Nowa wersja forum

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nowa wersja forum

Postautor: Sebastian » 2024-07-02, 22:08

Cześć.

Po aktualizacji oprogramowania na serwerze nasze stare forum przestało działać - skrypt miał już tyle lat, że stał się niekompatybilny z nowymi wersjami oprogramowania serwerowego. Postawiłem nowe forum, nowoczesne, kompatybilne i dostosowane do obecnych realiów, np. do przeglądania na telefonach komórkowych.
Niestety, fotosika nie będzie, ale już wcześniej pojawiły się problemy z umieszczaniem za jego pośrednictwem zdjęć na forum i wg mnie problem leży po stronie fotosika (inne forum turystyczne miało te same problemy).
Może się okazać, że aby się zalogować, będziecie musieli zresetować hasło do swojego konta.
Forum jeszcze wymaga wgrania polskiej wersji językowej, konfiguracji listy kategorii, bo się trochę rozsypała, ustawienia filtrów antyspamowych, może zainstalowania jakichś rozszerzeń czy też przystosowania do poprzedniej wersji kolorystycznej. Będę starał zrobić to w najbliższych dniach, dla mnie najważniejsze jest to, że forum już działa.

Sebastian - Administrator

Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1058
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Postautor: opawski1 » 2024-07-06, 14:16

Witam na nowym forum. Dziś zalogowałem się tu pierwszy raz, odzyskałem hasło, jest ok. Ale totalnie nie mogę przyzwyczaić się do nowego wyglądu, choć dobrze, że jest już poukładane działami tak jak było. Nie mam dostępu jednak do działu "Na każdy temat". No i wygląd forum... jak sprzed 20 lat. Dałoby się je jakoś unowocześnić, dodać choćby baner, logo, na górze?
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9529
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Adrian » 2024-07-07, 08:31

Witamy na nowym pokładzie ;)

Seba już gdzieś wspominał, że będzie to wszystko zmieniał, ale jest do tego sam, dla tego to potrwa jakiś czas ...

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5936
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Sebastian » 2024-07-07, 12:27

Forum ma już polską wersję językową, stare drzewko kategorii, udało mi się też opanować spam - nadal się pojawia, ale nie tak lawinowo jak na początku, raczej w ilościach podobnych lub nieco większych niż występujące w starej wersji. Niektórym osobom nie przychodzą maile z poczty forum, co jest ważne w kontekście odzyskiwania haseł. W przypadku problemów z odzyskaniem hasła piszcie maila na gbg@gorybezgranic.pl, zmienię hasło ręcznie w bazie i wyślę wam mailem.

opawski1 pisze:Witam na nowym forum. Dziś zalogowałem się tu pierwszy raz, odzyskałem hasło, jest ok. Ale totalnie nie mogę przyzwyczaić się do nowego wyglądu, choć dobrze, że jest już poukładane działami tak jak było. Nie mam dostępu jednak do działu "Na każdy temat". No i wygląd forum... jak sprzed 20 lat. Dałoby się je jakoś unowocześnić, dodać choćby baner, logo, na górze?


Wygląd sprzed 20 lat... Przynajmniej można wygodnie przeglądać na komórkach, a na brak tej możliwości wiele osób narzekało. Fora generalnie mają już sporo lat i raczej już nie ewoluują. Wydaje mi się, że zrobiłem już wszystkie kluczowe operacje (poza problemem z mailami), więc teraz mogę zająć się kosmetyką, wgrać logo GBG, czy zmienić wygląd i kolorystykę, choćby na zbliżoną do poprzedniej wersji.

Jeśli chodzi o dział "Na każdy temat", to mają do niego dostęp tylko zalogowani i do tego tylko ci, którzy zgłosili taką chęć - taką modyfikację zrobiła poprzednia administracja po burzliwej dyskusji na forum, czy ma być tylko stricte-górskie, czy też może poruszać inne tematy. Sprawdź po zalogowaniu, czy widzisz ten dział. Być może po migracji na nową wersję gdzieś się zagubiły w bazie te zgłoszenia dostępu - trzeba będzie poszukać i to usunąć, czyli dać dostęp wszystkim. Poprzednio informatycznie forum zajmował się Vision, który już odszedł i mnie przekazał zarządzanie, robię co mogę.

Ale i tak najważniejsi są ludzie, bez aktywności na forum ono nie spełni swej roli, czy będzie niebieskie, czy beżowe tło.