Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-01-03, 15:39

Jest rzeczywiscie :)
Co prawda dziwnie mi sortuje, bo w połowie wskakują te najstarsze a po nich jest ciąg dalszy co powinien być wcześniej ale trudno.
laynn

Postautor: laynn » 2015-01-03, 17:32

Ja kilka miesięcy temu wróciłem na starą picasse i nic mi nie wywaliło. A na G+ przeszedłem rok temu, bo mi padł dysk ze zdjęciami, a picassa mnie postraszyła, że mnie wywalą jeśli nie przejdę z nicka na Nazwisko, a to się równało G+.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-01-03, 17:51

A jak to jest ze smarfonami i Androidem? Jak ktoś nie ma konta w googlach to da się używać?
Bo przy pierwszym uruchomieniu jest pytanie czy logować na konto czy założyć?
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-01-03, 17:53

Żeby pobrać aplikację, to trzeba mieć konto mailowe, powiem więcej Twoja sim zapamięta, że miałeś dane konto mailowe i nawet jak przywrócisz telefon do ustawień fabrycznych, to automatycznie sim zostanie połączony z mailem i wszelkimi hasłami jakie są zapamiętane (np. do wifi).
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-18, 14:05

zdaje się, że google znowu dołożyło kamyczek, aby zniechęcić do starej picasy: zauważyłem, że od jakiegoś czasu nie można zbliżać zdjęć, tylko ewentualnie pobrać i powiększyć na swoim kompie. Oczywiście na G+ zbliżanie jest nadal możliwe...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2015-09-20, 10:15

No a ja się zastanawiałem co u mnie nie tak, że nie mogę powiększyć zdjęć.
No i powstała kolejna galeria, googlowa, jakieś zdjęcia. Czyli powtórzenie picassy, tylko, że nie mam tam wielu picassowych funkcji.
Na prawdę trzeba poszukać innych przechowywalni zdjęć.
Ja ostatnio myślałem, że mi picasse wykasowali, bo z chrome nie mogłem na nią wejść, tylko na to drugie. I próbując odzyskać ją znów mam G+ ale już nie mam sił do wracania, tym bardziej, że mam funkcję i widok zwykłej picassy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-09-21, 12:19

No tak laynn, google znowu siłą zmusza do korzystania z nowej galerii fotos.google.
Jeszcze kilka tygodni temu bezproblemowo można było wrócić do zdjęć w G+, teraz w G+ widoczne są tylko zdjęcia ogólnodostępne.
Ale wszystkie zdjęcia umieszczane w fotos.google.com automatycznie widoczne są w picasaweb.google.com
Natomiast szlak mnie trafia, że google wie lepiej kiedy zrobiłem zdjęcie i od jakiegoś czasu układa je datami. Wystarczy, że jeden z aparatów miał źle ustawioną datę i bajzel w albumie masz gwarantowany.

Kiedyś korzystałem z web-album.org i pomału znowu tam zaczynam umieszczać zdjęcia.
laynn

Postautor: laynn » 2015-09-21, 13:00

Vlado pisze:Jeszcze kilka tygodni temu bezproblemowo można było wrócić do zdjęć w G+, teraz w G+ widoczne są tylko zdjęcia ogólnodostępne.

Jak mi nagle znikła picassa, to próbując ją odzyskać, zmieniłem na G+, ale cały czas mam i widok i funkcję starej picassy. Czyli ja dalej widzę galerię nie dostępne ogólnie. Za to na tej galerii są one chyba widoczne jako ogólnie dostępne.
Spojrzę później na spokojnie na to web-album, bo na pierwszy rzut oka, nie wiem czy to jest to czego ja szukam.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-09-22, 11:12

A sprawdź w G+ czy nie masz tych zdjęć umieszczonych z zakładce "najciekawsze"?

Nawet w albumach prywatnych G+ część zdjęć oznacza jako najciekawsze i jeśli sam tych zdjęć nie usunąłeś z zakładki "najciekawsze" to są one ogólnodostępne.
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-07, 17:47

Wiesz, ja nawet nie widzę tego jako G+ tylko mam widok starej picassy. Dwa w tej galerii fotos mam widoczne albumy, które udostępniam rodzinie.
Muszę zobaczyć, czy usunięcie w niej albumu spowoduje usunięcie go też z picassy.
Ale sumiennie mówię, że to będzie trwało, ostatnio mam mało czasu na net, a od jutra jeszcze go będzie mniej...
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-13, 11:04

No to czas szukać innego miejsca na galerie:
Przechodząc z Picasy
piątek, 12 lutego 2016 10:00
Od czasu uruchomienia usługi Google Foto, mieliśmy wiele pytań wokół tego, co to oznacza dla przyszłości Picasa. Po wielu myśli i uwagę, zdecydowaliśmy się wycofać Picasa w ciągu najbliższych miesięcy w celu skoncentrowania się wyłącznie na jednym obsługę zdjęć w Zdjęciach Google. Wierzymy, że możemy stworzyć o wiele lepsze doświadczenie poprzez skupienie się na jednej usługi, która zapewnia większą funkcjonalność i działa na komputerach i urządzeniach mobilnych, a nie dzielić nasze wysiłki na dwóch różnych produktów. Wiemy, że dla wielu z was, wiele troski włożono zarządzania zdjęć i filmów za pomocą programu Picasa-tym godzinami już zainwestowanych i najcenniejszych chwil masz zaufanych nas. Więc będziemy trochę czasu, aby to zrobić prawo i dostarczy Ci opcji i łatwych sposobów, aby uzyskać dostęp do treści. Mamy przedstawione poniżej niektóre z tych zmian można się spodziewać. Picasa Web Albums Jeśli masz zdjęcia lub filmy w Picasa Web Albums dzisiaj, najprostszym sposobem, aby jeszcze dostępu, modyfikować i udostępniać większość tych treści jest zalogować się do usługi Google Foto , a wszystkie zdjęcia i filmy będą już tam być. Korzystanie z Google Photos, można nadal przesyłać i organizować swoje wspomnienia, a także korzystać z innych wielkie korzyści, jak lepszych sposobów na wyszukiwanie i udostępnianie zdjęć. Jednak dla tych z was, którzy nie chcą korzystać z Google Photos, lub którzy nadal chcą aby móc zobaczyć konkretne materiały, takie jak znaczniki, podpisy lub komentarze, będziemy tworzyć nowe miejsce, aby uzyskać dostęp do danych Picasa Web Albums. W ten sposób, będzie nadal móc przeglądać, pobierać lub usuwać swoich Picasa Web Albums, po prostu nie będzie w stanie tworzyć, organizować i edytować albumy (byś teraz zrobić to w Google zdjęciach). Jedną rzeczą, aby wyjaśnić jest to, że nic z tego nie dzieje się dzisiaj, jeśli masz Picasa Web Album można nadal używać go jako normalny. Zaczniemy rozwijają się te zmiany z dniem 1 maja 2016 r aplikacji pulpitu Na dzień 15 marca 2016 roku, nie będziemy już być dołączone do wniosku pulpitu Picasa. Dla tych, którzy już pobrać tę albo zdecydujesz się zrobić przed tą datą, będzie nadal działać jak ma to miejsce dzisiaj, ale nie będzie dalej rozwijać go i nie będzie przyszłe aktualizacje. Jeśli zdecydujesz się przejść do Google zdjęciach, można nadal przesyłać zdjęcia i wideo za pomocą programu do przesyłania pulpitu na photos.google.com/apps~~pobj . Wreszcie dla programistów, będziemy również emeryturę niektóre funkcje API Picasa. Programiści mogą dowiedzieć się więcej tutaj . Ponownie, żaden z tych zmian są dzieje dzisiaj, a my nadal aktualizować wam po drodze. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, powoduje to przejście, ale chcemy zapewnić, że robimy to z myślą o dostarczaniu najlepszych zdjęć możliwe doświadczyć. Zdjęcia Google jest nowym i bardziej inteligentne produktu, który oferuje lepszą platformę dla nas do budowania niesamowitych doświadczeń i możliwości dla Ciebie w przyszłości. Wysłany przez Anil Sabharwal, szef Google Zdjęcia


dziś taką informację dostałem, zakładając kolejny album...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-02-13, 18:50

A więc o to chodzi. Widziałem, ale że po angielsku to olałem sprawę.
Mnie to w zasadzie obojętne, Picase mam tylko jako magazyn fotek zapasowych na strone a te mogę trzymać gdziekolwiek indziej.

Jak się wchodzi w Google Zdjęcia? Przyznam, że zaczynam się gubić w tych Googlowskich usługach :rol
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-13, 20:18

wygląda na to, że to koniec... no nic, trudno się mówi
ciekawe komu przeszkadzała poczciwa picasa :(
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 20:32

mimo wszystko niewiele z tego bełkotu rozumiem.... nic ostatnio nie zakładałem nowego na Piccassie, więc nic mi nie przyszło, a z tego translatora g.... wiadomo, poza tym, że Picassa ma zniknąć w swojej formie. Niedawno miało być odwrotnie, że miało znikać co innego. Więc trochę poczekam, ale sądzę, że zdjecia są w miarę bezpieczne... Co ciekawe, najbardziej narzekają na to osoby, które już dawno mają galerię na G+... rozdwojenie jaźni? :D
Ostatnio zmieniony 2016-02-13, 20:34 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-13, 20:43

Bełkot bełkotem, ale sprawdzałeś jak wyglądają zdjęcia w tym Google Photos? To jest interfejs całkowicie przystosowany do smartfonów i tabletów. Na komputerze wygląda to kiepsko... no ale kto czyta opisy pod zdjęciami ;)

Wielu połączyło picasę z G+, bo taka była polityka googla. W pewnym sensie zmuszali użytkowników aby to zrobić. Ja to zrobiłem jak na picasie nie można było wyłączyć automatycznej korekcji zdjęć. Natomiast nawet po połączeniu z G+ przeglądałem zdjęcia, zarówno swoje, jak i innych w starym interfejsie. Teraz, z tego co się doczytałem, wszystko to co będzie opublikowane jako nowe będzie już tylko w Google Photos. Do starej picasy nie będzie można dokładać nowych albumów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości