Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Piwo...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-12-29, 15:03

Obrazek

Nie wiem, czy ktoś to już pił, ja dziś to znalazłem, kupiłem, wchodzi jak marzenie.
Vision

Postautor: Vision » 2019-04-06, 21:44

Ja dzisiaj taki mały zestawik przed snem i jutrzejszą wycieczką... ;)

Obrazek

i

Obrazek

Weszło pięknie, biforek udany. :fajka
Awatar użytkownika
Stanko
Posty: 57
Rejestracja: 2019-04-07, 20:23

Postautor: Stanko » 2019-04-16, 02:18

U mnie z piw zazwyczaj goszczą style Aipy a owocowe dlo żeńskiej płci.
Jeśli chodzi o picie to korzystam z ipa glass. Kiedyś tylko z butelek ale brakowało mi koloru piwa i zapachu. Pijąc ze szklanki jest zapach bo nos w szklance a pic z gwinta i wąchać ciężko. Jeśli ktoś lubi bardziej wybitne trunki i spróbuje tak raz lub dwa to się szybko przekona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-04-16, 02:22 przez Stanko, łącznie zmieniany 3 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2019-04-21, 23:52

Ja na święta od mamy dostałem coś takiego. Jakiś francuski wynalazek. ;)

Obrazek

O dziwo pierwszy raz w życiu mi piwo kupiła i aż mi się nie chce wierzyć, że tyle za nie dała, bo w TESCO za 13 zł je widzę, sam bym tyle nie dał. ;) Chociaż w sumie na Skrzycznem dałem 12 zł za 0,5 litra Tyskiego. Ale tam nie było wyboru, albo tyle, albo wcale. Piwo całkiem niezłe, wchodzi dobrze i 650 ml ma i fajną butelkę. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2019-05-05, 13:23

Ja właśnie piję pierwsze majówkowe piwo. ;) Tym razem bawarskie, jak dla mnie całkiem pyszne. :) Niestety mam tylko dwa, więc dużo sobie nie popiję w tą majówkę, ale może to i dobrze, bo na diecie jestem. ;)

Obrazek

źródło: http://www.piwanaturalne.pl/sklep/kapuziner-weissbier/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2019-05-05, 13:42



Imiglykos... Tutaj się chyba jakieś białe winko przyplątało?
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2019-05-22, 19:55

Prześledziłem ten wątek od początku. I jakoś słabo jest w nim zaznaczona tzw. piwna rewolucja. Sam sięgam po różne piwa, koncernowe też (z tym, że wyłącznie portery, ostatnio Żatecky Svetly Leżak po kilku łykach wylałem do kratki ściekowej - jako, że "degustacja" odbywała się w terenie :-) ).
Przez te kilka lat rozwoju browarów rzemieślniczych trzy browary wyróżniłbym zdecydowanie ponad inne: 1)Trzech Kumpli, 2)Pinta i 3)Łańcut. I piwa z tych browarów, odpowiednio: 1)Idiota, Blackcyl Special Edition, 2) Quatro, Imperator Bałtycki, 3) Czarna Polewka, Kurna Chata zaliczam do faworytów, podobnie jak Barley Wine i Komes Porter Bałtycki z Fortuny, El Jaguaris z Birbanta i De-Tonacja z Nepomucena. Jeszcze parę by się znalazło...
laynn

Postautor: laynn » 2019-05-22, 20:41

Dawaj dawaj. To jest interesujący temat, w przeciwieństwie do telefonowych wrzutek ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-05-22, 21:46

kristof73 pisze:I jakoś słabo jest w nim zaznaczona tzw. piwna rewolucja.

bo większość uczestników tego forum nie wzięło w niej udziału ;)

Ostatnio fajnie się rozwija Hajer...

kristof73 pisze:Żatecky Svetly Leżak

rarytas to nie jest, ale jeśli stoi w sklepie tylko w towarzystwie Syfskiego czy Syfca to wezmę w podróży.

Inna sprawa, że Żywiec potrafi zrobić dobre piwo...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-05-22, 22:04

A jakie?
Poważnie pytam, bo smakoszem nie jestem, a różne gatunki Żywca po sklepach widuję.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2019-05-22, 22:15

Może napiszę, jak to u mnie wyglądało. Kilka lat temu zobaczyłem w sklepie Atak Chmielu z Pinty - w cenie ok. 6 zł. Pomyślałem - zgłupieli... W tym czasie ze dwa razy zdarzyło się, że piłem Tyskie w lesie - i, choć nigdy specjalnie go nie ceniłem, lecz uważałem za porządne - i coś mi nie smakowało... A kupiłem piwo Lubuski Chmiel z Witnicy - i zobaczyłem, że napój ten może być treściwy, a nie jak woda z mydłem... Potem jeszcze - kamień milowy - podczas spaceru z Rud Raciborskich do Raciborza wdepnąłem do sklepu w Nędzy, wziąłem Double IPA z Cieszyna - był upał, a piwo było ciepłe, ale zachwycił mnie zapach (i tak jest do dziś), zauroczył smak. Potem nawet ulubione dotąd piwa jak Perła czy Lech Pils odeszły w niebyt... A Atak Chmielu to dziś piwo dnia powszedniego. Zdrowie :-)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-05-22, 22:23

Piotrek pisze:Poważnie pytam, bo smakoszem nie jestem, a różne gatunki Żywca po sklepach widuję.

choćby produkty z browaru w Cieszynie, który należy do Żywca. Choć w knajpach czasem są droższe niż z małych zakładów.

Natomiast jeśli chodzi o masówkę to Żywiec APA, IPA czy Saisson to za tę cenę naprawdę można być zadowolonym.

kristof73 pisze:A Atak Chmielu to dziś piwo dnia powszedniego.

najśmieszniejsze jest to, że Atak Chmielu wypiłem jak już miałem za sobą co najmniej ze 50 piw z tego gatunku zaliczonych :) To faktycznie klasyka.
A teraz właśnie wyciągam sobię Kaszubską Ipę z Kościerzyny :) Po raz pierwszy w sklepie na rogu pojawiło się coś interesującego!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2019-05-22, 22:45

Ja to bym Żywca wypił, ale tego z przed okresu H. Dobry był.
Vision

Postautor: Vision » 2019-05-22, 22:49

Ja tam za Żywcem nigdy nie przepadałem, z 15 lat temu miałem dziwną sytuację z tym piwem w restauracji w Chorzowie, gdzie podczas degustacji puściłem pawia i do dzisiaj mam trochę uraz. Nie wiem co w tym kuflu było, ale zamówiłem Żywca. Chociaż pomimo tego i tak jakoś mi nie do końca smakuje nawet te IPA, bardziej mi podchodzi Książęca IPA z tych tańszych. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-05-22, 22:56

Jak dla mnie akurat Książęca IPA jest tak samo beznadziejna jak wszystko co robi Kompania. Teraz się wzięli za ten styl, bo wszyscy już tak robią, ale wyszło kiepsko. Jak i pozostałe Książęce. Ot, tak na odwal.

Vision pisze:gdzie podczas degustacji puściłem pawia i do dzisiaj mam trochę uraz.

może niedomyty albo brudne rurki co się często zdarza w lokalach i potem smakuje to wszystko tragicznie
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości