a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-29, 11:26

Dobromił pisze:Towarzyszu Telefonie ! Widzę, że jesteś bardzo wyczulony na tego typu sprawy, na bezpieczeństwo Narodu ! Pozwolisz więc, że spytam Ciebie co sądzisz o reakcji Ministra Błaszczaka na raport Rzecznika Praw Obywatelskich na temat "dziwnego" zachowania Policji. Przypomnę Ci, że Minister nazwał ten raport "początkiem kariery politycznej rzecznika".

Poproszę o odpowiedź.


Czy mógłbyś przytoczyć ów raport i reakcję ministra w postaci linków ?
RPO kojarzył mi się do tej pory z rzecznikiem obrony "praw" gejów.
Nie znam raportu tym bardziej reakcji MSW.
Ps1.
Tak wyprzedzająco jestem jak najbardziej za tym by wsadzać do pierdla policjantów łamiących prawo czy procedury, podobnie księży dopuszczających się przestępstw seksualnych (czy innych).
Ps 2.
Nawiązując do posta powyżej, jeśli ów jeden z 7 tysięcy wysadzi się w Żywieckim Urzędzie Skarbowym to też będę mazał kredką na asfalcie.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-05-29, 11:43

telefon 110 pisze:Czy mógłbyś przytoczyć ów raport i reakcję ministra w postaci linków ?


Nie. Widziałem te wypowiedzi w TV.

telefon 110 pisze:Ps1.

Tak wyprzedzająco jestem jak najbardziej za tym by wsadzać do pierdla policjantów łamiących prawo czy procedury, podobnie księży dopuszczających się przestępstw seksualnych (czy innych).


O, to mamy takie same zdanie. Witaj w Klubie, Telefonie.

telefon 110 pisze:Ps 2.

Nawiązując do posta powyżej, jeśli ów jeden z 7 tysięcy wysadzi się w Żywieckim Urzędzie Skarbowym to też będę mazał kredką na asfalcie.


Dziękuję, wzruszyłem się.

P.s. 1 Może jestem prosty chłop, przyziemny typ ale jakoś bardziej mnie interesuje obecna sytuacja, miejscowi bandyci ( i ci "zwykli" i ci teoretycznie broniący nas ) niż mityczne tysiące imigrantów, którzy idą, idą, idą i dojść do nas jakoś nie mogą. Oni idą prawie tak jak Jarosław Kaczyński co miesiąc , dziesiątego, idzie do prawdy smoleńskiej.
Jeszcze taki wtręt - moje dwie ostatnie wycieczki tatrzańskie to okolice Doliny Chochołowskiej. Wracając przechodziłem obok tablicy pamiątkowej dla Dziewczyny zamordowanej tam w 2003 roku. Zamordowanej przez Polaka, "zwykłego" obywatela. I takich ludzi się boję.
Tak samo boję się smogu, który jest rzeczywistością a nie spiskiem, boję się nieprzemyślanych decyzji ekonomicznych rządu, boję się osób o szalonym spojrzeniu, itd.

P.s. 2 Telefon, tak całkowicie na poważnie - czytając Twoje, bardzo rzadkie, wypowiedzi turystyczne, czuję, że Ty masz piekielni piękne praktyczne doświadczenie górskie. Mógłbyś się z nami nim podzielić ?
Ostatnio zmieniony 2017-05-29, 11:51 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-29, 12:23

Dobromił pisze:
P.s. 1 Może jestem prosty chłop, przyziemny typ ale jakoś bardziej mnie interesuje obecna sytuacja, miejscowi bandyci ( i ci "zwykli" i ci teoretycznie broniący nas ) niż mityczne tysiące imigrantów, którzy idą, idą, idą i dojść do nas jakoś nie mogą. Oni idą prawie tak jak Jarosław Kaczyński co miesiąc , dziesiątego, idzie do prawdy smoleńskiej.
Jeszcze taki wtręt - moje dwie ostatnie wycieczki tatrzańskie to okolice Doliny Chochołowskiej. Wracając przechodziłem obok tablicy pamiątkowej dla Dziewczyny zamordowanej tam w 2003 roku. Zamordowanej przez Polaka, "zwykłego" obywatela. I takich ludzi się boję.
Tak samo boję się smogu, który jest rzeczywistością a nie spiskiem, boję się nieprzemyślanych decyzji ekonomicznych rządu, boję się osób o szalonym spojrzeniu, itd.

P.s. 2 Telefon, tak całkowicie na poważnie - czytając Twoje, bardzo rzadkie, wypowiedzi turystyczne, czuję, że Ty masz piekielni piękne praktyczne doświadczenie górskie. Mógłbyś się z nami nim podzielić ?


a) W pewnym sensie Cię rozumiem.
Historycznie mało kogo z mieszkańców Wielunia inspirowała myśl, że dnia 1 września 1939r o godzinie 4.40 spadną im bomby na głowę.
Każdy ma inne sprawy na umyśle - choćby troska o homo lobby w kościele (o ile ktoś jest uczestniczący). No ale historia cały czas trwa.
Piszesz o dziewczynie z Chochołowskiej.
Świata nie naprawisz, ale możesz polepszyć statystyki. Osobiście nie wyobrażam sobie takiej sytuacji gdy kobiety w Polsce boją się wyjść w stroju plażowym ze względu na wysoce prawdopodobne ryzyko molestowania czy gwałtu.
b) :/
Mam doświadczenie w pisaniu na portalach społecznościowych(różnorakich).
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-05-29, 12:33

telefon 110 pisze:Historycznie mało kogo z mieszkańców Wielunia inspirowała myśl, że dnia 1 września 1939r o godzinie 4.40 spadną im bomby na głowę.

Wg mnie w 39 mieszkańcy Wielunia, żołnierze na moście w Tczewie, żołnierze na Westerplatte żyli w o wiele większym i realnym zagrożeniu niż teraz żyją obywatele RP.

telefon 110 pisze:Osobiście nie wyobrażam sobie takiej sytuacji gdy kobiety w Polsce boją się wyjść w stroju plażowym ze względu na wysoce prawdopodobne ryzyko molestowania czy gwałtu.


Też nie. I liczę, że Polska Policja też.

telefon 110 pisze:Mam doświadczenie w pisaniu na portalach społecznościowych(różnorakich).


Nie bądź taki skromny. I nie daj się prosić :) ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-29, 14:43

Olechowski ostro atakuje Platformę: "Dziś nie sposób przewidzieć stanowiska PO w żadnej sprawie". Chwali też Petru: "On jeszcze się nie zużył"
https://wpolityce.pl/polityka/341843-ol ... -nie-zuzyl

...zawsze był uczciwy wobec sąsiadów...

"Olechowski zapewnił, że pokryje wszystkie koszty związane z usunięciem trującego wycieku."
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/an ... om/10459bg

....jeśli wydarzy się w Europie grubsza draka genotyp Polaka ocaleje w Australii....

"- Jeśli Rosjanie są chętni do wojny, to trzeba się pakować i wyjeżdżać do Australii - stwierdził Andrzej Olechowski. - To wypowiedź na pograniczu histerii i groteski - mówi WP dr Rafał Chwedoruk, politolog."
http://wiadomosci.wp.pl/olechowski-jesl ... 042516609a

Głosujmy na Petru. :)
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2017-05-31, 11:55

Nie chce mi się pisać, ale niech będzie...
Tabliczka w Chochołowskiej dotyczy dziewczyny, która zginęła w wypadku drogowym.
Dziewczyna zamordowana (również w 2003 roku) nie ma żadnego upamiętnienia, a i miejsce w którym zdarzyła się tragedia już nie istnieje.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-05-31, 12:18

Tatraman pisze:Nie chce mi się pisać, ale niech będzie...
Tabliczka w Chochołowskiej dotyczy dziewczyny, która zginęła w wypadku drogowym.
Dziewczyna zamordowana (również w 2003 roku) nie ma żadnego upamiętnienia, a i miejsce w którym zdarzyła się tragedia już nie istnieje.


Nie wiem o jakiej tabliczce piszesz. Przy mostku na początku Chochołowskiej to zginął turysta (facet) rozjechany przez ciągnik z tamtejszą kolejką turystyczną. I zdaje się jest tam upamiętnienie.
Podobno miał nieszczęście mieć słuchawki na uszach dlatego nie ustąpił.
Ostatnio zmieniony 2017-05-31, 12:21 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2017-05-31, 12:32

Właśnie na mostku jest tabliczka upamiętniające tragiczną śmierć Barbary Woźniak we wrześniu 2003 roku. To był wypadek drogowy nieopodal. Wypadek o którym piszesz miał miejsce rzeczywiście, ale nie kojarzę upamiętnienia. Natomiast dziewczyna zamordowana w lipcu 2003 roku to Katarzyna Proch i ta nie ma upamiętnienia przy drodze w dolinie (jak i gdzie indziej). Zdarzenie miało miejsce w dużym oddaleniu od drogi, a konkretne miejsce zdarzenia już nie istnieje.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2017-06-05, 10:41

Bardzo dziękuje za konkretną wypowiedź. Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie: czy zmienia to fakt, że ta Dziewczyna została zamordowana przez polskiego bandytę ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-06-05, 10:51

Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-06-05, 11:07

Dobromił pisze: Poproszę jeszcze o odpowiedź na pytanie: czy zmienia to fakt, że ta Dziewczyna została zamordowana przez polskiego bandytę ?


Co zmienia ?
Statystyki ?
Udział polskich bandytów vs udział muzułmańskich bandytów-w skali europejskiej ?
Niewiele.
Ostatnio zmieniony 2017-06-05, 11:33 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-06-20, 11:50

"Kierowca zarejestrowanego w Polsce vana zginął w wypadku w pobliżu francuskiego miasta Calais, do którego doszło dziś nad ranem z powodu ustawionej przez migrantów na drodze blokady z pni drzew."
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja ... is/sszekl3

Sceny jak z ataku żywieckich górali z "Potopu".
Może faktycznie utworzyć humanitarne korytarze (w polskich katolickich dziewczętach które nie abortują) jak domaga się tego książę kościoła Nycz Kazimierz.
Przynajmniej znajdą inne zajęcie.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2017-06-20, 17:07

http://m.niezalezna.pl/100873-niemieccy ... wschodniej

Pytanie do polskich folksdojczy:
- Czy pomogą w tym szczytnym dziele humanitarnym np. na Zamojszczyźnie ?
Vision

Postautor: Vision » 2017-06-20, 19:17

Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-06-20, 22:01

:D dobre.

W gazecie czytałem, że po przekazaniu info z platform cyfrowych o swoich klientach (jezeli przepisy weją w życie-a pewnie wejdą), odpowiedni urząd będzie wiedział kto ogląda/posiada TV. Jeżeli się okaże, że klient nie płacił abonamentu to naliczone zostaną odsetki w wysokości 600 zł z hakiem.
Docelowo abonament ma być wrzucony do rozliczeń podatkowych (czy coś takiego), że nie będzie się dało nie płacić.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości