Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-10-24, 14:35

Kurcze, kiepska dyskusja, bo wszyscy maja ten sam punkt widzenia ;)
A jak się czują teraz ci co głosowali na PiS, dalej zadowoleni?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-10-24, 14:39

sprocket73 pisze:Kurcze, kiepska dyskusja, bo wszyscy maja ten sam punkt widzenia ;)
A jak się czują teraz ci co głosowali na PiS, dalej zadowoleni?


Cieszą się w milczeniu.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-10-24, 14:39

sprocket73 pisze:Kurcze, kiepska dyskusja, bo wszyscy maja ten sam punkt widzenia ;)
A jak się czują teraz ci co głosowali na PiS, dalej zadowoleni?


Też powinni dostać po jednym bacie w nagrodę :zso ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-10-24, 16:09

Troche długi tekst ale Kaczmarski zawsze trafnie potrafił o nas pisać:

"Wg. Gombrowicza narodu obrażanie"


Polak, to embrion narodziarski:
Z lepianek począł się, z zaścianków,
Z najazdów ruskich i tatarskich,
Z niemieckich katedr, włoskich zamków.
W genealogii tej określił
Oryginalny naród się by,
Gdyby się uczył własnej treści,
Zamiast przymierzać cudze gęby.

Chrystusem był i Rzymianinem
I w tej sprzeczności żył - i wyżył:
To dźwigał krzyż i czyjąś winę,
To znów na szyi - tylko krzyżyk.
U Żyda pił, batożył Żyda
A przed żydowską Matką klękał
I czekał łaski malowidła
Najświętsza ratuj go panienka!

Nie lubi stwarzać się - być chciałby.
Wszak Bóg rzekł: "Niech się stanie Polak",
A szatan w płacz - Das ist unglaublich!
Nieszczęsna w Polsce moja dola!
Słusznie się lęka Pan Ciemności,
Że ciężko będzie miał z Lachami;
W szczegółach przecież diabeł gości,
A Polak gardzi szczegółami!

Nie lubi tworzyć, lecz zdobywać
Gdy niedostatek mu doskwiera.
Uchodzi więc za bohatera,
Ale nim nie jest, chociaż bywa.
Gdy świat przeszyje myśli błyskiem
I wielką prawdę w lot uchwyci,
To traci na niej zamiast zyskać
I jeszcze będzie się tym szczycił.

Jak dziecko lubi się przebierać
Powtarzać słowa, miny, gesty,
W dziadkowych nosić się orderach
I nigdy mu niczego nie wstyd.
Okrutny bywa, lub przylepny,
W swoim pojęciu niekaralny,
Bo uczuciowo nie okrzepły,
Dojrzewający, embrionalny.

W niewoli - za wolnością płacze
Nie wierząc, by ją kiedyś zyskał,
Toteż gdy wolnym się zobaczy
Święconą wodą na nią pryska.
Bezpiecznie tylko chciał gardłować
I romantycznie o niej marzyć,
A tu się ciałem stały słowa
I Bóg wie co się może zdarzyć!

Oto wzór dla świata:
Pan się z chamem zbratał.
Nie ma pana, nie ma chama -
Jest bańka mydlana.
Aż się słyszeć grom dał,
Z bańki będzie bomba!
Z bomby błysk, czyli blitz -
Znowu nie ma nic.
Ostatnio zmieniony 2020-10-24, 16:11 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-24, 22:19

Pudelek pisze:Identyczna sytuacja jak u islamistów - chodzi o to, aby nieustannie nękać tych "nieswoich", poszerzać swoje terytorium, nawracać siłą.

Lata temu porównałem polski Katolicyzm, ten ortodoksyjny do Islamu. Zostałem wyśmiany.
Nie wiem czy na forum (możliwe), na pewno wśród znajomych.
Dalej tak uważam.
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-24, 22:45

Gdzieś, pod jednym z postów na fejsie o tym przeczytałem, ale nie wrzucałem, bo nie wiedziałem czy to prawda, oraz gdzie tego szukać. Na GS Mosorczyk podał jednak to rozporządzenie:
Rozporządzenie 1845 z dnia 20 października 2020, artykuł 36:

Art. 36. 1.22) Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym,
zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano
chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych
osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub
przymusowym podaniu leków.
2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego
środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne.
Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.
3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy
lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.
4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu
bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu
bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.
5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż
24 godziny łącznie.
6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.
7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub
kaftana bezpieczeństwa.
8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem
leków do organizmu osoby – bez jej zgody.


http://forum.gory-szlaki.pl/viewtopic.p ... 01#p357101
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-10-24, 22:46

A znajomi czasem nie byli katolikami? Bo ja takie porównania słyszałem już dekadę temu i to pogląd był dość powszechny w niektórych środowiskach. "Polscy katolicy - islamiści chrześcijaństwa". Chociaż faktycznie z chrześcijaństwem to oni mają już niewiele wspólnego.

laynn pisze:Nie wiem czy na forum (możliwe)

możliwe, że ówcześni dyżurni prawacy ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-10-24, 22:56

Pudelek pisze:A znajomi czasem nie byli katolikami?

Mnie osobiście średnio interesuje, kogoś wiara, więc większość pewnie tak.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-24, 23:41

Jestem załamany. Podobno KONFEDERACJA poparła gniot w temacie aborcji... :zol
30 lat idei poszło się (...) - od czasów UPR wspierałem ich duchem, głosowaliśmy w innym powiecie, gdy nie zarejestrowali list wyborczych w całym kraju, nawet kupiłem koszulkę (bardzo dobrej jakości - to nie jest reklama) i dodawane za 1 zł skarpetki.
Jestem ZDRUZGOTANY. Chyba opróżnię barek i się powieszę. Chociaż barek zostawię kolegom, bo jestem abstynentem.

Zanim to uczynię, PRZEPRASZAM Pudelka za krytykę jego wpisów względem kościoła - chodziło o dyskusję na forum. W tej kwestii jestem bardziej radykalny niż Pudelek, lecz hamuję się w wirtualnej rzeczywistości. Chociaż osobiście nie mam nic do kk, to wyraźnie dostrzegam na każdym kroku jego skutki uboczne, np. nawiedzonego brata podsyłającego co rusz SMS-em linki do nauk cwaniaków. Gdyby ubogi braciszek nie marnował czasu na bzdury, to nie tylko jego status materialny byłby lepszy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-10-25, 10:25

Idąc z postępem czasu spółdzielnia postanowiła wymienić niedawno zrewitalizowane windy, które praktycznie nie psuły się przez 25 lat (chyba 2 razy miały usterkę 1-dniową). Chyba dla dobra i bezpieczeństwa inwalidów na wózkach (brak takich w klatce), bo drzwi do windy należało otwierać ręcznie. Przyciski wcześniej były mechaniczne, teraz dotykowe - często dotykam 2 razy, bo z przyzwyczajenia wciskam mechaniczny przycisk z Braille'm (niewidomych też brak, chyba że komuś urwał się film), dopiero później dotykowy. Od czterech dni cieszymy się luksusem. Może niezupełnie, bo drugiego dnia była awaria, którą szybko naprawiono. Dziś korzystałem ze schodów wte i wewte niekoniecznie dla zdrowia. Znane mi są przypadki w hotelach, że windy zatrzymują się na piętrach nieparzystych lub tylko parzystych. Prawdopodobnie nasza winda działa tylko w dni parzyste i ma na celu uniemożliwić starszym osobom wyjście na cmentarz 31 X i 1 XI. Śmierdzi to spiskową teorią... :v

Być może pojawią się tabliczki z UE. Kto na tym regresie najwięcej zarobi i kto za to zapłaci? :mys5
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-10-25, 10:51

Adrian pisze:Powinni stamtąd odejść i pozwolić ludziom zrobić to co należy, niech skurwiel weźmie odpowiedzialność za swoje decyzję, jebane stry pedał i dewotki które mu przytakują razem z jebanymi zboczeńcami z kościoła, wszystkich bym spędził na środek rynku i batożył jako przestrogę dla innych żeby się na zawsze odjebali od wolnej woli ludzi i ich sumienia!


Nie dziwota, że nikt nie ma ochoty dyskutować, gdy widzi taki język. Ugryzłbyś się w klawiaturę, bo co raz się w internecie pojawi nigdy nie znika. A wpis na takim poziomie nie świadczy o człowieku zbyt dobrze.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-10-25, 11:17

gar pisze:
Adrian pisze:Powinni stamtąd odejść i pozwolić ludziom zrobić to co należy, niech skurwiel weźmie odpowiedzialność za swoje decyzję, jebane stry pedał i dewotki które mu przytakują razem z jebanymi zboczeńcami z kościoła, wszystkich bym spędził na środek rynku i batożył jako przestrogę dla innych żeby się na zawsze odjebali od wolnej woli ludzi i ich sumienia!


Nie dziwota, że nikt nie ma ochoty dyskutować, gdy widzi taki język. Ugryzłbyś się w klawiaturę, bo co raz się w internecie pojawi nigdy nie znika. A wpis na takim poziomie nie świadczy o człowieku zbyt dobrze.


To co oni odpierdalają, to o nich świadczy dobrze! :o-o
Nie zwracaj mi uwagi, w momencie kiedy mój kraj robi zamach na moje, NASZE swobody ...
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-10-25, 11:22

:ok :brawo
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-10-25, 11:27

Adrian pisze:
gar pisze:
Adrian pisze:Powinni stamtąd odejść i pozwolić ludziom zrobić to co należy, niech skurwiel weźmie odpowiedzialność za swoje decyzję, jebane stry pedał i dewotki które mu przytakują razem z jebanymi zboczeńcami z kościoła, wszystkich bym spędził na środek rynku i batożył jako przestrogę dla innych żeby się na zawsze odjebali od wolnej woli ludzi i ich sumienia!


Nie dziwota, że nikt nie ma ochoty dyskutować, gdy widzi taki język. Ugryzłbyś się w klawiaturę, bo co raz się w internecie pojawi nigdy nie znika. A wpis na takim poziomie nie świadczy o człowieku zbyt dobrze.


To co oni odpierdalają, to o nich świadczy dobrze! :o-o
Nie zwracaj mi uwagi, w momencie kiedy mój kraj robi zamach na moje, NASZE swobody ...

To co oni robią to jedna sprawa, a to że zniżasz się do ich poziomu to druga strona medalu.
Zwracam Ci uwagę, bo mam do tego prawo.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-10-25, 11:31

gar pisze:
Adrian pisze:
gar pisze:
Adrian pisze:Powinni stamtąd odejść i pozwolić ludziom zrobić to co należy, niech skurwiel weźmie odpowiedzialność za swoje decyzję, jebane stry pedał i dewotki które mu przytakują razem z jebanymi zboczeńcami z kościoła, wszystkich bym spędził na środek rynku i batożył jako przestrogę dla innych żeby się na zawsze odjebali od wolnej woli ludzi i ich sumienia!


Nie dziwota, że nikt nie ma ochoty dyskutować, gdy widzi taki język. Ugryzłbyś się w klawiaturę, bo co raz się w internecie pojawi nigdy nie znika. A wpis na takim poziomie nie świadczy o człowieku zbyt dobrze.


To co oni odpierdalają, to o nich świadczy dobrze! :o-o
Nie zwracaj mi uwagi, w momencie kiedy mój kraj robi zamach na moje, NASZE swobody ...

To co oni robią to jedna sprawa, a to że zniżasz się do ich poziomu to druga strona medalu.
Zwracam Ci uwagę, bo mam do tego prawo.


Tak.
Prawo i Sprawiedliwość.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości