a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-31, 19:41

Krzyś66 pisze:To się nie dziwię czemu ze mną chętnie rozmawaisz :D


Nie no- ty to jestes zupelnie inny przypadek! jakbym z toba nie gadala to moje zycie byloby znacznie ubozsze np. na Łotwe bym nie pojechala! :D Rzeki by mi nie zapachnialy, pontonu bym pewnie nie nabyla! :P
Ostatnio zmieniony 2015-07-31, 19:43 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-07-31, 19:54

Ja akurat od kilku lat poznałam bardzo wiele osób niepełnosprawnych, często trwale oszpeconych, nie nieposiadających nogi lub ręki, z porażeniem mózgowym, często bardzo niewyraźnie mówiących, niewidomych, głuchych.

I ludzie ci (przynajmniej ci, których znam) są świetnymi kumplami, nie kryją się ze swoim kalectwem, pokazują się światu, chodzą po górach. A poczucie humory mają takie, że każdemu pozazdrościć.

I nie chcą aby się nad nimi litować. Normalni ludzie, tacy jak wszyscy.

Dlatego dotknęło mnie to zdanie (którego przedtem nie zauważyłam)

dagomar pisze:Ja tam do pedałów naprawdę nic nie mam, podobnie jak do chorych na raka, ale też niespecjalnie lubił bym, by ci drudzy łazili z wrzodami po przedszkolach i mazali ropą ludzi na ulicy


A niby to dlaczego, ktoś ma się kryć z z tym, że jest inny, ze nie odpowiada "standardom" i nie jest białym mężczyzną 180 cm wzrostu ?

"Inność" rozumiem w szeroki sposób - bo jeden jest Cyganem, drugi - Żydem, trzeci homoseksualistą, czwarty nie ma nogi i ręki a piąty mówi bardzo niewyraźnie.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-07-31, 21:52

Krzyś66 pisze:Przecież na 100% są osoby w naszym społeczeństwie dla których wielożeństwo jest czymś zupełnie naturalnym genetycznie uwarunkowanym

Krzysztof ale będzie przywilej dostępny tylko dla facetów?
Czy kobiety również będą mogły posiadać wielu współmałżonków?;)

buba pisze:Ja mysle ze 3/4 homofobow by nie bylo gdyby nie te wszystkie chamskie i obrzydliwe promocje, kampanie, reklamowanie i naglasnianie.

A ja myślę sobie, że gdy którakolwiek grupa osób w końcu zostanie dopuszczona do głosu, po tym gdy przez stulecia była napiętnowana (jeszcze w ubiegłym wieku osoby homoseksualne trafiały do obozów koncentracyjnych i szpitali psychiatrycznych), to będzie krzyczeć w niebogłosy, aż się wykrzyczy i nauczymy się obok siebie żyć.
Z podobnym napiętnowaniem przez wieki stykały się osoby leworęczne, teraz nikt nie widzi w tym nic dziwnego.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-31, 22:21

Vlado pisze:jeszcze w ubiegłym wieku osoby homoseksualne trafiały do obozów koncentracyjnych i szpitali psychiatrycznych


Takie hetero tez tam trafialy- powod zawsze sie jakis znalazl..

Vlado pisze:A ja myślę sobie, że gdy którakolwiek grupa osób w końcu zostanie dopuszczona do głosu, po tym gdy przez stulecia była napiętnowana (...), to będzie krzyczeć w niebogłosy, aż się wykrzyczy i nauczymy się obok siebie żyć.
.


Przez wieki w spoleczenstwie byli tez napietnowani narkomanie, nalogowi alkoholicy, gwalciciele, zlodzieje, pedofile, sodomici- myslisz ze ich tez wszystkich nalezy dopuscic do glosu zeby krzyczeli ile wlezie gdzie chca i co chca?

Vlado pisze:Z podobnym napiętnowaniem przez wieki stykały się osoby leworęczne, teraz nikt nie widzi w tym nic dziwnego.


Mnie cala podstawowke nauczyciele robili wymowki ze pisze liczby od drugiej strony bo zostalo uznane to za nienormalne. No i trudno, jakos potrafie z tym zyc i nie mam potrzeby przekonywac innych ze moja wersja jest lepsza, krzyczec w nieboglosy i robic parady pt. "uwolnic liczby od schematow" :lol
Ostatnio zmieniony 2015-07-31, 22:37 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-07-31, 23:18

buba pisze:Takie hetero tez tam trafialy- powod zawsze sie jakis znalazl...

Tak, ale nie dlatego, że były hetero.

buba pisze:Przez wieki w spoleczenstwie byli tez napietnowani narkomanie, nalogowi alkoholicy, gwalciciele, zlodzieje, pedofile, sodomici- myslisz ze ich tez wszystkich nalezy dopuscic do glosu zeby krzyczeli ile wlezie gdzie chca i co chca?

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych jak i krzyśkowych zoofilii, osoby homoseksualne nikomu nie robią krzywdy swoimi uwarunkowaniami genetycznymi.
Podobnie jak nikogo nie krzywdzą leworęczni, czarni, rudzi i okularnicy.
To raczej inni ich krzywdzą, odbierając im prawo do szczęścia i samostanowienia.

Kiedy ktoś z was je, niech je prawą ręką
i kiedy pije, niech pije prawą ręką,
ponieważ szatan je i pije lewą ręką


buba pisze:Mnie cala podstawowke nauczyciele robili wymowki ze pisze liczby od drugiej strony bo zostalo uznane to za nienormalne.

W imię ojca i syna a myślałem, że w '68 wszystkich już przepędziliśmy ;)
Ostatnio zmieniony 2015-07-31, 23:29 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-07-31, 23:31

Vlado jak zwykle czujny :) , tak błąd , zauważyłem go ale nie chciało mi się edytować .
Powinno być poligamia .
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-07-31, 23:36

Krzysztof muszę Ci przy najbliższej okazji opowiedzieć pewną scenkę rodzajową podpatrzoną ostatnio w Rybotyczach;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-31, 23:45

Vlado pisze:buba napisał/a:
Przez wieki w spoleczenstwie byli tez napietnowani narkomanie, nalogowi alkoholicy, gwalciciele, zlodzieje, pedofile, sodomici- myslisz ze ich tez wszystkich nalezy dopuscic do glosu zeby krzyczeli ile wlezie gdzie chca i co chca?

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych jak i krzyśkowych zoofilii, osoby homoseksualne nikomu nie robią krzywdy swoimi uwarunkowaniami genetycznymi.
Podobnie jak nikogo nie krzywdzą leworęczni, czarni, rudzi i okularnicy.
To raczej inni ich krzywdzą, odbierając im prawo do szczęścia i samostanowienia.


A np. narkomanie kogos krzywdza? Poki siedza sobie w domu i cpaja to nikt postronny na tym nie cierpi. Nikogo nie krzywdza. Oni sa szczesliwi - ich zycie ich wybor.
Ale w momencie jak zaczynaja narkotyki rozprowadzac, reklamowac w telewizji albo tym bardziej np. promowac je w przedszkolach to chyba juz sprawa wyglada calkiem inaczej...

Tak samo jak np. przez wieki w roznych spoleczenstwach byly napietnowane prostytutki. Ja nie mam nic przeciwko ze taki zawod istnieje, niech sobie babki tak dorabiaja, niech sobie panowie korzystaja. Nie zabranialabym, nie scigala. Ale bardzo by mi sie nie podobalo jesli by robiono kampanie w szkolach ze platna milosc to jest zajebista sprawa, to jest zupelnie normalne ze mlody chlopiec chodzi na dziwki i ze tak nalezy.

Nie wiem Vlado czy rozumiesz roznice pomiedzy prawem do szczescia i zycia po swojemu a szeroko zakrojona promocja jakis zachowan...

Vlado pisze:jak i krzyśkowych zoofilii,


no z tymi to nie wiadomo do konca czy krzywdza... moze owca sie cieszy? zwlaszcza jak dzieki temu by spala w lozeczku na miekkiej podusi zamiast w zimnej stajni? nie wiem czy ktos (weterynarz, zwierzecy psycholog) przeprowadzal odpowiednie badania?
Ostatnio zmieniony 2015-08-01, 00:04 przez buba, łącznie zmieniany 5 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-01, 00:04

Dzięki pewnej "rozkrzyczanej" grupie kobiet masz dzisiaj, buba, między innymi prawo głosu, prawo do podjęcia pracy (innej niż prostytucja, na którą były skazane kobiety, którym umierał mąż nie pozostawiając im majątku) i prawo do czucia się pełnowartościowym człowiekiem.
Gdyby nie ich "krzyk" i bezczelne afiszowanie się ze swoimi śmiesznymi przecież kiedyś poglądami, że tak jak mężczyźni, one też są ludźmi i powinny mieć takie same prawa, prawdopodobnie - przy odrobinie szczęścia - siedziałabyś dzisiaj przy garach i dzieciach niańcząc swojego męża.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-08-01, 00:11

bluejeans pisze:siedziałabyś dzisiaj przy garach i dzieciach niańcząc swojego męża.


Za to dzis spora czesc kobiet siedzi przy garach, rodzi i nanczy dzieci i meza, i jeszcze musi zapylac na etacie. Wiec ogolnie ma dwa etaty- jeden w domu, drugi w pracy :P
Napewno sa spore plusy ich krzyczenia przed laty ale minusy tez...

Ja zdecydowanie feministka nie jestem, nie mialabym nic przeciwko zeby mnie maz utrzymywal czy zeby isc na emeryture wczesniej, lubie jak mi facet ustepuje miejsce w autobusie albo niesie plecak. I nie obrazam sie jak mi np. na Kaukazie faceci nie podaja reki a wodke polewaja tylko wtedy jak toperz wyrazi zgode...

A czasem obserwujac roznych znajomych i widzac jaki bardzo niekorzystny wplyw maja baby na facetow w zwiazkach, jak z fajnych facetow robia sie pantofle, ktore porzucaja swoje dawne zainteresowania i pasje i tylko remontuja dom, to czasem sie zastanawiam czy to nie bylo madre ze kobiety mialy malo do powiedzenia... Wiekszosc fajnych kumpli jak poznaje babe to przepada z kretesem... :rol
Ostatnio zmieniony 2015-08-01, 00:19 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-01, 00:27

buba pisze:Ja zdecydowanie feministka nie jestem, nie mialabym nic przeciwko zeby mnie maz utrzymywal
To wyjedź (na stałe, a nie turystycznie) do któregoś z krajów arabskich. Będziesz się tam dobrze bawić i przy okazji - kto wie - może dogłębniej zrozumiesz ideę feminizmu, nie bazując na swoich wyobrażeniach, ale już na własnym doświadczeniu.

A, i nie wiem, o co chodzi z tą wcześniejszą emeryturą w kontekście tego tematu, ale kobietom, które nie są zatrudnione (bo gospodyni domowa, to nie etat), żadna emerytura nie przysługuje, a co dopiero wcześniejsza.

buba pisze:czasem sie zastanawiam czy to nie bylo madre ze kobiety mialy malo do powiedzenia... Wiekszosc fajnych kumpli jak poznaje babe to przepada z kretesem... :rol
jak wyżej.
Ostatnio zmieniony 2015-08-01, 00:28 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-08-01, 00:57

bluejeans pisze:
To wyjedź (na stałe, a nie turystycznie) do któregoś z krajów arabskich. Będziesz się tam dobrze bawić i przy okazji - kto wie - może dogłębniej zrozumiesz ideę feminizmu, nie bazując na swoich wyobrażeniach, ale już na własnym doświadczeniu.


Nie wyjade, za pozno, toperz mi nie pozwoli :P Musze sie sluchac meza :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-08-01, 09:07

Vlado pisze:W imię ojca i syna a myślałem, że w '68 wszystkich już przepędziliśmy ;)

Vlado, to Ty też brałeś w tym udział? :o-o ;)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-01, 11:10

Buba pisze:A np. narkomanie kogos krzywdza? Poki siedza sobie w domu i cpaja to nikt postronny na tym nie cierpi. Nikogo nie krzywdza. Oni sa szczesliwi - ich zycie ich wybor.

A znasz choć jednego takiego, który wcześniej czy później z powodu swojego nałogu nie zaczął kraść lub krzywdzić najbliższych?

Buba pisze:Tak samo jak np. przez wieki w roznych spoleczenstwach byly napietnowane prostytutki. Ja nie mam nic przeciwko ze taki zawod istnieje, niech sobie babki tak dorabiaja, niech sobie panowie korzystaja.

Gdyby faktycznie babki na tym zarabiały, to też nie miałbym nic przeciwko.

Buba pisze:no z tymi to nie wiadomo do konca czy krzywdza...

No właśnie, nie wiadomo;)

Buba pisze:Wiekszosc fajnych kumpli jak poznaje babe to przepada z kretesem... :rol

Taki ich wolny wybór;)

Cezaryol pisze:Vlado, to Ty też brałeś w tym udział? :o-o ;)

Taaak a pod Grunwaldem z Ruskimi pogoniliśmy Niemca.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-08-01, 11:13

Gdzieś ostatnio widziałem jakiś tytuł ( nie otwierałem treści ), że to jednak nie my z Ruskimi ale oni sami załatwili tę sprawę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości