Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-01-25, 14:34

Chcąc, nie chcąc, przeszedłem na google + i mam problem. Nie mogę ,,wrzucić" zdjęcia na forum.

Po wybraniu zdjęcia - link do tego zdjęcia - zaznaczone ,,tylko zdjęcie bez linku" - umieść obraz na stronie, na forum mam takie cuś:

https://lh4.googleusercontent.com/-cKpu ... CN0164.jpg

Zawsze ,,wklejałem" zdjęcia w ten sposób na teraz ,,kapa"....Zamiast fotki tylko link, mimo, że mam zaznaczoną opcję ,,tylko zdjęcie bez linku"
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 14:39 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-01-25, 14:42

Patrz, a ja wkleiłem przez [IMG] wklejając linka, którego podałeś (pokazuję to bez spacji)

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 14:43 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-01-25, 15:10

sokół pisze:Patrz, a ja wkleiłem przez [IMG] wklejając linka, którego podałeś (pokazuję to bez spacji)

Niezwłocznie sprawdzę.
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 15:10 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2014-01-26, 18:20

sokół pisze:Patrz, a ja wkleiłem przez [IMG] wklejając linka, którego podałeś (pokazuję to bez spacji)

ja zawsze tylko w sposób wspomniany przez Sokoła wklejam zdjęcia.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-01-26, 18:29

A ja najczęściej, kiedy piszę relacje, to ręcznie wpisuję [img]i[/img] (bo zwykle najpierw to klepię w Wordzie), co więcej, różnie pokazywało mi informacje z "prawego przycisku" (już na danym zdjęciu z fotogalerii), czasami było "kopiuj URL", a czasami musiałam wchodzić aż we właściwości zdjęcia i tam kopiować.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-08-11, 20:01

Widzę, że google znów coś pokombinował.
Z pozycji logowania bezpośrednio na picasaweb nie da się zmienić daty albumu i opcji udostępniania.

Próbowałem to samo zrobić z tą samą galerią ale logując się przez google+.

Udostępnianie wiem jak włączyć ale ciągle nie wiem, gdzie (z pozycji google+) mogę zmienić datę albumu. Mam dzisiejszą datę w galerii a chcę zmienić na wczorajszą bo wtedy (m. in.) była wycieczka.

Wie ktoś jak to zrobić ?

Ps. Coraz częściej zastanawiam się nad przejściem do flickr.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-08-11, 22:53

Mam tak samo ale...w IE. W FF mogę zmieniać bez problemu.
to chodzi o jakąś zgodność

Kod: Zaznacz cały

Wygląda na to, że masz włączony widok zgodności w Internet Explorerze. Google+ działa lepiej, gdy ta funkcja jest wyłączona.

bo taki komunikat też mi się pojawia w IE
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-03, 20:25

No wróciłem z Picassa+ do zwykłego picassa. Nic mi nie uciekło; póki co...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-10-05, 09:29

laynn pisze:No wróciłem z Picassa+ do zwykłego picassa. Nic mi nie uciekło; póki co...


Poproszę o instrukcję, jak to zrobić.
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-05, 10:12

Basia Z. pisze:Poproszę o instrukcję, jak to zrobić.

Przyznam się, że korzystałem z innego forum (mego byłego).
A więc trzeba wejść w ustawienia konta i zaznaczyć funkcję "usuń profil i funkcje Google+".
Ciutkę to trwa a później już jest stare dobre Picassa Web.
Tylko rozwala się powiązanie usług google. Mnie np, jak chciałem coś na youtube skomentować, to odrazu wyskoczyło pytanie o nick, i odrazu info o powrocie do google+. Ale, że aż tak mi na tym nie zależy (nie wpisałem jednego z niewielu posta i tyle) to jestem zadowolony.

Ja zawsze po załadowaniu zdjęć i tak wracałem do starej wersji i dopiero w niej obrabiałem albumy. Zawsze myślałem, że dłużej to będzie trwać a to jest kwestia może z dwóch minut.

Ps. Ja na wszelki wypadek pościągałem wcześniej albumy, bo moje przejście na plusa było spowodowane straceniem zdj z komputera, a zarazem straszeniem, że mi skasują konto.
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-05, 20:07

Basia Z. pisze:Poproszę o instrukcję, jak to zrobić.

I jak udało się?
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-10-05, 20:21

laynn pisze:
Basia Z. pisze:Poproszę o instrukcję, jak to zrobić.

I jak udało się?


Jeszcze nie próbowałam, muszę się nad tym zastanowić, gdyż usuwając swój profil z google+ stracę też kontakt z tym co umieszczają tam moi znajomi.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-10-05, 23:45

Basia Z. pisze:gdyż usuwając swój profil z google+ stracę też kontakt z tym co umieszczają tam moi znajomi.


a niby jaki w sposób? chyba, że masz na myśli coś innego niż zdjęcia, bo przecież będąc w zwykłeś picasie masz nadal dostęp do galerii tych z g+. a przynajmniej jest się wolnym od kilku plusowych paranoi...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-06, 08:18

Tak jak Pudel napisał, powrót na zwykłą picasse nie oznacza, braku połączenia z Google+. Ja dalej mogę poprzez połączone galerie podejrzeć co nowego u tych z plusa.
Sama wyszukiwarka (akurat mam chrome) nic nie zmieniła z ustawień. Z jednym kumplem czasem rozmawiam za pomocą googlowego komunikatora, na kompie i telefonie (bo mam na androidzie, więc połączone z kontem googla).
Jedynie to brak tej strony na G+, która informowała o jakiś wydarzeniach. Ale z racji, iż średnio mnie intersuje co nasz Prezydent pisze (jak zresztą każdy polityk), jedynie na telefonie nie mogę podejrzeć swoich zdjęć poprzez G+.
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-06, 08:28

Aaa i nie mam zdjęć wysyłanych do chmury, ale to też wcześniej wyłączyłem, bo mnie to denerwowało.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości