Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-14, 22:16

Napisałem Ci przecież i Blue też, otwórz forum i wciśnij ctrl + F5 i będziesz mieć aktualny baner. ;)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-14, 22:20

Vision, ja to już robiłam wiele razy i to niczego nie zmienia.

PS No dobra, zrobiłam kilka razy pod rząd i jest....
Ostatnio zmieniony 2013-07-14, 22:21 przez Malgo Klapković, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-14, 22:22

Malgo Klapković pisze:Vision, ja to już robiłam wiele razy i to niczego nie zmienia.


No dobra, ale u Ciebie to trzeba wziąć pod uwagę to:

Malgo Klapković pisze:Kurde, to ja mam chyba jakiegoś lewego kompa


:lol :P
Ostatnio zmieniony 2013-07-14, 22:23 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-14, 22:26

No niestety, póki nie przeklniesz i nie krzykniesz, to on na komendę nie reaguje :)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-14, 23:06

Piotrek pisze:wcięło gdzieś Klub CH
próbowałam go tam wcisnąć, ale Piotrze, za cholerę nie pasował nijak (przetestowałam na przypadkowym przechodniu nie ujawniając niczego, rzekł był: no hm.. ładne, ale mogę być szczery..?
no i szczerze potwierdził moje obawy. Dlatego w tej edycji stare logo nie zafunkcjonowało.

Piotrek pisze:Generalnie proponował bym by napisy i układ były niezmienne, tak żeby zachować jakiś standard stylistyczny.
tu jest pewien maleńki kłopot: nie każda fotka się nada do jednego układu, fonta, koloru fonta. Podjąwszy decyzję, że ma byś standard, trzeba będzie wykluczyć całą masę fotek (wśród nich na pewno wiele ładnych i ciekawych)
Jeśli taka wola, mogę przygotować jakiś szablon, ale nie wezmę odpowiedzialności za dopasowanie z kolejnym i kolejnym tłem. No chyba, że tło też się ustali jedno forever, to wtedy wszystko będzie pasować.

(i pewnie zrobi się bezpiecznie;)
podziałam wg woli, tylko niech się ona wykrystalizuje wreszcie (:


(tymczasem, dopóki nie będzie coś ustalone, będę kontynuować eksperymenty, może to pomoże w podjęciu decyzji..?)


ps, a! i rzecz najważniejsza, jeśli kto ma pomysł, chęć i czas, to przecie każdy może zrobić swój baner i podesłać adminowi:) ja jestem na ochotnika i absolutnie nie czuję się zatrudniona, zwłaszcza na stałe. Zachęcam!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-07-14, 23:50

czy mam być szczery?

bardziej nijakiego baneru chyba sobie nie mogłem wyobrazić... a jak pisałem wcześniej - przeniosłem się tylko dlatego, że Klub Chimalajowy miał zostać zachowany. W przypadku jego braku to ja też się wypisuję, gdyż, cytując siebie, w takim przypadku nie różni się to w żaden sposób od innych for górskich. A na kolejnym forum górskim podobnym do pozostałych być nie zamierzam. I tyle.

bluejeans pisze:przetestowałam na przypadkowym przechodniu

wolałbym aby forum nie było testowane na przypadkowych przechodniach, tylko na osobach zainteresowanych tematem
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 02:31

W banerze (na górze) obrazek-logo klubu powinien być jednak z lewej strony.

Tam ma być jeszcze napis podobno "Góry bez granic"

Była fajna nazwa z jajem, ciekawy pomysł do rozwinięcia w baner a wyszło beznadziejnie. Jezu, idę sobie stąd zanim zacznę jeszcze bardziej bluzgać.

Logo jest w tym momencie za małe do napisu, nie widać pirackiej flagi i stąd czaszki wyglądają tak sobie, nie wiadomo skąd się tam wzięły.Poprzedni napis był dobry

Mi napis na biało w ogóle się nie podoba :-( To jak to jest, promujemy nową nazwę, czy kch?

Napis jest be. Poprzednia czcionka była lepsza.
Ale brak jaśniejszego tła pod K CH ok, cieszę się ze mój wniosek przeszedł

Wolałbym żeby logo K Ch było większe i bardziej widoczne , a ten biały napis trochę mniejszy.

w ogóle widzę to tak, nasze logo KCh i pod spodem napis góry bez granic, a może to da się jakoś razem skomponować ładnie?

Jeszcze tak, żeby to bardziej obrazowo wytłumaczyć, może to da się zrobić tak, że ten napis góry bez granic zrobić jak lodowiec ;) No w końcu na dole wysokie góry są w śniegu ;)

Bez polotu, bez lekkości, ot przyszła baba do lekarza, a lekarz też baba.

I teraz jest chyba już ok. ten napis. Zdjęcie też się chyba przyjęło, pasuje kolorystycznie do całosci.
Tyle, że to bladsze tło pod KCH wróciło. Nie nie wiem, mnie to zupełnie nie pasi.

co do loga - a mi się podobało te takie nabazgrane z czachami

Generalnie proponował bym by napisy i układ były niezmienne, tak żeby zachować jakiś standard stylistyczny.

bardziej nijakiego baneru chyba sobie nie mogłem wyobrazić... a jak pisałem wcześniej - przeniosłem się tylko dlatego, że Klub Chimalajowy miał zostać zachowany.



Przejrzałam sobie uważnie wszystkie dotychczasowe opinie i powiem tak: w jednym banerze wszystkich tych wizji pogodzić się nie da. Myślę, że może udałoby się je rozłożyć gdzieś na 3 - 4 różne propozycje.
Trochę z tym pracy będzie, ale w takim razie jedyne, co mogę zrobić, to je w wolnej chwili przygotować wg Waszej woli.
Bo raczej nie sądzę, żebyś Pudelku, miał (poza swoim własną wizją) jakiś pomysł, by rozwiązać to tak, żeby każdy był zadowolony (:

Zmiany banera dawały tę możliwość, że raz jeden był zadowolony, raz ktoś inny, za każdym razem ktoś. Jeśli Wam ten baner przypnę na stałe, to będzie stały podział na zadowolonych i nie. Jakkolwiek dla mnie to rozwiązanie mniej kłopotliwe (chociaż problemów jakoś szczególnie nie unikam;)

Pomyślę, podziałam. Jako się rzekło, w jednym rzucie nie ma szans na pogodzenie Was wszystkich, więc prawdopodobnie skończy się na jakimś głosowaniu.
No to tymczasem.



ps:
Pudelek pisze:wolałbym aby forum nie było testowane na przypadkowych przechodniach, tylko na osobach zainteresowanych tematem
powinnam była "przypadkowego przechodnia" wziąć w cudzysłów, to był czynny użytkownik tegoż forum, tematem jak najbardziej zainteresowany, wspomagający mnie od czasu do czasu swoją opinią (za co dziękuję) Przepraszam za niejasność wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 02:39 przez bluejeans, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-15, 10:28

Jeśli kogoś urażę, to przepraszam, ale już bardziej mi się podobał baner zimowy, z klubem chimalajowym po prawej i po lewej był taki bardziej ogarnięty napis góry bez granic.
Ten jest... no nie za bardzo.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-15, 10:32

Nie ma co się szczypać i z góry przepraszać... każdemu podoba się co innego. Ja od początku mówiłem, że to logo jest do dupy i dalej tak uważam. Chodzi głównie o to, że jest podłużne i prostokątne przez co mało uniwersalne i ciężko je gdziekolwiek umieścić, bo po prostu albo gdzieś nie pasuje, albo nie komponuje się z resztą... Do tego od początku też twierdziłem że jest jakąś tam zniewagą dla gór i dobre w małej grupie ludzi, a tłumaczenie, że jak ktoś tego nie rozumie jako żart to lepiej, żeby go tu nie było jest dla mnie bez sensu. Tu już nie chodzi o logo tylko o pewien sposób myślenia. Dla mnie każdy jest tu mile widziany i to że ma inne poczucie humoru nie znaczy, że nie może tu od siebie wnieść bardzo dużo o górach i nie tylko. To takie trochę gadanie które już w wielu miejscach słyszałem, "jak Ci się nie podoba to wypad." :) Dla mnie forum powinno docierać bardziej do wszystkich, a nie do wybranej grupy ludzi. Mile widziany dla mnie tu jest też przysłowiowy "Kowalski" z Gdańska czy Szczecina, który nigdy w górach nie był i wybiera się w nie dopiero pierwszy raz. Sam niedawno zaczynałem.
Nie mniej jednak każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, bo brane są tu pod uwagę póki co wszystkie odpowiedzi. I to też znikąd nie wyszło, tylko była na ten temat rozmowa, na poprzednim forum i zdania były podzielone mniej więcej po równo, dlatego też został wypracowany kompromis i wyszło, że ma być i logo i napis, więc niech będzie. ;) Ja tam z tego akurat powodu nie mam zamiaru stąd uciekać. :-o
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 11:13 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 10:43

Malgo Klapković pisze:Jeśli kogoś urażę, to przepraszam

Vision pisze:Nie ma co się szczypać i z góry przepraszać
o to to.
Małgo, ja Cię proszę!
niech każdy pisze normalnie, jak czuje i jak uważa, kurczę, przecież o to chodzi.



ps, dodam jeszcze tylko, że w swoich poszukiwaniach w miarę wyważonej kompozycji doszłam do wniosku, że nie da się wyeksponować obu napisów (góry bez granic i klubu chimalajowego na tle tej grafiki) i jeśli to ma mieć ręce i nogi, albo eksponujemy jedną, albo drugą. Przy czym sama grafika z chłopkiem jest bardzo marnej jakości (w sensie pikseli) co na powiększeniu widać. Męczyłam się z ręcznym wycinaniem bardzo długo i efekt, jaki jest, każdy widzi. Po odjęciu tych białych pikseli, grafika traci formę, bo uzupełnieniu jej czernią, również. (sorry, że takimi technicznymi sprawami zawracam Wam głowę, ale chciałam wyjaśnić, że nie jestem cudotwórcą, niestety)
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 11:21 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-15, 11:20

Jeśli logo takie umęczające, to może zostańmy przy samym ludziku z plecakiem?
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 11:26

Malgo Klapković pisze:Jeśli logo takie umęczające, to może zostańmy przy samym ludziku z plecakiem?
też o tym dzisiaj myślałam.
Chociaż fotka w tle jest fajna, ożywia stronkę i umila wizualnie. Właśnie bez fotki to forum będzie się prezentować przeciętnie, jak każde inne. Jakkolwiek, jeśli o baner miała by się polać krew, można się pozbyć tego elementu wystroju.

(mnie wsjo rybka, bo ja tu nie dla banera jestem, ani nie dla logo. Powiem to wprost: ja tu jestem dlatego, że jest między innymi Pudel! :D)
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 11:38 przez bluejeans, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-15, 11:28

Ja mówię tylko o zmianie logo, jak będzie takie bardziej standardowe, to chyba każde zdjęcie będzie pasować?
Ja to się nie znam, ja tu tylko sprzątam ;)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 11:32

a to przepraszam, źle zrozumiałam, bo mnie chodziło po głowie całkiem białe tło w banerze, wtedy nie byłoby takich problemów z dopasowaniem tej grafiki z chłopkiem.

Nawiasem, Małgo, już Ci mogę powiedzieć, co będzie po wycięciu samego chłopka..
"GDZIE JEST FLAGA PIRACKA! myślałem/łam że to forum z jajem, ale skoro nie ma flagi pirackiej, ODCHODZĘ!"

czy jakoś tak ;>
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-07-15, 11:45

O, widzę znów zmiany. Fajne.

Nawiasem pisząc, zadaję sobie pytanie, czy jest sens w nieskończoność poprawiać baner, flagę, przesuwać ludzika o 2 milimetry w prawo bądź lewo, dawać co rusz nowe zdjęcie, aby wszystkim dogodzić?

Jak ktoś tu wejdzie i zobaczy, że główny nurt rozmów obija się o to, że baner dupiaty, że przecinki wyskakują za wielkie, to stwierdzi, że to jakieś forum świrów, na dodatek niektórym komputery samoczynnie posty usuwają, więc na pewno ucieknie stąd gdzie pieprz rosnie. :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości