głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Gry planszowe / karciane

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Gry planszowe / karciane

Postautor: Pudelek » 2013-07-09, 20:47

Co prawda nie lubię zakładać ponownie tego samego tematu, ale...

...akurat w sobotę miałem ze sobą aparat na spotkaniu planszówkowców, więc kilka zdjęć w co graliśmy :)

Terra Mystica - czyli różne rasy walczą o dominację. Byłem Nomadami :DDD

Obrazek
Obrazek

Brass - czyli kapitalizm w dziewiętnastowiecznej Wielkiej Brytanii. Mózgóżerne, mnie już nudzi ;)

Obrazek

Ogrody Alhambry - lekka, losowa, dobra też dla początkujących
Obrazek

Dominant Species - gra z typu mocno ciężkich. Czas trwania rozgrywki - co najmniej 3 godziny (bez tłumaczenia). Walka gatunków o przetrwanie na prehistorycznej ziemi. Tylko raz, grając zresztą po raz pierwszy, udało mi się wygrać.
Obrazek
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-09, 23:08

Kurde ja szczerze mówiąc to myślałem, że takie coś już dawno z mody wyszło, sam w domu żadnej gry nie mam, ale nawet nie wiedziałem, że są jakieś nowe :)
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-07-10, 08:03

Jakiś miesiąc temu ze znajomymi rozłożyliśmy Monopoly (w wersji z polskimi miastami) i był taki szał, że ja pierdzielę. A jakie walki, darcie mordy, sojusze, konflikty, układy i układziki :) Zarypisty temat :)

A w karty to ostatni raz w akademiku.. na "baniaki" zamiast na pieniądze.. :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-07-10, 09:20

W eurobiznes to ja grywam, ale to, co Pudel pokazał, to nawet nie wiedziałem, że takie coś jest na świecie...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-07-10, 11:29

Vision pisze:że takie coś już dawno z mody wyszło,


wyszły z mody? :D na to moda się rozpoczyna dopiero - w Polsce, bo na świecie to już od kilkunastu lat, u nas stopniowo coraz bardziej, choć nadal jeszcze w stosunkowo wąskim gronie.

To jest bardzo szybko rozszerzający się biznes, ceny najbardziej skomplikowanych i najbardziej "bogatych" gier potrafią dochodzić do 300 złotych :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-10, 11:43

Wizualizacja robi swoje. Fajnie, że wrzuciłeś foty, wtedy opisywana gra przestaje być abstrakcją.
Awatar użytkownika
BesKid
Posty: 246
Rejestracja: 2013-07-10, 22:58

Postautor: BesKid » 2013-07-11, 07:53

Pudelek pisze:wyszły z mody? :D na to moda się rozpoczyna dopiero - w Polsce, bo na świecie to już od kilkunastu lat, u nas stopniowo coraz bardziej, choć nadal jeszcze w stosunkowo wąskim gronie.


Zgadza się. Ostatnimi czasy gdy spotykam się z grupką znajomych zawsze ktoś przytarga nową grę. Siedzimy potem w barze/domu do późnej nocy bo czas przy tym ucieka niezauważenie :)

Jest to o wiele lepsze niż gry online, buduje dobry kontakt z żywym człowiekiem, zmusza do myślenia, ćwiczy szare komórki (jeśli jeszcze jakieś zostały :rol ).

Bardzo polecam!
--------------
***///***
--------------
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-11, 09:38

BesKid pisze:buduje dobry kontakt z żywym człowiekiem


Np możesz radośnie rzecz prosto w oczy : " Jak, kichuju, grasz ???!!!"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-07-11, 09:42

Możesz też oddać butelką w łeb, za takie pytanie :lol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-11, 09:53

I w ten sposób gry planszowe przekształcą się w sporty walki.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-07-11, 10:18

Dobromił pisze:" Jak, kichuju, grasz ???!!!"


to jedno z łagodniejszych określeń :D

no i piwo lepiej wchodzi przy grze planszowej, niż gapiąc się w monitor :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
BesKid
Posty: 246
Rejestracja: 2013-07-10, 22:58

Postautor: BesKid » 2013-07-11, 12:03

Pudelek pisze:no i piwo lepiej wchodzi przy grze planszowej, niż gapiąc się w monitor :)


Gorzej jeśli browar wyleje się na planszę :P
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-07-14, 12:45

Pudelku, które z tych gier mógłbyś polecić najbardziej? U mnie w rodzinie od ponad roku jest szał na gry, ale mamy zupełnie inne tytuły, więc może podrzucisz coś innego? (Z gier u Was kojarzę tylko "Ticket to Ride").
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-07-14, 12:54

gier są całe setki, więc ciężko polecić coś konkretnego. Wszystko zależy od preferencji i umiejętności.

Jedną z moich ulubionych (chociaż zawsze w nią przegrywam) jest Agricola - budujemy gospodarstwo rolne, hodujemy krowy, świnie, rozbudowujemy chałupę, płodzimy dzieci ;)

Dla ludzi z bujną wyobraźnią (Blue się kłania) Dixit - gra, w której musimy się domyślić o co drugiej stronie chodzi lub nie :D

Z prostych Carcassone - układanie kafelków dróg, miast, lub w wersji prehistorycznej - lasów, rzek, zwierząt, na które polujemy...

Klasyka to Osadnicy z Catanu, od których wiele osób zaczynało - osadnicy rozbudowują się na wyspie, walcząc o surowce.

Puerto Rica - również klasyka. Wcielamy się w rolę właściciela plantacji na karaibskiej wyspie, "zatrudniamy" czarnych niewolników, produkujemy bawełnę, sprzedajemy ją itp.

Wymieniać można długo - Zamki Burgundii, Wysokie Napięcie, Belfort, Hansa Teutonica, 7 cudów świata (bardzo ładna grafika), Stone Age, Filary Ziemi...

naprawdę, wybór jest ogromny, dla każdego coś miłego :)
Ostatnio zmieniony 2013-07-14, 12:57 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3459
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-07-14, 13:07

Pudelek pisze:Jedną z moich ulubionych (chociaż zawsze w nią przegrywam) jest Agricola - budujemy gospodarstwo rolne, hodujemy krowy, świnie, rozbudowujemy chałupę, płodzimy dzieci ;)


Oj, sporo emocji dostarcza... Najgorsze jest to wyżywienie rodziny... :)

Agricola, Puerto Rico, Wysokie napięcie, Osadnicy z Catanu, Carcassone, 7 cudów świata - to znam. Z tych innych wymienionych - co byś najbardziej polecił? Może być karcianka, ale żeby nie było za dużo losowości (np. Osadnicy u nas nie przeszli - zbyt duża przypadkowość).
Ostatnio zmieniony 2013-07-14, 13:10 przez Wiolcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości