Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-07, 10:05

Jeden gość ze wschodu nadymał klatę i pytał "czy ktoś widzi tu wirusa?". Towarzystwo obok potulnie i ochoczo oraz posłusznie rechotało. Ciekawe jak on skończy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-07, 11:12

Łukaszenko przynajmniej starał się być dowcipny, Johnson od samego początku swojej kadencji był idiotą.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-07, 17:30

Dzisiaj jak wracalam z zakupow zatrzymal mnie patrol policji i chcial wylegitymowac. Nie nosze przy sobie dokumentow idac do sklepu. Co bylo podstawą do podejrzec? Panowie mundurowi stwierdzili, ze moge byc na ulicy nielegalnie bo moge nie miec skonczonych 18 lat! A ja mam 38!!!!!!!! :D :D :D
Wyszlo ogolnie smiesznie, bo powiedzialam panom ze mogą ze mną pojsc do domu obejrzec dokument. W czasie spaceru zesmy sobie gawedzili o zyciu i policaje mieli jakies coraz bardziej niewyrazne miny. A najlepiej jak temat zszedl na gimnazja - i pytali sie gdzie chodzilam do gimnazjum. Ale ja nie chodzilam do gimnazjum - bo za moich czasow jeszcze ich nie bylo! Miny bezcenne!!! :D Ostatecznie sobie odpuscili - nie wiem czy spacer wpłynął na poprawe wzroku czy jak?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-04-07, 18:09

Ciekawe co kulsony by zrobiły gdybyś kichnęła i kaszlnęła? Zadzwoniliby po rodziców? :haha
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9749
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-07, 18:23

buba pisze:Dzisiaj jak wracalam z zakupow zatrzymal mnie patrol policji i chcial wylegitymowac. Nie nosze przy sobie dokumentow idac do sklepu. Co bylo podstawą do podejrzec? Panowie mundurowi stwierdzili, ze moge byc na ulicy nielegalnie bo moge nie miec skonczonych 18 lat! A ja mam 38!!!!!!!! :D :D :D
Wyszlo ogolnie smiesznie, bo powiedzialam panom ze mogą ze mną pojsc do domu obejrzec dokument. W czasie spaceru zesmy sobie gawedzili o zyciu i policaje mieli jakies coraz bardziej niewyrazne miny. A najlepiej jak temat zszedl na gimnazja - i pytali sie gdzie chodzilam do gimnazjum. Ale ja nie chodzilam do gimnazjum - bo za moich czasow jeszcze ich nie bylo! Miny bezcenne!!! :D Ostatecznie sobie odpuscili - nie wiem czy spacer wpłynął na poprawe wzroku czy jak?


To miałaś wesołą przygodę i pewnie ci porządnie humor poprawili :D

Mirek, co to są kulsony??
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-04-07, 19:40

Nie no Adrian nie żartuj, o kulsonach nie słyszałeś? :haha

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... on/235bxee
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9749
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-07, 20:05

Mirek pisze:Nie no Adrian nie żartuj, o kulsonach nie słyszałeś? :haha

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... on/235bxee


Aaaa to takie rzeczy ... To mnie uświadomiłeś :haha
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-07, 20:16

Tu troche z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest i wstępach do lasu
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... su/jbq15z5
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-07, 20:18

Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-07, 20:44

Dziś jeden rowerzysta w Krakowie stracił 12 tysięcy, bo jeździł po bulwarach. Chyba już wiadomo skąd PiS chce zebrać pieniądze na "tarczę".

A tymczasem Czesi idą zupełnie odwrotną drogą niż Polska: od dziś obywatele mogą uprawiać sport na powietrzu:
https://dziennik.walbrzych.pl/czesi-lib ... -wszystko/

Przypomnę, że pandemia w Polsce i u Czechów zaczęła się praktycznie w tym samym momencie, a sytuacja skrajnie inna.
Ostatnio zmieniony 2020-04-07, 20:47 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-07, 20:59

Przypomnę, że pandemia w Polsce i u Czechów zaczęła się praktycznie w tym samym momencie, a sytuacja skrajnie inna.


Tak, śledzę to, co się tam dzieje i przez pewien czas mieli ok. 2 razy więcej zakażeń niż PL, a teraz
już ich prawie doganiamy, co pewnie stanie się jutro - i pobiegniemy "radośnie" dalej. I tu chyba wychodzi zarządzanie krajem i różne bolączki. Uważam, że społeczeństwo w PL zachowuje się przyzwoicie - przynajmniej w Katowicach wygląda to dobrze - wczoraj szedłem do mamy i zastanawiałem się nad trasą spaceru, by spotkać jak najmniej ludzi - niepotrzebnie, bo było ich jak na lekarstwo.
Ale sytuacja w DPS-ach i szpitalach zbierze, niestety, żniwo.
Nie po raz pierwszy wychodzi przewaga Czechii :-) Co ja tu robię? :usmi
Można narzekać na PL, ale ta pandemia to, przede wszystkim, druzgocąca klęska Europy Zachodniej. Po ESP i ITA niczego lepszego się nie spodziewałem, ale gdy zobaczyłem, że mecze Ligi Mistrzów w Lipsku 10.03 i w Liverpoolu 11.03 zostały rozegrane przy pełnych trybunach, straciłem wiarę w tę część kontynentu... Bezpowrotnie!
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2020-04-07, 21:28

kristoff73 pisze:
Przypomnę, że pandemia w Polsce i u Czechów zaczęła się praktycznie w tym samym momencie, a sytuacja skrajnie inna.


Tak, śledzę to, co się tam dzieje i przez pewien czas mieli ok. 2 razy więcej zakażeń niż PL, a teraz
już ich prawie doganiamy, co pewnie stanie się jutro - i pobiegniemy "radośnie" dalej. I tu chyba wychodzi zarządzanie krajem i różne bolączki.


Drobna uwaga - nas jest 38,3 mln, na terenie Czech mieszka 10,5 mln obywateli.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-07, 21:59

Nasi mają w czwartek coś ogłosić, jakie nowe kroki, postanowienia - tak w radiu słyszałem.
No to zobaczymy. Albo poluzują albo w drugą stronę i policja będzie przesłuchiwać czy akurat taki a nie inny dżem musze jeść :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-07, 22:12

kristoff73 pisze:Tak, śledzę to, co się tam dzieje i przez pewien czas mieli ok. 2 razy więcej zakażeń niż PL, a teraz

przeprowadzali mniej więcej tyle samo testów co w Polsce, przy ponad trzykrotnie mniejszej liczbie mieszkańców, więc mieli teoretycznie większe szanse na trafienie zarażonych.

kristoff73 pisze:ale gdy zobaczyłem, że mecze Ligi Mistrzów w Lipsku 10.03 i w Liverpoolu 11.03 zostały rozegrane przy pełnych trybunach, straciłem wiarę w tę część kontynentu...

po Brytolach bym się akurat tego spodziewał, Niemcy chyba trochę zlekceważyli początkowo zagrożenie, ale u nich chyba też się już powoli uspokaja.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2020-04-07, 22:19

Za platformersów Pb 95 była prawie po 6zł , w ubiegłym tygodniu lałem jeszcze tańszą bo była po 3,39 zł po Auchanem , a Lpg po 1,49.
Jak dolarek by spadł poniżej czwórki to powinno być jeszcze taniej :)

Obrazek
there is no money and will not be
JVR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości