a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-03, 12:33

Pudelek pisze:część Żydów jest też Murzynami


Według niektórych Murzynów tylko oni są Żydami. :-/
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Hebrew_Israelites

Obrazek
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5774
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-09-03, 13:12

coś mi tu nie gra... dwóch ma arabskie nakrycia głowy... czy Żydzi Murzyni mogą być równocześnie Arabami?
ten z lewej to Morgan Freeman za młodu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-03, 13:25

jakie arabskie? Takie chusty nosili kiedyś przecież mieszkańcy całego Bliskiego Wschodu, bo świetnie chroniły przed słońcem :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-03, 13:28

sprocket73 pisze:coś mi tu nie gra... dwóch ma arabskie nakrycia głowy... czy Żydzi Murzyni mogą być równocześnie Arabami?

Są różni.
Jedni Aszkenazy drudzy Sefardyjczycy.
Tu masz tych drugich. :)

Obrazek

Chyba nie jesteś antysemitą ?
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-03, 13:58

Dobromił pisze:Jestem jakoś dziwnie przekonany


Zawsze zazdrościłem takim, co wszystko wiedza najlepiej, życie jest wtedy takie proste.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-03, 13:59

Dobromił pisze:Modlące się towarzystwo raczej nie zauważa pozytywów wsród Żydów i Rosjan.


Ja też się modlę i jakoś dużo pozytywów widzę, a nawet mam wielu przyjaciół wśród Żydów, którzy nie wstydzą się do swojego pochodzenia przyznać i szczycą się nim :)

Mam też znajomych Ukraińców, Tatarów (muzułmanów), Kabardyńców (też muzułmanów) i wszystkich lubię, są to bardzo pozytywni ludzie.

Nie widzę związku pomiędzy modleniem się a ogólnym nastawieniem do świata, więc proszę mi tutaj nie szufladkować ludzi.

Ale wracając do tematu uchodźców. Ostatnio trochę czasu spędzam na stronach słowackich i natrafiłam na film (teraz niestety nie umiem go znaleźć, ale podam link jak znajdę). Na filmie są dialogi z emigrantami, praktycznie wszyscy mówią po angielsku.

Na oko 17-roczny chłopak pcha wózek inwalidzki na którym jest jego babcia. Dziennikarz pyta - skąd uciekają - on, że z Afganistanu przez Irak. Dziennikarz - "przecież to są tysiące kilometrów", chłopak na to "ano tak".
Jeżeli ludzie są tak zdesperowani, że są w stanie pchać wózek inwalidzki przez tysiące kilometrów, aby się dostać do tego "lepszego świata" - to co jest w stanie ich powstrzymać ?

Polecam jeszcze do przeczytania blog Ziemowita Szczerka, którego bardzo cenię jako dziennikarza:

http://szczerek.blog.polityka.pl/2015/0 ... ?nocheck=1

Nie we wszystkim się z nim zgadzam, ale w swoim "czarnym proroctwie" chyba niestety ma rację.
Ostatnio zmieniony 2015-09-03, 14:01 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-09-03, 14:20

R0BERT pisze:Zawsze zazdrościłem takim, co wszystko wiedza najlepiej, życie jest wtedy takie proste.


Ależ ROBERCIE !!! Nie wyolbrzymiajcie !!! Czy ja napisałem, że wiem wszystko ??? Nie !!! Więc uspokójcie się.

Basia Z. pisze:Nie widzę związku pomiędzy modleniem się a ogólnym nastawieniem do świata, więc proszę mi tutaj nie szufladkować ludzi.



Tak jest Barbaro !!!

P.s. Moj błąd polegał na tym, że wszystkich modlących się wrzuciłem do jednego wora. Pisząc szczegółowo to chodziło mi o tzw. wyznawców Ojca z Torunia.
I od razu uprzedzę ataki :) ;) - z racji wieloletnich studiów ( budowlanych ) brata w Moskwie poznalem kilkunastu Rosjan, kilku Kazachów, jednego Ukraińca, dwóch osobników z Kolumbii i kilku Łotyszy. Bardzo pozytywne postacie - na weselu brata byłam starostą obsługującym stolik rosyjsko języczny. W życiu nie poznalem żadnego Żyda więc samo przez się rozumie, że nie mogę mieć o nich złego zdania. No chyba, że muszę mieć bo oni to zło i przekleństwo dla Polski :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-03, 14:39

Dobromił pisze: W życiu nie poznalem żadnego Żyda więc samo przez się rozumie, że nie mogę mieć o nich złego zdania. No chyba, że muszę mieć bo oni to zło i przekleństwo dla Polski :)


To zapraszam w przyszłym roku na marsz Vrba & Wetzler Memorial, przynajmniej na jeden dzień. Całkiem poważnie. Trasy znane i dla nas pospolite: Kozy - Magurka - Klimczok - Skrzyczne - Barania Góra - Laliki - Zwardoń - Skalite, ale ludzie na trasie - niesamowici.

Na trasie każdy jest mile widziany.

http://www.vrbawetzler.eu/

Krótki film z tego roku:

https://www.youtube.com/watch?v=4WPa-TWmsh0

Nie da się ukryć, że było to również spore przedsięwzięcie organizacyjne, w którym miałam swój udział (układałam trasy, a część "nizinną" wcześniej przejechałam rowerem).


Nawiązując do tego co pisze Mirek - oprócz żydowskiej kuchni bardzo lubię również żydowską muzykę, szczególnie muzykę klezmerską.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-09-03, 14:45

Basia Z. pisze:To zapraszam w przyszłym roku na marsz Vrba & Wetzler Memorial, przynajmniej na jeden dzień. Całkiem poważnie.


Całkiem poważnie odpowiadam - z przyjemnością dołączę choć na część szlaku.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-03, 15:03

Basia Z. pisze:Jeżeli ludzie są tak zdesperowani, że są w stanie pchać wózek inwalidzki przez tysiące kilometrów, aby się dostać do tego "lepszego świata" - to co jest w stanie ich powstrzymać ?

to samo co powstrzymuje np. Palestyńczyków na granicy Izraela i latynoamerykanów na granicy z USA - mury, zasieki i konkretna straż graniczna. Stanowcza polityka morska - nikt nie ma prawa nielegalnie stanąć na europejskim brzegu. Oczywiście część osób i tak się przedostaje, ale nie dziesiątki i setki tysięcy jak w Europie. Zamknięte obozy uchodźców bez prawa opuszczania do czasu otrzymania decyzji - a nie, że teraz sobie Syryjczyk może łazić i jeździć gdzie popadnie, ewentualnie co jakiś czas się zamelduje, iż jest. Uprzykrzanie życia tym, co już tu są, aby nie smsowali do swoich, jak tu fajnie. Tymczasem robi się wszystko dokładnie odwrotnie.

To jest jakaś paranoja - niby każde z tych państw ma wojsko, policję, służby graniczne - a ludzie przechodzą jak nóż przez masło. Nikt nawet nie próbuje nic robić. Tymczasem gdyby obywatel RP albo ktoś z byłego ZSRR przekroczył nielegalnie granicę polsko-ukraińską, białoruską, rosyjską - to nikt by nie pobłażał. Areszt, deportacja, w najlepszym razie grzywna. A tutaj - tysiące przestępców są bezkarnych. Ba, próby karania i ogarnięcia nich są traktowane przez wielu polityków EU z oburzeniem.

Niestety, takie blogi jak ten kompletnie mnie nie przekonują. Dla mnie to jest kolejny pożyteczny idiota, który tak naprawdę nie wie do końca o czym pisze. Nic nie musimy - nie musimy im pomagać, nie musimy się z nimi zmierzyć. Musimy ich się pozbyć. Powtórzę to jeszcze raz: TO JEST NORMALNA INWAZJA. Przyjeżdżają bojowo nastawieni ludzie, którzy jeszcze nie dostali azylu, a już chcą rządzić. Demonstracje w Grecji, bijatyki w Budapeszcie, bo nie chcą uruchomić pociągów, wyrzucanie jedzenia i ubrań bo stali je od Czerwonego KRZYŻA, a więc niewiernych. A historia z Morza Śródziemnego, gdzie syryjscy islamiści potopili na łódce syryjskich chrześcijan? Dlaczego nikt o tym nie pisał? Dlaczego nikt z "dziennikarzy" i "polityków" nie zwraca uwagi, że 90% tych "uchodźców" to nie babcia na wózku z wnuczkiem, ale zdrowi mężczyźni w wieku poborowym, dobrze ubrani i odżywieni, w modnych brylach i z najnowszymi modelami smartfonów (selfie, że przypłynęliśmy do europejskich frajerów)? W gazetach widzę ciągle zapłakane dzieci - tylko, że ciągle te same! Pojedyńcze kadrowanie w morzu brodatych młodych mężczyzn, która ma wzruszyć twarde europejskie serca... Pomagajcie, wpuszczajcie, a oni dadzą znać następnym, że tutaj każdego witają radośnie.

Jeśli nie wybuduje się murów na granicy EU, to za jakiś czas staną na granicach wewnętrznych. Do Czech czy Niemiec nie będziemy chodzić jak chcemy, ale jak dawniej - w wybranych miejscach, ze ścisłą kontrolą. I tak lepsze to niż europejski kalifat!

Patrząc na to co się dzieje, to odnoszę, że naiwność aliantów w 1938 roku wobec Hitlera było niczym w porównaniu ze zbiorowym samobójstwem, jakie popełnia dziś Europa. A Rosja, Chiny i USA muszą mieć wielką polewkę patrząc jak region świata, który jeszcze do niedawna chciał nim rządzić, stacza się na dno rynsztoku...
Ostatnio zmieniony 2015-09-03, 15:09 przez Pudelek, łącznie zmieniany 3 razy.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-03, 15:18

Dobromił pisze:
Co do modlących się na JG. Jestem jakoś dziwnie przekonany, że baaaardzo duży procent tego towarzystwa nie wie o historii tego przedstawienia Matki Boskiej. (...)Modlące się towarzystwo raczej nie zauważa pozytywów wsród Żydów i Rosjan.


Dobromił pisze:
P.s. Moj błąd polegał na tym, że wszystkich modlących się wrzuciłem do jednego wora. Pisząc szczegółowo to chodziło mi o tzw. wyznawców Ojca z Torunia.


Polecam więcej namysłu i szczegółowości na przyszłość, spróbuj także wytresować swojego kolegę :v .
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-03, 15:51

Alez Pudelku co ty wygadujesz , przecież Islam to wspaniała pokojowo nastawiona religia i jej wyznawcy są pokojowo nastawieniu do Europejczyków , no przesadzasz ... ;) ;) ;)

Czas płynie , wzrasta Fala iii jedyny pomysł eurodebilentów oups eurodecydentów , to przyjmujmy ich ile się da, a potem się zobaczy .
BRAWO !!
Alleluja i do przodu !

Twoja analiza jest zbieżna z moją , acz uważam ,że kraje które które potrzebują tych imigrantów powinny otworzyć biura imigracyjne w Syrii czy Iraku , tam robić wstępną selekcję i legalnie ich transportować do siebie .Skoro gość płaci kilkaset euro przemytnikowi to zapłaci to Lufie czy Airfrance i na legalu sobie przyleci na miejsce docelowe . Jest to jedna z wielu możliwości rozwiązywania tego problemu.
A zwolennicy miłosierdzia pomad rozum niech odpowiedzą co będzie jak ich przybędzie kilka milionów ???
W Polsce to jest w ogóle masakra przepisy są od czapy .Znam sprawę Ukrainek .Matka , wdowa , około 10 lat temu wyszła za Polaka .Ma nasze obywatelstwo , ma własną firmę , płaci podatki jest legalnie zameldowana .Jej córka , pracuje również w tej firmie , ale przez 6 (lub 5 nie pamiętam ) lat jest w Polsce wciąż czasowo i co pół roku ma się bujac na Ukrainę aby przedłużać wizę ... dla mnie to znak całkowitego nie przystosowania naszego prawa do przyjmowania imigrantów a Ci ze wschodu czy się to komu podoba czy nie są w polskiej gospodarce niezbędni jak Polacy na Wyspach.
Jak przy takim prawie oni chcą przyjmować Syryjczyków ...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-03, 16:04

Krzyś66 pisze:Alleluja i do przodu !



Inshallah !
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-03, 16:04

Krzyś66 pisze:acz uważam ,że kraje które które potrzebują tych imigrantów powinny otworzyć biura imigracyjne w Syrii czy Iraku

a który kraj takowych potrzebuje? Nie słyszałem o państwie, które chciałoby od ręki setki tysięcy darmozjadów

Potrzebują ich politycy, żeby móc się wylansować. Oczywiście w razie wybuchu wojny religijnej jako pierwsi uciekną, ale co tam. Póki mają jeszcze wyborców popierających napór chętnych na socjal - póty będą tak gadać. A potem wymienią ich wygoleni panowie w brązowych uniformach, ewentualnie, jeśli nie zdążą, to brodaci panowie z pasem Szahida.

Krzyś66 pisze:A zwolennicy miłosierdzia pomad rozum niech odpowiedzą co będzie jak ich przybędzie kilka milionów ???

po co odpowiadać - wystarczy poczekać. W tym roku będzie milion (oficjalne dane są mocno zaniżone, nawet o ponad połowę - bo jednak 300-400 tysięcy to nie milion, prawda?), w przyszłym dwa miliony (wszędzie już wiedzą, że EU przyjmuje wszystkich jak leci), potem może trzy... a potem trzeba będzie chyba samemu wsiąść na łódkę i próbować popłynąć za ocean, albo przynajmniej spróbować azylu u Putina - bo co jak co, ale tam na takie łażenie sobie przez granicę to na pewno nie pozwolą...

Krzyś66 pisze:a Ci ze wschodu czy się to komu podoba czy nie są w polskiej gospodarce niezbędni jak Polacy na Wyspach.

też pisałem o tym wielokrotnie - bez ukraińskich fachowców od robótek ręcznych, bez lekarzy, pielęgniarek itp. za niedługo nie będzie kto miał pracować albo leczyć, bo ci najlepsi już dawno pojechali na zachód, a reszta się zastanawia... ale lepiej przyjąć młodego byczka z Syrii, któremu zamarzyły się białe łatwe kobiety oraz życie na cudzy koszt...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-03, 16:19

Po co te łzy ?

Europie przetrącono kręgosłup sto lat temu (podczas Wielkiej Wojny, kryzys zaczął się ciut wcześniej).
Może nie wszyscy wiedzą, ale jeden ze wskaźników statystycznych- demograficzny był wówczas wyższy w Europie niż na Bliskim Wschodzie. Nie wspominając o Afryce, gdzie panowała wysoka śmiertelność.
Od tamtych czasów to jest tylko ostry zjazd w dół (a w zasadzie pikowanie).
Jednym z jego symptomów są zmiany kulturowe następujące w XX w na kontynencie .
Ale nie ma się co martwić.
To jest tak jak w przyrodzie. Na trupie Europy pożywią się i wzrosną Stany Zjednoczone i być może Chiny.
Natura nie znosi pustki.
Póki co proponuję zakupić po karimacie we wzorki z Isfahanu i bardziej obyczajne stroje. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości