Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 20:56

sprocket73 pisze:Bełkot bełkotem, ale sprawdzałeś jak wyglądają zdjęcia w tym Google Photos?

nie, bo na razie nie miałem takiej konieczności...

sprocket73 pisze:W pewnym sensie zmuszali użytkowników aby to zrobić

ciekawe. Mam do tej pory Picasę i na mnie nie wymusili. Dziwne, nie? Podkreślam: DO TEJ PORY.

sprocket73 pisze:Ja to zrobiłem jak na picasie nie można było wyłączyć automatycznej korekcji zdjęć.

na to były akurat sposoby, a od dobrych kilku miesięcy od tego odeszli....

sprocket73 pisze:Teraz, z tego co się doczytałem, wszystko to co będzie opublikowane jako nowe będzie już tylko w Google Photos. Do starej picasy nie będzie można dokładać nowych albumów.

no i chciałbym jako stary użytkownik się o tym dowiedzieć, bo na razie to przeczytałem google translatora od kogoś innego, który za bardzo nie brzmiał po polsku... :| I naprawdę z tego psedu-bełkotu niewiele zrozumiałem :P
Ostatnio zmieniony 2016-02-13, 20:58 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-13, 21:05

Pudelek pisze:Co ciekawe, najbardziej narzekają na to osoby, które już dawno mają galerię na G+... rozdwojenie jaźni?

Ja ostatnio wróciłem na starą picase jeśli do mnie Pudel piszesz :D , owszem trochę siedziałem na tym plusie ale raz, że przez te Google Photos, bo próbowałem to zmienić, a raczej na mojej przeglądarce nie mogłem wejść na picase tylko na to coś nowego, a przy próbach "naprawy" + mi sam wskoczył, a potem ciągle nie miałem czasu by to odwrócić, bo jak Sprocket oglądałem w wyglądzie starej picasy.
Vision

Postautor: Vision » 2016-02-13, 21:07

http://www.instalki.pl/aktualnosci/soft ... oniec.html

http://www.dobreprogramy.pl/Koniec-Pica ... 70392.html

Trochę jaśniej, chociaż w tym drugim linku jest jeden błąd z datą, ale dotyczący samego programu na komputer a nie usługi online.

Po prostu będzie trzeba przejść na Google Photos jak się będzie chciało dalej dodawać tam zdjęcia.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-13, 21:10

Vision pisze:Po prostu będzie trzeba przejść na Google Photos jak się będzie chciało dalej dodawać tam zdjęcia.

Póki co to toto mnie nie zachwyca...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 21:15

laynn pisze:Ja ostatnio wróciłem na starą picase jeśli do mnie Pudel piszesz

nie, pisałem do Piotrka i sprocketa, którzy dawno mają + :P

Vision pisze:Po prostu będzie trzeba przejść na Google Photos jak się będzie chciało dalej dodawać tam zdjęcia.

no i właśnie jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać. Czy pozmieniają sie np. adresy zdjęć? Wtedy u mnie w każdej relacji nie będzie nic zdjęciowego... Najbardziej szkoda programu, bo dzięki temu można było naprawdę powrzucać według siebie... Czy po prostu skończy się tak, że trzeba będzie wrzucać zdjęcia do tej wersji, aby cokolwiek się pojawiało??
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2016-02-13, 21:41

Co do usługi Google +, to się nie dziw Pudelek, że użytkownicy tejże usługi mogą mieć większe pretensje, bo upadek Google + ogłoszono już pół roku temu. ;) Teraz zostanie tylko Google Photos. :-o

Stare albumy Picasy z tego co piszą będą jeszcze działać długo i będzie można edytować podpisy, komentarze itp. tyle, że nowych zdjęć już się nie będzie dało dodawać. Więc linki będą jeszcze działać raczej długo.

Google zachęca do przesiadki na usługę Zdjęcia, ale gdyby ktoś z różnych względów nie chciał tego robić, również nie straci dostępu do swoich zdjęć z Picasy. Co prawda usługa Picasa Web Albums znika, ale Google zapowiada, że wdroży nowe narzędzie, które pozwoli przeglądać archiwalne zasoby wraz z pełnymi danymi z Picasy, czyli m.in. tagami, opisami i komentarzami. To nowe narzędzie pozwoli tylko wyświetlić zdjęcia, bez możliwości tworzenia nowych albumów i zarządzania nimi.
Ostatnio zmieniony 2016-02-13, 21:44 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-13, 21:58

Pudelek pisze:nie, pisałem do Piotrka i sprocketa, którzy dawno mają +

ale niby czemu mają nie narzekać?
Ja mając + zdjęcia wrzucałem z programu picasy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 22:01

pytanie czy rzeczywiście linki będą działać, ale zobaczymy :)

Póki co tych nowych Zdjęć kompletnie nie mogę ogarnąć, lecz cóż... bywa :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 22:03

laynn pisze:ale niby czemu mają nie narzekać?

ja już dawno nie mogłem np. komentować, bo właściciele przeszli na plusa z całym dobrodziejstwem lub odwrotnie, więc oni i tak nie do końca działali jako Picassa Web Albums :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-13, 22:09

Pudelek pisze:ja już dawno nie mogłem np. komentować, bo właściciele przeszli na plusa z całym dobrodziejstwem lub odwrotnie, więc oni i tak nie do końca działali jako Picassa Web Albums

no to fakt, ale to patrząc z Twojej strony. Ze strony użytkownika plusa, to ja miałem wygląd starej picasy, programem wrzucałem zdj. Z reszty "dobrodziejstw" + nie korzystałem, dla mnie te zmiany są nie do końca fajne, czy jako użytkownik plusa czy dawnej picasy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 22:17

Ja w ogóle na razie ogarniam jak tam zarządzać czymś takim jak "albumy", opisy itd.. Na razie to mi wygląda tak, że aby cokolwiek coś zrobić to trzeba zdać maturę :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-13, 22:20

Co do tego google photo to jest masakra. Ale jak to z kolegą dziś rozmawiałem, może się jeszcze coś zmienić, przez ten miesiąc.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-02-13, 22:29

Na chwilę obecną nie narzekam ;), bo nie używam G+. Jest sobie i tyle, zdjęcia i tak zawsze przez Picase wrzucałem i wrzucam a G+ było jakby przy okazji.
Natomiast owszem, zawiodłem się, bo ślamazarnie to działa. Zapowiadało się na coś sensownego- swoje YT, zdjęcia, inne rzeczy w końcu można było mieć w kupie, ale niestety wyszedł mulasty dziwoląg i poruszanie się po nim jest upierdliwe.
Vision

Postautor: Vision » 2016-02-13, 22:30

Tak na pierwszy rzut oka, to nie widzę tam możliwości wygenerowania linku do zdjęcia z końcówką .jpg. Nie dawno za to chwaliłem, fejsbuka, ale fejsbuk chyba mnie wyśledził i się też przed tym zabezpieczył, bo jakiś czas temu wrzuciłem tam kilka zdjęć i też się nie dało takiego linka wygenerować. Ale może coś przeoczyłem, bo aż tak mi na tym nie zależy.

No i komentarzy nie widzę wcale, a opisy zdjęć, gdzieś ukryte w informacjach. Jednak fajnie się przeglądało zdjęcia od razu podpisane pod spodem.

W tym wypadku już chyba lepiej się prezentuje serwis flickr. Gdzie i do albumów jest w miarę łatwy odstęp i te zdjęcia idzie jakoś normalnie opisać i komentować.

https://www.flickr.com/photos/myto/albums

No ale może coś przeoczyłem w tym google photos, bo wygląda mi to strasznie ogolone z opcji jakichkolwiek. ;)

Chociaż ja już dawno przestałem korzystać z takich serwisów, ze względu na ich politykę prywatności, bo wiadomo nie ma nic za darmo, więc co chwile zmieniają regulaminy tak, żeby móc sobie te zdjęcia wykorzystywać do zastosowań komercyjnych, a ja nie mam zamiaru się z nimi mierzyć i co miesiąc czytać regulaminy czy czegoś znów nie pozmieniali i musieć walczyć o swoje własne zdjęcia, żeby sobie ktoś na nich nie zarabiał i nie wykorzystywał je nie wiadomo gdzie. Dlatego jeszcze nie teraz, ale w przyszłości to tylko albumy na prywatnym serwerze, wolę dać te 10 zł miesięcznie za serwer, ale mieć pewność, że z tymi zdjęciami nikt nic nie robi. No i wtedy też mogę sobie samodzielnie decydować nad wyglądem i interfejsem mojej galerii zdjęć. ;)
Ostatnio zmieniony 2016-02-13, 22:40 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-13, 22:39

Vision pisze:Tak na pierwszy rzut oka, to nie widzę tam możliwości wygenerowania linku do zdjęcia z końcówką .jpg.


więc wtedy nie ma jak wrzucać do relacji, zatem siłą rzeczy trzeba poszukać czegoś innego... "dobra zmiana" :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości