poszukuje skorzanego lub zagumowanego materaca

Sprzedam... Kupię... Zamienię... Szukam...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

poszukuje skorzanego lub zagumowanego materaca

Postautor: buba » 2017-03-20, 17:38

Poszukujemy materaca. Najbardziej by nas interesowal taki materac jak dawniej byly w szkołach, co sie na WFie na tym robilo fikołki- duzy, ciezki, powleczony z zewnatrz jakas pseudo skórą. Chodzi o to zeby byl wytrzymaly mechanicznie, zeby mozna bylo po nim i chodzic i bagaz na niego zwałowac. A i mial sliska powierzchnie, ze jak sie cos wyleje albo błota naniesie to zeby nie wsiąkało tylko szmatka wytrzec i spokoj. Patrzylam na allegro- nowe "materace szkolne" sa dosyc drogie a tez nie wiem na ile solidne. Czy moze ktos z was kojarzy miejsce gdzie mozna by nabyc uzywane? A moze jakas szkola/siłownia/ agencja mienia wojskowego/inny zaklad cwiczen wymienia sprzet i mozna by pozyskac te stare? Bylabym wdzieczna za jakies informacje :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-03-20, 21:26

Popytaj w najbliższym hufcu ZHP, takie materace były kiedyś podstawowym wyposażeniem w harcerskich namiotach, na obozach. Jeżeli u ciebie ZHP istnieje, to wielka szansa że gdzieś w magazynach im to zalega.

Poza tym zajebiście się na nich zjeżdża po śniegu, derma ma poślizg nieziemski :)
Ostatnio zmieniony 2017-03-20, 21:27 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2017-03-20, 21:41

Piotrek pisze:Jeżeli u ciebie ZHP istnieje, to wielka szansa że gdzieś w magazynach im to zalega.


To nie zalega! My tego nadal używamy! :D Tyle że te do namiotów mają tylko spód gumowy, ale u góry już jest materiał, więc na wierzchu może przesiąknąć.

Buba, te materace, które są obecnie w szkołach ( http://www.majesticsport.pl/pl/p/Matera ... AkoT8P8HAQ ), mają taki sam standard jak te stare, na pewno nie wsiąkają. Tyle że są dosyć miękkie. Zazwyczaj jednak eksploatuje się je aż do totalnego zużycia, więc nie wiem, czy uda Ci się gdzieś kupić używany. Ale powodzenia ;)
Ostatnio zmieniony 2017-03-20, 21:46 przez nes_ska, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-03-20, 22:13

A to sorry, myślałem że od moich czasów używania tych materacy ZHP poszło ciut do przodu i przeszło np na samopompujące :)
Faktycznie, z jednej strony jest materiał a guma/derma z drugiej.

Kanadyjka, "zapałki" i materac...ileż razy się to nocą składało podczas alarmów ewakuacyjnych :)

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-03-21, 09:19

Buba, te materace, które są obecnie w szkołach ( http://www.majesticsport....XcBAaAkoT8P8HAQ ), mają taki sam standard jak te stare, na pewno nie wsiąkają. Tyle że są dosyć miękkie. Zazwyczaj jednak eksploatuje się je aż do totalnego zużycia, więc nie wiem, czy uda Ci się gdzieś kupić używany.


Moglby byc i nowy, ostatecznie taki kupie, ale mialam nadzieje trafic cos taniej...

Nawet nie wiem czy mamy w Olawie ZHP, musze poszukac :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2017-03-21, 15:46

Ale te ZHP-owskie są nieprzemakalne tylko z jednej strony :P

To dokładnie coś takiego:

https://www.naostrzu.pl/9157,materac-wo ... rdzo-dobry
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-03-21, 22:40

nes_ska pisze:Ale te ZHP-owskie są nieprzemakalne tylko z jednej strony :P

To dokładnie coś takiego:

https://www.naostrzu.pl/9157,materac-wo ... rdzo-dobry



Nieeee, to zdecydowanie nie to czego szukam!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-03-21, 22:45

To kup sobie zwykły plażowy, dmuchany. One są teraz lżejsze niż paczka cukru i mało miejsca zajmują po złożeniu. To nawet lepsze niż karimata do namiotu.

Vision

Postautor: Vision » 2017-03-21, 22:49

Może na olx coś używanego by się znalazło. Nie wiem jakie są ceny nowych, ale np. tutaj z opolskiego jest coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/materac-gimna ... 07ffdd592f
Ostatnio zmieniony 2017-03-22, 10:24 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-03-22, 10:35

Piotrek pisze:To kup sobie zwykły plażowy, dmuchany. One są teraz lżejsze niż paczka cukru i mało miejsca zajmują po złożeniu. To nawet lepsze niż karimata do namiotu.


Totalnie odpada. Mielismy kilka i szybko pękaly. A po tym planujemy chodzic, trzymac na nim ciezkie bagaze- nie przertwal by ni dnia ;) Akurat w tym przypadku ciezar nie ma znaczenia a raczej wytrzymalosc i male przyciaganie brudu.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-03-22, 10:37

Vision pisze:Może na olx coś używanego by się znalazło. Nie wiem jakie są ceny nowych, ale np. tutaj z opolskiego jest coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/materac-gimna ... 07ffdd592f


te by byly ok! tylko ze niestety odbior osobisty, czy to wlezie do skodusi przy 3 osobach w srodku ;) gdyby wysylali juz bym brala!

dzieki Vision! wlasnie o takie cos chodzi!
Ostatnio zmieniony 2017-03-22, 10:39 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2017-03-22, 22:43

Nie wiem, czy to jest super okazja, skoro w opisie jest napisane, że cena dotyczy jednej sztuki. Jak wpiszesz na allegro materac gimnastyczny i dobrze poszukasz to nówko kupisz za ciut ponad dwieście, a tu 180zł
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.