Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-04-15, 21:54

Piotrek pisze:O ile się nie okaże że i wódkę mamy hujową.
Nie słyszałem o hujowej wódce.Tylko o za drogiej. :haha
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-15, 22:58

Piotrek pisze:O ile się nie okaże że i wódkę mamy hujową.


większość wódek po zdobyciu odpowiedniej grupy konsumentów bardzo obniżyła poziom i nie idzie tego czegoś pić (aby nie napisać wprost wulgarnie :D).

Poza tym co to znaczy "mamy" - najpopularniejsze wódki w Polsce są w rękach obcego kapitału tak czy siak, głównie rosyjskiego :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-04-16, 07:45

Ja widzę taką tendencję, że jak wódka wchodzi na rynek, to jest niezła. A po jakimś pół roku zazwyczaj staje się dramatyczna.

Na szczęście są też takie, które nigdy poniżej pewnego poziomu nie schodzą :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-04-16, 08:54

Nie wiem jak w smaku, ale z butelkami bywa różnie: kształtem i kolorystyką są bardziej wyrafinowane niż w czasach PRL, np. dawna "Stołowa" i "Czysta"
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-04-16, 11:10

Piotrek pisze:O ile się nie okaże że i wódkę mamy hujową.


No bo mamy! czysta sklepowa wodka coraz mniej nadaje sie do picia-zajezzdza jakimis perfumami- nie wiem co do niej dodaja :rol Ja od paru lat staram sie wylacznie kupowac czysty spirytus i na jego bazie robic nalewki owocowe. Bo to i w smaku lepsze i czlowiek sie na drugi dzien lepiej czuje. Juz niedlugo nadchodzi sezon na kwiat dzikiego bzu!!!! :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-16, 14:53

Blue pisze:Jeszcze raz powtórzę - trzymając się tematu - mądrzy i wykształceni Polacy byli, są i będą, bo Polacy, to mądry naród. I tego się będę trzymać:)

http://www.ncbj.gov.pl/node/4867
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.957421280957996.1073741833.254941491205982&type=1

Bton1 pisze:Mieszkałem 6 lat w akademiku z przyszłymi lekarzami. Każdy twierdził, że nie ma pojęcia po tych studiach jak leczyć ludzi.

Btonie jeśli komuś nie chciało się uczyć, to nikt go na siłę nie nauczy.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-04-16, 15:03

Vlado pisze:Btonie jeśli komuś nie chciało się uczyć, to nikt go na siłę nie nauczy.

Prawda to. A a propos kolegi od operacji ręki - jest teraz bardzo dobrym (ponoć) kardiochirurgiem.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-17, 13:04

Ostatni taki samiec na Ziemi. Strażnicy pilnują go całą dobę
Sudan to ostatni żyjący samiec nosorożca białego północnego na Ziemi. Żyje w rezerwacie przyrody Ol Pejeta w Kenii. Zwierzę jest pilnowane przez uzbrojonych strażników 24 godziny na dobę.
Taki trochę Obama wśród zwierząt ;]
"Obama jest najlepiej strzeżonym człowiekiem świata"

http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalk ... 34214.html

Ciekawe, jak się chłopak czuje.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-19, 03:09

Słowacy uratują najstarszy polski park rozrywki? Zainwestują 30 mln zł

Nieczynne Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie ma nowego inwestora. Zarząd Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie podpisał umowę dotyczącą dzierżawy Śląskiego Wesołego Miasteczka przez słowacką firmę Tatry Mountain Resorts.
http://forsal.pl/galerie/865352,zdjecie ... ln-zl.html
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-19, 19:18

Ale przecież nie było nieczynne??? :zso
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-19, 21:21

forsal wie lepiej :D teraz tylko czekać, aż kogoś uśmiercą w swoim tekście :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-19, 21:43

Vlado pisze:Ale przecież nie było nieczynne??? :zso
A zabawki w miasteczku też były czynne?
Pytam, bo nie wiem, nie byłam tam ho ho.

[edit] Zajrzałam na stronę wesołego miasteczka i tam twierdzą, że jakieś zabawki są czynne. Ciekawam, jak to wygląda w rzeczywistości. Może miasteczko zawiesiło działalność po podpisaniu umowy? Pewnie się tak wybiorę, jak wrócę. W końcu to moje wspomnienia z dzieciństwa - jedne z piękniejszych. Trza rzucić okiem, zanim wszystko się zmieni.
Jakkolwiek na swojej stronie miasteczko z dumą potwierdza fakt przejęcia przez Słowaków.
Ostatnio zmieniony 2015-04-20, 12:19 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-04-20, 12:47

Mój brat mnie zawsze uczula, żebym zanim gdzieś pojadę (za granicę) najpierw zajrzała na stronkę CIA, gdzie są wszystkie najważniejsze (i co istotne - aktualne) informacje na temat każdego kraju.
Może akurat komuś się ta stronka przyda. Właśnie się z niej dowiedziałam, że Polska jest krajem przerzutu hery z Południowo Zachodniej Azji i koki z Ameryki Łacińskiej, do krajów Zachodniej Europy;)
https://www.cia.gov/llibrary/publicatio ... os/pl.html

Pod mapką są poprzeczne zakładki, tam są różne ciekawostki.

A tu np. o Korei Północnej.
https://www.cia.gov/library/publication ... os/kn.html
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-20, 18:14

Może autor tekstu zapomniał o tym, że miasteczko ma zimową przerwę i w zależności od pogody, rok w rok, startuje od połowy do końca kwietnia ;)

Ostatni raz byłem chyba ze 4 lata temu i wbrew wielu nieprzychylnym opiniom bawiliśmy się przednio cały dzień;)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-04-20, 19:02

bluejeans pisze:
Vlado pisze:Ale przecież nie było nieczynne??? :zso
A zabawki w miasteczku też były czynne?
Pytam, bo nie wiem, nie byłam tam ho ho.

[edit] Zajrzałam na stronę wesołego miasteczka i tam twierdzą, że jakieś zabawki są czynne. Ciekawam, jak to wygląda w rzeczywistości. Może miasteczko zawiesiło działalność po podpisaniu umowy? Pewnie się tak wybiorę, jak wrócę. W końcu to moje wspomnienia z dzieciństwa - jedne z piękniejszych. Trza rzucić okiem, zanim wszystko się zmieni.
Jakkolwiek na swojej stronie miasteczko z dumą potwierdza fakt przejęcia przez Słowaków.


Miasteczko było po prostu zamknięte na zimę.
Zimą nic się tam nie dzieje.
W ubiegłym roku do października było czynne, ale działała tylko część urządzeń.
Poza tym wszystkie one są bardzo stare i wyeksploatowane.

Startują zwykle na 1 maja i w tym roku też tak chyba będzie.

O ile nie przepadam za firmą TMR z powodu tego co wyczynia w Słowackich Tatrach (np. plany kolejki z Siodełka do Łomnickiego Stawu, było o tym w innym wątku, czy narciarskie trasy pod Łomnicą) to z tego że przejęli Wesołe Miasteczko bardzo się cieszę. Może coś się tam w końcu zacznie dziać.
Podobno mają zainwestować w nowe urządzenia kupę pieniędzy.

Link do lokalnego portalu:

http://www.chorzowianin.pl/wlasciciel-t ... -5916.html

TMR w ciągu 5 lat zainwestuje w modernizację „Śląskiego Wesołego Miasteczka” co najmniej 117 mln zł. Tereny, na których obecnie funkcjonuje, ten jeden z największych polskich lunaparków będą przedmiotem dzierżawy. W ciągu pierwszych 5 lat inwestor będzie płacić czynsz roczny w wysokości 1,4 mln zł, a od szóstego roku 1 mln Euro.
Ostatnio zmieniony 2015-04-20, 19:06 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości