Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Co nam w duszy gra...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-27, 09:50

Czytał ktoś może książkę Joe Navarro "Niebezpieczne osobowości"? Świetna książka o tym, jak rozpoznać psychopatę w naszym środowisku.

Tu krótki poradnik (chociaż bez tych silących się na zszokowanie obrazków słuchałoby się go lepiej) jak można taką psychopatyczną jednostkę rozpoznać.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4biwHTEatP0[/youtube]

Miłego dnia wszystkim.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-27, 10:33

bluejeans, podoba mi się fragment "nie musi być psychopatą, może być kobietą" - nie jestem seksistą ;)
Wiem na co zwracać uwagę, dlatego stronię od wielu filozofów, lubię osoby twardo stąpające po ziemi, które potrafią znaleźć swoje miejsce w otaczającym go świecie. To miejsce jest następstwem wyborów życiowych i pracy, los ma tu niewielkie znaczenie (tylko głupcy tym się tłumaczą). Z drugiej strony człowiek głupi nie wie o tym, że jest głupi :(
I taki los dotyka większość społeczeństwa. Tylko praca od podstaw, prawdziwa edukacja pomoże następnym pokoleniom, bo obecne jest już przegrane - czasu nie da się wrócić.
Miłego dnia :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-03-27, 10:59

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 02:44 przez mazeno, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-27, 11:36

odtrutka dobra, ale dla innych będzie to "wycie" pozbawione emocji.
mazeno pisze:byla komuna - a punk byl jednym z objawow kontestacji komuny
też słuchałem w tamtym czasie różnych wykonawców (np. za sprawą brata Marillion), chciałem jechać do Jarocina, ale ... nie miałem na bułkę (to nie moja wina).
Jestem wolnym człowiekiem. Podkreślałem wielokrotnie, że nie utożsamiam się z forum GBG (jestem, bo jestem) ani z żadną partią, organizacją i sektą, a nawet z grupą rowerową, z którą od czasu do czasu wyjeżdżam - tu mogę się pochwalić drobnym sukcesem: udało mi się znacznie ograniczyć spożycie alkoholu u uczestników, zaś jeden "nałogowy" od 6 miesięcy nie pije (źle znosił moją krytykę, byliśmy "wrogami", a teraz milo nam się rozmawia).
Trudno innych przekonać, że sami kreują rzeczywistość. Wolą, by to czynił alkohol (choroba?), zaś winny zawsze się znajdzie ... los (zbieg nieszczęśliwych okoliczności) ;)
I tak walczę tu od marca 2014 podając na swoim przykładzie, że można z ciemnogrodu i nędzy wyjść na prostą. Narzekać można tylko na swą ... główkę ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-03-27, 12:45

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 02:44 przez mazeno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-27, 13:00

ukoiłeś me serce, czym możesz innych doprowadzić do zawału ;)
mazeno pisze:> to czynił alkohol
he, he - trafiles na totalnego abstynenta
Pisałem ogólnie, ciebie nie posądzałem, ale jest tu na forum kilku niezłych zawodników ;)
Pracuję czasem i 14h, ale to praca lekka i przyjemna przy komputerze, rzadziej bawię się w elektronika. To jest klawe życie.
Kredyty są tylko dla bogatych - oksymoron? Niech będzie, że tylko dla rozsądnych. No to widzę upadek banków :!
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-03-27, 13:19

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 02:45 przez mazeno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-27, 13:44

mazeno pisze:> Kredyty są tylko dla
kredyty* sa glownie dla idiotow
i rozsądnych jednak, 2x brałem kredyt (na mieszkanie 4-letni spłacony w 18 m-cy, drugi też w PKO BP około mln zł na tydzień z RRSO około 80%, przy czym ... pieniądze ani na chwilę nie opuściły banku!).
Po pierwszej relacji wydawało mi się, że twardziel nie słucha muzyki relaksacyjnej :)
Zaraz się dowiem, że muzyka klasyczna i wizyty w operze to chleb powszedni dla ciebie (ja z operą na prowincji bym zgrzeszył, ale syn średnio co 2 tygodnie).
Aż kusi mnie ten test "na przeżycie", w końcu przeżyłem różne rzeczy, do których ciężko byłoby się przyzwyczaić i zaakceptować.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-03-27, 15:09

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 02:45 przez mazeno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-27, 15:17

Był sobie człowiek ...
Często tekst po polsku jest wyświetlany obok sceny, więc można iść do teatru/opery bez zapoznania się ze sztuką. Warto jednak zaponać się z treścią wcześniej, by nie odrywać wzroku od sceny. Dodatkowo zna się ... zakończenie ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-03-27, 19:48

Był sobie człowiek - to pierwsze skojarzenie (kiedyś telewizja publiczna miała misję i były programy edukacyjne - dziś trzeba szukać w internecie podobnych programów).
Posłuchałem trochę Vangelisa (nie przypominam go sobie), lecz Jarre wydaje mi się bardziej żywy ;)
Coś na uspokojenie dla forumowiczów:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08[/youtube]
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-27, 20:04

Przerwę Wam ta zaiste interesującą dysputę, bo mam tu dla Blue taki przyjemy kawałek, który się jej na pewno spodoba :-)
Łomocik zostawimy na później ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ywuL2KjR9Bw[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2015-03-27, 20:05 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-03-27, 21:24

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 02:45 przez mazeno, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-03-27, 21:56

Aha Blue, zapomniałem dodać jeszcze jeden utwór :-)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rIXCxaIbWkg[/youtube]
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-03-28, 00:43

Piotrek pisze:mam tu dla Blue taki przyjemy kawałek, który się jej na pewno spodoba :-)
Oczywiście, że mi się podoba :) (dlatego pamiętam, kiedy pierwszy raz wrzuciłeś go tutaj dawno temu. Wtedy też ze słusznym przekonaniem, że mi się spodoba:)
Grał u mnie w domu co najmniej kilka dni, a jak usłyszeli go moi domownicy, to natychmiast zażądali namiarów i potem długo słyszałam go jeszcze z pokoju obok;)
Oba kawałki śliczne, a Vollenweider za te swoje czary na pewno pójdzie kiedyś do nieba.

Mnie dzisiaj przez większość dnia towarzyszyła Pina (a ściślej Jun Miyake, którego muzykę Pina wykorzystała w swoich tanecznych spektaklach, a później Wenders wykorzystał ją w swoim kolejnym przepięknym filmie dokumentalnym, poświęconym tej artystce)
Też już to kiedyś tu puszczałam, ale nie zawaham się tego zrobić jeszcze raz:)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dWIs89Pub0w[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=04HqVtLaCR8[/youtube]

Nawiasem mówiąc, Jun Miyake jest dla mnie artystą/kompozytorem całkowicie kosmicznym. Gdyby przesłuchać jego twórczość, to człowiek o niezwykle szerokich horyzontach muzycznych. Skacze po różnych gatunkach muzycznych i każdy z nich mu ulega. Nie pamiętam, żebym spotkała się z takim zjawiskiem wcześniej.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uw0w3Kg4LTk[/youtube]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości