Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-04-01, 22:33

Piotrek pisze:Śmieszność polega na tym, że działania Kościoła i ich różne wpadki zamiast przygarniać wiernych skutecznie ich od tej instytucji odpycha. W końcu zostanie sam twardy "trzon" ślepo w nich zapatrzonych ludzi i okaże się, że to garstka - bo reszta społeczeństwa po prostu się wypnie.

na razie to "trzonu" jest jeszcze na tyle sporo, że kler się tym za bardzo nie przejmuje. Owieczek ubywa, ale powoli. Do tego mają wsparcie państwa, co pozwala skutecznie osłodzić ten odpływ wiernych. No i zostaje coś ta magiczna siła zwana "bo tak wypada" - wśród moich znajomych osób uznających się za katolików jest garstka, ale:
1) prawie wszystkie dzieci ochrzczone,
2) prawie wszystkie chodzą na religię,
3) prawie wszystkie pójdą do komunii.
"Żeby nie robić im problemów". I koło się napędza.
Ja tego nie rozumiem - z jednej strony plujemy na instytucję Kk, a z drugiej posyłamy tam swoich potomków? Rozdwojenie jaźni...

Wkrótce będzie akcja, że panna młoda (już po ślubie cywilnym) przyjedzie z Niemiec na Śląsk, aby wziąć ślub w kościele z niemieckim małżonkiem-ateistą, bo "tak musi być". :o-o Już nie wiem czy śmiać się czy płakać, niezły cyrk :lol
Ostatnio zmieniony 2019-04-01, 22:36 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-01, 22:45

Piotrek pisze: reszta społeczeństwa po prostu się wypnie.
Nie na wiarę, lecz na Kościół jako instytucję.


Oburzałeś się gdy Nergal zniszczył książkę ?

http://telewizjarepublika.pl/quotnergal ... 17901.html

....wniosek nieodparty -jeden wierzy w Pismo Swięte, drugi w Harry'ego Pottera.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-04-02, 06:57

telefon 110 pisze:
Oburzałeś się gdy Nergal zniszczył książkę ?



Tak, ponieważ szkoda książki (tym bardziej, że jest ona z gruntu pozytywna i wyobraź sobie, że jako osoba wierząca znam ją).
A zespół bardzo lubię - co nie znaczy że jestem wyznawcą poglądów Nergala. Tak samo jak nie musze być demonem zła czytając Hergo Pottera.
Może mam pecha, ale nie zauważam w swoim otoczeniu, w życiu codziennym pozytywnych działań naszych kapłanów wobec ludzi, więc trudno bym miał dobre zdanie o tej instytucji.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-02, 10:41

Piotrek pisze:
Tak, ponieważ szkoda książki (tym bardziej, że jest ona z gruntu pozytywna i wyobraź sobie, że jako osoba wierząca znam ją).

Może mam pecha, ale nie zauważam w swoim otoczeniu, w życiu codziennym pozytywnych działań naszych kapłanów wobec ludzi, więc trudno bym miał dobre zdanie o tej instytucji.



Ooooo
To masz inne zdanie niż Dorota Rabczewska.
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... jnych.html

Twoje doświadczenie kościółkowe pochodzi z kontaktów bezpośrednich z przedstawicielami kleru parafialnego czy lektury kącika katolickiego na "der onet" i "gazwyboru" ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-02, 12:49

telefon 110 pisze:Ooooo
To masz inne zdanie niż Dorota Rabczewska.
https://wiadomosci.dzienn...eligijnych.html


Dla Ciebie Rabczewska to ktoś ważny, ciekawy, interesujący, że ją cytujesz ?

telefon 110 pisze:Twoje doświadczenie kościółkowe pochodzi z kontaktów bezpośrednich z przedstawicielami kleru parafialnego czy lektury kącika katolickiego na "der onet" i "gazwyboru" ?


Co to jest "der onet" i "gazwyboru" ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-02, 13:11

Dobromił pisze:Dla Ciebie Rabczewska to ktoś ważny, ciekawy, interesujący, że ją cytujesz ?



Dla mnie nie jest autorytetem.
Ale zwolennicy progresu wszędzie ją cytują.

Czy mógłbyś napisać coś sensownego o likwidacji pedofilii na świecie za pomocą
delegalizacji KK i zniesieniu małżeństw kościelnych ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-04-02, 13:22

telefon 110 pisze:To masz inne zdanie niż Dorota Rabczewska.
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... jnych.html

A cóż mnie to?
telefon 110 pisze:Twoje doświadczenie kościółkowe pochodzi z kontaktów bezpośrednich z przedstawicielami kleru parafialnego czy lektury kącika katolickiego na "der onet" i "gazwyboru" ?

Moje doświadczenie - kościółkowe - jak to lekceważąco określasz pochodzi z regularnego uczęszczania do kościoła, stałego kontaktu z nim jako parafianin oraz faktu, iż moje dzieci też do kościoła chodzą, do komunii jedno już przystąpiło.
Więc doświadczenie oraz obserwacje mam jak najbardziej realne i w praktyce zdobyte.
Czyż byś zamierzał je umniejszać lub dyskredytować kolejnymi linkami?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-02, 13:27

Czy mógłbyś napisać coś sensownego o likwidacji pedofilii na świecie za pomocą
delegalizacji KK i zniesieniu małżeństw kościelnych ?



Nie mógłbym. I daruj sobie takie podpuszczenia. Tu nie TVP Info, TV Republika i Radio Maryja.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-02, 13:36

Piotrek pisze:Czyż byś zamierzał je umniejszać lub dyskredytować kolejnymi linkami?


Konkret.
Co Ci się nie podoba w pracy zespołu parafialnego ?

Ps.
Nie to bym prowadził jakąś działalność misyjną.
Mam to głęboko w dupie.
Interesuje mnie wyłącznie logika.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2019-04-02, 13:57

Skoro masz to głęboko w dupie nie widzę powodu by rozwijać temat i tracić na to czas.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-02, 14:15

Piotrek pisze:Skoro masz to głęboko w dupie nie widzę powodu by rozwijać temat i tracić na to czas.

To wynika z aktu stworzenia.
Każdy człowiek jest wolny.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-03, 07:54

Wy tu pierdu, pierdu - ciągle ten kler, a to aborcja...
Pół nocy dziś nie spałem, bo czeka mnie test przedsiębiorcy. Jeśli go obleję, to dostanę domiar... :zol
Kto wstawi się za mną, że jestem twórczy i obrotny jak urzędnik oraz zaprzeczy, że nie obijam się na okrągło jak ci w górnictwie lub oświacie? Nie cierpię mieć szefa, który dla dobrego samopoczucia codziennie by mnie gnoił, nie mówiąc o misce ryżu...
Panie i Panowie - jak żyć? Ratujcie. :ryb

edit: zapomniałem dodać (różnica w stosunku do oświaty i górnictwa), że nie dostaję dotacji ani subwencji. Kurde, nawymyślają tych terminów, coby tylko doić i doić. Od wielu lat zaciskam pas, by starczyło do pierwszego... :-/
Ostatnio zmieniony 2019-04-03, 08:32 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12319
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-04-03, 10:12

ceper pisze:zaciskam pas


Chyba raczej wymieniasz na coraz dłuższy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-03, 10:53

sokół pisze:ceper napisał/a:
zaciskam pas

Chyba raczej wymieniasz na coraz dłuższy.
Co nie znaczy, że nie zaciskam - lubię się cofać do przodu. :rol Wybaczcie, że zapomniałem o temacie pedofilii. :zol
Kolejna obniżka podatków - chwalmy dobry rząd: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... -2019.html
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-04-03, 10:56

Ceper - jak śmiesz zaśmiecać ten wątek swoim szatańskim awatarem - świnką Peppą.

Świnka Peppa powinna się wyprowadzić z każdego katolickiego domu. Właściwie z każdego normalnego domu, w którym chcemy, aby tata był szanowany. W katolickim domu można jeszcze uzupełnić to zdanie o: Szanowany tym bardziej, że jest pierwszym obrazem Boga Stwórcy dla swoich dzieci. I nie chcąc zatrzymać się jedynie na powyższych stwierdzeniach, postaram wgłębić się w temat na tyle, aby każdy rodzic chcący wychowywać swoje dzieci na przyszłych świętych, mógł z czystym sumieniem zamknąć drzwi za wspomnianą świnką.


pełny tekst tutaj: http://wychowywacdoswietosci.blogspot.c ... peppa.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości