a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-12-22, 20:41

Piotrek pisze:500+ byłby ładnym gestem, pomocą


Niech mniej łupią w podatkach to każdy sobie poradzi bez łaskawych zapomóg od państwa.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-12-22, 21:03

Na takie cudeńka bym nawet w święta nie liczył.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-12-23, 07:18

_Sokrates_ pisze:Taka jatka mnie ominęła :o-o

Wolf pisze:500+


Socjalizm pełną gębą.

Wolf pisze:restrukturyzacja kopalń


O żadnych poważniejszych zmianach w górnictwie nie słyszałem.

Wolf pisze:rekordowo niskie bezrobocie


Gdyby wrócili wszyscy, których Platforma wyekspediowała za granicę byłoby mniej różowo.

Wolf pisze:minimalna stawka godzinowa od umowy zlecenia


Socjalizm pełną gębą.

Wolf pisze:podniesienie płacy minimalnej


Socjalizm pełną gębą.

Wolf pisze:i kwoty wolnej od podatku


Większości nawet nie drgnęło, części się pogorszyło.

Wolf pisze:prace nad deubekizacja.


Poczekamy na efekty.

Podsumowując: jeśli ktoś jest socjalistą to powinien być zadowolony. Ja nie jestem.

Czasami widząc poziom ataków i ich jakość merytoryczną jestem zmuszony bronić tej PiSowskiej miernoty ale poza sferą "symboli" nie widzę nic z czego można by być zadowolonym. Ot - sekta zastąpiła mafię.


Obywatelu Sokratesie - poważne rozmowy z osobnikiem, który po prostu przepisuje propagandowe teksty ekipy rządzącej mają tyle samo sensu co poważne rozmowy z rOBERTEM.

Najbardziej mi się podoba jak ktoś się chwali długoletni program ekonomiczny na jego początku. Chyba taki osobnik nie słyszał o czymś takim jak budżet. I chyba taki osobnik nie zauważa, że w świecie ekonomii są też tacy, którym trzeba coś zabrać żeby dać innym. Specjalnie piszę to prostym językiem co by, używając popularnego ostatnio zwrotu, skumał.

P.s. Nie wybierasz się przypadkiem w marcu na Anthrax ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-12-23, 07:24

Dobromił pisze:Nie wybierasz się przypadkiem w marcu na Anthrax ?


Nawet nie wiedziałem, że grają :D

Piątek. Warszawa. Cóż... Bardzo możliwe, że się pojawię :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-12-23, 07:29

Long live thrash metal !
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2016-12-23, 08:19

_Sokrates_ pisze:
R0BERT pisze:Na Białoruś wyraźnie ciągle niewiele dociera.


Nie ruszają mnie takie teksty. Tak więc musisz się bardziej postarać :-o


Znowu nie zrozumiałeś, to była zachęta, byś dowiedział się, jak jest naprawdę i dalej nie ośmieszał.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-12-23, 09:36

PiS jak dla mnie dotychczas spierdolil jedna rzecz- ta ustawe o drzewach, tego im wybaczyc nie moge... Reszta by byla do łykniecia...

Poza tym jak dla mnie sa zbyt malo radykalni, takie troche cieple kluchy z nich wychodza- obiecywali rozprawienie sie z bankami, marketami... i co? i dupa... I niebieska szmate se spowrotem w tle zawiesili.... Troche jajec niektorym brakuje...

Ale poki co w porownaniu z tym co wyprawiali poprzednicy jeszcze i tak nie ma tak zle...

_Sokrates_ pisze:Wolf napisał/a:
500+


Socjalizm pełną gębą.


Chyba lepiej jak rzad da ludziom niz schowa do wlasnej kieszeni! A to 500+ ma jedna zasadnicza, ogromna wade- kabaczek nie dostaje! A taki mily! :P
Ostatnio zmieniony 2016-12-23, 09:48 przez buba, łącznie zmieniany 6 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-12-23, 10:01

Wolf pisze: i interię na usługach Niemców


Na Interii są cykliczne felietony Rafała Ziemkiewicza. Pozwolisz, że spytam - on też jest niemieckim sługą ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-12-23, 18:50

buba pisze:obiecywali rozprawienie sie z bankami, marketami... i co? i dupa...

No nie mów, że zakupy tylko w małym osiedlowym sklepiku robisz, a wypłatę listonosz Ci na komarku dowozi :D
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-12-23, 19:21

Piotrek pisze:
buba pisze:obiecywali rozprawienie sie z bankami, marketami... i co? i dupa...

No nie mów, że zakupy tylko w małym osiedlowym sklepiku robisz, a wypłatę listonosz Ci na komarku dowozi :D
A myslisz że wszyscy wiedzą co to komarek? :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-12-23, 20:03

Ci co się wychowali na galeriach i marketach z pewnością nie :)
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-12-23, 20:09

No na pewno, :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-12-23, 21:26

Piotrek pisze:No nie mów, że zakupy tylko w małym osiedlowym sklepiku robisz


Staram sie zakupy robic na targu, w piekarni i w warzywniakach. Niestety nie zawsze jest to mozliwe bo czesto na jakims wyjezdzie okazuje sie ze jedyny wiejski sklepik to ABC albo jakas inna Biedronka. Wiec kupuje w tym co napotkam. W duzych marketach bywam srednio 2-3 razy do roku. np. wczoraj bylam- bo w Olawie tylko w takowym jest punkt dorabiania kluczy do aut. I to nie dlatego ze jestem jakas fanatyczka i nie chce wspierac marketow- bo prostu zle sie w nich czuje a jak czlowiek czegos nie lubi to tego unika.



Piotrek pisze:a wypłatę listonosz Ci na komarku dowozi


Dawno nie widzialam listonosza na komarku :( Jeszcze 3 lata temu wyplate odbieralam w kopercie z rąk kierowniczki. Niestety w ostatniej pracy nie mialam takiej mozliwosci. Zawsze prosze przelozonych o mozliwosc otrzymywania wyplaty w gotowce bo tak mi jest wygodniej.
Ostatnio zmieniony 2016-12-23, 21:29 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-12-23, 22:27

Mnie akurat pasuje, że jest na konto. Mój pracodawca obecny (poprzedni z resztą też) ma siedzibę grubo ponad 100 km od Żywca, więc "do ręki" odpada. Musiałbym po kasę jeździć albo musiała by być przesyłana do mnie pocztą, więc to zbędne komplikowanie sprawy.
Wszystko więc zależy od sytuacji.

Wiejski sklepik który mam pod domem odwiedzam codziennie, równie mały obok pracy też, bo są na miejscu i na codzienne drobne sprawy wystarczają. Ale już raz na tydzień-dwa jadę do dużego sklepu i się hurtem biorę co trzeba na dłuższy czas. Poza tym wybór większy i mogę też spokojnie obejrzeć towar, poszukać itp.
W małym wiejskim to sobie w kolejce pogadam z sąsiadami albo pod sklepem z "bywalcami", czasem nawet coś chlapnę na miejscu :-) , i jest fajnie, ale sprawniej kupuje mi się w dużym, samoobsługowym markecie.

Generalnie nie jestem pod tym względem ideowcem, nie jestem przeciw ani za. Po prostu korzystam i z małych i z dużych, zależy jaką mam potrzebę-bo to są sklepy. To jest dla mnie jedyne kryterium, każde inne zalatuje mi populizmem.
I nie podoba mi się, że ktoś może chcieć ograniczyć moją wolność wyboru poprzez eliminację dużych czy małych sklepów.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-12-23, 23:46

Piotrek pisze:a wypłatę listonosz Ci na komarku dowoz

Buba dostaje wypłatę w płodach rolnych :-o
Ostatnio zmieniony 2016-12-23, 23:47 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości