Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:16

Telefonie, AIDS z powietrza się nie zarażę, więc swoje denne teksty zachowaj na niedzielę.
Serio poziom dyskusji z Twej strony jest... słaby.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-11, 23:16

Byłem około 14-tej. Natomiast jeśli chodzi o szaleństwo zakupów to wyraźnie mniej ludzi pchało się do centrum handlowego. Chyba się niektórzy wystraszyli...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:20

Inaczej telefonie. Bo koronowirusem z powietrza też może się nie zarażę. Ale ławki w kościołach AIDSem nie zarażają, a koronowirusem już tak.

A nie przepraszam. Modlitwa, księdza odkaża...
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:26

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-11, 23:29

laynn pisze:Telefonie, AIDS z powietrza się nie zarażę, więc swoje denne teksty zachowaj na niedzielę.
Serio poziom dyskusji z Twej strony jest... słaby.


Laynn

Odwiedziłeś kiedykolwiek Italię ?
Znasz tamtejszy styl życia- luźny, knajpiany, lekki burdel na ulicach przy którym polskie miasta wydają się względnie czyste ?
To dlatego tam się rozwinęła epidemia.

Póki co nakręcasz histerię.
W Niemczech jak piszą nie wprowadzono jeszcze takich obostrzeń jak w Polsce, mimo większej ilości przypadków Covid-19 niż w Polsce.
https://wyborcza.pl/7,75399,25773444,ko ... czech.html
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-11, 23:30

Bez makaronu można przeżyć, bez srajtaśmy może być ciężko...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:31

To kilka. W Auchan Sosnowiec na warzywach puste skrzynki.

I osoby wierzące nie chce obrazić. Tylko że strony władzy kościelnej to wyszło dzisiaj po prostu...
Grupa najbardziej narażona to osoby starsze, więc zamiast je chronić, Kościół je ściąga w miejsca gdzie stężenie wirusa będzie w wykaszlywanym powietrzu spore... Jak ta sekta z Korei Południowej.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:37

Telefonie, rozumiem, że dygresja o zaproszeniach do gejowskich klubów ma panikę wyluzować.
Nie nie byłem w Italii.
A bać się boję, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka, z powodu moich chorób. Ale nie panikuje. Dalej będę chodził do pracy, mimo, że mogę na córkę wziąć sobie wolne. Tylko nam poziom higieny naszego narodu.

A. Ja nikogo do klubów gejowskich nie zapraszam, nie zachęcam. Ot nie moja bajka :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-11, 23:53

laynn pisze:A bać się boję, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka, z powodu moich chorób. Ale nie panikuje. Dalej będę chodził do pracy, mimo, że mogę na córkę wziąć sobie wolne. Tylko nam poziom higieny naszego narodu.



I tak trzym.

Nie panikuj.

Działaj racjonalnie.

Byłem dziś w sklepie - wszystko było.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-12, 00:10

W sklepie nawet jak nie ma, to jutro albo pojutrze będzie. Ludzie nakupią i się uspokoją.

Ale co do kościołów, przepraszam, nie zmienię zdania. Zamykamy wiele instytucji redukując ryzyko przenoszenia zakażeń - OK, popieram.
Dlaczego tej konkretnej nie?

Mam jedynie nadzieję, że parafianie wykażą się gremialnie większym rozsądkiem od biskupów i zamiast pełnej tacy pokażą im wała. A KK strzela sobie po raz kolejny w stopę. Może i dobrze.
Ostatnio zmieniony 2020-03-12, 00:10 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-12, 00:15

Prezes pisze:Mam jedynie nadzieję, że parafianie wykażą się gremialnie większym rozsądkiem od biskupów i zamiast pełnej tacy pokażą im wała.

w rozsądek parafian bym nie wierzył, co najwyżej w zwykły strach.

Prezes pisze: A KK strzela sobie po raz kolejny w stopę.

jak od lat. Tylko, że na razie niewiele z tego wynika.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-12, 00:23

Pudelek pisze:Tylko, że na razie niewiele z tego wynika.

Powoli wynika.
Frekwencja na mszach kuleje (nie wszędzie, ale trend jest). Taca zapewne też kuleje. Póki co państwo pozwala godnie żyć elitom KK, to się akurat prędko nie zmieni.
Coraz więcej ludzi nie wpuszcza księdza "po kolędzie".

To jest proces, który zajmie kilka pokoleń, ale KK ostatnio pozwala go przyspieszyć (np. afery pedofilskie, teraz powyższy temat). Kiedyś będzie jak w Czechach. Oby.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-03-12, 00:25

Ciekawych czasów dożyliśmy ;)
Wracając z pracy chciałem zajrzeć do biedronki i kupić coś do turystycznej pulpy (mięso w puszce, sos w słoiku i makaron). Ale jak zobaczyłem armagedon na parkingu, to poddałem się bez walki.

Postępy epidemii oglądam sobie na tej stronce https://www.worldometers.info/coronavirus/
Bardzo szybko aktualizują i można fajnie sortować po różnych kryteriach. Włochy katastrofa, Skandynawia gorzej niż Chiny (odsetek zarażonych).

Na razie wszystko rozwija się zgodnie z tym filmem: https://www.cda.pl/video/449149192
Polecam sobie obejrzeć w ramach rozrywki i przygotowania na ciąg dalszy.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9748
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-03-12, 05:47

Potwierdzam że w sklepach zaczyna robić się pusto i to różnych sklepach, ale u nas są już chyba trzy potwierdzone przypadki, więc ludzie boją się realnego zagrożenia. Mój kolega z pracy jest już od wczoraj wieczora w domu na kwarantannie, Cieszyn jest mały i takie zagrożenia rozprzestrzeniają się błyskawicznie.
A dodatkowo zbliża się niedziela i wszystko rozwinie się jeszcze bardziej i szybciej!
Tylko co zrobią, jak sami wykończą swój stały dostęp do kasy, przecież to najbardziej zagrożona grupa wiekowa ...
Trzeba uciec w Bieszczady :lol

Nie lękajcie się ... :bla1
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-12, 06:46

A u mnie w wiejskim Lewiatanie spokój i towar na półkach leży. Przynajmniej narazie ;)
Ale słyszałem, że w Żywcu po Biedronkach i in. halny przeleciał i półki przetrzebione.

Ciekawe jak się ułoży bilans całej akcji. Linie lotnicze, komunikacja, może nawet taca ucierpią ale z drugiej strony handel nabije kieszenie jak nigdy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości