Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-15, 11:47

Otóż to też dochodzę do takiego wniosku, że trzeba wypracować jakiś standard i zmieniać ten baner raz na 3 miesiące co najwyżej, wg standardu, bo inaczej co chwile będziemy tu rozmawiać o nowym banerze ;)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 11:49

dobra :)
ale to chwilę potrwa. coś przygotuję.
hołk.
Awatar użytkownika
BesKid
Posty: 246
Rejestracja: 2013-07-10, 22:58

Postautor: BesKid » 2013-07-15, 11:52

Ja się jeszcze uczepię :P :
Ta flaga piracka to się raczej z morzem kojarzy i teraz nijak pasuje to gór... :rol
Może flaga ze skrótem KcH po prostu ?

I jeszcze taka propozycja, na inszym forum, Piotrek prowadził w dziale relacji taki temat, gdzie były podzielone geograficznie pasmami linki do relacji dotyczących tychże pasm. Było to dobre rozwiązanie porządkujące dział i kompromis między swobodą w tytule, a totalnym miszmaszem (no bo jak znaleźć szybko relację np. z Żywieckiego jeśli nie ma nic o tym w tytule? ). Co myślicie?
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 11:53 przez BesKid, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-15, 12:07

Ja Ci mogę zrobić demo i pokazać jakby to mniej więcej wyglądało jakby zrobić np. subfora... ;) Wprawdzie to co innego, ale nie wiem czy nie praktyczniejsze.

PS: Daj mi tylko propozycje, jakbyś ten podział tych gór widział, bo nie mam weny jak to podzielić ;) ?
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 12:26 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-07-15, 12:17

Maciek, masz na mysli "spis treści"? Tak, to było niezłe, a teraz mało byłoby z tym pracy, póki jest w miarę mało relacji.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-15, 12:22

Coś takiego się da zrobić, co teraz zrobiłem mniej więcej. Ale nie chce mi się tego dzielić, więc ktoś by musiał jakiś podział wymyślić. Swoją drogą mi by to też pasowało.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-07-15, 12:28

BesKid pisze:I jeszcze taka propozycja, na inszym forum, Piotrek prowadził w dziale relacji taki temat, gdzie były podzielone geograficznie pasmami linki do relacji dotyczących tychże pasm. Było to dobre rozwiązanie porządkujące dział i kompromis między swobodą w tytule, a totalnym miszmaszem (no bo jak znaleźć szybko relację np. z Żywieckiego jeśli nie ma nic o tym w tytule? ). Co myślicie?

Jestem jak najbardziej za! Mnie taki podział też odpowiada, bo wtedy łatwiej wszystko znaleźć. Jeśli nawet nie podział na poszczególne pasma, to choćby na kilka kategorii typu "Tatry", "Beskidy", "Sudety" itp. Brakuje mi np. znanego z innych for działu "Wyprawy inne", bo nie zawsze człek jedzie z góry, a często potem takie relacje giną w natłoku innych. Po inspirację można sięgnąć na to "insze forum", Piotrek zresztą też pewnie coś będzie miał na ten temat do powiedzenia.
Awatar użytkownika
BesKid
Posty: 246
Rejestracja: 2013-07-10, 22:58

Postautor: BesKid » 2013-07-15, 12:45

Chodziło mi o Spis Treści.

Są rzeczywiście dwie metody:

jedna to podfora, tak jak teraz zrobił Vision, gdzie lądowały by relacje z konkretnych pasm górskich

druga to spis treści - przyklejony wątek na górze, gdzie mod wkleja linki do relacji podzielone na pasma górskie / plus inne kategorie np. Góry Świata, Góry Słowacji, Góry Czech, Góry Ghany :o-o itp. Natomiast wszystkie relacje byłyby w jednym dziale tak jak do tej pory.

Co jest lepsze? W sumie to nie wiem.... :|
--------------
***///***
--------------
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-07-15, 12:54

A to wiem o czym mówisz. Zwykły spis treści (data, tytuł relacji, link) z podziałem na pasma.
Wizualnie lepsze niż podfora jak przed chwilą widziałem że się pojawiły ale też trzeba tego doglądac i uzupełniać. Teraz jeszcze do zrobienia, później tylko bieżąca aktualizacja.

Na tym inszym forum o którym mówisz robiłem to porządkując od początku. Masakra i czasochłonne, więc jak by coś takiego miało być to zaczynać trza od razu póki mało relacji.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 12:55

podfora są mniej atrakcyjne dla czytelnika, bo nawyki robią swoje.
(tak mi się wydaje, bo przecież czytam tylko ulotki reklamowe, to skąd mam wiedzieć)

ps. O, Piotr mnie uprzedził
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 12:56 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-07-15, 12:56

kolejne forum, na którym, po przeczytaniu spisu treści, wychodzi, że Bieszczady to nie są Beskidy ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-15, 12:58

Było przed chwila inaczej :D Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. i Bieszczady osobno, ale za długie to było i chciałem to tylko wizualnie pokazać jako demo. A Ty się od razu czepiać musisz :D
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 13:00

Pudelek pisze:kolejne forum, na którym, po przeczytaniu spisu treści, wychodzi, że Bieszczady to nie są Beskidy ;)
toż Vision prosi, żeby ktoś podał wzór podziału, bierz się Kundlu za rozpiskę ;P
daj przykład! (podziału)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-07-15, 13:01

Vision pisze: A Ty się od razu czepiać musisz :D

no, ktoś musi :P zapomniałeś jeszcze o Pieninach :P

a tak na poważnie - na wielu forach, kiedy zwracałem uwagę, że Bieszczady to pasmo beskidzkie takie samo jako Żywiecki czy Śląski, tylko z inną nazwą, to nie wiedzieli o co chodzi :D

a w ogóle to moim zdaniem ten spis treści w relacjach jest niepotrzebny - na innych czegoś takiego nie ma i tu też nie widzę takiej konieczności. To takie dublowanie tego co jest poniżej...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-07-15, 13:04

Pudelek pisze:a w ogóle to moim zdaniem ten spis treści w relacjach jest niepotrzebny - na innych czegoś takiego nie ma i tu też nie widzę takiej konieczności. To takie dublowanie tego co jest poniżej...
jest potrzebny tym, którzy wpadną poszukać konkretnych informacji.
a my chcemy, żeby szukali również u nas.


i nie zmieniaj tematy! bierz się za rozkład ;P
Ostatnio zmieniony 2013-07-15, 13:04 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości