głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Mundial 2018 - komentarze :)

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Mundial 2018 - komentarze :)

Postautor: Vision » 2018-05-21, 19:31

Witam serdecznie wszystkie Panie i Panów. Chociaż z Paniami to tu trochę skromnie. ;) Nie wiem co Panowie robimy nie tak, ale warto się nad tym zastanowić. :P I zapraszam do zabawy, czyli do typowania wyników meczów nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Piłce Kopanej. Wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale tematy już mogą sobie wisieć, a może ktoś też gdzieś jedzie na urlop i rozprawi się z tym wcześniej.

Ten temat akurat przewidziałem na komentarze i takie tam rozmowy i tychże Mistrzostwach. A temat z typowaniem będzie osobno. Tam typujemy, tu komentujemy. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-21, 22:49

No i od razu pierwsze pytanie zasadnicze, czy mamy szansę w ogóle wyjść z grupy? ;)

Bo ja szczerze mówiąc nie jestem do końca przekonany. Tzn. teoretycznie szanse mamy bardzo duże, grupa jakaś mega mocna nie jest. Tylko porównując to jak graliśmy w eliminacjach z tym, że teraz mało który z tych piłkarzy jest w jakiejś przyzwoitej formie, to w ogóle nie wiem czego można się po tej reprezentacji spodziewać.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2018-05-21, 22:59

Każdy wynik w grupie jest możliwy. Mówisz "wychodzimy z kompletem punktów" - wierzę, mówisz "3 razy w dupsko" - wierzę.
Realnie patrząc nasi są indywidualnie w gorszej formie niz jakis czas temu, zwłaszcza podstawowe ogniwa kadry. Dlatego nie spodziewam się cudów.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
laynn

Postautor: laynn » 2018-05-22, 07:27

Na ostatnim Euro Lewy był bez formy strzeleckiej, zaś pod koniec sezonu, chyba był. Teraz może będzie odwrotnie? Bo ostatnie dwa miesiące to za dużo goli nie postrzelał.
Moim zdaniem grupa bardzo podobna do tej z Korei. W pierwsze miejsce wątpię. A drugie?
Ostatnio zmieniony 2018-05-22, 07:27 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2018-05-22, 11:15

Dla nas grupa ciężka. W ostatnich latach granie z zespołami z Ameryki Południowej słabo nam wychodzi. Zespoły z Afryki to zawsze znak zapytania. Zawodników mają świetnych, ale rzadziej niż się można spodziewać "zaskakują" jako zespoły. Japonia zdecydowanie najsłabsza ze stawki, ale nigdy lekceważyć jej nie można.
Mirek

Postautor: Mirek » 2018-05-22, 12:32

Dobrze że Radwańska nie gra w piłkę nożną,na bank byśmy wdupili każdy mecz. :D
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-22, 22:38

No cóż zobaczymy, ja tam mimo wszystko minimum na 4 punkty liczę. :) A co do faworytów, to jakoś ich nie specjalnie mam. Ale pewnie jak zwykle: Niemcy, Brazylia, Francja czy Hiszpania, nikt inny mi do głowy nie przychodzi, kto by mógł wygrać. Chociaż jak zwykle będę kibicował Argentynie, tyle, że to może być ostatni raz, bo w końcu stracę do nich cierpliwość. ;)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-05-23, 09:59

Co do naszych... jakoś wydaje mi się, ze kluczem będzie pierwszy mecz. Powinni go co najmniej zremisować. Z Kolumbią raczej trzeba założyć zerową zdobycz, a z Japonią walczyć o komplet punktów. W tej grupie przewiduję zwycięstwo Kolumbii, a pozostałe ekipy będą się bić o drugi plac.
I jeśli będziemy grać tak jak na euro (strzelić bramkę i bronić wyniku 1-0 przez 88 minut, jak z Portugalią) to nie wróżę zbyt wielu sukcesów...

Komu jeszcze bym mógł kibicować? W zasadzie to w tym roku nie ma u mnie takich emocji jak dotychczas, więc pewnie będę kibicował tym, którzy będą mogli natrzaskać tym, których nie lubię, czyli Hiszpanii, Portugalii czy Brazylii..
Vision

Postautor: Vision » 2018-05-26, 23:14

Ja tam Hiszpanię bardzo lubię, Portugalii i Brazylii już nie za bardzo. Ale Hiszpanię zawsze lubiłem za ładną, wręcz bajkową grę. To o nich było chyba to przysłowie: "Grali jak nigdy, odpadli jak zawsze..." ;) Ale w końcu się doczekali tego tytułu i wtedy w finale w Holandią im kibicowałem bardzo. :)

Tak swoją drogą to brakuje strasznie na tym mundialu Holendrów i Włochów. Jak przepisywałem ten terminarz, to tak jakoś mało dobrych drużyn z Europy mi się wydawało i przez chwilę nawet pomyślałem, że to jakiś niepełny ten terminarz, albo coś przeoczyłem. ;)
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2018-06-04, 19:06

Kurski jednak postawił na swoje - od czwartku TVP Sport będzie w naziemnej :) , szkoda że nie od razu w jakości HD.


http://satkurier.pl/news/171239/tvp-spo ... ci-hd.html
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9681
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2018-06-04, 20:39

W końcu jakieś dobre wiadomości z TVP ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-06-04, 20:44

Spodziewasz się, że nawet przegrane mecze będą pokazywane jako sukces ? :D
Vision

Postautor: Vision » 2018-06-05, 09:55

Akurat jest to pozytywna wiadomość pod wieloma względami. Pamiętam jakieś mistrzostwa całkiem nie dawno, gdzie trzeba było mecze oglądać na jakichś internetowych livestreamach czy zagranicznych programach, bo nie były transmitowane dla ogółu, po polsku. Tylko gdzieś na jakimś Polsacie Sport 2, albo trzeba było wykupić je za dodatkowe pieniądze. Więc może lepiej cieszyć się z tego, że mistrzostwa będą dostępne dla praktycznie każdego, niż od razu tylko docinać, bo to TVP, i inne takie... Bo w tym przypadku, akurat TVP w przeciwieństwie do Polsatu, stanęło na wysokości zadania i wszystkie mecze pokaże normalnie wszystkim.

Mnie to akurat cieszy bardzo, że te mistrzostwa będą dostępne na TVP, a nie na Polsacie czy TVN, bo też będę miał darmowy dostęp nie mając nawet telewizora. W przypadku Polsatu czy TVN, już bym takiego dostępu nie miał.

Co do samego TVP Sport, to jeszcze ma tą przewagę nad innymi, że chyba jako jedyny posiada oficjalny darmowy player internetowy na swojej stronie. Z którego bardzo często korzystam i nie muszę gdzieś na lewo szukać streamów z Canal+ Sport czy Polsatu Sport, które w dodatku lubią się strasznie ciąć i jakość obrazu pozostawia trochę do życzenia, a ten TVP Sport u mnie śmiga bez zarzutu. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 14 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-06-13, 13:48

http://www.sport.pl/mundial/7,154361,23 ... BoxGDImgM2

Nie podoba mi się to … Najpierw Katar mający tyle wspólnego z piłką nożną co ja z papierosami, potem zwiększenie ilości drużyn, teraz trzy państwa na olbrzymim terenie. Cyrk.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-06-13, 13:49

W 2030 mają grać na Antarktydzie. Tylko montuja podgrzewane murawy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości