Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-01-22, 11:04

Skodusia z penisem prawdopodobnie nikogo nie obrażała, a w Goteborgu jak jacyś muzułmanie zobaczą olbrzymie męskie przyrodzenie to... nie wiem co mogą zrobić, ale to musi być straszne :!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-22, 11:52

Pudelek pisze:Skodusia z penisem prawdopodobnie nikogo nie obrażała, a w Goteborgu jak jacyś muzułmanie zobaczą olbrzymie męskie przyrodzenie to... nie wiem co mogą zrobić, ale to musi być straszne :!


Mam znajomego ktory lubi wszedzie penisy malowac (ten na skodusi to tez bylo jego dzielo), zwykle mnie to jego ulubienie troche irytowalo ale teraz jak go zobacze to mu uscisne dlon ze prowadzi taka dzialalnosc antymuzulmanska i jawna wojne z islamizacja Europy! :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
DługiMarek
Posty: 52
Rejestracja: 2015-11-07, 19:55
Lokalizacja: Beskid Żywiecki

Postautor: DługiMarek » 2016-01-22, 11:53

Powinni -wzorem niektórych krajów ;) -powołać specjalną komisję Riksdagu-jaki był cel tej prowokacji,jaki podtekst,w kogo chciano uderzyć.... :D
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-01-22, 11:55

Kiedyś była taka akcja malowania na jednym z mostów zwodzonych w Petersburgu o ile pamiętam.
Ostatnio zmieniony 2016-01-22, 11:55 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-01-24, 18:56

Nowy projekt ustawy na Węgrzech. A jak wiadomo, Węgry są wzorem, więc być może wkrótce u nas...

(...) rząd ma uzyskać wiele nowych uprawnień, o których opinia publiczna nie jest informowana. Władze będą mogły kontrolować przesyłki i listy pocztowe, internet i połączenia telefoniczne, a nawet mieć prawo do wyłączenia sieci telekomunikacyjnej. Będą mogły zakazać korzystania z telewizorów, odbiorników radiowych oraz innych urządzeń służących do masowej komunikacji, a także wprowadzić ograniczenia w funkcjonowaniu telewizji i radia. Rząd uzyska prawo do przymusowego wysiedlenia ludności z jakiegoś terenu, wprowadzenia kartek na benzynę oraz chleb i reglamentowania zużycia energii.

Restrykcjami mają być objęte kontakty z cudzoziemcami. Z jednej strony pojawi się możliwość wprowadzenia zakazu wjazdu na terytorium Węgier obcokrajowców, z drugiej - władze będą mogły zabronić swoim obywatelom współpracy i kontaktów z nimi, a także z zagranicznymi firmami oraz instytucjami.


Kartki na benzynę i chleb, reglamentowanie zużycie energii, zakaz współpracy i kontaktów z obcokrajowcami... coś mi to przypomina ;)

Co ciekawe, nie podoba się to nawet neofaszystom z Jobbika, do tej pory chętnie wspomagającej Orbana w walce z terroryzmem.

El d Novák, wiceprzewodniczący skrajnie prawicowej partii Jobbik, poinformował na jednym z portali społecznościowych, że posłowie nie otrzymali pełnego projektu zmian w konstytucji, gdyż te zostały utajnione do stycznia 2046 r. Za ujawnienie ich treści grozi do trzech lat więzienia. Novák opublikował pierwszą stronę dokumentu i zadeklarował, że w razie potrzeby zrzeknie się immunitetu. Jak podkreślił, liczy się dlań poinformowanie opinii publicznej o absurdzie w procedowaniu zmian w konstytucji.



Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,19526675,weg ... z3yBYZBnRz

Jednak terroryści to najwięksi przyjaciele rządzących. Pod pretekstem walki z nimi można obecnie wprowadzić wszystko i przekonać obywateli, że to dla ich dobra ;)
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-01-24, 20:05

O wartości powyższych dywagacji stanowi zdanie:

El d Novák, wiceprzewodniczący skrajnie prawicowej partii Jobbik, poinformował na jednym z portali społecznościowych, że posłowie nie otrzymali pełnego projektu zmian w konstytucji, gdyż te zostały utajnione do stycznia 2046 r.

To na kiedy te zmiany są planowane?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-01-24, 20:52

Propozycja zmiany wypłynęła w ostatnich dniach, zdaje się, że w piątek Zapewne więc chodzi o ten rok. Swoją drogą nie słyszałem jeszcze, aby projekty zmian konstytucji były utajniane. I ta data - 30 lat?? Chyba ktoś się machnął.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-01-24, 21:27

Gdybyś nie czytał wyborczej, nie mielibyśmy namącone w głowach :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-24, 23:27

Przymusowe wysiedlanie ludnosci to zadna nowosc- w Polsce przynajmniej funkcjonuje od lat- jak gdzies zaplanuja autostrade czy zbiornik to nikt cie nie pyta czy masz ochote na przeprowadzke...

Reszta projektu brzmi rzeczywiscie dosyc skrajnie ale osobiscie to bym wolala miec kartki na benzyne i chleb niz miec wokol pelno uchodzcow co w swoich projektach maja inne europejskie kraje (i to nie w teorii tylko w praktyce) Choc oczywiscie bym wolala nie miec ani jednego ani drugiego.

Ale Orbana i tak lubie :P
Ostatnio zmieniony 2016-01-24, 23:37 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-01-24, 23:47

buba pisze:Reszta projektu brzmi rzeczywiscie dosyc skrajnie ale osobiscie to bym wolala miec kartki na benzyne i chleb niz miec wokol pelno uchodzcow


Cały ten projekt konstytucyjny to jak wizja "Nowego wspaniałego świata" wg michnikoidów (futurystyczngo- rok 2046).
Fakt.
Jeśli do Europy przyemigruje pół Bliskiego Wschodu i ćwierć Afryki to nawet woda będzie na kartki.
Zupełnie jak w strefie Sahelu lat siedemdziesiątych XX w.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-01-24, 23:49

Raczej żaden obecny migrant z własnej woli nie zostanie na Węgrzech - zasiłki nędzne, ogólnie kraj do bogatych nie należy, po mordzie można dostać itp.. Jeśli przyślą tam kogoś zgodnie z planami relokacji migrantów to oni i tak dość szybko się stamtąd zwiną z powrotem do krajów bogatszych - bo co, zatrzymają ich siłą? To pokazuje jaką fikcją jest cały plan rozmieszczenia tych ludzi w innych państwach, nawet gdyby np. Węgrzy i Słowacy zgodzili się ich przyjąć.

W sumie nie do końca wiem po co w razie zagrożenia terroryzmem opcja wysiedlania ludzi - w sensie będą wywozić Węgrów, aby się nie spotkali z muzułmanami czy jak? A może aby islamiści mogli swobodniej hasać w jakimś rejonie? Zakaz korzystania z mediów w dzisiejszych czasach brzmi dość surrealistycznie - a jak ktoś przechodząc ulicą spojrzy na telewizor na wystawie albo posłucha radia niesionego przez pasażera w autobusie? ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-24, 23:59

Pudelek pisze:W sumie nie do końca wiem po co w razie zagrożenia terroryzmem opcja wysiedlania ludzi - w sensie będą wywozić Węgrów, aby się nie spotkali z muzułmanami czy jak? A może aby islamiści mogli swobodniej hasać w jakimś rejonie?


Niemcom czy Szwedom by sie przydalo takie prawo- mogliby wtedy wysiedlic swoich islamistow np. na Antarktyde :P
Ostatnio zmieniony 2016-01-25, 00:00 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-01-25, 00:02

buba pisze: Niemcom czy Szwedom by sie przydalo takie prawo- mogliby wtedy wysiedlic swoich islamistow np. na Antarktyde :P


a cóż te pingwiny zawiniły? :lol Podejrzewam też, że pracownicy stacji badawczych by mieli przerąbane - z braku laku wymolestowano by zapewne wszystkich niezależnie od płci ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-25, 10:46

Pudelek pisze:a cóż te pingwiny zawiniły? :lol


moze by powstal nowy gatunek- beżowe pingwiny :P

Pudelek pisze:Podejrzewam też, że pracownicy stacji badawczych by mieli przerąbane - z braku laku wymolestowano by zapewne wszystkich niezależnie od płci ;)


Nie wiem kto siedzi w tych stacjach ale jak Ruscy to byl im wklepali a jak jacys z zachodu to by byl problem bo by nie mogli na golasa demonstrowac swojego sprzeciwu :lol

A tak serio to takie zmiany prawa jak opisales wedlug mnie sa najbardziej niebezpieczne dlatego ze potem wladza sie zmieni a prawo zostanie. Teraz byc moze sa robione w dobrej wierze aby chronic kraj przed roznymi zapedami Europy ale potem ktos inny dorwie sie do wladzy i np. bedzie wysiedlac Wegrow z ich domow aby tam osiedlic jakis przybłędow- no bo przeciez to jest legalne i zapisane w konstytucji. Tego bym sie bala najbardziej...
Ostatnio zmieniony 2016-01-25, 10:48 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-01-25, 12:48

buba pisze: ale potem ktos inny dorwie sie do wladzy i np. bedzie wysiedlac Wegrow z ich domow aby tam osiedlic jakis przybłędow- no bo przeciez to jest legalne i zapisane w konstytucji. Tego bym sie bala najbardziej...

W pierwszym etapie przymusowe wysiedlenia będą w zamiarze chroniły ludność tubylczą przed hallalem, w drugim to już będzie tylko prosta redystrybucja środków.
W końcu by komuś dać, trza komuś zabrać.
Z pustego to i Salomon nie naleje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości