Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2020-11-12, 15:21

Prezes pisze:Ale przecież po każdym takim wydarzeniu ktoś napisze, że co Wy tam wiecie, nie byliście, nie widzieliście. Chętnych do obrony bandytów nigdy nie braknie. I zawsze znajdzie się usprawiedliwienie, że przecież sprowokowani, albo mieli ciężkie dzieciństwo.


Widzisz, po prostu nie nabieram się na to co próbują tak wyolbrzymić media... w naszym kraju. Jestem ponad tym, wiem jak wyglądają protesty w innych krajach, płoną samochody, rozwalonych jest wiele sklepów. I nie robi się z tego aż takiej afery. To co wczoraj się tam stało, to w porównaniu z marszami czy protestami w innych krajach wręcz pełna kultura. A tu ktoś kilokoma zdjęciami robi z tego obraz wojny czy zagłady. Wybacz, ale ja się na to nie nabiorę.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-11-12, 15:22

Prezes pisze:Dobromił chyba trafił w sedno.
Vision

Postautor: Vision » 2020-11-12, 15:23

Dobromił pisze:To mieszkanie prowokowało brakiem wywieszonych elementów prowokujących .


Nie to mieszkanie, ale ogólnie ten blok. To, że ktoś nie trafił to inna sprawa. Tak czy tak było to do przewidzenia, że w tamtym kierunku coś poleci.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2020-11-12, 15:30

Vision, a jak obronisz atak na bramę empika?

Co do zamieszek w innych krajach, to np Francja, czy w Niemczech są wzmianki, zresztą, mnie średnio interesuje, że u nich palą auta, rozwalają sklepy.
Vision

Postautor: Vision » 2020-11-12, 15:33

Prezes pisze:Na dodatek paliło się mieszkanie bez wywieszonego czegokolwiek.
Dobromił pisze:To mieszkanie prowokowało brakiem wywieszonych elementów prowokujących .


W mediach przeważnie jest publikowany tylko wycinek czy inny kadr tego mitycznego zdjęcia, albo dopiero w kolejnych zdjęciach całość.. No ale chyba logiczne, w co ktoś celował i że akurat dostało okno w jednej linii z wywieszonymi flagami...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-12, 16:55 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2020-11-12, 15:43

laynn pisze:Vision, a jak obronisz atak na bramę empika?


Ale ja tu nie jestem od tego, żeby czegoś bronić, pokazuje tylko, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, w tym wypadku poglądów. Wtedy prowokacja była ok, teraz nie jest. Dla mnie i wtedy i teraz nie była ok i tyle w temacie. A nic takiego na dobrą sprawę się nie stało, tam zdewastowano trochę kościołów czy jakichś pomników, tutaj parę budynków. Po prostu nie robi to mnie wrażenia. I nie mam zamiaru sobie szukać wrogów wśród ludzi z którymi na co dzień współżyje. Wychodząc na miasto czy do sklepu. Nie tędy droga, ale widać właśnie, że komuś o to w tym chodzi, żeby społeczeństwo całe czas było podzielone i żyło w wiecznej niezgodzie.

laynn pisze:Co do zamieszek w innych krajach, to np Francja, czy w Niemczech są wzmianki, zresztą, mnie średnio interesuje, że u nich palą auta, rozwalają sklepy.


Mnie jednak obchodzi, bo się wyolbrzymia jak to w tej Polsce jest źle, tragicznie, a niczym specjalnie się nie wyróżniamy na tle innych krajów. Poza chyba właśnie mediami i wyolbrzymianiem pewnych problemów i szczuciem jednych na drugich... I nie mam zamiaru temu ulegać.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-11-12, 15:51

Vision pisze:Mnie jednak obchodzi, bo się wyolbrzymia jak to w tej Polsce jest źle, tragicznie, a niczym specjalnie się nie wyróżniamy na tle innych krajów.

A to fakt.
Ale ja już pisałem dawniej.
Idzie ktoś na protest, policja mówi, by wejść na chodnik, albo podać dokument, czy powiedzieć dane i na zachodzie zaraz by taką osobę aresztowano za brak współpracy z Policja, a w Polsce wielka afera, bo Policja zatrzymała panią, która nagle zapomniała swoich danych.

Vision pisze:Wtedy prowokacja była ok, teraz nie jest

Dla mnie ataki kiboli na kobiety, choćby je prowokowały to jest coś mega słabego.
Malowanie zabytków, coś mega słabego.
Oraz strzelanie z racy do flagi na balkonie.

Co z tego, że tamtędy szedł marsz. Czyli jednak "narodowcy" mogą swoje się drzeć, ale ja sobie nie mogę wywiesić flagi, bo ich prowokuje.
Ps. ja bym nie wywiesił żadnej flagi, tylko to jest to o czym Ty wielokrotnie piszesz. Że jedna strona coś może, a druga nie. Tu więc bronisz narodowców.
Dla mnie prowokacja to by była, gdyby ktoś wyszedł na balkon i wyzywał tych z marszu.
Vision

Postautor: Vision » 2020-11-12, 16:33

laynn pisze:Dla mnie ataki kiboli na kobiety, choćby je prowokowały to jest coś mega słabego.
Malowanie zabytków, coś mega słabego.
Oraz strzelanie z racy do flagi na balkonie.


Dla mnie wszystkie marsze są złe i na nie nie chodzę. No ale i jedną i drugą stronę staram się zrozumieć, a jak już chodzą, to takie rzeczy zawsze będą się działy niestety... i na mnie to już jakiegoś wrażenia nie robi. Natomiast jak najbardziej widzę zjawisko wyolbrzymiania problemu poprzez media, w zależności po której są stronie. TVP robiło wandali, faszystów i nie wiadomo co jeszcze z marszu kobiet. Teraz inne media, robią to samo z drugą stroną. wypływając przez to na nastroje ludzi i jeszcze pogłębiając tą wojnę jednych z drugimi...

laynn pisze:Co z tego, że tamtędy szedł marsz. Czyli jednak "narodowcy" mogą swoje się drzeć, ale ja sobie nie mogę wywiesić flagi, bo ich prowokuje.


Nie, nie usprawiedliwia, napisałem wyraźnie, że to był tok myślenia odnośnie jakichś prowokacji. Tylko o co to całe halo. Tam szło tysiące ludzi, paru coś zrobiło. Sprawa prosta, zidentyfikować i ukarać i tyle. A nie przedstawiać obraz tysięcy ludzi, jako wandali czy prowadzących jakąś wojnę.

Mimo wszystko na zwykłą logikę, właśnie dlatego, że wiadomo jak wyglądają takie marsze, nigdy w życiu bym takiego czegoś w oknie nie wywiesił i nawet nie chodziłoby tu właśnie o mnie i moje mieszkanie, ale spodziewałbym się, mieszkając w bloku, że może się oberwać komuś kto nie miał z tym nic wspólnego. I liczyłbym się z tym i obawiał gdyby zrobił to mój sąsiad.
laynn

Postautor: laynn » 2020-11-12, 16:47

Vision pisze:Mimo wszystko na zwykłą logikę, właśnie dlatego, że wiadomo jak wyglądają takie marsze, nigdy w życiu bym takiego czegoś w oknie nie wywiesił i nawet nie chodziłoby tu właśnie o mnie i moje mieszkanie, ale spodziewałbym się, mieszkając w bloku, że może się oberwać komuś kto nie miał z tym nic wspólnego. I liczyłbym się z tym i obawiał gdyby zrobił to mój sąsiad.

Zgadzam się.
Vision pisze:Dla mnie wszystkie marsze są złe i na nie nie chodzę.

Na marsz też żaden się nie wybieram.

Vision pisze:No ale i jedną i drugą stronę staram się zrozumieć, a jak już chodzą, to takie rzeczy zawsze będą się działy niestety...

A ja nie staram się tego zrozumieć.

Vision pisze:Natomiast jak najbardziej widzę zjawisko wyolbrzymiania problemu poprzez media, w zależności po której są stronie. TVP robiło wandali, faszystów i nie wiadomo co jeszcze z marszu kobiet. Teraz inne media, robią to samo z drugą stroną.

Bo w naszym kraju nie ma bezstronnych mediów.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2020-11-12, 18:12

Vision pisze:W mediach przeważnie jest publikowany tylko wycinek czy inny kadr tego mitycznego zdjęcia, albo dopiero w kolejnych zdjęciach całość.. No ale chyba logiczne, w co ktoś celował i że akurat dostało okno w jednej linii z wywieszonymi flagami...

Myślę, że w tej kwestii powinna wypowiedzieć się niejaka Pani Mosbacher ;)
Jak napisze, tak będzie. Był motyw podatku od amerykańskich gigantów cyfrowych, tzw. repolizacji mediów, sporu TVN-TVP - pani ambasador wyraziła sprzeciw i tematy ucichły.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-11-13, 07:01

Pudelek pisze:
Vlado pisze:Czego można się spodziewać po Der Onet?

znowu niemiecki spisek... Od tysiąca lat nie dają biednym Polakom spokoju.

Z wyjątkiem "biednym", reszta jest prawdą.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-11-13, 07:20

A z jakich mediów czerpać prawdziwą, obiektywną informację?
Skoro Onety, Polsaty, TVNy i inne podobne to sterowane niemieckie i hamerykańskie macki, to które są te dobre???
Konkretnie - z jakich tytułów, portali, stacji korzystać by w końcu przejrzeć na oczy?

Pytam poważnie, bo często słyszę o wrogiej, zachodniej manipulacji mediów w Polsce ale alternatywy nikt nie chce podać. Trzeba być w jakimś zamkniętym kręgu wtajemniczonych i oświeconych?
Ostatnio zmieniony 2020-11-13, 07:22 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2020-11-13, 07:28

Piotrek pisze:Onet nie Onet - jak sie palą mieszkania i są burdy to nie ma znaczenia kto o tym pisze. Fakt jest faktem.

(I tak nikt nigdy nie pobije protestów górników sprzed wielu lat. Oj wtedy to się działo;))
Jako, że mieszkam w tym mieście, mam informacje z pierwszej ręki od ludzi, którzy byli na miejscu, i którzy na stację doszli na kilka chwil przed ustawieniem ścieżki zdrowia;)
Jak wyglądała "ścieżka zdrowia" każda tv pokazała.
Piotr, nikt nie jest zainteresowany pokazywaniem całego marszu, pokazuje się kilka bandyckich epizodów, które zawsze mają miejsce, obojętnie kto i gdzie to robi.
Prowokacje były, jest to nagrane, są filmy na youtubie, oczywiście nie twierdzę, że to policyjne prowokacje, to nie te czasy, ale jest wielu, którym zależało, żeby rozpieprzyć marsz "narodowcom".
Policja była dobrze przygotowana, drogi dojazdowe na start marszu były zablokowane kilka godzin wcześniej,
nawet autobus z posłami miał problem z dotarciem na start.
Sporo ludzi zostawiło w końcu auta i poszło w na nogach.
11 listopada jest najważniejszym świętem wszystkich Polaków.
Marsze były i będą obojętnie jak bardzo się to niektórym nie podoba;)

Piotrek pisze:A z jakich mediów czerpać prawdziwą, obiektywną informację?

ja Tobie nie odpowiem, oglądam wszystkiego po trochę i staram się wyciągać własne wnioski.
Ostatnio zmieniony 2020-11-13, 07:33 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
stary osioł bez katalizatora, zapchlony
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-11-13, 07:32

Piotrek pisze:A z jakich mediów czerpać prawdziwą, obiektywną informację?

Tylko TV Trwam i Radio Maryja. Ewentualnie Sputnik.

I koniecznie jeszcze należy spijać słowa z ust niektórych celebrytów głoszących prawdę nikomu nieznaną (muzyczna Edytka, telewizyjny Tomasz i inni).

Vlado pisze:11 listopada jest najważniejszym świętem wszystkich Polaków.

Kto Cię uprawnił do wypowiadania się w imieniu wszystkich Polaków? A jak ktoś się z powyższym nie zgadza to co - Polakiem nie jest?
Ostatnio zmieniony 2020-11-13, 07:33 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-11-13, 08:41

RADIO EREWAŃ to jedyne wiarygodne radio . :haha

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości