głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Usługa Picasaweb

Postautor: Tępy dyszel » 2013-08-21, 19:12

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że dodając zdjęcia do albumu w usłudze picasaweb album, zdjęcia wychodzą wyostrzone i znacznie podkolorowane. Są nieco inne niż na dysku twardym.

Jak to ,,obejść" ?
Próbowałem w opcjach ale tam nie ma takich ustawień....

Czy jeśli przejdę na ,,google +" to problem ten zniknie przy dodawaniu nowych albumów ?
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-21, 19:20

Mi się tak nigdy nie stało i nie dzieje w sumie, dlatego mnie dziwi, że każdy na to narzeka... bo nie wiem za bardzo o co chodzi na szczęście.

Tylko ja mam od początku jak zainstalowałem Picase zaznaczoną tą opcję:

Obrazek

Podobno u niektórych to nie działa, ale mi się wydaje, że to właśnie o tą opcję chodzi, tylko po prostu trzeba trochę poczekać aż to się odświeży albo coś... w sumie nie wiem dokładnie, ale coś w tym jest.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-08-21, 19:25

Ja wgrywam bezpośrednio z dysku twardego. Samego programu Picasa nie posiadam. Czyli to coś innego jest nie tak....Te zdjęcia (z albumu) i te z dysku są nieco (niewiele) inne....
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-21, 19:26

A to tak to ja nigdy nie wgrywałem, zawsze przez program. No ale w Google+ podobno idzie to wyłączyć normalnie... ale ja bym na to nie poszedł, jak widziałem jak to wygląda... ;)
laynn

Postautor: laynn » 2013-08-22, 08:33

Owszem w plusie masz taką opcję, zaznaczasz, żeby program nie ulepszał czy jakoś tak.
Mnie niestety na początku sierpnia wyskoczyło info, że jak nie zmienię nicka na imię i nazwisko to mi skasują galerię. A że w lipcu szlag trafił twardy, to byłem w kropce i jestem teraz pod plusem, i jestem z tego powodu nieszczęśliwy...
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-14, 13:25

A tak w ogóle wie ktoś coś na ten temat, bo ja w sumie z google plus, za bardzo nie korzystam, tzn. z Youtube tylko, bo zostałem zmuszony, ale tam zdjęcia nie mam.

http://natemat.pl/78711,protest-przeciw ... z-prezesem

Czy to już obowiązuje i czy już reklamujecie coś ciekawego. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-14, 13:34

W miejsce zdjęcia profilowego wstawiłem obrazek czegoś innego i nie mam z tym problemu.
Generalnie G+ to fajny pomysł, można mieć wszystko w jednym miejscu (zdjęcia, filmy, inne usługi Googli), nawet swój adres można mieć prosty a nie jakieś literki i cyferki. Tyle, że całość strasznie wolno chodzi, męczące to jest.
Ostatnio zmieniony 2013-11-14, 13:34 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-14, 13:41

Coś za coś, wiadomo, że o kasę chodzi, ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Google+ w sumie daje duże możliwości wypromowania się, że tak powiem. ;) Warto też tam wrzucać linki do wszystkiego nowego co masz na stronie, podobno bardzo dobrze wpływa na pozycjonowanie, idąc dalej na oglądalność. ;) Tylko, że niektórzy chcieli by pozostać bardziej anonimowi i dzielić się swoimi rzeczami bardziej ze znajomymi, a czy tam są takie możliwości to nie wiem. Póki co wg mnie o wiele większe możliwości pod tym względem ma Facebook. :DD Tzn. wg mnie łatwiej być w nim skromnym. :usm
Ostatnio zmieniony 2013-11-14, 13:44 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-14, 13:44

Wrzucam zdjęcia, bo G+/Picassa to dla mnie nadal magazyn na fotki ze strony. Linki też daję ale czy wielce zwiększa oglądalność to zależy. Widzą to chyba tylko Ci których ma się w kręgach, więc żeby zwiększać trzeba by ciągle dodawać nowych. Tak to rozumiem.
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-14, 13:48

Piotrek pisze:Widzą to chyba tylko Ci których ma się w kręgach, więc żeby zwiększać trzeba by ciągle dodawać nowych. Tak to rozumiem.


No to dobrze to rozumiesz, tylko, że to działa dosyć dobrze, ja 7 lat temu założyłem konto na Youtube, powrzucałem na nim trochę muzyki. :) I od 5 lat nic tam nie wrzucam, a ilość tych subskrybentów cały czas rośnie, pomimo że ja nic nie robię, w tej chwili jest ich przeszło 1000 na moim kanale, jak na nic nierobienie, to bardzo zacny wynik. Teraz jak wszedłem w to google+ to codziennie mnie kilka osób do tych kręgów dodaje. Po prostu to nie działa tak szybko, ale z czasem powinny być efekty.

Poza tym linki z google+ są najlepiej punktowane i najbardziej wartościowe dla wyszukiwarki, bo właśnie ostatnio przeglądałem takie badania na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2013-11-14, 13:52 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-15, 09:34

O, to muszę częściej zaglądać w licznik, może faktycznie oglądalność się zwiększa.
Jeszcze jedna rzecz mnie G+ wkurza, albumy -gdy dam "wyświetl wszystkie"- to wcale się wszystkie nie ładują. I nie widzę jakiejś reguły co do ilości wyświetlanych albumów bo to różnie bywa, ale tylko raz pokazał komplet (coś ok 350). W Picassie ten problem nigdy się nie pojawił, jak wybrałem że wszystkie to wszystkie były.
Coś czuję, że G+ po prostu nie wyrabia.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-11-15, 09:59

Chyba będę w takim razie musiała założyć sobie konto na google+ chociaż odczuwam do tego niechęć.
Ale jakoś się trzeba promować ;)

Przy okazji mam pytanie - mam na "Picasie" trzy galerie założony dla rożnych kont e-mail.
Po prostu jak mi brakowało już miejsca na pierwszej galerii założyłam kolejne konto, a potem trzecie.

Czy w google+ da się to jakoś połączyć ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-15, 10:14

Da sie połączyć. Jak założysz konto na G+ to się powinno pytać co jakiś czas czy połaczyć inne konta (n.p. te z Picassy), pod jedną nazwą. W każdym razie mnie takie komunikaty (jak i inne, czy adres chce ustalić swój i.t.p.) się pojawiały.
A jak się nie będą pojawiać to trzeba gdzieś w ustawieniach chyba szukać ale gdzie dokładnie to nie wiem, nie miałem potrzeby szukać bo sie samo zrobiło. Generalnie nic nie robiąc automatycznie po kolei powinno Ci połaczyć wszystko co masz w Googlach: Picasse, YT, pocztę i.t.d, oczywiście wcześniej z pojawiającym się komunikatem czy się zgadzasz.
W efekcie wyjdzie Ci coś jak mix strony www z fejsbukiem. Nawet zdjęcie na baner sobie możesz wybrać.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2013-11-15, 11:21

Dla mnie dziwne jest to, że niby Picasa i G+ mają wiele wspólnego, to z konta P nie można dodawać komentarzy do G+.
I wkurzyło mnie ,że kazali mi zmienić nicka. Nie lubię dyktatur więc nie mam G+ :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-11-16, 07:00

I wkurzyło mnie ,że kazali mi zmienić nicka.


jak to? to maja liste nickow zakazanych czy jak? :rol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość