Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Co nam w duszy gra...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2015-03-07, 20:09

Piotrze,a DEAD CAN DANCE??
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-07, 20:29

Też był w 4AD
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2015-03-07, 20:55

4AD-stare dzieje-a i Clanned czasami
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-09, 07:46

laynn pisze:Czy na powitanie dziś nowego forumowicza też już trza pisać wy....!?


Wypada.

P.s. W sobotę jadę do Katowic na koncert zespołu pieśni i tańca Overkill.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-09, 11:49

laynn pisze:Co do klipu Kate, podobny mają Piersi
Kaśka jednak ugryzła temat z zupełnie innej strony. Śpiewa o chłopcach, którym marzy się armia, a między wersami: o chłopcach, którzy chcieli zrobić karierę, zdobyć sławę, ale: nie stać ich było na gitarę, a żeby zostać politykami, mieli braki w wykształceniu, więc by zaspokoić swoje wymagające ego, wstąpili do armii, która miała z nich uczynić bohaterów - to tak w ramach streszczenia tekstu.


Tears o'er a tin box.
Oh, Jesus Christ, he wasn't to know,
Like a chicken with a fox,
He couldn't win the war with ego.
- (nie mógł wygrać walki ze swoim ego)

Army dreamers.
"Mammy's hero."
- (bohater mamusi)
No harm heroes.

"Nie krzywdzić bohaterów" jak mówi Kaśka, innymi słowy: dajcie się bohaterom wykazać i spełniać :ye4

Piotrek pisze:P.Greena wysłuchałem bez marudzenia, jest ok. K.Bush z przyzwoitości czy też z szacunku do Twojego trudu umieszczenia tutaj jej klipu
Akurat tym razem Kaśkę wrzuciłam dla tekstu, ale.. ALE! osobiście do Kaśki nic nie mam, a wręcz przeciwnie, nieraz utuliła moje serce.
(Jedno, z czym trudno mi się pogodzić, to że ponieważ kiedyś tam uczęszczała na lekcje baletu, kładzie się cieniem na jej klipach, w których niestety często eksponuje swoje "taneczne umiejętności"... Ale wybaczam, wybaczam z bólem;)

Piotrek pisze:i, co być się przy klawiaturze nie nudziła ;) Carcass.
W tym miejscu deczko się zagalopowałam i... straciłam czujność...
Stanowczo brakuje emotek popełniających morderstwo ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM. A przydałaby się teraz taka. :zso
:mlo

Mam chyba dzisiaj jakiś słabszy dzień, bo... moja naiwność dała mi się we znaki dwukrotnie.
Dobromił pisze:W sobotę jadę do Katowic na koncert zespołu pieśni i tańca Overkill.
Naprawdę mnie zaciekawiło, że się jakiś folklorystyczny zespół uaktywnił o tej porze roku... i to w Katowicach. :bach


darkheush pisze:Coś w tej formule blue
https://www.youtube.com/watch?v=ANUI64tL__8
Pozdrawiam darkheusha!

A wspomniane przez Was Dead Can Dance, Cocteau Twins, czy Clannad, to czysta poezja dla moich uszu :buk5

No to klip w wersji romantycznej z dedykacją dla pań:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TCfv1_WUXuY[/youtube]
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-09, 11:52

bluejeans pisze:Naprawdę mnie zaciekawiło, że się jakiś folklorystyczny zespół uaktywnił o tej porze roku... i to w Katowicach.


Sezon grzewczy jeszcze trwa więc zespoły folklorystyczno - thrashowe udzielają się raz za czasem.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-09, 12:19

Dobromił pisze:Sezon grzewczy jeszcze trwa więc zespoły folklorystyczno - thrashowe udzielają się raz za czasem.
Precz Szujo! :D
Wiem, bo z ciekawości sprawdziłam, w jakim gatunku folka się ów zespół specjalizuje. Rozpalą pewnie w piecu i nastawią na barszcz z uszkami w kotle ;)

To wypad "rodzinny"? (w sensie grupy wiernych) czy modły indywidualne?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-09, 12:34

Polecam utwór Horrorscope :)

Wyjazd dwu lub trzy osobowy. PKP, ewentualny nocleg na dworcu :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-09, 13:08

Ach, maleńko Was. Myślałam, że skoro nadarza się taka okazja, można by w ramach integracji doprowadzić do konfrontacji dwóch (lub więcej) grup fanów różnych gatunków muzycznych, np. Metale kontra Pudelsi (chociaż w kontekście "integracji", "konfrontacja" i "kontra" mogą wydawać się omyłkowo użyte :usm )

Jak dla mnie, taka "integracja" byłaby ciekawa, dla bezpieczeństwa można się "integrować" w przestrzeni otwartej (bo w zamkniętej może dojść do implozji :rof2
Niekoniecznie na dworcu, bo tam za dużo... kamer :fajka
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-12, 10:12

Ponoć bolid ma się na dworzec wtoczyć o 16.23.

P.s. Dzisiaj Stefek Harnaś ma 59 urodziny. Jego zdrowie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-12, 11:56

Dobromił pisze:Ponoć bolid ma się na dworzec wtoczyć o 16.23.
Obawiam się podjąć samodzielnie interpretacji tego enigmatycznego komunikatu, więc przeprowadzę mały quiz (żeby nie wpaść w jakieś tarapaty).

A. Cześć Julka. O 16:23 będziemy w Kato na dworcu. Wpadnij, poplotkujemy.

B. Cześć blue. O 16:23 pojawimy się (z pałkami, łomami i innymi narzędziami tortur) na katowickim dworcu. Przyjdź zaopatrzona w bandaże, środki dezynfekujące, igły, nici, niżyczki i wszystko, co się może przydać do reperacji ludzkiej powłoki. Wyrównamy rachunki.

C. Słuchaj blue. O 16.23 robimy nalot na katowicki dworzec, więc lepiej w tym czasie unikaj tego rejonu i dobrze się gdzieś ukryj. Chyba, że życie ci niemiłe.

D. A, tak se napisałem. Co? Nie wolno?

E. Inne.


Czas na chwilę szczerości :zso Bez znieczulenia.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-03-12, 12:11

w Katowicach nie ma obecnie dworca. Jest tylko dobudówka do galerii handlowej.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-12, 12:31

Fakt.
Za 30 lat może zrobią tam centrum SPA z basenem. Potrzeby ludzkie się zmieniają, a galerie handlowe (wreszcie) przestają się cieszyć takim zainteresowaniem.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-03-12, 12:39

bluejeans pisze:Bez znieczulenia.


A
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-03-12, 12:44

Potrzeby ludzkie się zmieniają, a galerie handlowe (wreszcie) przestają się cieszyć takim zainteresowaniem.


biorąc pod uwagę prędkość wyrastania kolejnych galerii handlowych w Katowicach (i okolicach) oraz tłumach ludzi się tam przewalających zaryzykuję stwierdzenie, że te potrzeby ludzkie się nie zmieniają, a zainteresowania utrzymuje się na tym samym (jeśli nie wyższym) poziomie
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości