Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-18, 17:11

Pudelek pisze:
Piotrek pisze: Może Vision albo Sokół mogą to wyłączyć?


ale po co? mnie się podobają, a jak ktoś nie chce ich oglądać to niech na nie nie wchodzi... a po statystykach widać też, czy i jak się forum rozwija, czy spada w dół itp.


Mnie to wszystko jedno, może tam być nawet statystyka kto jaki nr kubota zakłada :lol , nie zaglądam na te statystyki.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-18, 19:30

Dobromił pisze:Wzlatuje jak sokół nad górami. I szlakami.

Sugerujesz, że to forum się rozwija i jest ekumeniczne ?

Ku przyszłości - mam takie:
Obrazek

Albo takie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-12-18, 19:40 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2013-12-18, 21:06

Nie wiem, czy to jakiś mój problem, ale nie podświetla mi działu "Pozagórskie" z głównej strony, gdy tam pojawia się nowy post. Inne subfora podświetlają się na żółto, a to właśnie nie.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-19, 00:58

Trochę się tego nazbierało, a więc po kolei. ;)

Tępy Dyszel pisze:Istnieje możliwość, coby baner u góry ,,ściągnąć" sobie na pulpit ?


Tak jak Ci Piotrek napisał, tylko prawy, zapisz jako. Bo sam posiadam tylko takie małe wersje tych obrazków i większych nie ma. Na pulpit się to raczej nie nadaje, bo po rozciągnięciu, grafika będzie bardzo słabej jakości i zniekształcona.

vatteri pisze:Trochę tego nie kumam. Pomijając, że jest to absurdalne i sens ma podobny.


Teoretycznie sens ma to większy, niż sam licznik postów. A to jest tylko jego rozwinięciem.

vatteri pisze:Komuś chyba strasznie się nudzi


To jest temat dosyć obszerny. Zacząłbym od tego, że ja skryptu tego forum nie pisałem, tak jak nie projektowałem tego szablonu, więc korzystamy z tego, co nam ktoś za darmo zaoferował. Mi też się wiele rzeczy tu nie podoba i to nie tylko tych co oferuje standard, ale też tych stworzonych przez nas, ale jakoś z tym żyję. ;) Co do samego skryptu, jest to najbardziej dziecinny i bajerancki skrypt forum jaki widziałem i nie byłem jego zwolennikiem, bo chciałem inny... (tak czy tak każdy coś mniej lub bardziej potrzebnego narzuca czy oferuje, w innym są np. listy wrogów czy przyjaciół). Minusem też jest to, że jest nieco przestarzały, dosyć wolny, niby aktualizowany, ale ma też strasznie zagmatwany kod i wiele grzebania wymaga każda zmiana czy unowocześnienie, jeszcze, żeby potem to działało byłoby super, a tak też nie jest, bo jest tu pełno błędów, pomimo, że grzebie w tym już dobry miesiąc, a efekty są średnie. Po prostu nie sprawdza się tu zasada, do której wiele ma przekonanie, że coś jest stare i dobre i nie należy tego zmieniać. W internecie wymagania rosną, przeglądarki co chwile coś zmieniają i wymagają też aktualizacji programów itp. o czym niedawno przekonał się Piotrek ze swoim albumem na stronie. ;) Na szczęście od strony użytkownika to tak źle nie wygląda, nawet bardzo dobrze, bo jest sporo udogodnień. No i ma ten skrypt jedną wielką zaletę, jest mimo wszystko prosty w obsłudze, co sprzyja komuś, kto pierwszy raz forum od tej strony na oczy zobaczył i się dopiero uczy. Więc pomimo tych niedoskonałości jest to dobry wybór na początek. No i właśnie te bajery, jest ich mnóstwo, a nawet tysiące. ;) Domyślnie było ich jeszcze więcej i tak sporo zostało wyłączonych, m.in. możliwość dawania pochwał autorowi posta. ;) Można też stawiać piwa, autorowi posta, potem są do tego statystyki, kto ma najwięcej piw i takie tam. Jest tego naprawdę dużo, ciężko określić, co potrzebne a co nie. A co do samych tych statystyk, to jestem takiego samego zdania co Pudelek, też je lubię, ale też uważam, że idzie coś z nich wywnioskować, choćby to czy ktoś ma coś więcej do powiedzenia, czy tylko pisze po dwa słowa w poście. Można się też kłócić, że miarodajne i wiele znaczące to nie jest. Bo ktoś może pieprzyć od rzeczy, na 5 stron A4, a ktoś krótko zwięźle i na temat pisać. Ale tak samo działa zwykły licznik postów, też ktoś może mieć 1000 postów nic nie wnoszących, a ktoś 100 merytorycznych. Więc nasuwa się pytanie po co ten licznik? Jak gówno wnosi. Dla jednych gówno, dla drugich coś, a ta statystyka słów na post, jest tylko jego rozwinięciem, w dodatku, jest w tak mało rażącym miejscu, że nawet nie rzuca się to w oczy, więc czy tak naprawdę komuś to przeszkadza? Mi nie, mi daje to o wiele więcej, niż ten zwykły licznik postów... bo wg mnie jest to bardziej miarodajne. Owszem usunąć to można, ale można też usunąć całą resztę i zostanie tylko sam nick... Możemy też usunąć możliwość rejestracji i będziemy wszyscy pisać, jako goście, to takie minimalistyczne będzie, bez zbędnych bajerów. :fajka Mnie to np. o wiele bardziej przeszkadza i zupełnie niepotrzebny jest "łączny czas wizyt na forum" to to dopiero jest głupota, bo mi sztucznie czas nalicza jak mnie przy kompie nie ma i wizyt nie mam tu tak wiele, a czas dwa/trzy razy dłuższy niż wszyscy. :DD No ale jest i przywykłem. ;) Po prostu nie ma co traktować tego, jakoś specjalnie poważnie, w końcu to i tak tylko internet. :DD

Dobromił pisze:Uważaj na dzień, w którym kolory użytkowników wprowadzą ... :geb6


A myślisz, że skąd masz ten zajebisty zielonkawy kolorek? Ten dzień już dawno nastąpił. Jesteś, a właściwie wszyscy jesteście członkami tajnej grupy "góry" dzięki czemu macie ten zajebisty kolorek. :fajka

Obrazek

Normalnie ten kolor przysługiwał domyślnie tylko zarządowi. :usm Zwykli śmiertelnicy byli tu czarni. :o-o Musiałem Was więc wprowadzić "dobrowolnie" do grona członków tej zacnej grupy, którą nie wiem czy ktoś oprócz mnie widzi. :-o No ale nie trzeba spełniać żadnych warunków, u nas zielenieje się gratis. :-o

Pudelek pisze:a w kwestiach technicznych - przyciski u góry są poprzesuwane w prawo. Dajesz "szukaj" to kieruje do FAQ, "Grupa" do "Search" i tak dalej...


Ctrl + F5 i się odświeży.

Tępy Dyszel pisze:Sugerujesz, że to forum się rozwija i jest ekumeniczne ?


Ja, tak.

Wiolcia pisze:Nie wiem, czy to jakiś mój problem, ale nie podświetla mi działu "Pozagórskie" z głównej strony, gdy tam pojawia się nowy post. Inne subfora podświetlają się na żółto, a to właśnie nie.


Każdy ma ten problem, ciężko coś z tym zrobić, spowodowane jest to tymi subforami. W pozagórskich, jest podział na Polskę i Świat, więc dopiero po wejściu w nie, pokazuje gdzie są nieprzeczytane posty, czy w Polsce czy w Świecie. Taka sama sytuacja jest z całym działem ogólnie, bo też jak ktoś napisze posta w Tatrach czy w Sudetach, to nie pokazuje, że nowy post jest napisany w dziale relacje, tylko w konkretnym subforum. W relacjach wyświetla tylko jak napisze ktoś coś w tematach związanymi z relacjami miesiąca, bo tylko one są bezpośrednio w tym dziale. Z pozostałymi subforami nie ma problemu, bo widać te subfora na stronie głównej, niestety te podzielone pozagórskie, już się nie wyświetlają na stronie głównej, dlatego trzeba w nie wejść żeby to zobaczyć. Bo ogólnie domyślnie to wyglądało tak:

Obrazek

I nie było tam żadnych ikon i w ogóle nie pokazywało, w którym subforum jest coś nowego. Ja te ikony włączyłem w opcjach, tak czy tak jest to wg mnie źle zrobione, bo jednak powinno w głównej kategorii pokazywać czy jest coś nowego w jakimkolwiek subforum, a nie pokazuje. Wg mnie to te subfora Polska i Świat powinno też wyświetlać na stronie głównej, niestety nie wyświetla i nie wiem czemu. Jest w sumie na to sposób, tzn. zmienić widok forum w preferencjach, jak ktoś chce to niech sobie zmieni, chociaż mi to się bardzo nie podoba i forum się robi trochę długie, ale wtedy widać, że strony głównej każde subforum. :usm

Pod forum, po prawej stronie między "nie tylko górami człowiek żyje" a "shoutboxem" jest przycisk preferencje. I tam w opcjach jest coś takiego:

Obrazek

Wyświetlanie forów i kategorii i tam zmienić, ze "standardowo" na "drzewo" :DD Wtedy widać wszystko, w ogóle tam można więcej opcji sobie pozmieniać, jak ktoś chce, można też wyłączyć shoutboxa, tym co w ogóle go nie czytają, to polecam, dużo szybciej strona główna chodzi i każdy powrót na nią jest szybszy, no i kogoś kogo drażni też sobie może go wyłączyć.

PS: Ale słów sobie nabiłem, statystyki pójdą w górę. :oku ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 02:55 przez Vision, łącznie zmieniany 31 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-19, 11:33

a można wprowadzić opcję, aby każdy z nas mógł sobie wybierać kolorek? to dopiero byłby czad :D

PS>no tak, wyszło, że jednak jestem trzeci na pudle w ilości słów na post :(
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 11:35 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-19, 11:41

Pudelek pisze:no tak, wyszło, że jednak jestem trzeci na pudle w ilości słów na post


Przyłóż się, walcz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-19, 12:03

A gdzie można zobaczyć ile kto ma słów na post ?
Jak na razie znalazłam to tylko u siebie.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-19, 12:11

Jak wejdziesz na profil osoby to można zobaczyć.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-19, 12:13

Piotrek pisze:Jak wejdziesz na profil osoby to można zobaczyć.


Aaa, dziękuję.
Jednak nie jestem aż tak ciekawa aby wchodzić na profile i sprawdzać ile kto ma średnio słów na post.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-19, 14:47

Tępy Dyszel pisze: że to forum się rozwija i jest ekumeniczne ?


Pewnie masz na myśli forum góry - szlaki.
Ja tak, jak Viz, uważam, ze oni się rozwijaja, na swój sposób. Mają nowych użytkowników, imprezy, wyjazdy, sporo zaproszeń i relacji. Czasem tam zaglądnę z telefonu, aczkolwiek bardzo pobieżnie. Z ilości tematów wnioskuję, że mają się dobrze. Zresztą, napędza im tamte forum między innymi kilka dziwnych postaci, jak np. Zły Porucznik.
U nas na przykład zaproszenia póki co dosyć* kuleją. Myslałem, że ktos się pokusi o drugi zlot, ale chyba niektórzy się zniechęcili już po pierwszym. Taka np. dzisiejsza Solenizantka to juz sie od czasu Gorców nie pokazała. Te dwa fora (my i oni) to jednak dwa zupełnie inne światy, ale sam fakt, że tam jesteś po raz setny, w czterdziestym siódmym ciele internetowym, świadczy o tym, że jednak pałasz do tamtego miejsca wielką miłością. Wyobraź więc sobie, że jeszcze kilku fascynatów tego miejsca jest tam oprócz Ciebie, a dopóki tak będzie, forum raczej będzie parło do przodu, czego im zresztą życzę, mimo bana, który wciąż mam, mimo, ze władza się zmieniła.

* dosyć to najbardziej delikatne słowo, jakie mi przyszło do głowy
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 14:48 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2013-12-19, 16:06

a ja w laptopie ,mam na banerze u góry klawisze zaloguj i profil - podwójnie .
Na innym sprzęcie pojedynczo. Czym jest to spowodowane?
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-19, 16:21

sokół pisze:Pewnie masz na myśli forum góry - szlaki.

Mam na myśli to (chimalajowe) forum. A nie tamto.

sokół pisze:Zresztą, napędza im tamte forum między innymi kilka dziwnych postaci, jak np. Zły Porucznik.

Tam bardzo, bardzo mocno spadła frekwencja. I to jeszcze zanim przybyłem. Może czytają to (chimalajowe) forum ?

sokół pisze:U nas na przykład zaproszenia póki co dosyć* kuleją.

Muszą. Moim zdaniem za bardzo porównujesz to forum do forum Góry-Szlaki. Tamto forum ma prawie czterokrotnie więcej użytkowników. Istnieje kilkanaście razy dłużej od tego. Ma jakąś tam mniej lub bardziej sformalizowaną strukturę.

Tego się nie da porównać. Nie ta skala.

sokół pisze:że tam jesteś po raz setny, w czterdziestym siódmym ciele internetowym, świadczy o tym, że jednak pałasz do tamtego miejsca wielką miłością.

Oczywiście, że tak. Gdybym nie lubił tamtego forum, to bym tam nie pisał. Proste jak drut.

sokół pisze:Taka np. dzisiejsza Solenizantka to juz sie od czasu Gorców nie pokazała.

Obowiązek codziennego lub regularnego udzielania się ma być ? Bądź poważny.

Ps. Co do meritum - uważam, że to forum się rozwija. Jeszcze nie wiem do końca w jakim kierunku ale podoba mi się tu :ok
A czy to forum jest lepsze od ,,Góry-Szlaki" lub odwrotnie, tego nie wiem. To jest po prostu ,,zupełnie inna bajka".
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 16:22 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-19, 16:36

Tępy Dyszel pisze: ,,zupełnie inna bajka"


Bajka będzie dddddddddddddddddddddddddddddłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugggggggggggggggggggggggggggggaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .... Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-19, 16:59

sokół pisze:U nas na przykład zaproszenia póki co dosyć* kuleją.


tam również. W porównaniu z tym co było kiedyś, to teraz niemal kompletny zanik. A u nas zaproszeń praktycznie nigdy nie było. Może po prostu tutaj są ludzie, którzy wolą chodzić w sprawdzonym towarzystwie a nie z łapanki na forum?

Choć ja raz zaryzykowałem i dałem zaproszenie na Skalankę - reakcja była piorunująca :D

sokół pisze:Myslałem, że ktos się pokusi o drugi zlot, ale chyba niektórzy się zniechęcili już po pierwszym

skoro już porównujemy - na GS hasła o zlotach dają admini albo moderatorzy. Więc wszystko w Twoich rękach :P A frekwencja na Starych Wierchach była, moim zdaniem, bardzo wysoka.

Zresztą słusznie TD napisał - te fora to kompletnie dwa różne światy i trudno porównywać. Tam formalizm, tutaj zabawa - i jedno i drugie często do przesady. Gdybym był nowy i czegoś szukał to tutaj bym się mógł szybko zniechęcić - dzięki kompletnemu brakowi wycinania offtopów przez wiele tematów ciężko się przedrzeć i znaleźć coś konkretnego - są strony dyskusji o dupie maryny albo zupełnie o czymś innym. A informacji brak. Rozumiem, żeby nie wycinać każdego zdania nie na temat, ale w tym momencie mamy pewną przesadę - ja np. niektóre tematy rozwlekające się w zupełnie inną stronę zupełnie przestałem czytać... jednak lekka miotła porządkująca czasem by się przydała.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-19, 17:26

Zupełnie nie znam forum GS, ale to jest dziewiąte górskie forum, na które dość regularnie pisuję lub pisywałam dawniej, więc mam jakieś porównanie.

(czyli były już: gropa, 321, tatry.inspiration, turystyka-gorska, e-gory, bieszczady.info, beskid-niski i karpaty-wschodnie).

Podoba mi się tutaj, bo jest luz, tematów nie ma za dużo, słowem jest to jeszcze do ogarnięcia, a ponadto tematyka jest na tyle szeroka i dotyczy bardzo różnych gór (nie tylko Tatr i nie tylko np. Karpat Wschodnich).
Co mi się jeszcze bardzo podoba - w odróżnieniu od niektórych innych for nie ma tu dyskusji o polityce. Trochę może by i nie zaszkodziło, ale w końcu wychodzi tak, jak na niektórych innych forach - że one stanowią dominujący ruch dyskusyjny.

Zaś jeśli chodzi o spotkania - bywałam na licznych, ale nigdy nie zdarzyło się, aby mimo że na forum zapisanych było kilka tysięcy użytkowników przyjechało więcej niż 30 osób. Ale każde takie spotkanie było świetne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości