Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-26, 10:07

Prezes pisze:Skończ już może z tą propagandą.


Zawsze jest jakaś propaganda. :)

https://www.tvp.info/47123385/spijcie-s ... -uspokajal
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-26, 10:29

telefonie, przez te linki upolityczniasz swe wypowiedzi, siejesz popelinę propagandą, w Twych wpisach nie odczuwa się Twej pewności siebie. Ucz się. :-)

Co innego ja: piszę językiem przystępnym i nie bawię się w dywagacje, dzięki czemu mój przekaz jest jednoznaczny w odbiorze. Nie mam autorytetów, to pozostali widzą we mnie guru, chociaż będąc skromnym - są chyba mądrzejsi ode mnie, ale im forumowicze nie dają wiary. I koło się zamyka. :o-o
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-26, 10:32

Miałem już nic nie pisać. No bo mój wpis, mówiący, że za jakiś czas Polska służba zdrowia padnie, został zrozumiany jako pochwała obecnych rządów, które miały kilka lat by poprawić poprzedników a nic nie zrobiły...
Ok. Są mózgi jak fistaszki.
Poczytajcie jak działa, a raczej nie działa kwarantanna:
https://motoryzacja.interia.pl/news-kor ... e=worthsee
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-26, 10:42

laynn pisze:Miałem już nic nie pisać. No bo mój wpis, mówiący, że za jakiś czas Polska służba zdrowia padnie, został zrozumiany jako pochwała obecnych rządów


Nie przejmuj się.

Hiszpanie również chwalą polski rząd. :-/

https://www.outono.net/elentir/2020/03/ ... -politica/
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-26, 12:32

Tylko jeszcze jedno pytanie - czy nałożenie na ludzi aresztu domowego (czegos, czego jeszcze nie bylo w historii) jest w ogole legalne wzgledem prawa i naszej konstytucji? Gdzie wszyscy ci, ktorzy wolali "Konstytucja" i potrzasali sztandarami???

https://wolnemedia.net/stan-epidemii-jest-nielegalny/
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-26, 12:34

laynn pisze:Poczytajcie jak działa, a raczej nie działa kwarantanna:


Nie dziala. Moj wujek jest kierowca tira. Jezdzi tam tam i spowrotem, odwiedza zagraniczne stacje benzynowe, knajpy, spotyka setki osob. Wraca dp domu i spedza czas z zona i synem. Nikt nie robi im testow, nie maja kwarantanny, chodza sobie do Biedronki 10 razy dziennie jak maja ochote. I to jest ok. Ale jak ja pojde do parku - to jest przestepstwo.
To sie nazywa proba zalegalizowania bezprawia i absurdu - za aprobata zastraszonych i otumanionych obywateli.
Ostatnio zmieniony 2020-03-26, 12:36 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-26, 12:40

buba pisze:Gdzie wszyscy ci, ktorzy wolali "Konstytucja" i potrzasali sztandarami???

https://wolnemedia.net/stan-epidemii-jest-nielegalny/


Są i będą demonstrowali za wprowadzeniem stanu wojennego na terytorium RP.

https://nczas.com/2020/03/26/protest-w- ... rowokacje/

W Polsce dziennie umiera c.a 1200 osób z różnych powodów....

https://www.politykazdrowotna.com/48211 ... yny-zgonow

...ale panikę mamy nie z tej ziemi...
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6083
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-03-26, 13:02

buba pisze:Tylko jeszcze jedno pytanie - czy nałożenie na ludzi aresztu domowego (czegos, czego jeszcze nie bylo w historii) jest w ogole legalne wzgledem prawa i naszej konstytucji? Gdzie wszyscy ci, ktorzy wolali "Konstytucja" i potrzasali sztandarami???

https://wolnemedia.net/stan-epidemii-jest-nielegalny/


Wg mnie nie ma w polskim prawodawstwie pojęcia "stanu epidemii" i rozporządzenia dotyczące m.in. zakazu przebywania w przestrzeni publicznej są w sensie prawnym nieważne. Nie ma w przepisach pojęcia "ważnej czynności", która usprawiedliwia możliwość wyjścia z domu, nie ma też informacji, w jaki sposób ma się odbywać reglamentacja miejsc w komunikacji publicznej i kto odpowiada za przekroczenia limitu. Całe to aktualne "prawodawstwo" to bajki z mchu i paproci, jak cała twórczość Mateusza "Pinokia" Morawieckiego.
Z drugiej strony mamy zagrożenie, które jest faktem, w związku z czym zachowanie pewnych rygorów dotyczy nas wszystkich i to nie jest sytuacja, że mogę robić różne głupstwa, bo najwyżej ja ucierpię - tu trzeba zachować się odpowiedzialnie wobec społeczeństwa.
Co do tych, którzy którzy wołali "Konstytucja", to chciałbym zauważyć, że wobec zaistniałej sytuacji i konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego, który zgodnie z polskim prawem dość dokładnie reguluje kompetencje wielu służb i organów państwa oraz samorządu, wszystkie liczące się siły opozycyjne (PO, PSL, lewica, Konfederacja, zwolennicy Szymona Hołowni) mówią o konieczności wprowadzania stanu nadzwyczajnego, którzy uporządkuje wiele spraw od strony formalno-prawnej, ale wtedy nie będzie można przeprowadzić wyborów 10 maja.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-26, 13:03

buba pisze:Ale jak ja pojde do parku - to jest przestepstwo.

No może nie do końca. Tu są wyjaśnienia co "autor" miał na myśli. Prezes już z resztą wstawiał tu ten link.
https://www.gov.pl/web/koronawirus/wpro ... onawirusem

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc (...) załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego:


Czy można biegać
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).


Czy można iść na spacer, do lasu itp
Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.
Ostatnio zmieniony 2020-03-26, 13:04 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-26, 13:58

Uprawiacie panowie politykę, gdy źle się dzieje w kolejnych branżach. Tym razem to nie górnictwo, ale dealerzy i komisy samochodowe. Chciałbym im pomóc, ale po co mi kolejny samochód, gdy mam tylko 2 garaże. Leżą odłogiem poganie- chce ktoś nowe auto? Jeden z naszych przed laty pragnął czerwoną Fiestę i czekał, czekał i się nie doczekał. Kupił inny. :zol

Kluby fitness też mają problem. Gdzie nie spojrzę (poza lustrem, domem i TVP), to wszędzie ludzie mają problemy. Skąd? :o-o
To stało się bardzo zaraźliwe. Kiedyś paluszek i główka, teraz wymówką jest koronawirus. A robić nie ma komu... :ryb

Edit: zapomniałem podać linki do źródeł informacji:
1. https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,4399906
2. https://biznes.interia.pl/galerie/zdjec ... AId,360652
Ostatnio zmieniony 2020-03-26, 15:15 przez ceper, łącznie zmieniany 3 razy.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6083
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-03-26, 14:10

Piosenka o Ceprze (Kapitan Żbik - Big Cyc):

Zgwałcono babcię, pobito psa
Przemyt ręczników do RPA
Skradziono cnotę nieletniej Zosi
Mamusia o ratunek prosi

Halo, halo, tu mówi Żbik
Macie kłopoty, to dajcie mi cynk

Lepszej pomocy nie ma w niebie
Pamiętaj zadzwoń: 997
Halo, jak to?
Przecież ja nie mam telefonu

Ani King Kong ani Janosik
Nie podobają się naszej Zosi
Jej się podoba Kapitan Żbik
Niebieski mundur, to jego szyk

Łapie złodziei i włamywaczy
Pomaga dzieciom i chorej klaczy
Leczy staruszki, karmi gołąbki
Komu potrzeba, wybija ząbki

Późna pora dnia, nie ma się co bać
W razie jakby co, Superman z MO
Kapitan Żbik pomoże Ci
Kapitan Żbik pomoże Ci

Ceper, może byś się zgłosił na prezydenta?
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-26, 14:38

Sebastian pisze:Ceper, może byś się zgłosił na prezydenta?
To wina administracji forum. Gdyby wiedział wcześniej, że mam 20% poparcie (liczba głosów) w konkursie na baner, to taki akces bym zgłosił. Administracja to piąta kolumna, wyniki ogłosili chyba w poniedziałek, zaś termin zgłaszania komitetów wyborczych upłynął w piątek... :zol
Chyba nie nadaję się do polityki, gdy trza pracę od podstaw zacząć. ;)

Prawda jest taka, że wszystkie firmy mają nadprodukcję - podobnie jak górnictwo z hołdami wůngla. :|
Sam mógłbym sprzedawać z 10x więcej, gdyby był popyt - dlatego codziennie 90% czasu spędzam w a. :-)
Teraz wszyscy będą lamentować i cwaniakować. Niech właściciele firm sprzedają swe porsche czy bentleye, a znajdzie się kasa na prowadzenie firmy. Może czas na zaciskanie pasa (tu mam problem, zbyt krótkie produkują). Co robić? :-/
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-26, 15:42

Wiele razy wskazywałem na skuteczność terapii szokowej od rozwydrzonych i bezstresowo wychowanych potomków aż po branżę górniczą (to tylko przykład roszczeniowej grupy społecznej). Działa ona też na kosmiczny sprzęt - https://noizz.pl/nauka-i-technologia/po ... ta/kndsgl3
Chyba ludzie wybrali TVP, bo nie piszą...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-26, 17:52

ceper pisze:To wina administracji forum.

O przepraszam. To tylko i wyłącznie wina Tuska :D
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3461
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2020-03-26, 20:51

Piotrek pisze:Czy można iść na spacer, do lasu itp
Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.


No dobrze, a jeśli las mam daaleko, to nie mogę? Bo to nie najbliższa okolica?
A na rowerze rekreacyjnie mogę jeździć? I jak daleko? Tak, jak "na spacer", czyli wokół komina?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości