Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-04-03, 11:00

Najwyraźniej ceper nie jest pierwszym obrazem Boga w swoim domu :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-03, 11:25

sprocket73 pisze:Ceper - jak śmiesz zaśmiecać ten wątek swoim szatańskim awatarem - świnką Peppą.
Podyskutuj z sokołem - fajny żart w Prima Aprilis. :usmi
Pudelek pisze:Najwyraźniej ceper nie jest pierwszym obrazem Boga w swoim domu
Pudelku, chodzam po mieszkaniu czy po agro i nie widziałem Boga - może ukrył się w piwnicy pełnej opału? :?
To wizja sokoła i najlepszy awatar, jaki mógł mi wybrać. Wraz z mottem w stopce będę Was atakował podwójnie. :D
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-04-03, 11:30

ceper pisze: fajny żart w Prima Aprilis
Jaki żart?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-03, 11:43

sprocket73 pisze:ceper napisał/a:
fajny żart w Prima Aprilis
Jaki żart?
laynn podmienił sokołowi przy awatarze pole skąd (Bytom -> Sosnowiec), sokół laynnowi opis pod nickiem (Rain Man -> Przyjaciel cepra) oraz mi dodał awatar, o czym poinformował na ShoutBox-ie. Może było tego więcej... :v
Oni sobie przywrócili, ja zaś pozostałem przy Peppie (mam znajomego Czecha Pepę), wszak okulary wskazują na kogoś mądralińskiego i tak przecież jest, nie? :usmi
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-04-03, 12:15

Nie rób sobie żartów z Szatana i usuń ten awatar, bo nawet Telefon przestanie Cię lubić.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-03, 17:13

telefon110 jest wyzwolonym człowiekiem, więc "sokołowy" awatar nie stanie na naszej drodze. :usmi
Już za chwileczkę, już za momencik i strajk w oświacie będzie się kręcić. Może podniosą ceny "korków", bo w szkole to kadra nauczycielska ma możliwość podwyższania swych kwalifikacji, jeśli trafi im się w szkole jakiś ceper. :|

Poczta Polska na Prima Aprilis zaskoczyła cenami i ... formatem przesyłek. Zbędnie kupiłem w styczniu na zapas znaczki na polecony priorytet gabaryt B (grubość pow. 2 cm; na kabelki w kopercie bąbelkowej C6). Wyruchano cepra bez wazeliny. :zol
Ostrzegam, że warto przemyśleć korzystanie z jej usług, bo zmniejszono wymiary zwiększając wagę przesyłki. Jeśli ktoś wysyła tablice ołowiane, to nie straci, ale wysyłając czekoladę dostanie się po zadku (znaczek droższy od czekolady). Odradzam deklarowanie wartości przesyłki lub przesyłanie poleconym listy o grubości powyżej 2 cm - kurier jest dużo tańszy dla paczek do 30kg. Podobnie jak urzędników skarbówki informuję czasem o zmianach w przepisach podatkowych, tak przekazuję chyba od 2000 roku dla poczty głównej (na poczcie nigdzie człek nie uświadczy cennika, zaś głupota pracowników wydłuża kolejki) uproszczony cennik najczęstszych usług pocztowych - dziś także i dla forumowiczów. Dobry ze mnie człowiek. :rol

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-04-03, 17:15 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-04, 10:26

Nauczyciele będą zarabiać prawie jak górnicy - https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacj ... cieli.html
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-04, 12:20

ceper pisze:Nauczyciele będą zarabiać prawie jak górnicy - https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacj ... cieli.html


A bo to jest związane z dramatycznym wzrostem poziomu kształcenia.
Miast matury z Szekspira - matura z Harry Pottera.
https://24kurier.pl/aktualnosci/nauka/m ... szekspira/
https://www.youtube.com/watch?v=aiMtXGSSrEI

Są plany by wycofać matematykę jako przedmiot egzaminów...
https://centrum.fm/matematyka-zostanie- ... a-z-matury

... w Pedogwarthach zostanie zastąpiona innym przedmiotem- masturbacją (też na literę M).
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-04-04, 12:54

Jeśli już mowa o maturze, to zaryzykowałbym egzamin z języka mandaryńskiego, jeśli byłby na podobnych zasadach, co test z matematyki - do wyboru jedna z 4 odpowiedzi. Statystycznie mam szanse na 25%, by zdać egzamin 30%, więc liczyłbym na łut szczęścia w 5% w odgadywaniu piktogramów, np. las to 森林- nawet podobny, nie? :v
I z takim dyplomem ruszam na podbicie Państwa Środka. :hor5
telefon 110 pisze:z dramatycznym wzrostem poziomu kształcenia.
Tu się też z Tobą zgadzam. :rol
Też jestem zwolennikiem dramaturgii Szekspira, w której dominują romanse i tragedie.
Życiowo na razie jestem na etapie romansów, ale gdybym został nauczycielem, to byłaby tragedia. Dla mnie. :zol
Nigdy nie chciałem być nauczycielem. W okresie przedszkolnym chciałem być górnikiem. :usmi
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-05, 12:28

telefon 110 pisze:
Piotrek pisze:Skoro masz to głęboko w dupie nie widzę powodu by rozwijać temat i tracić na to czas.

To wynika z aktu stworzenia.
Każdy człowiek jest wolny.


Naszła mnie taka myśl ogólna, nie skierowana do nikogo w szczególności. Ta wolność w temacie wypowiedzi internetowych czasami kojarzy mi się z tytułem płyty zespołu pieśni i tańca Dezerter : "Prawo do bycia idiotą".

I jeszcze jedno przemyślenie - jakim głupcem, po prostu głupcem trzeba by być żeby palić, niszczyć książki. Jakiekolwiek.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5747
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-04-05, 12:39

Dobromił pisze:po prostu głupcem trzeba by być żeby palić, niszczyć książki
AMEN

Ja się zgadzam w temacie z tym zdaniem:
https://www.facebook.com/szymonholownia ... __tn__=K-R

Jak ktoś nie ma FB albo jak oryginalny tekst za trudny, to tutaj streszczenie tego samego dla prostych ludzi:
https://kultura.onet.pl/ksiazki/szymon- ... la/jbhdt06
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-04-05, 13:06

Dobromił pisze:
I jeszcze jedno przemyślenie - jakim głupcem, po prostu głupcem trzeba by być żeby palić, niszczyć książki. Jakiekolwiek.


Niedopuszczasz wyjątków ??? :|

https://www.tvp.info/33204072/szwedzka- ... l-murzynow
laynn

Postautor: laynn » 2019-04-05, 13:25

ponarzekali na terror UE, która - co za zabawna historia- finansuje remont owej Jasnej Góry, o czym przypominają dwie wielgachne, zamontowane tuż przy wejściu do sanktuarium, tablice

To akurat mnie nie dziwi. Głupota narodowców...nie zna granic. Idzie jeden baran z drugim za mocniejszym kolegą. Przepraszam owce za użycie sformułowania "baran". Owce są o wiele mądrzejsze.
A co do samego Pana Hołowni, to zadziwia mnie na plus ostatnio.
Ostatnio zmieniony 2019-04-05, 13:26 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-04-05, 13:34

laynn pisze:narodowców


Tak mi się przypomniał tekst z jednego kryminału ( jak sobie tytuł przypomnę to napiszę ). Autor opisuje tam niejakiego Międlara : "Dawny ksiądz, zawsze idiota".

telefon 110 pisze:Niedopuszczasz wyjątków ???


Daruj sobie. Te Twoje oburzenia, uniesienia, walka ze złem tego świata są lekko niewiarygodne.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2019-04-06, 20:10

Obrazek
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości