Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-12-20, 11:08

Skąd wiesz, że ktoś coś tam napisał nie przeczytawszy wprzódy relacji?

Nie wiem dlaczego, gdy czytam Twoje teksty budzi się we mnie troll? :zol
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 11:10 przez lucyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-20, 12:19

O, to koniecznie powinnaś wyskoczyć do kina na "Hobbita", wkrótce premiera 2 części.
W Świecie tego filmu poczuła byś się swojsko ;) :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-20, 12:27

Piotrek pisze:W Świecie tego filmu poczuła byś się swojsko


Sugerujesz, że Lucyna jest trollem ?

bluejeans pisze:Po prostu to, że admin czasem ujawnia tego typu informacje publicznie, wzbudza mój niepokój.


Może byc gorzej. Np na jednym forum admin ( czy też mod ) podał oficjalnie z jakiego IP piszę ( od razu pokazywalo to miejsce mojej pracy ). Po prostu dno.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-20, 12:42

Wszystko jest do ustalenia.
Codzienne możemy oczywiście, jeśli chcecie - udostępnić dla wszystkich bez logowania, nie ma potrzeby niczego ukrywać.
Zaproszenia na zlot daje admin albo mod? Nic bardziej błędnego, moze dać je każdy, kto tylko chce.
I żeby nie było, sam jestem raczej za chodzeniem mało stadnym, zaproszeń na swoje ścieżki nie zamierzam dawać (nie, że wcale, ale tez nie często)
Off topowanie - jak zaczniemy masowo sprzątać, przenosić tematy, zrobi się bardzo sztucznie. Uważam, ze sami powinniśmy, na bieżąco - w mairę możliwości dbać o porządek. A komu by się chciało przenosić, przesuwać posty, wycinać, korygować.
Mnie się nie chce i chcieć się nie będzie. Jak się komuś chce to niech się zgłosi na ochotnika, wtedy możemy rozważać, czy to w ogóle ma sens. Tylko to pociągnie za sobą jakieś ustalone ramy zachowań, na przykład data i miejsce w relacji. Albo inne. Zastanówmy się, czy tego chcemy.

Na razie zrobiliśmy te nieszczęsne archiwum tematów i troszkę w ten sposób staramy się trzymać ład, ale bardziej dotyczy to przesuwania tematów, a nie pojedyńczych postów.

Dla mnie porównania do innych for są bezsensowne. Kazde z nich tworzy nieco inna społeczność ludzi. To Ci ludzie tworzą klimat, zasady (pisane lub nie). W praniu wychodzi, czy chcą jeździć masowo, zapraszać innych, czy też są z reguły samotnymi wilkami. Niektórzy beblają, inni piszą merytorycznie. Jedni bałaganią, drudzy woleliby porządek. Nigdy nie dogodzisz wszystkim.

Minęło już troszkę czasu, od kiedy forum istnieje, jeśli mamy wprowadzić zmiany, jest to oczywiście do zrobienia, niech tylko będzie to dobrze przemyslane i przedyskutowane.

I wedle powiedzenia - Lepsze jest wrogiem dobrego - nie poprawiać nic na siłę, nie ulepszać czegoś, co się sprawdza.

Blue, jeśli Cię niepokoi moje zachowanie, z chęcią zrezygnuję z zaszczytnej funkcji, jaką aktualnie mam, bo w sumie i tak gówno robię, oprócz zamieszania, bo całe programowanie i aktualizacje są na głowie Wiziona, a dał mi tego admina pewnie tylko dlatego, że jak mieliśmy tamtą wcześniejszą, darmową wersję na fora.pl, to ja wpadłem na pomysł i poskładałem pokoje, no, może jeszcze pościągałem kilka osób. A teraz sobie bimbam, od czasu do czasu coś zamknę, przesunę, albo wkleję jakieś skaczące banany.

Jak ktoś uczciwie uważa, że chce, że ma pomysł, ochotę, proszę wystąpić z szeregu.
Ja to naprawdę wolę pisać z poziomu zwykłego użytkownika. :D
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 12:44 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-12-20, 12:47

Dobromił pisze:
Piotrek pisze:W Świecie tego filmu poczuła byś się swojsko


Sugerujesz, że Lucyna jest trollem ?

.

Człowieku małej wiary, ech.

@ Piotrek
O nie, dziękuję. Mam swój obraz "Hobbita" wyniesiony z dzieciństwa. Niestety, dałam się skusić na oglądanie "Władcy pierścienia". Miał on się tak do oryginału jak żurawinowy kisiel mamy do kisielu z torebki.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-20, 12:47

sokół pisze:albo wkleję jakieś skaczące banany.


Za to należy Ci się dozgonna wdzięczność.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-20, 12:54

bluejeans pisze:Natomiast z rzeczy, które moim zdaniem nie powinny mieć miejsca, to: kiedy admin (w tym przypadku sokół) ujawnia publicznie informacje, znane tylko administracji, jak to, kiedy kto się ostatni raz logował. Tak myślę, że te informacje są dla innych użytkowników ukryte nie bez przyczyny.


Kto się kiedy logował (po raz ostatni) jest jawnie widoczne w panelu "Użytkownicy" i widzą je wszyscy.
Nie widzę w tym nic tajemniczego.
Natomiast jestem za ukrywaniem nadal numeru IP (a znam fora, gdzie ten numer widać).

Niektóre znane mi fora posiadają także opcję logowania "ukryj moje logowanie w tej sesji" i widać, że jest zalogowany użytkownik, ale ukryty.
Niemniej uważam to za zbędny bajer. Jak się loguję - to nie mam nic do ukrycia.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-12-20, 12:56

sokół pisze:Blue, jeśli Cię niepokoi moje zachowanie, z chęcią zrezygnuję z zaszczytnej funkcji, jaką aktualnie mam
Jeśli nie widzisz innej możliwości, żeby powstrzymać się od upubliczniania niektórych informacji, to zrezygnuj.
Mnie by wystarczyło, żebyś czasem ugryzł się w język (czy tam w palce;), to w zupełności wystarczy, żeby mój niepokój znikł.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-20, 12:58

Ale o jakiś informacjach piszesz? Konkrety.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-12-20, 13:02

bluejeans pisze:pamiętam, że admin rzucał kiedyś informacje, dotyczące konkretnej osoby, która była akurat na forum, korzystając z opcji "niewidoczny".
Po prostu to, że admin czasem ujawnia tego typu informacje publicznie, wzbudza mój niepokój.
Chodziło mi o ujawnianie czyjejś obecności na forum, podczas gdy ta osoba była dla innych niewidoczna.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-20, 13:05

Przeczytaj trzy posty wyżej, autorstwa Basi.
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-12-20, 13:06

bluejeans pisze:
sokół pisze:Blue, jeśli Cię niepokoi moje zachowanie, z chęcią zrezygnuję z zaszczytnej funkcji, jaką aktualnie mam
Jeśli nie widzisz innej możliwości, żeby powstrzymać się od upubliczniania niektórych informacji, to zrezygnuj.
Mnie by wystarczyło, żebyś czasem ugryzł się w język (czy tam w palce;), to w zupełności wystarczy, żeby mój niepokój znikł.

Hmmm powiedzieć wyp... do ojca założyciela, hmmm
Nie prościej przestać pisać na forum do którego ma się zastrzeżenia. :dev6 :
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-12-20, 13:13

sokół pisze:Przeczytaj trzy posty wyżej, autorstwa Basi.
Przeczytaj raz jeszcze mój post. Nie nawiązuję do ostatniego logowania, tylko do obecności na forum na "ukrytym" i rzucania hasła typu: O! Władzia właśnie siedzi na forum.
Gdyby Władzia chciała wszystkich poinformować o swojej obecności na forum, nie korzystałaby z opcji "ukryj moją obecność".

Nie umiem już prościej tego wytłumaczyć.
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 13:23 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-20, 13:23

Z mojego punktu widzenia-mając uprawnienia moderatora- obecna, luźna forma forum jest bardzo wygodna, bo w zasadzie nie ma żadnej roboty :)

A ogólnie, jako uczestnika forum również wszystko mi odpowiada tak jak jest: statystyki są takie a nie inne -nie muszę w nie zaglądać jak nie chce ani zastanawiać się nad ich sensownością, czy ktoś jest ukryty czy nie- obojętne mi to, podział tematyczny jest wyraźny i się nie gubię (przypuszczam, że nikt się nie gubi).
Lekki off w tematach może faktycznie utrudnić szukanie konkretnych informacji ale czymże była by luźna rozmowa miedzy ludźmi gdyby wszystko przenosić, dzielić, przestawiać.

Z rzeczy które trochę przeszkadzają, ale nie wiele, to bardziej techniczne sprawy- że nie podświetla się na głównej gdy jest nowy post n.p. w ankiecie do relacji miesiąca, ale to drobiazg.
Shoutbox to dla mnie rzecz zbędna, nie potrzebna, tak samo można by pogadać w codziennych ale jak to komuś potrzebne to niech sobie wisi.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2013-12-20, 13:28

sokół pisze:Codzienne możemy oczywiście, jeśli chcecie - udostępnić dla wszystkich bez logowania, nie ma potrzeby niczego ukrywać.

sokół moim skromnym zdaniem - Zdecydujcie Panowie czy "codzienne" są widoczne dla niezalogowanych na głównej, czy też nie. Jak już ukrywacie treści, które się tam pojawiają, to róbcie to konsekwentnie. A nie, że człowiek wchodzi na KCh z roboty i widzi, że tam ktoś coś napisał. Po kliknięciu... jeb... zaloguj się...
Ja to naprawdę wolę pisać z poziomu zwykłego użytkownika. :D

Po doświadczeniu z pewnym forum też...
Basia Z. pisze:Niemniej uważam to za zbędny bajer. Jak się loguję - to nie mam nic do ukrycia.

A ja wręcz przeciwnie. Nie każdy musi wiedzieć, że loguję się na forum z komóry w godzinach pracy.
Basia Z. pisze:Natomiast jestem za ukrywaniem nadal numeru IP (a znam fora, gdzie ten numer widać).

A to czasem nie podpada pod ustawę o ochronie danych osobowych???

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości