Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-14, 11:38

Pudelek pisze:w drugim podziwiać JKM, bo on jest taki "męski, silny


no moze taki byl... 50 lat temu :lol

Pudelek pisze:- na tych, którzy są głupsi ode mnie ;)


Zalezy czym sie bedziesz kierowal w tym porownaniu- bo jesli chodzi o umiejetnosci zgarniania nie swojej kasy to mysle ze wszyscy sa od ciebie madrzejsi ;)
Ostatnio zmieniony 2015-10-14, 11:40 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-14, 11:56

buba pisze:
Pudelek pisze:w drugim podziwiać JKM, bo on jest taki "męski, silny


no moze taki byl... 50 lat temu :lol


Daje radę. :rol
http://www.fakt.pl/polityka/kochanka-ko ... 15464.html
Świat bez feministek nie był by takim samym światem. :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-14, 12:08

telefon 110 pisze:
buba pisze:
Pudelek pisze:w drugim podziwiać JKM, bo on jest taki "męski, silny


no moze taki byl... 50 lat temu :lol


Daje radę. :rol
http://www.fakt.pl/polityka/kochanka-ko ... 15464.html
Świat bez feministek nie był by takim samym światem. :)


Niezbadane sa pragnienia feministek! :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-14, 17:52

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-14, 18:26

Złego człowieka z bronią może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią


Nic nowego- "walka o pokoj" juz nieraz byla :rol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-15, 16:17

http://www.tvn24.pl/dania-odense-sekcja ... 067,s.html
cdn... ?

Takie pytanko , bo być może są osoby myślące podobnie jak dyrekcja tamtego ZOO.
Na czym mają polegać walory edukacyjne ćwiartowania zwierzęcia na oczach małych dzieci ???
Czym kierują się rodzice takich dzieci zabierający je na taki spektakl ? Czy następną wycieczkę zrobią do rzeźni czy ubojni drobiu ?

W prymitywnej wsi moich dziadków dzieci nie były obecne ani przy szlachtowaniu świni ani przy jej rozbebeszaniu w tej materii jak widać postęp jest spory .Proponuję dyrekcji tego ZOO , po zabiciu kolejnego zwierzęcia , podczas show ćwiartowania , aby dzieci same dokonywały wyciągania wnętrzności etc... to będzie pełna edukacja .
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-15, 17:19

Krzyś66 pisze:Czy następną wycieczkę zrobią do rzeźni czy ubojni drobiu ?


Albo na sekcje zwlok ludzkich? :rol mysmy na studiach mieli taka "wycieczke" jako atrakcje (nieobowiazkowa- w sobote o 6 rano). Jako jedyna z grupy nie poszlam- wolalam pojechac w gory... Skoro mozna zalatwic "spektakl" dla studentow- to moze mozna i dla przedszkolakow?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-15, 19:06

Krzyś66 pisze:Takie pytanko , bo być może są osoby myślące podobnie jak dyrekcja tamtego ZOO.
Rozpocząłbym od Wiejskiej, KP i KP (kancelarie, tylko nie wiem, którą umieścić pierwszą), zaś skończył w urzędach na prowincji (wraz ze spółkami miejskimi). Jeśli tego osobnika spotkał taki los, pomimo nieprzeciętnej inteligencji i urody, nie wspominając o aspekcie ekonomicznym, to jaki rodzaj utylizacji proponujecie dla 90% masy urzędniczej? Na początek show publiczna chłosta, potem średniowieczne zabawy, zaś na końcu należy się głównym bohaterom coś ekstra za wieloletnie marnotrawstwo publicznych pieniędzy /zamiast głaskania jak przez agentów CIA w Starych Kiejkutach/. Pomysłów kilka mam...
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-15, 20:45

Krzyś66 pisze:http://www.tvn24.pl/dania-odense-sekcja-zwlok-zastrzelonego-lwa-w-zoo,586067,s.html
cdn... ?

Takie pytanko , bo być może są osoby myślące podobnie jak dyrekcja tamtego ZOO.
Na czym mają polegać walory edukacyjne ćwiartowania zwierzęcia na oczach małych dzieci ???
Czym kierują się rodzice takich dzieci zabierający je na taki spektakl ? Czy następną wycieczkę zrobią do rzeźni czy ubojni drobiu ?



W Danii to już druga taka sprawa, poprzednio zabili żyrafę, bo było ich za dużo i nakarmili nią miejscowe drapieżniki. I to też mogły sobie oglądać dzieci.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-15, 22:01

Doktor Pietro Bartolo współczesny Sprawiedliwy wśród Narodów Świata...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... &_ticrsn=5

http://wyborcza.pl/magazyn/1,148048,187 ... rects=true
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-15, 22:12

Vlado pisze:Doktor Pietro Bartolo współczesny Sprawiedliwy wśród Narodów Świata...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... &_ticrsn=5

http://wyborcza.pl/magazyn/1,148048,187 ... rects=true


No wiesz, nie ujmując zasług temu lekarzowi to się jednak nie da porównać, bo w czasie okupacji za udzielanie pomocy Żydom groziła śmierć - i dlatego "Sprawiedliwi" rzeczywiście zasługują na to miano.
Ten lekarz oczywiście robi bardzo wiele dobrego, ale gdyby w którymś momencie chciał się wycofać - to może to zrobić bez żadnych konsekwencji.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-15, 22:38

Tak, niewątpliwie masz rację, stąd też dodałem "współczesny".
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-10-16, 12:07

Vlado pisze:http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jaroslaw-Mikolajewski-dla-WP-doktor-Bartolo-z-Lampedusy-ratuje-uchodzcow-Kto-uratuje-jego,wid,17909554,wiadomosc.html?ticaid=115c45&_ticrsn=5

http://wyborcza.pl/magazyn/1,148048,187 ... rects=true
Ta sytuacja dotycząca wojny w Syrii i reakcji Polaków na to, co się tam dzieje, dała mi wiele do myślenia.
Przypomniało mi się, jak kiedyś mój brat opowiadał ludziom w USA o wojnie w Polsce i obozach koncentracyjnych. Wielu z nich nie wierzyło, traktowali to, jak opowieści science fiction, (chore) wymysły Polaków. Przypuszczam, że to nawet nie była kwestia złej woli. Raz, że nie mogło im się coś takiego pomieścić w głowie, a dwa, że w sumie kiedy żyje się spokojnie w spokojnym kraju, to siłą rzeczy wcale nie tak łatwo o empatię, która generalnie bierze się głównie stąd, że człek sam doświadczył jakichś ciężkich sytuacji.

I dalej pomyślałam sobie, że Polacy tak dobrze pamiętają, że inne kraje zwlekały z pomocą dla Polski w różnych trudnych i tragicznych czasach dla Polski, że mieli (i wciąż jeszcze mają) żal, że pomoc nie nadchodziła lub że nadeszła tak późno, albo że mniejsza, niż oczekiwaliśmy.

Teraz, patrząc na to z innej perspektywy, rozumiem inne kraje. Zwłaszcza te, których wojna tak bardzo nie dotknęła lub nie dotknęła ich wcale.
W końcu skoro nas coś bezpośrednio nie dotyczy, to po co się w to angażować, po co się wtrącać, niech inni rozwiązują swoje problemy sami. My mamy własne.
Ludzie cierpią? Umierają? To ich problem, nie nasz.
Tak sobie pewnie wielu myślało.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-16, 12:33

zwłaszcza łatwo zrozumieć te kraje, gdzie już żyją tysiące albo i miliony osób z krajów, gdzie toczy się wojna i widzą oni, że ludzie z tamtego regionu zamiast być wdzięcznym, że ktoś udzielił im pomocy, to prezentują postawę "nam się to należy". Czy uciekinierzy z Polski w czasie wojny tak się właśnie zachowywali uciekając przed działaniami wojennymi? Nie sądzę. Czy w takich Węgrzech czy Rumunii, o późniejszych krajach nie wspomnę, powstawały polskie gangi, polscy emigranci zastraszali okolicę, bili się między sobą i policją, a osoby innej religii dyskryminowali? Nie przypominam sobie. Tak więc te ustawiczne porównywanie sytuacji Polski w przeszłości z obecną na Bliskim Wschodzie i Afryce ma się tak jak krzesło do krzesła elektrycznego, zwłaszcza że niektórzy ciągle nie odróżniają uchodźców wojennych (lata 1939-45) z migrantami ekonomicznymi do niemieckiego i szwedzkiego socjalu (lata 2011-...). Tyle, że ciemny lud w tym przypadku akurat wie lepiej ;)

Mogę się założyć, że gdyby ta cała masa ludzka nie była w większości muzułmanami, to reakcja zwykłych obywateli byłaby inna. W Polsce to na razie jest teoretyzowanie, ale na zachodzie i północy Europy ludzie doskonale wiedzą, że wpuścić grupę islamistów w społeczeństwo, to jakby wirusa do komputera. Pomagać innym ludziom? Tak, ale dlaczego kosztem własnego państwa i przyszłych pokoleń?
Ostatnio zmieniony 2015-10-16, 12:36 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-16, 12:53

Kumpel pod koniec wrzesnia wracal z Balkanow i zarowno w Serbii jak i na Wegrzech spotkal sie z tymi chmarami swołoczy ktora u nas zwa "uchodzcami". Rozwalili mu szyby w aucie a policja bezradnie rozlozyla rece twierdzac ze "sobie nie radzi". Wracal do Polski z szybami zatkanymi workiem... I tak dobrze ze nikt z pasazerow nie ucierpial... Wiekszosc spotykanych po drodze bidulkow to byli Pakistanczycy. W Pakistanie jest wojna? Nazywanie migracji ekonomicznej w strone lepszego socjalu "uchodzcami wojennymi" jest totalnym myleniem pojec... A przymykanie oczu na rozboj w bialy dzien to juz nie wiem jak nazwac...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości