Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3461
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-03-23, 18:05

Piotrek pisze:Właśnie mówili o tej lekarce z Bestwiny (to chyba ta od Wiolci), co to wróciła z Austrii dalej ciągnęła praktykę lekarską, w tym przyjmowała kierowców wracających z Włoch.
teraz pół wsi pozamykana na kwarantannie. No nie źle.

Ja mam nadzieje, że do lipca się uspokoi, bo inaczej to mi plany urlopowe pójdą sie paść :/ A nocleg zarezerwowany.

To ta. I nie z Bestwiny, ale wiadomo, jakie media są. Nasi dalsi sąsiedzi i nasza dalsza rodzina jest na kwarantannie. I burza po wsi, że tak późno ludzie się dowiedzieli. Już wieszają psy na kobiecie.

Lipiec? Ostatnio czytałam, że i 18-20 miesięcy to może potrwać. Może następny lipiec?
Oby nie...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-23, 18:12

Ja mam nadzieje, że do lipca się uspokoi, bo inaczej to mi plany urlopowe pójdą sie paść A nocleg zarezerwowany.

Myślę, że wakacji w tym roku nie będziemy mieli. Może w grudniu.
Ale jeśli się mylę, to bardzo się ucieszę i mogę Ci flaszkę postawić.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-23, 18:45

Jakie wakacje? Byczycie się w domu, państwo dołoży 80% pensji niezaradnym firmom, jakieś ulgi w ZUS...
Po co? Jeśli wakacje to podatkowe, żadnego rozdawnictwa. ;)

Stacje paliwowe w tarapatach - tankujcie na full, bo upadną. Ja tankuję auto średnio co 2 miesiące, nie daję rady więcej. Rozważam zakup cysterny i agregatu prądotwórczego na agro, bo jak pierdyknie coś, to pełne lodówki pójdą na zmarnowanie. :-/

Rządowi proponowałbym przekwalifikować społeczeństwo - jest tyle do zrobienia, to nie ma mowy o bezrobociu (co to takiego, pytam jako teoretyk?). :o-o
Tylko żerować na innych, zaś robić nie ma komu.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-23, 20:14

Ceper, ady Ci dopłacą do pensji 40 %.
... a może to o flaszkę chodzi? :D

Lipiec? Ostatnio czytałam, że i 18-20 miesięcy to może potrwać. Może następny lipiec?
Oby nie...


Myślę, że wakacji w tym roku nie będziemy mieli. Może w grudniu.
Ale jeśli się mylę, to bardzo się ucieszę i mogę Ci flaszkę postawić.


Ja już jestem wkur...ny, bo w maju miałem mieć niezłą objazdówkę po Włochach, a jak mi jeszcze wakacyjny wyjazd odpadnie to będzie bania :-/
Nic tylko czekać na scenariusz z "Wold War Z", bo tak to będzie wygladało jak ludzie posiedzą pół roku w zamknięciu.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-03-23, 20:55

Szukaj jaskiń do zamieszkania w okolicach Zimnika.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-23, 20:58

Piotrek pisze:Nic tylko czekać na scenariusz z "Wold War Z", bo tak to będzie wygladało jak ludzie posiedzą pół roku w zamknięciu.

Nie posiedzą. Jest kwestią czasu, kiedy ofiary przestaną robić wrażenie i karawana pójdzie dalej.
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koron ... ia/pvegc65

Takie proste porównanie pokazujące adekwatność reakcji:
http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosl ... -c33-34/#r
"Liczba zgonów z powodu nowotworów złośliwych płuca wynosiła w 2010 roku ponad 22000(…)"
W Polsce.

Ktoś, przepraszam najmocniej, zdecydował o zamknięciu przemysłu tytoniowego? Skutki w porównaniu do obecnego armagedonu gospodarczego to jest Szanowni Państwo małe miki.
Ostatnio zmieniony 2020-03-23, 21:14 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-23, 21:11

Nie posiedzą. Jest kwestią czasu, kiedy ofiary przestaną robić wrażenie i karawana pójdzie dalej.
https://wiadomosci.onet.p...-opinia/pvegc65


Czytałem, ciekawe spojrzenie na sytuację i wydaje się bardzo sensowne.
Ostatnio zmieniony 2020-03-23, 21:13 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-03-23, 21:24

U mnie w robocie jednego w niedzielę nie było, bo dostał gorączki i duszności. Dostał kwarantanne i czeka na wyniki, coś mi się wydaje, że jak będzie pozystywe to będę miał sporo wolnego.... :D
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-03-23, 21:38

Hmm kiedyś by dostać L-4 od lekarza trzeba było być naprawdę chory, dobrze symulować lub dać w łapę,a teraz jedno kichnięcie i 2 tygodnie wolne. :DD
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-23, 22:16

Widzę, że od paru lat moje plany urlopowe wypadają pogodowo najtrafniej. W tym roku jeszcze nie zaplanowane nic :D
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-23, 22:46

Smutny niestety jest też ogromny rozdźwięk między tym co podaje Telewizja Publiczna, a inne ogólnopolskie stacje (różne), co w necie można poczytać. W TVP wszystko jest świetnie: sprzętu pełno, testów pełno, płyny do dezynfekcji leją się strumieniami, szpitale działają bez zakłóceń i jest tarcza.
Z drugiej strony obraz inny - szpitale z coraz większymi problemami, chaos, wadliwe procedury, a przedsiębiorcy załamują ręce na propozycje "tarczowe".

Ja rozumiem, TV publiczna jaka w ostatnich latach jest każdy widzi, ale w takich okolicznościach trochę zwykłych, prawdziwych i rzeczywistych faktów o sytuacji też by się przydało, żeby faktycznie wiedzieć na czym się stoi. To nie czasy gdy był jeden kanał i dwie gazety w kiosku i mozna było manipulować rzeczywistością, teraz wszystko wychodzi w mediach wszelakich.
Ostatnio zmieniony 2020-03-23, 22:48 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-23, 23:11

Piotrek pisze:TV publiczna jaka w ostatnich latach jest każdy widzi
Nigdy nie opuszczę "Wiadomości" - proszę nie dzwonić między 19:30 i 20.- zajęty jestem, bo muszę wiedzieć, co dzieje się za oknem. ;)

Ta tarcza mi w ogóle nie pasuje. Może dlatego, że znów mnie nie dotyczy (bez ulg jestem, nie licząc forum). Co to za firmy, które po chudym miesiącu są w tarapatach lub plajtują? A poduszka finansowa zwana buforem (u mnie bębnem) na gorsze czasy? Wszyscy wydają tu i teraz wsio, a do pierwszego ponad tydzień. U Mirka pierwszy wypada dziesiątego = tragedia. :zol
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2020-03-24, 00:58

Prezes pisze:"Liczba zgonów z powodu nowotworów złośliwych płuca wynosiła w 2010 roku ponad 22000(…)"
W Polsce.

Ktoś, przepraszam najmocniej, zdecydował o zamknięciu przemysłu tytoniowego? Skutki w porównaniu do obecnego armagedonu gospodarczego to jest Szanowni Państwo małe miki.


A do tego też można dodać statystyki z powodu nadużywania alkoholu po przeliczeniu wychodzi to 20 zgonów dziennie :zly

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Alkoho ... 33038.html

Do tej dygresji tematycznej dochodzą dzienne zgony spowodowane wypadkami komunikacyjnymi , udary wylewy choroby układu krążenia , ciśnienia , miażdżyce , cukrzyce i inne spowodowane powikłaniami itp , itd

Patrząc na liczby jak na tą chwilę w Polsce to Covid 19 wychodzi prawie niezauważalnie :D
Ostatnio zmieniony 2020-03-24, 01:00 przez Homunculus, łącznie zmieniany 1 raz.
there is no money and will not be
JVR
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-24, 09:23

Homunculus, idź pomóż w szpitalach. No nie bądź tchórzem przed czymś, co jest niezauważalne.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-24, 09:32

laynn pisze:Homunculus, idź pomóż w szpitalach. No nie bądź tchórzem przed czymś, co jest niezauważalne.


Jak na razie mamy do czynienia z dość sprawnie nakręcaną masową histerią.
Spójrz na statystyki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grypa

Piotrek pisze:Ja rozumiem, TV publiczna jaka w ostatnich latach jest każdy widzi, ale w takich okolicznościach trochę zwykłych, prawdziwych i rzeczywistych faktów o sytuacji też by się przydało, żeby faktycznie wiedzieć na czym się stoi.


To jest prawdziwy i rzeczywisty fakt ?

https://nczas.com/2020/03/24/wielka-bry ... pacjentow/

Pisali o tym na tvn24 ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości