Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-25, 17:38

https://sportowefakty.wp.pl/skicross/98 ... owal-wstyd

Można?

Pudel mam dokładnie takie samo zdanie, co do odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-02-25, 17:49

laynn pisze:Pudel mam dokładnie takie samo zdanie, co do odpowiedzialności.

kto sieje wiatr, zbiera burzę...

Swoją drogą dzisiejsze wystąpienie Putina, że nie będzie rozmawiał z ukraińskimi władzami (choć wcześniej deklarowano taką chęć), tylko z ukraińskim wojskiem... które ma obalić władze cywilne, a przy tym wściekłość jaką miał na twarzy, może sugerować, że inwazja rozwija się nie do końca tak jakby chciał. Zresztą nie sądzę, aby jakiekolwiek wojsko byłoby bardziej skłonne do rozmów z agresorem niż cywile...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-02-25, 20:31

gar pisze:Co mu to da ? I za jaką cenę ? Jak skutecznie i z sensem kontrolować 600 000 km powierzchni zamieszkanych przez 40 milionów ludzi w tym ponad 30 milionów Ukraińców ?

Można skutecznie. Jeżeli Putin szybko wymieni władze centralne i lokalne (przynajmniej w dużych miastach na początku), wprowadzi na stołki administracyjne swoich ludzi lub lokalnych zwolenników, stan wojenny i kontrolę wojskową to jest to proces do ogarnięcia.
Partyzantka oczywiście będzie ale szybko się z nią upora, tak jak i z mieszkańcami na zasadzie zamordyzmu.
I to jest - tak sądze - cel Putina, czyli przejęcie Ukrainy, bo żadnego innego nie widzę. Przejęcie poprzez uzależnienie polityczne lub wcielenie do Rosji. Nie widzę innego sensownego powodu dla całej tej haniebnej akcji.
No ewentualnie jeszcze zniszczenie kraju i powrót do siebie ale tym by Putin wiele nie zyskał oprócz jakiejś tam satysfakcji czy zemsty.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-02-25, 20:41

Pudelek pisze:Tak jak pisałem - tylko całkowita blokada handlowo-transportowa oraz uderzenie po kieszeni również zwykłych Rosjan (zamrożenie im kont za granicą, zakaz wjazdów) mogłoby dać coś do myślenia...


I to byłoby najefektowniejsze uderzenie (oprócz militarnego, ale takiego ze strony zachodu nie będzie). Totalna izolacja we wszystkich sferach - gospodarczych, kulturalnych, sportowych, dyplomatycznych. Totalna całkowicie, bez wybiórczych ustępstw, żeby się ten kraj zapadł gospodarczo, a wtedy ludzie sami Putina prędzej czy później wywalą z fotela.

Żal mi Ukrainy. Oni muszą się czuć jak na ringu, gdzie leje ich większy i silniejszy, a widownia zamiast bronić, pomrukuje coś niemrawo przyglądając się wszystkiemu. :-/
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2022-02-25, 21:33

Piotrek pisze:
Pudelek pisze:Tak jak pisałem - tylko całkowita blokada handlowo-transportowa oraz uderzenie po kieszeni również zwykłych Rosjan (zamrożenie im kont za granicą, zakaz wjazdów) mogłoby dać coś do myślenia...


I to byłoby najefektowniejsze uderzenie (oprócz militarnego, ale takiego ze strony zachodu nie będzie). Totalna izolacja we wszystkich sferach - gospodarczych, kulturalnych, sportowych, dyplomatycznych. Totalna całkowicie, bez wybiórczych ustępstw, żeby się ten kraj zapadł gospodarczo, a wtedy ludzie sami Putina prędzej czy później wywalą z fotela.

Każdy myślący człowiek się z tym zgadza a jak przychodzi do konkretów to Włosi swoje, Niemcy swoje itd. i zamiast kompletnego ostracyzmu wobec Rosji mamy żenujący chocholi taniec.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-02-25, 21:34

A to prawda, charakterem nie które państwa nie potrafią się wykazać :-/
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-02-25, 21:41

Putin wyraził chęć rozmów z Ukrainą, ale nie chce rozmawiać z rządem, tylko z armią. Jego plan to zmiana rządu na Ukrainie. Na pewno są tam ludzie gotowi przejąć władzę i stosować politykę mniej proeuropejską w zamian, że sobie będą mogli rządzić. Przy okazji na pewno będzie chciał dokonać rozbioru. Przejąć ziemie od Charkowa przez Odessę do Naddniestrza. To jest w zasadzie połowa kraju i to ta bogatsza, zasobniejsza w surowce i od zawsze bardziej prorosyjska niż nacjonalistyczny wschód.
Zobaczycie - tak będzie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-02-25, 23:47

Tak jak już napisałem - nie sądzę, żeby ukraińscy wojskowi byli bardziej skłonni do rozmów niż politycy. Przecież oni nienawidzą teraz Rosjan jeszcze bardziej niż taki Zelenski. Putinowi się chyba coś pomieszało, bo był wściekły... Ponoć ptaszki ćwierkają, że reakcje w samej Rosji są nie do końca takie, jakich się spodziewał i to nawet wśród niektórych środowisk go dotychczas popierających i nacjonalistycznych...

Jakikolwiek ukraiński polityk, który zgodziłby się na taki rozbiór kraju, raczej prędzej czy później skończyły z kulką i myślę, że potencjalni kandydaci zdają sobie z tego sprawę. W rządzeniu musiałby się opierać praktycznie tylko na Rosjanach lub na niewielkiej garstce ich popierającej, co znowu w przypadku rządzenia tą proeuropejską częścią Ukrainy jest dla mnie nadal nierealne. Nie można rządzić mając przeciwko sobie cały naród (pomijam Łukaszenkę, ale to trochę inna bajka).

Powtórzę, że nie wiem co sobie zaplanował Putin, ale wszystko jest kompletnie nielogiczne. No chyba, że ktoś ze swoich podpuścił go do wojny i teraz czeka, aż powinie mu się noga, aby w odpowiednim momencie go wykopać. :rol Ewentualnie zwyczajnie przeszarżował spodziewając się rozpadu Ukrainy po pierwszym ataku...
Ostatnio zmieniony 2022-02-25, 23:54 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-26, 11:38

Kulesza napisał, że nie zagramy z rosją. Brawo!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-02-26, 17:50

Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-02-26, 17:56

bez Golców?
bojkotuję!
sama Maryla to za mało

p.s.
zaczyna mi być wstyd, ze dotykałem Steczkowską
Ostatnio zmieniony 2022-02-26, 17:57 przez sprocket73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-02-26, 18:00

Wstydź się.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2022-02-26, 19:14

sprocket73 pisze:bez Golców?
bojkotuję!
sama Maryla to za mało

p.s.
zaczyna mi być wstyd, ze dotykałem Steczkowską


A ja się pytam gdzie jest Sławomir i Zenek? :zly
Mirek

Postautor: Mirek » 2022-02-26, 19:48

Górniak ma wystapić? Dobrze że nie będzie mnie tam. :haha
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-02-27, 12:55

sprocket73 pisze:zaczyna mi być wstyd, ze dotykałem Steczkowską

siusiakiem?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości