Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9748
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-10-22, 20:43

buba pisze:
włodarz pisze:A ciekawe co tam w Szwecji? Coś przekaziory milczą na jej temat.


Nie wiesz? Szwedzi przeciez juz wymarli na wiosne. Tam sa juz tylko dzikie pola z reniferami i bialymi niedzwiedziami.


Ten temat czytam jednym okiem, drugim już nie chce tego widzieć, tak jak i słyszeć, choć to trudne ... :-(
Ale ty mnie rozbawiałaś a ostatnio mi nie do śmiechu ... Dzięki :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-22, 21:10

W zasadzie te wszystkie wprowadzane ograniczenia, lockdowny są generalnie tylko po to, żeby służba zdrowia kompletnie nie padła, żeby obłożenie szpitali rozwlec w czasie. Bo przecież wirusa one nie zlikwidują-do tego trzeba by mieć jakieś konkretne lekarstwo, szczepionkę, cokolwiek. A nie ma. I pewnie do czasu skutecznego i szybko działającego lekarstwa będzie ciagle taka szarpanina jak teraz, która w końcu gospodarczo wykończy wiele krajów.

Gdyby cały świat się zmówił i w jednym czasie, np. miesiąca, całkowicie wszystko stanęło, wszyscy wyzamykani i kompletna izolacja to może by się udało :)
Miesiąc globalnego zatrzymania powinno być dużo tańsze niż lata pierdzielenia się tak jak teraz.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-22, 22:02

A tymczasem, w najlepszym możliwym momencie:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... s=BoxMMtTi
Jak córka dorośnie, a nic się nie zmieni, to szczerze doradzę jej, żeby uciekała z tego kraju im dalej, tym lepiej. Siostra szczęśliwie już to zrobiła wiele lat temu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-22, 22:14

Niestety, teraz jest czas żeby wszystko przepchać, bo lekki chaos w kraju. Choć w tym przypadku bardziej mi to wygląda na odpalenie zastępczaka - takie odgrzewane odgrzewane kotlety, które bieżące problemy spychają nieco na drugi plan.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-22, 22:18

Świeci słońce (susza) - źle. Pada deszcz - jeszcze gorzej (nie tylko dla rolników).
Ludzie umierają - źle. Nie umierają - jeszcze gorzej (nie tylko dla ZUS).

Podobnie z Covid-em - okres pandemii zaniża w Polsce statystyki zgonów, o czym już pisałem. W większości nie ma różnicy, w nielicznych krajach podwyższa w ramach błędu statystycznego.
Dziwiłem się, że obecny premier zrezygnował z lukratywnej posady na rzecz jałmużny - widocznie sprawa ma drugie dno, np. kwestia odprawy opisywanej w mediach równie tajna, co umowy na zarządzanie autostradami. Kilka lat temu czytałem w internecie o światowym spisku mającym zadłużyć większość krajów świata. Nie dawałem temu wiary, że głupcy podnoszą spiskową teorię, ale to się właśnie dzieje. Wirus na najwyższych szczeblach rządów. :!

"Skuteczność" COVID-a to 3 promile - do wirusa grypy nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-22, 23:17

ceper pisze:Świeci słońce (susza) - źle. Pada deszcz - jeszcze gorzej (nie tylko dla rolników).
Ludzie umierają - źle. Nie umierają - jeszcze gorzej (nie tylko dla ZUS).

Podobnie z Covid-em - okres pandemii zaniża w Polsce statystyki zgonów, o czym już pisałem. W większości nie ma różnicy, w nielicznych krajach podwyższa w ramach błędu statystycznego.
Dziwiłem się, że obecny premier zrezygnował z lukratywnej posady na rzecz jałmużny - widocznie sprawa ma drugie dno, np. kwestia odprawy opisywanej w mediach równie tajna, co umowy na zarządzanie autostradami. Kilka lat temu czytałem w internecie o światowym spisku mającym zadłużyć większość krajów świata. Nie dawałem temu wiary, że głupcy podnoszą spiskową teorię, ale to się właśnie dzieje. Wirus na najwyższych szczeblach rządów. :!

"Skuteczność" COVID-a to 3 promile - do wirusa grypy nie ma co porównywać.


oj ceper, widac ze spedzasz czas w alkowie a nie ogladajac TVP czy TVN (bo to teraz jeden i ten sam chłam) Tam by ci zaraz wlozyli do glowy ze covid ma smiertelnosc 80% i trza sie bac! :lol :lol :lol

Piotrek pisze: taka szarpanina jak teraz, która w końcu gospodarczo wykończy wiele krajów.


Bo wszystko wskazuje na to, ze wlasnie to jest celem zabawy...
Ostatnio zmieniony 2020-10-22, 23:19 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-22, 23:45

Eureka - alkowa chroni przed zarazą. bubo, dostaniemy Nobla. :)
Jej pozytywny wpływ odczuwam kilkadziesiąt lat, co rusz o niej wspominałem, lecz wszyscy to ignorowali.
Marsz do alkowy i do roboty. Może poczynicie inwestycje, ale z pewnością wzrośnie Wam poziom endorfin. Jutro ogłoszę wiosnę, gdy wszystkie ptaszki będą ćwierkać. :rol
Nikt nie słucha mych rad - ceper Kasandrą obecnych czasów.
Ostatnio zmieniony 2020-10-23, 09:10 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-10-23, 10:15

Cos tam czytałem, że dzisiaj mają wdupić kolejne obostrzenia, m.in. seniorzy zakaz wyłażenia z domow. :o-o :lol :lol :lol Już sami nie wiedzą, co wymyslać...
Ostatnio zmieniony 2020-10-23, 19:20 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-23, 10:19

Ci, co mają w sercu maj, chyba wybiorą się w Karkonosze. Staruszki powinni zostać w domu albo do dziury.

- Sokoliku, wybierasz się w Sudety? :sko5 :paj3 :jog
- Ceperku mam zakaz, niestety. :zol
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-23, 10:38

tymczasem Słowacja:

Osoby, które nie poddadzą się testom, będą mogły wychodzić z domów w godzinach od 1 w nocy do 5 rano, a także przez cały dzień w celu wykonania testów, po zakupy spożywcze lub do apteki, aby udać się na pogrzeb lub wyprowadzać zwierzęta domowe w odległości do 100 metrów od domów. Osoby, które poddadzą się testom i będą miały negatywny wynik, dodatkowo będą mogły: iść do pracy, zaprowadzić dzieci do szkoły, pójść do banku, serwisu samochodowego oraz odwiedzić lasy lub parki, ale tylko na terenie własnego powiatu.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-23, 10:46

Prezes pisze:A tymczasem, w najlepszym możliwym momencie:

Prezesie, ale to maski ograniczają wolność :lol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-23, 10:50

laynn pisze:
Prezes pisze:A tymczasem, w najlepszym możliwym momencie:

Prezesie, ale to maski ograniczają wolność :lol


A za Okupacji było lepiej.

Sprockecie - a piszą coś o możliwości uprawiania turystyki ? Dokładnie chodzi mi o tą niedziele. Potem niech zamykają …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-23, 11:00

A to nie idziecie na Koziarz?
Piszą, że na razie nic nie wiadomo o uprawianiu turystyki, ani o zamykaniu granic.
Czyli mają pewnie burdel - jak wszędzie.
Obostrzenia o których pisałem wyżej mają wprowadzać strefami, a zaczynają od jutra, od powiatów przylegających do Polski. Pewnie Pudel zajrzałby do słowackich przepisów źródłowych i zinterpretował, że można chodzić po górach, a tylko miejscowi nie mogą wychodzić z domów.
Ale bym już nie ryzykował wyjazdu w słowackie góry teraz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-23, 11:05

No to jutro zadecydujemy jak coś więcej napiszą.

Zamiast Koziarza miałby być Baraniec.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-23, 11:21

A w ile osób jedziecie?
Bo jak powyżej 5, to nawet na Koziarz jest już nielegalnie - własnie słucham konferencji premiera.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości