Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-04, 11:52

telefon 110 pisze:nowe generacje potrafiące więcej coraz szybciej wchodzą do użytku


Dokładnie, dzięki nim zapanuje w końcu sprawiedliwość...

https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/scs- ... o,128,2284

W sumie cieszę się, że takich czasów raczej nie dożyję, chociaż kto wie, bo jak sam napisałeś wchodzą one coraz szybciej, więc może na emeryturze się jeszcze załapię.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2018-05-04, 11:59

A ja chciałem spłycić temat do takich rzeczy jak trwałość akumulatorów żelowych czy jakość żywności. :/
To że będzie przerąbane - nie musisz pisać.
Za "bezpieczeństwo" trzeba płacić.
Totalna inwigilacja.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-05-04, 12:14

Telefonie, tu nie chodzi o smartfony, lecz zwykły kombajn (skaner, ksero, drukarka). Co nowego może zaoferować mi najnowszy nabytek? Może wydruk 50 stron na minutę zamiast 20, gdy średnio dziennie drukuję 5-10 stron (poza 2 dniami w roku, gdy jest to kilkaset stron). :zly

Potrzebuję kombajn tu i teraz jak miejscowi piwo czy zasiłek. Kupiłem nowy kombajn Brother za 65% ceny naprawy. Co zrobić z niekompatybilnymi bębnami/tonerami/? Gdybym prowadził punkt ksero... :zol
I tu kolejny problem, za który inżynierom producenta obrywałbym jąderka powolutku. Praktycznie co model, to inny bęben i toner; kiedyś przy smartfonach/telefonach/ akumulator i/lub/ ładowarka. Jaki problem, by wszystkie akumulatory do smartfonów/aparatów foto/ miały tylko z 8 modeli (2 na grubość, 4 wersje wielkości) - coś na wzór karty micro/nano/SIM czy SD? W przypadku zakupu mniejszego akumulatora niż oryginalny dokupiłbym adapter lub obłożył zapałkami. :rol
To samo dotyczy bębnów i tonerów - maksymalnie 10 rodzajów do wszystkich modeli na rynku w segmencie formatu A4 i A3, czyli 99% sprzedawanych laserowych drukarek/kombajnów/.

P.S. Do serwisu Brothera odesłałem do utylizacji sprawną drukarkę HL-2030, bo nie mam tonera/bębna, zaś na biurku brak miejsca, by stały 2 egzemplarze. Nie muszę dodawać, że to trzeci rodzaj bębna/tonerów/, a producent ten sam. :dev6
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-04, 12:39

Sorry, trochę wyrwałem z kontekstu ten cytat, ale tak mi się jakoś skojarzyło.

Co do spłycenia tematu, to ja pracując w wielu firmach produkcyjnych, zauważyłem taką zmianę przez ostatnie 15 lat. Na początku podejście było takie, byle przetrwało okres gwarancji, teraz zmieniało się już na takie, byle się sprzedało. Nie ważne: co tam gwarancja sprzedać się musi i tyle.

Co do tej gwarancji to też jest ona przecież taka na wyrost, żaden producent nie ma czasu na to, żeby sprawdzać czy ten produkt przez te 2 lata będzie dobry. Łącząc to z teorią byle się sprzedało. Efekt jest taki, że coraz więcej rzeczy mi się coraz szybciej rozlatuje. Czy to w ubraniach czy jakimś sprzęcie, czasem chcę coś zamknąć, wyregulować, otworzyć i jakiś element zostaje mi w rękach. I jestem pod wielkim wrażeniem, jak coś takiego w ogóle trafiło do sprzedaży, bo nie wierzę, że producentowi, nawet podczas kilkugodzinnych czy kilkudniowych testów to się nie rozlatywało, bo to niemożliwe. Zresztą pracując w wielu firmach produkcyjnych to właśnie wiem, nam się też wiele rzeczy rozlatywało, nie działało, pękało ale i tak wyjeżdżało z fabryki. Tzn. może nie do końca wadliwych, bo na tą chwilę wyjazdu to się jakoś podreperowało albo wymieniało dany element licząc na to, że może akurat wytrzyma. Ale z niektórymi rzeczami z góry było wiadomo, że za bardzo szybko znowu się to rozleci. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-05-04, 12:50 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2018-05-04, 12:44

ceper pisze:Telefonie, tu nie chodzi o smartfony, lecz zwykły kombajn (skaner, ksero, drukarka).

No ale umiesz czytać( i pisać).
W chwili zakupu przeczytałeś warunki gwarancji.
Ja posiadam pralkę z gwarancją 5 - letnią.
I nie narzekam.
Jest rozpływ informacji w necie.
Można przeczytać opinie na temat danej firmy.
Korzystaj przed zakupem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2018-05-04, 12:59

Mechanizm jest mniej więcej taki.
Rzuca się na rynek wędlinę dobrej jakości, a gdy klienci załapią- obniża się drastycznie jej jakość.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-05-04, 13:48

Bo może trzeba obecnie inaczej rozumieć pojęcie gwarancji.
Może to nie jest już okres w którym producent za darmo naprawia ewentualne usterki sprzetu, tylko czas działania tego sprzętu.
Jest gwarancja na 2 lata, tzn że tyle produkt jest w stanie działać i fajrant :D
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-04, 14:26

Ja z tych gwarancji i tak rzadko korzystam i na takich frajerach jak ja chyba zarabiają najwięcej. Tzn. w przypadku drogiego sprzętu to bym na pewno skorzystał, ale z ubrań, butów czy drobnej elektroniki. To mi się najzwyczajniej w świecie nie chce, za dużo załatwiania, jeżdżenia itp. Aczkolwiek nie ma jeszcze, aż tak tragicznie, że wszystko trzeba reklamować. I tu jak dla mnie ceper z tą drukarką ma rację. Bo ja sam miałem smartfona, którego używałem 5 lat i nic się z nim nie działo i pewnie miałbym go do dzisiaj, czyli już 7 lat, gdyby nie to, że zasnąłem z nim w wannie. :P Ale mniejsza z tym, chodzi oto, że dzisiejsze smartfony coraz rzadziej mają przewidzianą opcję wymiany baterii. Po prostu jest tam jakby na stałe i nie da się w ogóle dokupić nowej. Pozostaje serwis, co po gwarancji się może w ogóle nie opłacać i lepiej sobie kupić nowy. A bateria 5 lat to raczej nie wytrzyma. W tym co zatonął po 3 latach dokupiłem sobie nową baterię i smartfon dalej śmigał. Teraz mi się też udało kupić taki smarfon i też tym się kierowałem jak go kupiwałem. Tylko właśnie szukając go zauważyłem, że jest takich coraz mniej, a jeszcze całkiem niedawno to było standardem.

I fakt po 5 latach, technologia dużo dalej i wypadałoby kupić nowy. Tylko mi ta technologia niekoniecznie jest do czegoś potrzebna i wolałbym sobie kupić baterię.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2018-05-04, 14:32

W XVIII wiecznej Holandii za fałszowanie pieprzu- karano śmiercią.
Jakże odległe są czasy gdy większe współczucie okazywano ofiarom niż mordercom.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-05-04, 22:45

technologia dużo dalej i wypadałoby kupić nowy


No właśnie w tym również jest cały problem.
Miałem laptopa HP, bardzo przyzwoitego, działał długo bezawaryjne (w zasadzie do dziś jest na chodzie) ale w końcu i jego szlag trafił, z tym że fizyczny uszczerbek to był...złamałem mu te zawiasy od monitora.
I miałem go dać do naprawy, z sentymentu, z przyzwyczajenia do niego ale jak na chłodno spojrzałem to... pojemność 80 GB, Windows XP, pamięci chyba 125 czy 250....toż telefony są teraz mocniejsze :D No i wywalił bym kasę na jego naprawę, a za podobną cenę nowe chodzą o zdecydowanie lepszych parametrach. Postęp :-)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-05-15, 12:40

Dlaczego tylko 4% daniny solidarnościowej? Należy ustalić 40%, bo kto zarabia ponad 1 mln zł rocznie? :?
Komuniści i złodzieje. :!
Ostatnio zmieniony 2018-05-16, 00:58 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2018-05-15, 13:24

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-05-18, 19:46

Onet to też pewnie wredne niemieckie media ;) , ale poczytać nie zaszkodzi.
Decyzja marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zakazie wyjścia na spacer przez niepełnosprawnych (dziś cofnięta – red.) przejdzie zapewne do najnowszej historii polskiego parlamentaryzmu, jako przykład wyjątkowego zwyrodnienia politycznego. Bowiem czym trzeba się kierować, by wydać polecenie stosowania tego typu represji wobec osób niepełnosprawnych.


https://wiadomosci.onet.pl/opinie/niepe ... rz/z2mb8x5
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-05-21, 10:55

Takie krótkie pytanie, bez podtekstów politycznych, tak po ludzku - czy wyborcom PiS - u nie jest choć trochę wstyd za swych przedstawicieli ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2018-05-21, 11:32

Widać nie jest,tylko czemu nikt się nie przyznaje do głosowania na nich? :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości