpierdolić" kilkaset osób, albo i więcej, bo z taką liczbą mam kontakt w pracy i w życiu prywatnym przez np. tydzień. Skąd mogę wiedzieć, czy ktoś się zaraził czy nie? Wytyczne, że "bliski kontakt" to ileś tam spędzonych minut oraz odległość to tylko schemat, teoria. W dodatku żyjemy w pojebanym państwie, sanepid kompletnie się nie sprawdza, więc takie "podpierdolenie" może oznaczać dla kogoś np. półtora miesiąca kwarantanny (miałem już taki przypadek w rodzinie, przez sanepidowski i urzędniczy burdel). Więc nie, ja też bym takiej listy nie zgłosił, a jedynie przekazał nieoficjalnie zainteresowanym, że mogą być chorzy. Jeśli będą rozsądni to odczekają trochę czasu i nie odwiedzą dziadków, rodziców, może zabarykadują się w domu... A jeśli nie, to na to nie poradzę - uważam, że państwo nie jest od siłowego narzucania ludziom bycia rozsądnym, bo samo rozsądku nie prezentuje.

PS>przy takim wzroście zachorowań gdyby wszyscy zaczęli podawać pełne listy kontaktów, to najdalej do świąt każdy będzie w kwarantannie. Oczywiście dla zdrowia ogółu, naraz wszyscy zaczęli się troszczyć o emerytów i rodziny cudzych osób. A w DPS-ach i ZOL-ach wirus i tak szaleje aż miło, mimo, że obcych się generalnie tam nie wpuszcza...
Ostatnio zmieniony 2020-10-20, 23:23 przez Pudelek, łącznie zmieniany 3 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2020-10-21, 09:21

Pudelek pisze:Facet jest człowiekiem dość opanowanym i dość ostro wypowiada się o panikarzach, ale sam stwierdził, że w poprzednich latach ludzie z zapaleniem płuc nie zajmowali połowy szpitala.


Pewnie zajmowali znikomą część tego co teraz wirus , a mimo tego zmarło z tego powodu ponad 10 tyś ludzi w Polsce , a tak ciekawe ile byłoby zajętych łóżek gdyby przebadano ok milion ludzi na dobę ?
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-21, 10:56

Pudelek pisze:to ja powinienem "podpierdolić" kilkaset osób, albo i więcej, bo z taką liczbą mam kontakt w pracy i w życiu prywatnym przez np. tydzień.

Masz rację, ale spokojnie, są wytyczne, min dłuższy kontakt z osobą ponad 15 minut.

Ja mam inne zdanie. Jak ktoś na l4 pojedzie na wakacje, wali mnie to.
Nie patrzę nikomu w portfel, do łóżka itp.

Ale jeśli ktoś przejedzie prawie pieszych na pasach, albo będzie jechał pod prąd na drodze np autostradzie to mam kamerkę i nie wyślę tego na you tuba ale właśnie na policje.

Ale jesteśmy po telefonie od sanepidu. I nie padło pytanie z kim mieliśmy kontakt - i żona sama z siebie nie powiedziała, że chcę zgłosić, że w pracy z kimś była.
Co innego gdyby padło pytanie.
Ale z drugiej strony, od momentu gdy się dowiedziała, że sama miała kontakt z osobą chorą, do/z pracy, ją zawoziłem autem, córkę do przedszkola nie puściliśmy, ograniczyliśmy wyjścia. W sumie to do przychodni poszedłem aby umówić na teleporadę, oraz na wymaz pojechaliśmy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-21, 14:56

laynn pisze:dłuższy kontakt z osobą ponad 15 minut.
To chyba z dojazdem i prysznicem. Za dorosłego. Ach ta młodość... :|
Lubię dźwięk turbodoładowanego silnika, który brzmi jak rytmiczna muzyka. ;)
laynn pisze:do przychodni poszedłem aby umówić na teleporadę
A do browaru idziesz zanieść piwo? Co ten Covid (raczej jego propaganda) z ludźmi porobił(a). :zol :smil5 :paj3
laynn pisze:jesteśmy po telefonie od sanepidu. I nie padło pytanie z kim mieliśmy kontakt
Oni dobrze wiedzą, że to pic na wodę. Jedna z celebrytek miała ból głowy w czasie Covida-19. Straszne! Nie sprawdzono, czy nie była na kacu... Dawno temu miałem raz kac, ale już nie pamiętam objawów (skleroza). Może koledzy zaprawieni w licznych bojach wyrażą swą opinię, czy celebrytka miała podobne objawy, to wówczas dam cynk, gdzie trza... że macie Covida-19. :ryb
To jest coraz głupsze i nie przypomina farsy.
Wrażliwcy i wystraszeni - oddaję głos statystyce - https://www.facebook.com/janusz.korwin. ... 0/?__cft__[0]=AZUUKF19sIYK-iWpU-u3N7T3Cf2YPKcQSQBLjPbJ1kODR9P1mOzTQTXeGQEVtXllSP-iFZ6ydm6kdE3KdioMlMYNd8M0z-MbfuP0xiyMTfbgUwvFwT7zWKj3dHHxnm3aUGcgO6ZsI81B72XTuLNDVMm0I21nl7R9vPfCdxXWT2xE4cv4GpdBCuXFPE4_tzY1Xp0CM1nQEljKNuVCpAQzUrs-&__tn__=EH-R
Wynika z niego, że zgony w miesiącach marzec-sierpień w latach 2015-2019 wyniosły odpowiednio:
197.607 + 189.198 + 190.134 + 203.434 + 200.006 = 980.379/5 = 196.076 średnio zgonów rocznie.
Miesiące pandemiczne strasznego roku 2020 to 194.288 zgonów, czyli spadek o 1% przy ograniczonym dostępie społeczeństwa do lekarzy i leków. Gdzie są ci mędrcy chowający głowę w piasek? Teraz wiem, dlaczego niektórzy zaniżają średnią. :mys5
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-21, 15:43

Tymczasem Czechy robią lockdown - znowu mają zakaz wychodzenia z domu i pozamykane sklepy. Ceper, zadzwoń tam do nich i uświadom, że się mylą! ;)
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-21, 16:13

Tak, statystyki zgonów z całą pewnością pomogą im podejmować właściwe decyzje, a ludzie na wieść o nich zaczną masowo wychodzić ze szpitali cudownie uzdrowieni.
Inne (poza zgonami) poważne skutki zachorowania na COVID-19 nie pasują do argumentacji, więc po co o nich wspominać.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-21, 17:24

sprockecie, nawiedziliśmy Pragę miesiąc temu korzystając z promocji "v Praze jako doma", czyli niezła zachęta dla turystów (voucher wykorzystaliśmy na zwiedzanie Hradčan i ZOO), czyli nocleg B&B w hotelu 4* 100m od Orloja wyszedł prawie za darmo. Niewątpliwie to lepsze rozwiązanie niż bon turystyczny. Do Wrocławia autem, zaś Wrocław - Praha - Wrocław na pokładzie Leo Express za 81zł/os. (45 +36), czyli za bezcen i na bogato: kanapka + piwo (zamiast piwa 2x kawa lub herbata) wte i wewte, mineralka dodatkowo). Czystości (zwłaszcza WC) i miłej obsługi nie ma co porównywać do Intercity w pierwszej klasie. W tej kwestii Polska jawi się 100 lat za Murzynami. Przyoszczędziłem na transporcie, noclegu i zwiedzaniu, to ciężko wracało się do hotelu prawie pustym Mostem Karola przez Starówkę. Przecież nie będę taszczył pogan z powrotem. Łapnęli trochę grosza od nas, to mogą sobie pozwolić na stan wyjątkowy i lockdown.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-10-21, 17:26 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-21, 17:36

Prezes pisze:Inne (poza zgonami) poważne skutki zachorowania na COVID-19 nie pasują do argumentacji
Wczoraj mi przemknęła ta wiadomość - więcej argumentów na razie nie mam https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... a-od-1925/
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-21, 18:58

Prezes pisze:Jeśli kogoś rzeczywistość przerasta, można tak:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaprzeczenie
Ale trzeba ostrożnie, bo można skończyć tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Regresja_(psychologia)


Niewątpliwą zaletą jest fakt, że nasz słownik wzbogacił się o jakże piękny związek frazeologiczny jakim jest choroba bezobjawowa, deklasując dotychczasowego lidera - pomroczność jasną

Pudelek pisze:mimo wszystko nie przypominam sobie, aby w ubiegłym roku z powodu zapalenia płuc zamykano kolejne szpitale...


Rok w rok na polskich drogach ginie około 3000! osób. Wierzę, że wkrótce władza pójdzie po rozum do głowy i wyda właściwe rozporządzenia zabraniające przemieszczania się pojazdami mechanicznymi.
I zgodnie ze słowami byłego ministra, wszyscy którzy nie zaniechają tego haniebnego procederu, niegodnego współczesnego społeczeństwa, będą zamykani w szpitalach psychiatrycznych.

Już to pisałem, ale ja naprawdę coraz częściej czuję się jakbym był aktorem w Seksmisji na żywo
stary osioł bez katalizatora, zapchlony

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości