Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-29, 09:10

_Sokrates_ pisze:
bluejeans pisze:ORNowcy brzmi znajomo... Było już kiedyś coś podobnego, nazywano ich ORMOwcami.


ONR powstał w 1934 roku.
Jan Mosdorf - jeden z przywódców Obozu Narodowo Radykalnego - zginął 11 października 1943 roku w Auschwitz za pomoc niesioną Żydom.

Wiem, że za wiele wymagam od naszej miss intelektu ale zanim zacznie się cokolwiek porównywać dobrze mieć jakiekolwiek pojęcie w temacie, który się porusza.


Stanowczo za wiele. :|
Pamiętaj że dla co poniektórych Pan Samochodzik był idolem i zapewne stosowny plakacik wisiał nad łóżeczkiem. :v

Obrazek
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-03-29, 14:37

Soki dzisiejszy ONR inspiruje się ABC czy Falangą?

Zacnych przywódców miał przedwojenny ONR;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82aw_Piasecki
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-29, 15:33

Vlado pisze:Soki dzisiejszy ONR inspiruje się ABC czy Falangą?


Cholera go wie. Już jakiś czas nie śledzę co się dzieje w tym miejscu sceny politycznej.

Vlado pisze:Zacnych przywódców miał przedwojenny ONR;)


"Karty wojennej" nie jeden mógłby mu pozazdrościć.
Wcześniejsza i późniejsza działalność Piaseckiego jest jak najbardziej "dyskusyjna".
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-03-29, 15:49

_Sokrates_ pisze:Wcześniejsza i późniejsza działalność Piaseckiego jest jak najbardziej "dyskusyjna".

Więc jak sam widzisz, porównanie Blue było jak najbardziej na miejscu ;)
Ostatnio zmieniony 2016-03-29, 15:49 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-29, 16:19

Vlado pisze:Więc jak sam widzisz, porównanie Blue było jak najbardziej na miejscu ;)


Oczywiście porównywać można wszystko tylko nie każde porównanie ma sens.
Nie wydaje mi się również aby blue znała wcześniej życiorys Piaseckiego, Mosdorfa, Gluzińskiego czy Rossmana. Wątpię również czy wiedziała, że ONR ma tak długą i ciekawą historię.

O ile więc biografię Piaseckiego można uważać za dyskusyjną to ORMO oceniam jednoznacznie.

Oczywiście każdy może mieć inne zdanie.

Tak swoją drogą to cholernie brakuje w tym kraju takich polityków jakich mieliśmy na początku XX wieku. Z każdej strony sceny politycznej.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2016-03-29, 22:44

"Nasz naród jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa;
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi,
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."

A gdy poczuciem wiedziony
Patriotyzmu, przejdziesz magmy labirynt korytarzy
Ogień głupi łeb i jajca Ci odparzy
A rozdziobią Cię rodacy - kruki i wrony
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-03-30, 00:42

_Sokrates_ pisze:naszej miss intelektu
Zawsze czuję się odrobinę niezręcznie, kiedy w centrum uwagi zamiast tematu stawia się moją skromną osobę;)
Raz, że to niesprawiedliwe wobec tych, którzy rzeczywiście zasługują na uwagę, dwa, gdy człek koncentruje się na drugim, łatwo gubi treść, a czym się to kończy, wystarczy (ze zrozumieniem :D ) poczytać ten wątek.

A jak bardzo chce mi się angażować w tego typu "konwersacje", to widać po częstotliwości moich odwiedzin.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-03-30, 08:07

Sokratesie, nie możesz pojeżdżać blue lub innych forumowiczów, bo wchodzisz w moje kompetencje ;)
Dziś autorytetów brak, nawet ja splamiłem się będąc urzędasem (krótko i bez efektów, bo nie udało się wywalić 2/3 pasożytów; obecnie jest ich 5x więcej, czyli 90% szarańczy na bruk).

Dagomarze, hasło podczas strajków NZS na UŁ w stanie wojennym brzmiało: "Nie rozdziobią nas kruki ani WRON-y!" (brat studiował).

Nie zapominajmy, że ORMO miało też swe zasługi i było skuteczne w działaniu, nie bez powodu wywołałem je w tematach "zlotów" - byłaby świetna zabawa, gdybym mógł zobaczyć ich w akcji ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-03-30, 08:58

Jeśli chcesz wyjść na ludzi, wstąp do ZOMO!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-03-30, 09:31

Niestety, ale ZOMO też dawno rozwiązano, a przecież tak wiele jest do zrobienia, czyli do zaprowadzania porządku w sytuacjach wyjątkowych (dsł.: "likwidacji zbiorowych naruszeń porządku publicznego").
Wyprowadziłbym koniki i zaczął od Wiejskiej, potem okolice miesięcznic...
Później zarządy złodziejskich instytucji (np. banki, towarzystwa ubezpieczeniowe) ;)
A może zacząć od euro-pasożytów?

Przestępstwo bycia urzędasem chyba przedawnia się po 25 latach, to już niedługo, ale plama na honorze (błąd młodości) zostanie :(
Ostatnio zmieniony 2016-03-30, 09:31 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2016-03-30, 11:32

bluejeans pisze: dwa, gdy człek koncentruje się na drugim, łatwo gubi treść, a czym się to kończy, wystarczy (ze zrozumieniem )


Dokładnie, warto też zwrócić uwagę na Twoje posty i jak Ci się mylą formy z treścią, demokracja prawie z puczem czy tam rewolucją itd. itd. Więc proponuję dostosować się do swoich rad i zamiast zwracać uwagę na samych wypowiadających się i badaniu ich umysłów i poziomu inteligencji, na podstawie jednego wpisu czy wypowiedzi internetowej, to skupić się na temacie dyskusji. Bo jak już tak usilnie próbujesz przedstawić ten wątek w złym świetle, to warto tutaj zaznaczyć, że jesteś jednym z głównych twórców tego wątku i stoisz zdecydowanie na pudle pod względem napisanych w nim postów. :lol Cieszę się w takim razie, że zebrało Ci się na odrobinę refleksji i ocenę samej siebie, skoro tak oceniasz wątek, w który tak dużo włożyłaś. :-o

bluejeans pisze:A jak bardzo chce mi się angażować w tego typu "konwersacje", to widać po częstotliwości moich odwiedzin.


Tutaj też warto podkreślić jak wyżej, że jesteś w ścisłej czołówce osób wypowiadających się w tym wątku. Co więcej, jesteś jedyną osobą piszącą na tym forum, która nie udziela się w ogóle, w części górskiej tego forum. Więc faktycznie po tej częstotliwości o której piszesz, można ocenić Twoje niewątpliwie mocne zaangażowanie w ten wątek. Więc jeżeli chciałaś tym wpisem podkreślić, że niby jesteś tu w tym wątku gościnnie i że nie warto tu z nami rozmawiać, to sorry, ale fakty mówią same za siebie i mamy je tu czarno na białym. Nie wiem więc kogo próbujesz oszukiwać, chyba, co najwyżej samą siebie. :) Może to jakiś wyższy level współczesnej inteligencji - oszukać samego siebie. :DD
Ostatnio zmieniony 2016-03-30, 15:53 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-30, 13:56

ceper pisze:Sokratesie, nie możesz pojeżdżać blue lub innych forumowiczów, bo wchodzisz w moje kompetencje ;)


Każdy monopol jest zły :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-30, 14:05

Lubię czytać Bluejeans.
Wydaje się być osobą niebanalną.
Trochę mnie ignoruje ale cóż. Nie można mieć wszystkiego.
To nie Eden tylko twarda rzeczywistość forumowa. :|
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2016-03-30, 19:44

ceper pisze:hasło podczas strajków NZS na UŁ

Studiowałem, strajkowałem, 2 razy siedziałem na dołku - raz za napisy na murach, drugi raz za całokształt, na SB pod groźbą zamiany studiów na Marynarkę Wojenną lub ZOMO (był wtbór) podpisałem oświadczenie, że nie planowałem zniszczyć Huty Warszawa, ale cholera wie, co tam się znalazło potem, bo miejsce na podpis było nisko. Podpisywałem również odbiór przepustek na wyjazd do rodziny, odbiór kartek na mięso i powtórnie rozmawiałem na UB, zebym mógł wyjechać na wymianę studencką. Wtedy już miałem swoją teczkę, bo ją przy mnie przyniesiono (choć naprawdę byłem nikim), pewnie każdy miał i teczkę i od cholery podpisów na wszelki wypadek. Nauczyłem się nie oceniać ludzi, którzy za komuny coś w życiu robili wg ocen dwudziestoletnich gnojków-historyków-bogów wszechwiedzących-sędziów ostatecznych. nauczyłem się oceniać ludzi wg swej empatii, która rzadko mnie zawodzi, nauczyłem się gardzić tymi, którzy wmawiają mi to, czego dla mnie w sposób oczywisty (jako np mieszkańcowi Żoliborza od 1981 do 86) nie było. Cenię szczerą skruchę za grzechy, cenię publiczną obronę swej, choćby niejednoznacznej postawy. Nie znoszę fałszu, pomówień, insynuacji, braku logiki, szału dostaję, kiedy słyszę wyuczone na pamięć teksty zadane przez wodza do wygłoszenia przez kretynów mnieniących się politykami - naszymi przywódcami.
Od jakiegoś czasu nie interesuję się Polską, Polakami, polską polityką, przewartościowałem pojęcie patriotyzmu, staram się być jak najmniej przez to państwo okradany z pieniędzy i wolności osobistej, nie liczę na nic, niczego nie ofiaruję ponad to, co mi zabiorą.
Czekam na lepsze czasy
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-31, 16:01


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości