Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-10-30, 14:05

Vision pisze:Gdzieś czytałem też taki tekst jakiegoś wirusologa o tych testach i sformułował to mniej więcej tak: to tak jakby na złomowisku, znaleźć 3 śrubki i twierdzić, że to jest cały samochód.


Nie slyszales o samochodach bezobjawowych? :lol Nastepnym razem jak bedziesz trzymał w reku srubke - to sobie pomysl, ze byc moze wlasnie masz z nim do czynienia!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-10-30, 15:23

tymczasem w Warszawie coraz więcej wojska

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-30, 16:49

Hmm, jak się ma wysyłanie żandarmerii wojskowej do działań prewencyjnych i antyprotestowych w myśl obowiązujących obecnie przepisów? Bo moim zdaniem kościoły ani parlament nie są jednostkami wojskowymi...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-30, 19:49

Ja już takie coś kiedyś widziałem.13 grudnia chyba. :DD
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2020-10-30, 19:51

Niestety jestem pozytywny :(
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-30, 19:55

trotyl pisze:Niestety jestem pozytywny :(


I jak to przychodzisz?

Siostra, nauczycielka, też ma pozytywny wynik. Pierwsze dni miała ciężkie, obecnie jest bez smaku i węchu.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2020-10-30, 20:02

Ogólnie to wygląda na mocniejsze przeziębienie.
Nie mam apetytu .
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-30, 20:25

O k....., też się tak czuję :rol
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-30, 20:37

Kowboje, idźcie do alkowy, może Wam apetyt wróci. :rol
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-30, 20:43

Ja chodzę, więc publicznie o tym marzyć nie muszę ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-30, 22:46

ceper pisze:Kowboje, idźcie do alkowy, może Wam apetyt wróci.

a co, w alkowie czujesz mięso??

PS>czy osoba która ozdrowiała będzie zwolniona w przyszłości z potencjalnej kwarantanny? Pytam, bo jutro z jednym ozdrowieńcem mam zamiar pić wódkę, więc czy będzie bezpieczny w razie gdyby ktoś z towarzystwa miał być pozytywny... Swoją drogą spotykać się z ozdrowieńcem to teraz chyba najbezpieczniejsze, a część ludzi ich unika jak trędowatych :o-o
Ostatnio zmieniony 2020-10-30, 22:49 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-31, 03:15

Prezes pisze:Kilkanaście tysięcy ludzi w tym kraju leży w szpitalach z powodu stanu związanego z zachorowaniem na COVID, który potencjalnie zagraża ich życiu

Vision pisze:
Przestrzeń publiczna jest ostatnio zawłaszczona przez testy RT-qPCR podobno identyfikujące koronawirusa. To nic, że wyniki fałszywie pozytywne i fałszywie negatywne są na porządku dziennym. Medialni eksperci jak mantrę powtarzają, że testy są wiarygodne i dlatego na ich podstawie zarządza się kwarantannę. To nic, że nieszczęśnicy, na których padło otrzymują na przemian wyniki pozytywne i negatywne niemal jak w rosyjskiej ruletce.

Firmy doskonale znają ograniczenia produkowanych przez siebie testów. Dlatego każdy jest opatrzony magicznymi słowami „for research use only” (tylko dla badań). Wczytując się dalej w ulotki dołączone do zestawów diagnostycznych dowiadujemy się, że test wykrywa „SARS-Cov2 jak również inne powiązane z SARS wirusy infekujące nietoperze” (Roche), „służy do rozróżniania betakoronawirusów” (RealStar Altona), „wykrywa wirusa grypy H1N1, adenowirusy, Mycoplasma pneumonie, Chlamydia pneumonie” (Creative Diagnostics). Ten ostatni test nawet nie wymienia koronawirusa. Nie przeszkadza to firmie rekomendować go jako „SARS-CoV-2 multiplex RT-qPCR”. Każda z firm produkujących zestaw diagnostyczny wyraźnie zaznacza, że „test nie ma zastosowania w diagnostyce. I tak Roche stwierdza: „these assays are not intended for use in the diagnosis of coronavirus infections”, podobnie Altona: „not for use in diagnostic procedures”, i wreszcie Creative Diagnostics: the product is not intended for diagnosis use”. Innymi słowy producenci testów wyraźnie zaznaczają, że nie służą one do diagnostyki infekcji koronawirusem.

Tak ogólnie, wydaje się, że do szpitali w ciężkim stanie trafiają osoby z przeróżnymi wirusami, które w poprzednich latach starano się identyfikować. Obecnie wszystkim stawia się jedyną słuszną diagnozę. W szpitalu i tak złapią właściwego wirusa.
Współczuję wszystkim, którym zdarzy się obecnie ciężej zachorować.
I dziwię się, że ja z moimi pięcioma tysiącami kolegów wciąż żyjemy, dawno powinniśmy zdechnąć w męczarniach.
Ostatnio zmieniony 2020-10-31, 03:16 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
stary osioł bez katalizatora, zapchlony
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-10-31, 09:03

Vlado pisze:Tak ogólnie, wydaje się, że do szpitali w ciężkim stanie trafiają osoby z przeróżnymi wirusami, które w poprzednich latach starano się identyfikować. Obecnie wszystkim stawia się jedyną słuszną diagnozę. W szpitalu i tak złapią właściwego wirusa.
Współczuję wszystkim, którym zdarzy się obecnie ciężej zachorować.
I dziwię się, że ja z moimi pięcioma tysiącami kolegów wciąż żyjemy, dawno powinniśmy zdechnąć w męczarniach.

Nie ma w tych zdaniach śladu konkretnego argumentu.
Wydawać to nam się może wszystko, co sobie uroimy, a najlepiej to, co nam akurat pasuje do przekonań.
Dziwnym trafem wcześniej tyle ludzi z powodu "przeróżnych wirusów" do szpitala nie trafiało - a nikt ich nie kładzie z powodu pozytywnego wyniku testu, tylko objawów.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-31, 15:36

Raczej w poprzednich latach g to Ciebie obchodziło ilu ludzi jest w szpitalach.

Jak już pisałem w Pl notowano rocznie po kilkanaście tysięcy zgonów spowodowanych zapaleniem płuc, czekam na statystyki z tego roku.
stary osioł bez katalizatora, zapchlony
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-10-31, 16:07

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości