Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sport

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2018-02-10, 16:20

Podsumowując: to była parodia skoków narciarskich.

Ale w sumie nawet mi tych miejsc jakoś nie szkoda, bo ten konkurs był po prostu dziwny. Żadnej atmosfery IO w nim nie czułem.

Bardziej bezcenne dla mnie dzisiaj jest zwycięstwo Charlotte Kalli nad Marit Bjoergen i tylko dwie Norweżki w czołowej dziesiątce, oby tak dalej. :DD
Ostatnio zmieniony 2018-02-10, 17:04 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-02-10, 17:53

Mimo wszystko szkoda, te dwa medale mogły wpaść.
Gdy się już robiło kuriozalnie z wypuszczaniem skoczków w drugiej serii to nawet miałem nadzieję, że ją odwołają i medale będą pewne.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2018-02-10, 18:40

Mówiło się o szczytowej formie naszych - a tu klops :ops , a już myślałem że są w stanie dolecieć do Korei Północnej :haha
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-02-10, 19:19

A jaka to różnica wygrali/przegrali? Dla Was żadna. Z czasem też dojdziecie do tego wniosku. Trochę to potrwa. :usmi
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2018-02-10, 19:39

Gdy Wojtek Fortuna skakał na olimpiadzie w Japonii (oglądałem ten skok)Nie było punktów za wiatr w plecy, pod narty itp,pamiętam że skakał w wełnianej czapce i swetrze..Głównym kryterium oceny była odległość i styl.A teraz to komputer przyznaje medale.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2018-02-10, 20:42

Konkuts dziwny, warunki loteryjne.. co nie zmienia faktu, że żeby z dwóch pierwszych miejsc nie zostało ani jedno na podium to partactwo i tyle.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2504
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2018-02-11, 12:42

Kamilowi brakło 0,5 punktu do brązu. Gdyby jeden z sędziów dał 19 to byłby medal. Szkoda mi Stefana bo zasłużył na złoto i gdyby mu nie odjęli tyle za wiatr, który nie był aż tak mocny to mogłoby być jakiekolwiek podium. Z drugiej strony Johannson i Wellinger odlecieli w pizdu daleko. A w ogóle druga seria nie powinna się odbyć ze względu na wiatr i temperaturę powietrza. Widzieliście wkurw Ammanna 4 razy ściąganego z belki przy -12 stopniach + zimny wiatr? Kubacki puszczony w zerowym noszeniu. Wielu doskonałych zawodników pokrzywdzonych w tym konkursie. Chujnia nie olimpiada. Gdzie organizatorzy mają łby? :(
Vision

Postautor: Vision » 2018-02-11, 14:56

Stoch to w ogóle miał pecha w drugiej serii do tych warunków, miał je prawie najgorsze w całej stawce. Więc te jego 105,5 m, było wybitnym skokiem, bo więcej z tego się raczej nie dało wyciągnąć. Wellinger w pierwszej serii miał niemal identyczne warunki jak Stoch w drugiej serii i skoczył o metr bliżej. Dlatego wydaje mi się, że gdyby właśnie Stoch w drugiej serii skakał w warunkach Johannsona czy Wellingera, to te 113 metrów też by padło bez problemu. W ogóle na tej skoczni było widać, że ten wiatr miał kolosalne znaczenie. I różnice między 1,3 m/s pod narty, a 1,8 m/s przekładały się na 4-5 metrów w odległości. A tu różnica była prawie 1 m/s, czyli około 8-10 metrów Stoch stracił na długości skoku. Co normalnie daje + 16-20 pkt, a rekompensaty dostał niecałe 8 pkt, + jeszcze stara na notach za krótszą odległość. Przy porównywalnych warunkach złoto Stocha było w zasięgu ręki.

A co do Huli, to jakoś i tak nie wierzyłem, że miałby to wygrać, ale chociaż podium faktycznie być mogło.

Może to będzie powtórka z Predazzo gdzie Stoch też po pierwszej serii na normalnej skoczni był drugi by ostatecznie wypaść poza podium, a potem na dużej skoczni się zrehabilitował. :)

Dziwi też fakt, że w ogóle dopuszczono do konkursu w tak nierównych warunkach, bo jakby to był PŚ, to drugiej serii na 100% by nie było, a może nawet odwołano by zawody. A tutaj ciągnięto to na siłę, pomimo, że bez problemu szło to przełożyć, bo czasu na rozegranie tych konkursów jeszcze sporo, a zawodnicy i tak tak muszą jeszcze ponad tydzień siedzieć. Dzisiaj ponoć wiele zawodów w innych dyscyplinach ze względu na wiatr przełożono.
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 15:26 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2018-02-17, 17:04

Vision pisze:Może to będzie powtórka z Predazzo gdzie Stoch też po pierwszej serii na normalnej skoczni był drugi by ostatecznie wypaść poza podium, a potem na dużej skoczni się zrehabilitował. :)


No i tak też się stało, piękna sprawa. Brawo Kamil. :)

Trochę może jednak szkoda, tych mniej wyrównanych warunków na małej skoczni, bo tam też w warunkach tych lepszych mógł być medal, może nawet i złoty. Chociaż w sumie niech inni też mają jakieś medale. :)

Teraz została już tylko drużynówka, tam wydaje się, że będzie brąz, każdy inne miejsce, będzie dla mnie zaskoczeniem. Chociaż dzisiaj po pierwszej serii drużynowo prowadziliśmy, ale w drugiej dostaliśmy spore baty od Niemiec i Norwegii.

Niesamowitego wyczynu dokonała też Czeszka Ester Ledecka w supergigancie kobiet. Snowbordzistka zdobywająca złoty medal w narciarstwie alpejskim. Jak dla mnie największa sensacja tych igrzysk. Chociaż trochę szkoda mi tej Veith, bo też mogła przejść do historii jako pierwsza alpejka broniąca tytułu i przegrała o jedną setną sekundy. No i była to też kiedyś moja ulubiona alpejka, jak jeszcze startowała z nazwiskiem Fenninger. Potem miała kontuzję i gdzieś po niej zaginęła.

Tak czy tak sytuacja nieprawdopodobna, medale już dawno były rozdane, smsy z gratulacjami powysyłane, tylko odstanie swoje dla powinności na miejscu dla lidera i nagle pojawia się Czeszka znikąd i sobie wygrywa. Jej reakcja na mecie też bezcenna. Chociaż się jej nie dziwię, że myślała, że to pomyłka i czas zostanie jej dodany. Też na początku tak pomyślałem, tym bardziej po tym ostatnim skoku, gdzie się prawie nakryła nartami. ;) I wydawało się, że sporo wyhamowała.

<div style="position:relative;height:0;overflow:hidden;padding-bottom:56.25%;"><iframe frameBorder="0" style="position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;" src="https://eurosport.interia.pl/embed-video?id=2473348&autoplay=1&volumeOff=1" allowfullscreen></iframe></div><p><a href="https://eurosport.interia.pl/raporty/raport-pjongczang-2018/wideo/video,vId,2473348" title="Ester Ledecka mistrzynią. Czescy komentatorzy w ekstazie. Posłuchajcie! Wideo">Ester Ledecka mistrzynią. Czescy komentatorzy w ekstazie. Posłuchajcie! Wideo</a> na <a href="https://eurosport.interia.pl" title="Przejdź do portalu eurosport.interia.pl">eurosport.interia.pl</a>.</p>

W dodatku ponoć startowała na pożyczonych nartach od innej mistrzyni olimpijskiej. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 17:21 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-02-17, 17:16

Nie będę się chwalił, ale też tak kiedyś szusowałem.
Wielu forumowiczów też było na gigancie. :rol
Stoch powinien zdobyć 3 złotka, jeśli byłby w trendzie wzrostowym. Już widać pierwsze oznaki starości. :usmi
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2018-02-17, 17:21

Vision pisze:Brawo Kamil. :)

Podpisuję się pod tym obydwiema ręcami i obydwoma nogami :D
Ale abstrahując od wyniku. Fajnie się ogląda te relacje na TVP. No duet Babiarz/Szaranowicz jest niepokonany. Moja prawie spadła pod stół ze śmiechu, a i mi niewiele brakło. Szkoda, że Pan Włodek nie wspomniał o Uladze w Sarajewie 1984.

Obrazek
Vision

Postautor: Vision » 2018-02-17, 17:26

Ja oglądałem w Eurosport player. ;) Ale w sumie czasem tam mi brakuję tej ekspresji. Aż muszę gdzieś znaleźć komentarz Pana Włodka z TVP na powtórkach. :)

EDIT: Znalazłem, ale spodziewałem się większych emocji, a trochę spokojnie i niedowierzająco do tego podeszli. ;) Ale sam początek komentarza mnie rozwalił:

"Siedzi spokojnie na ławce" :D

Gdzie tam ta ławka. :haha
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 17:36 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39

Postautor: darkheush » 2018-02-17, 17:45

Vision pisze:Ja oglądałem w Eurosport player. ;)

Też w pewnym momencie powiedziałem do vidraru. "Weź to przełącz na eurosport, bo ile można słuchać tego pierdolenia. Albo nie!!! Zostaw!!! :D Pośmiejemy się" :D


I za moment pojawił się na belce (o ile dobrze pamiętam) "Daniel Johann Forfang / Sztefan Hula i Andreasz Sztjernen" :dev
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 17:46 przez darkheush, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2018-02-17, 17:57

No mi tam w sumie większość z tych ich gaf nie przeszkadza i dla samego pośmiania się i poprawy humoru sam bym pooglądał nie raz w TVP. Tylko u mnie decyduje to, że oglądam na komputerze i w Europsorcie jest lepszy podgląd, tzn. większy rozmiar odtwarzacza, gdzie nie trzeba przełączać na pełny ekran, a i tak jest prawie na cała kartę przeglądarki.

Chociaż może to jeszcze jakoś bym przełknął, bo często oglądałem na TVP Sport, ale ostatnio był jakiś konkurs i co chwilę zawodnicy skakali ledwo 130 metrów, a oni gadali po większości takich skoków, że to skok pod 140 metr i nie dało się tego oglądać. Jakby całkiem inny konkurs oglądali i się zniechęciłem całkowicie. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2018-02-17, 19:22

Żyła trenował co innego na tych Igrzyskach, więc nie dziw, że się do żadnego konkursu nie załapał. ;)

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F419219738138922%2Fvideos%2F1761391357255080%2F&show_text=0&width=476" width="476" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>


A tu takie górskie przysłowie. ;)

<blockquote class="twitter-video" data-lang="pl"><p lang="pl" dir="ltr">Manifest biathlonistki Weroniki Nowakowskiej vel Oda do hejterów <a href="https://twitter.com/hashtag/Pingpong2018?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#Pingpong2018</a> <a href="https://t.co/K3ry8m89MJ">pic.twitter.com/K3ry8m89MJ</a></p>— Franciszek Smóda (@Franek_S) <a href="https://twitter.com/Franek_S/status/964774768745607168?ref_src=twsrc%5Etfw">17 lutego 2018</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości