głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-29, 16:48

No to może się nawalają gdzieś na boku :D, w każdym razie publicznie tego nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-12-29, 20:20

Wow, dopiero teraz zobaczyłam ile tu dyskusji i jakich gorących :ops Przeczytałam strony 24-29 oraz 36, więcej nie dam już rady.
Jeżeli chodzi o moją aktywność na forum, to mogę niestety śmiało powiedzieć, że ta zniżka będzie trwała jeszcze dobre pół roku... Jeżeli macie pomysł na zastąpienie mnie, to w sumie nie byłby to głupi pomysł.
Niestety nie wiem jakie tematy zostały poruszone na stronach 30-35, mogę się odnieść tylko do tego, co przeczytałam do tej pory.
Reklamom jestem raczej przeciwna, natomiast jeżeli dojdzie do tego, że będzie ciężko opłacić serwer, to może wrócimy do tematu...
Przenoszenie postów, to dla mnie byłaby czarna magia (co, gdzie przenieść), ale sama pamiętam, że w moim sandomierskim temacie była mowa o książkach, dobrze, że to pamiętam, ale ktoś, kto interesuje się literaturą może już tego nie przeczytać, bo co go obchodzi jakiś Sandomierz?
Ujawnianie danych (obecności na forum) to raczej słaby pomysł, wyszło pewnie niespecjalnie. Ja jestem na ukrytym, bo a nuż zaloguje się mój szefu i zobaczy, że właśnie jestem online ;)
Shoutbox chyba umarł śmiercią naturalną, ja już wolę napisać w Luźnych pogawędkach, bo przynajmniej ktoś to jeszcze przeczyta i mój post nie zniknie po większej ilości wpisów.
Dostępność Luźnych pogawędek... Hmmm będę musiała bardziej trzymać język na wodzy ;) Ja bym wolała, żeby były ukryte (po zalogowaniu).
A teraz się podliżę - bardzo dziękuję "GTW" za cierpliwość i że mnie jeszcze nie wywalili na zbity pysk :P Robicie kawał dobrej roboty.
Pozdro!!!!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-29, 21:25

Malgo Klapković pisze:a nuż zaloguje się mój szefu i zobaczy, że właśnie jestem online


W papierach w pracy masz Klapković? :lol
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2013-12-29, 21:28

sokół pisze:W papierach w pracy masz Klapković? :lol


Malgo jest przecież rozpoznawalna, bo wszędzie chodzi w tej samej kurtce;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-12-29, 21:30

nes_ska pisze:Malgo jest przecież rozpoznawalna, bo wszędzie chodzi w tej samej kurtce;)

Moja górska wersja ukazała się w pracy tylko raz, nikt nie zwrócił na mnie uwagi, może mnie nie rozpoznali? ;)
Pozdro!
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-30, 18:36

Przeczytałem ten temat ,,77" razy.
I dalej nie rozumiem o co chodzi. Czy o usuwanie postów, porządkowanie ich, wydzielanie tematów, jakiś brak zgrania Administracji ?
W zasadzie wniosków brak. Poza dwoma.

Widzę tu trzy ,,kosy":
a) sokół - Zły Porucznik,
b) vatteri - bluejeans,
c) lucyna - reszta świata.

Ta ostatnie być może została ,,ofiarą krwiożerczej Administracji" :hih .

Odnoszę wrażenie, że jeden z Adminów tj. sokół zdecydowanie za bardzo przejmuje się internetem. Jedna uwaga bluejens skłania Cię po rezygnacji z Adminowania ?


Moim zdaniem - nie widzę potrzeby żadnych zmian. To ,,młody organizm" i zdecydowanie za wcześnie aby przy nim majstrować :ok Bo i po co ?

Malgo Klapković pisze:Jeżeli macie pomysł na zastąpienie mnie, to w sumie nie byłby to głupi pomysł.

Głupi nie. Bo bardzo głupi. Ani się waż :bach
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-30, 18:59

Chciałem ogłosić, że po owocnej naradzie i debatach o wszystkim i o niczym, nadszedł już ten historyczny moment, aby ogłosić nowy, a zarazem pierwszy wchodzący w życie:

REGULAMIN FORUM GÓRY BEZ GRANIC

Administrator – jedyny bóg czata, strony czy forum. Wiecznie w złym humorze, banuje Cię za to, że żyjesz. Nie lubi kierować się czyimiś sugestiami, od czegoś ma własne. Admin może wszystko w przeciwieństwie do Ciebie – marnego usera. Należy także pamiętać, że admin ma zawsze rację, a jeżeli nie ma, to znaczy, że admin i tak ma rację.

Przykazania:

Nie będziesz czcił adminów innych stron.
Nie będziesz zawracał adminowi dupy nadaremno.
Pamiętaj, byś admina święcił.
Czcij admina swego i polecenia jego.
Nie wyzywaj.
Nie spamuj.
Nie flooduj.
Nie wygaduj za plecami słów przeciw adminowi swemu.
Nie pożądaj władzy admina swego.
Ani żadnej funkcji, która jego jest.

Banowanie

Admin może zrobić wszystko. Tak, wszystko, bez przyczyny, a ty musisz się z tym liczyć. Bana/kicka/warna dostaniesz za wszystko. Za to, co zrobiłeś, czego nie zrobiłeś, co powiedziałeś, albo za to, czego nie powiedziałeś. Albo za to, o czym pomyślałeś bądź nie. Ostatecznie admin i tak uargumentuje przyznanego bana: „bo jesteś dzieckiem Neostrady” lub, najczęściej, użyje żelaznego i niepodważalnego argumentu, „bo tak”.

Działanie

Z chwilą wejścia na forum/ stronę/ czata, poddajesz się pod władzę admina i zostajesz jego czcicielem. Dzieje się tak gdy odwiedzasz w Internecie cokolwiek. Nie ma ucieczki. Jedynym wyjściem jest poddać się woli wszechwiedzącego.

Moderator(inaczej: mod; od ang. moderate – uciszać) – członek teamu administracyjnego na forach internetowych i panelach dyskusyjnych. Uprawnienia moderatora są ograniczone względem uprawnień administratora, obejmują możliwość edycji/kasowania postów i tematów, edycji profili użytkowników oraz udzielania ostrzeżeń, nie obejmują natomiast dostępu do panelu administracyjnego. Oficjalny trend na forach obejmuje całkowite ignorowanie uwag moderatorów z racji na ich przynależność do kasty rządzącej, nieoficjalnie natomiast pozycja moderatora jest obiektem pożądania i/lub zazdrości 99,9% zwykłych użytkowników.
Moderatorzy często posiadają dostęp do ukrytego dla zwykłych użytkowników działu forum, przeznaczonego wyłącznie dla członków teamu, w założeniu służącego do wymiany zdań na tematy organizacyjne, w praktyce będącego miejscem do szerzenia prywaty i do umawiania się na wódkę.

Rodzaje uprawnień

Moderator globalny – mod z uprawnieniami moderatorskimi do wszystkich działów forum, nazywany też na niektórych forach Supermoderatorem, ma władzę nie tylko nad użytkownikami, jego zdanie jest decydujące także w kwestii moderacji działów i subforów. Ma najfajniejszy kolor nicka, kozacki status pod avatarem i skrzynkę prywatnych wiadomości zapchaną skargami od użytkowników i moderatorów działów.

Moderator działu – osoba z uprawnieniami do moderacji danego działu, zawierającego najczęściej kilka do kilkunastu subforów. Może mieć też uprawnienia w innych działach, ale jego zdanie jest nadrzędne tylko w dziale, za który odpowiada. Ma mniej fajny kolor nicka i skrzynkę prywatnych wiadomości zapchaną wiadomościami od moderatorów subforów, użytkowników i odpowiedziami od modów globalnych.

Moderator subforum – najniższy rangą członek teamu, odpowiadający tylko za porządek w jednym podforum. Na mniejszych forach moderatorzy tej rangi występują rzadko, funkcję moderatorów subforów pełnią modzi działów. Ma najmniej fajny kolor nicka, dodatkowo zanotowano przypadki, kiedy skrzynka prywatnych wiadomości moda subforum nie jest zapchana (!).

Obserwator (Watcher) – użytkownik, który oficjalnie nie jest członkiem teamu administracyjnego, nie posiada uprawnień moderatorskich, ma jednak dostęp do ukrytego działu forum. Status ten otrzymuje się w większości przypadków poprzez znajomości z adminem lub którymś z moderatorów globalnych. Dla postronnych obserwator nie różni się niczym od przeciętnego usera.

Obowiązki moderatora

- kasowanie spamu, powtarzających się tematów i walka z trollingiem;
- egzekwowanie przestrzegania zasad netykiety i ortografii języka obowiązującego na danym forum;
- tłumaczenie noobom i dzieciom Neostrady, że nie mogą otrzymać uprawnień moderatorskich;
- kolejne tłumaczenie tego samego tym samym noobom i dzieciom Neostrady;
j.w.;
- tłumaczenie się przed administratorem z użycia słów niecenzuralnych podczas trzeciej próby tłumaczenia noobom i dzieciom Neostrady, że nie mogą otrzymać uprawnień moderatorskich;
- pisanie miliardów prywatnych wiadomości do użytkowników z informacjami o ostrzeżeniach, kasacjach tematów i edycji nieregulaminowych profili;
- odpisywanie na odpowiedzi na wiadomości o których mowa w punkcie wyżej z podaniem linku do regulaminu, który znajduje się na górze strony, ewentualnie dyskusja w tematach założonych przez użytkowników po otrzymaniu ostrzeżenia. Dyskusja taka odbywa się z użyciem tak zwanych argumentów, które dzielimy na obiektywne, subiektywne i bezsprzeczne.


Rodzaje argumentów w rozmowach z moderatorem

Obiektywne – argumenty mające choć częściowe poparcie w faktach i logice, nie wynikające z przekonań ani upodobań żadnej ze stron dyskusji.
– Twój post został usunięty, ponieważ zawierał nagie zdjęcie Romana Giertycha.
– Zakładanie tematu o hodowli bratków na forum o motoryzacji to zły pomysł.
– Według Konwencji Genewskiej i regulaminu klubu Happy Kucyki nazywanie mnie oklapłą szkapą jest wykroczeniem.

Subiektywne – argumenty wynikające z personalnych predyspozycji bądź upodobań jednego z dyskutantów.
– Nie będę gadał z kimś, kto słucha techno
– Ty pedale!

Bezsprzeczne – argumenty, którym nie można przeciwstawić żadnych obiektywnych ani subiektywnych kontrargumentów. Większość dyskusji kończy się na używaniu takich argumentów przez przynajmniej jedną ze stron (patrz: flame war).
– Bo tak!
– Bo mama mi kazała.
– Spieprzaj dziadu!
– Zamykam.

Jak wspólnie obcować z moderatorem

Należy pamiętać o szeregu zasad, których nieprzestrzeganie wiąże się z atakiem wściekłości moderatora.

- Nie wyręczaj moderatora z obowiązków – upominając kogoś ściągasz na siebie gniew moderatora (bo on nie lubi, gdy ktoś mu się wpieprza w kompetencje).
- Nie wdawaj się w kłótnie z moderatorem – jak mawiał słynny rosyjski działacz charytatywny „Dajcie człowieka, a znajdę paragraf”. Pamiętaj, że większość modów ma owego działacza za wzór cnót.
- Czytaj moderatorowi w myślach – jeśli moderator wypowiada się w jakiejś dyskusji, to możesz być pewien, że tak czy siak ma na myśli „End of Topic”.
- Nie próbuj się bronić – pamiętaj, pod żadnym pozorem nie próbuj się odwoływać od kary. Bowiem jakakolwiek linia obrony jest uznawana za przyznanie się do winy.
- Bezwzględnie stosuj się do regulaminu – jeśli mod postanowi porozdawać „warny”, to możesz być pewien, że w całym dziale, pełnym powtarzających się, bezsensownych, jednozdaniowych wypowiedzi, mod odnajdzie właśnie TWÓJ post, któremu za mało do regulaminowych trzech linijek o jeden znak. Tak samo wśród kilkunastu tematów identycznych do wiszącego na górze strony „przyklejonego” znajdzie jeden TWÓJ, który po głębszej interpretacji można powiązać z już istniejącym, po czym go usunie i poprzydziela banany wszystkim, którzy napisali w nim regulaminowego posta.

Wymaga jeszcze pewnych zmian kosmetycznych, ale szybko postaramy się to dociągnąć. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2013-12-30, 19:06

Vision pisze:Administrator – jedyny bóg czata, strony czy forum. Wiecznie w złym humorze, banuje Cię za to, że żyjesz. Nie lubi kierować się czyimiś sugestiami, od czegoś ma własne. Admin może wszystko w przeciwieństwie do Ciebie – marnego usera. Należy także pamiętać, że admin ma zawsze rację, a jeżeli nie ma, to znaczy, że admin i tak ma rację.

Przykazania:

Nie będziesz czcił adminów innych stron.
Nie będziesz zawracał adminowi dupy nadaremno.
Pamiętaj, byś admina święcił.
Czcij admina swego i polecenia jego.
Nie wyzywaj.
Nie spamuj.
Nie flooduj.
Nie wygaduj za plecami słów przeciw adminowi swemu.
Nie pożądaj władzy admina swego.
Ani żadnej funkcji, która jego jest.

Banowanie

Admin może zrobić wszystko. Tak, wszystko, bez przyczyny, a ty musisz się z tym liczyć. Bana/kicka/warna dostaniesz za wszystko. Za to, co zrobiłeś, czego nie zrobiłeś, co powiedziałeś, albo za to, czego nie powiedziałeś. Albo za to, o czym pomyślałeś bądź nie. Ostatecznie admin i tak uargumentuje przyznanego bana: „bo jesteś dzieckiem Neostrady” lub, najczęściej, użyje żelaznego i niepodważalnego argumentu, „bo tak”.

Liczę na pierwszego bana - "Bo tak"!!!

Do siego...
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-30, 19:14

To w końcu musiało się stać.
To pierwszy regulamin internetowego forum, który mi się podoba. Co więcej, jest zajebisty.

Również do Siego Roku.
Ostatnio zmieniony 2013-12-30, 19:14 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-30, 19:31

Cały problem wg mnie polega na tym, że niektórzy mają problem z rozumieniem i odbiorem tekstu pisanego, co nie Tępy? ;)

To tyle, bawcie się dobrze. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2884
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-30, 19:34

Vision pisze:Cały problem wg mnie polega na tym, że niektórzy mają problem z rozumieniem i odbiorem tekstu pisanego, co nie Tępy?

Poproszę o upomnienie. Może być nawet dla mnie.

Ps. Regulamin i tak mi się podoba. Mimo, że zdążyłem złamać pierwsze z przykazań.
No ale to było wcześniej jednak.
Ostatnio zmieniony 2013-12-30, 19:38 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-30, 20:55

Ja się też zastanawiam, co do herbaty dodają, że widzę dwa w jednym :)

Tępy, Bruner był jednak przystojniejszy ;)
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-12-30, 21:40

Piotrek pisze:Tępy, Bruner był jednak przystojniejszy ;)


Ja się cieszę, że wrócił Tepy, bo Zły Porucznik mnie przerażał ;)

Vision pisze:Banowanie

Admin może zrobić wszystko. Tak, wszystko, bez przyczyny, a ty musisz się z tym liczyć. Ostatecznie admin i tak uargumentuje przyznanego bana: „bo jesteś dzieckiem Neostrady” lub, najczęściej, użyje żelaznego i niepodważalnego argumentu, „bo tak”.


Wystarczy tylko "bo tak", to mój ulubiony argument. :D
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-30, 22:35

I nie są tak przystojne jak Bruner :!
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-30, 23:08

:pies Tępy fajny jest. Ja tam na Brunera nie leciałem. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości