Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-11, 23:02

no cóż, ja zdania nie zmienię - co innego link do bloga, swojej strony internetowej czy nawet prowadzonego przez siebie gospodarstwa agroturystycznego itp. Co innego link do jakiegoś komercyjnego gówna. I nie ma dla mnie znaczenia, czy robi to ktoś w pierwszym poście czy w 1000 - ktoś reklamujący solarium, elektroniczne papierosy czy pożyczki bankowe dla mnie i tak pozostanie zwykłym spamerem.

więc nie wiem skąd te larum, że zaraz zabronię Lucynie czy komuś innemu dawać linków do swoich stron czy zaproszeń do kursów itp. - wiadomo, że nie o to chodziło. Natomiast nad sukinsynami pojawiającymi się co jakiś czas nie miałbym litości - nawet jakby pomiędzy reklamami zaczęli pisać bardzo treściwe posty.
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 23:06 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-12, 07:14

Póki co to i tak chooj z tym, bo właściwie tematu nie ma, tylko sobie gdybamy. ;)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-12, 07:39

@Pudelek - rzecz w tym, że dla przykładu - akurat gospodarstwo turystyczne jest przedsięwzięciem komercyjnym - i trudno tu wyznaczyć granicę.
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-12-12, 07:40

Skoro zostałam wywołana do tablicy to cóż mogę powiedzieć. Między Bogiem, a prawdą jestem spamerem :D Jest jeszcze gorzej, ja jestem przeszkolonym spamerem zalogowanym na pierwszym forum bieszczadzkim przez jednego z adminów w celu jednoznacznym :lol
Jako weteran forumowy i admin z innych przestrzeni wirtualnych mogę powiedzieć, że każdy przypadek jest inny. Można doprowadzić do sytuacji, że wszystkie reklamy znikną ale to będzie ze szkodą dla forum. Można usunąć Lucy bez szkody dla tego forum, można ją zostawić. Ja poprawy nie obiecuję. Zależy mi na promocji regionu. Większość adminów to widzi, ale są i tacy, którzy mnie zbanowali. Nawet ze szkodą dla swoich for, lucy na nich była solą. Bez przypraw forum jest mdłe i nijakie. Moim zdaniem wszystko zależy od wyczucia administratorsko-moderatorskiego. Jak zostanę zbanowana to nie będę miała do nikogo pretensji. :-) Problemem mogą być popaprańcy, którzy łażą za mną z forum na forum. W tym wypadku jestem bezsilna. Osobiście mam problem, bo nie lubię nic dostawać za darmo. Jest mi z tym źle. Forum historycy org ma na naszej stronie baner, forum gorski świat zakładkę, to ma tylko link i podkradłam zdjęcie Roberta baner. Tylko tyle mogę zrobić, jak informatyczny debil.
A i liczba wejść z for nie jest duża w moim wypadku. Rządzi wujek google, większość artykułów na naszej stronie jest podawanych na tacy przez wujka google. Jest gorzej niż przed próbą zniszczenia strony ale też nie jest źle. Potem facebook, a następnie fora. Mi bardzo zależy na forum bo informacje docierają do zainteresowanych.
Adminom i wszystkim Kolegom z forum dziękuję za tak życzliwe traktowanie mojej strony.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-12, 12:20

Basia Z. pisze:Pudelek - rzecz w tym, że dla przykładu - akurat gospodarstwo turystyczne jest przedsięwzięciem komercyjnym -


jasne - ale jeśli działa w górach i prowadzi go autor/autorka postów, to jestem w stanie to zaakceptować. Tak samo jak sklep ze sprzętem turystycznym prowadzony przez jakiegoś forumowicza. Albo dzierżawcę schroniska, który się u nas ogłasza. Właściciela knajpy górskiej (np. Namaste). Każdy z takich przypadków widziałem już na forach.

Ale już nie biuro wynajmu kwater w uzdrowisku, booking.com na południową Polskę itp. Tak naprawdę w 99% przypadków wiadomo, co z taką reklamą i delikwentem zrobić.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-17, 19:20

Istnieje możliwość, coby baner u góry ,,ściągnąć" sobie na pulpit ?
Albo jakiś inny widoczek z logo forum.
Ostatnio zmieniony 2013-12-17, 19:21 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-17, 21:47

Jeżeli chcesz dokładnie ten baner co jest na forum, to prawym klawiszem->Zapisz obrazek jako..
Zapisze się bez tych "prostokącików" z funkcjami.
No chyba ze chcesz zdj. oryginalne, wtedy do Visiona trzeba uderzyć.
kris75

Postautor: kris75 » 2013-12-17, 23:02

Oczywiście z załącznikiem. :D
vatteri

Postautor: vatteri » 2013-12-18, 12:47

vatteri -
Wszystkich słów: 1,485
Słów na post: 21,84

Trochę tego nie kumam. Pomijając, że jest to absurdalne i sens ma podobny.
Może wprowadzić statystyki ile liter na post, albo podzielić jeszcze litery na samogłoski i spółgłoski? Byłoby bardziej wiarygodne. Przecież nie da się napisać 0,84 słowa :D

Komuś chyba strasznie się nudzi :rol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-18, 13:01

vatteri pisze:Komuś chyba strasznie się nudzi


Uważaj na dzień, w którym kolory użytkowników wprowadzą ... :geb6
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-18, 13:06

a mnie się te statystyki podobają, bo lubię różnego rodzaju porównania :D w ogóle wyszło, że chyba jestem drugi, po Bubie, w ilości słów na post :D

Przecież nie da się napisać 0,84 słowa :D

przecież jeśli się pisze kilka postów to statystycznie tak wyjdzie - w jednym napisałaś 7 słów, w innym 6, to wyjdzie 6,5 słowa na post :D

a w kwestiach technicznych - przyciski u góry są poprzesuwane w prawo. Dajesz "szukaj" to kieruje do FAQ, "Grupa" do "Search" i tak dalej...
Ostatnio zmieniony 2013-12-18, 13:08 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-18, 13:44

Te statystyki są zdaje sie z automatu, wiele for je ma jako element skórki. Może Vision albo Sokół mogą to wyłączyć?

Pudelek pisze:a w kwestiach technicznych - przyciski u góry są poprzesuwane w prawo. Dajesz "szukaj" to kieruje do FAQ, "Grupa" do "Search" i tak dalej...


Vision mocno ostatnio kombinuje z banerem więc często są zmiany. Przeczyść pamięć w kompie i powinno być ok. Bo teraz działa dobrze jednak kom może Ci pamiętać poprzednie ustawienia.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-18, 13:55

Piotrek pisze: Może Vision albo Sokół mogą to wyłączyć?


ale po co? mnie się podobają, a jak ktoś nie chce ich oglądać to niech na nie nie wchodzi... a po statystykach widać też, czy i jak się forum rozwija, czy spada w dół itp.
Ostatnio zmieniony 2013-12-18, 13:57 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-18, 14:01

Pudelek pisze: jak się forum rozwija, czy spada w dół itp.


Wzlatuje jak sokół nad górami. I szlakami.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-12-18, 15:19

Pudelek pisze:a mnie się te statystyki podobają, bo lubię różnego rodzaju porównania :D w ogóle wyszło, że chyba jestem drugi, po Bubie, w ilości słów na post :D

Phhhhhyyyyyyyy wrrrrr
Proszę mnie nie denerwować. Poczułam się ciut zagrożona. Ja, ja nie jestem największą gadułą na forum? Ja nie jestem? To niemożliwe.
Oczywiście, że niemożliwe. Drugie miejsce na podium, ponad 104 słowa na post! :fajka
Ostatnio zmieniony 2013-12-18, 15:29 przez lucyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości