Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-12-20, 14:31

Dobromił pisze:
Pudelek pisze:Każda przesada jest przesadą - zarówno na cięciu każdej wypowiedzi nie na temat, jak i w drugą stronę.


Jesteśmy młodym Forum. Liczę, że z biegiem dni, tygodni, miesięcy, lat i epok znajdziemy mityczny "złoty środek" pomiędzy bełkotem a sensownymi treściami.

Jak dla mnie jest tu bardzo niewiele bełkotu - nie uważam bowiem za bełkot ciekawych/śmiesznych/inteligentnych uwag, choćby nie były ściśle związane z tematem. To nie jest forum naukowe, gdzie wszelkie inne treści są niewskazane.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 14:33

Poza tym tematem, jest w miarę OK. :fajka
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 14:33 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-12-20, 14:33

Jestem fanem bełkotu :D

Oczywiście wiem o co Ci chodzi - źle się wyraziłem, proszę Szanownych Forumowiczów o wybaczenie. Albo zbanowanie :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 14:35

W ogóle Pudelek gdzieś pytał o zmianę samemu kolorków, zapomniałem odpowiedzieć.

Oczywiście jest tu taka możliwość, nawet można sobie samemu nazwy nicków zmieniać, można też samemu sobie opis pod nickiem dodawać, można też samemu się usuwać z forum i ponownie rejestrować. :D
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-20, 14:53

Pudelek pisze:Każda przesada jest przesadą - zarówno na cięciu każdej wypowiedzi nie na temat, jak i w drugą stronę. To taka opinia na boku bo i tak nikt się z nią nie zgadza :D Ale przyznaję bez bicia, że obecnie zaglądam tutaj na znacznie mniej tematów niż kiedyś - zwyczajnie codzienna dupa Maryny zaczęła mi się lekko nudzić ;)



A bo te "codzienne pogaduszki" to faktycznie tak są trochę na siłę, ale w końcu można ich nie czytać.
Ja właśnie lubię OT jak się rozwinie z tematów zasadniczych.

OK - skończyłam kopiowanie baz - idę do domu a jutro wreszcie jadę w góry (z bigosem).
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 15:07

Dla mnie sprawa offtopu, jest dosyć prosta, najlepszym rozwiązaniem na to, jest samemu dawanie przykładu i nieofftopwanie, zakładanie nowych ciekawych tematów itp. a będąc obiektywnym, jakby się tu przyjrzeć, to Ci co na niego najbardziej narzekają (chociaż nie ma ich wielu), często sami biorą w nim udział i go nakręcają. ;) Tak czy tak nie ma go tu tak wiele, więc to przesada jest. :DD

PS: Wypadałoby ogłosić wyniki fotokonkursu. :usm
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 15:15 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-20, 15:30

bluejeans pisze:Spotkałam się z dziecinną reakcją, a na to nie chce mi się tracić czasu.


Dziecinne to są Twoje reakcje, pojawiasz się raz na ruski rok i wyciągasz taaaaaaaakie problemy. Nie wiem, ja jakoś nie widzę w tym problemu. Nawet, jeśli faktycznie było coś takiego, bo nie mówię, że nie było, nie jest to wg mnie żadna poważna sprawa.

Skoro juz jednak wywołałaś mnie publicznie i po imieniu do tablicy - zapraszam Cię, żebyś została nowym Adminem i wykonywała swoją robotę tak, żeby Ci nikt nigdy nie zarzucił nawet takiej pierdoły.
Wniosek odpowiedni już złożyłem. :lol :lol :lol :lol :lol


Kurwa, to tylko forum, tylko internet, a dla niektórych .... ech...

Pozdro
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-20, 15:37

Jeszcze nawiążę do postów Pudla.

Masz sporo racji, z tymi off topami. Niestety, muszę to przyznać, czwórką, która obecnie jest uprawniona do zamiatania, postawiliśmy na "lenistwo".
To znaczy założenie było takie, że unikamy wycinania, usuwania, edycji, żeby nie powtarzać terroru z klubu GS. Niestety, każdy kij ma dwa końce. Skrajność przechodzi w skrajność, nie robimy praktycznie nic. Poza zamykaniem codziennych i - od czasu do czasu - przeniesieniem jakiegoś tematu.

I ja uważam, że czasem wypadałoby coś wydzielić, żeby było bardziej przejrzysto, ale tak jak napisał Wiz... chyba nikt z nas nie chce się wcinać między wódkę a zakąskę. Bo w zasadzie cieżko powiedzieć, co lepsze. Przesuwanie, porządkowanie i ingerencja, czy luz.
Jak wypośrodkować? Wbrew pozorom niełatwo.

I koło się zamyka.


a w sprawie codziennych dałem ankietę
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 15:52 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 15:46

Ja jeszcze dodam, że na początku jak to forum powstawało, to Pudel najbardziej się burzył oto, że to ma być forum ściśle górskie, bo sam uważał, że ludzie mają poza górami wiele różnych zainteresowań którymi warto się na forum dzielić, bo inaczej forum będzie strasznie sztywne. ;) Chociaż pewnie chodzi bardziej o posty niepasujące do konkretnego tematu, ale ja i tak jestem za tym, żeby zostało tak jak jest. Bardzo rażące dyskusje można wyciąć, ale bardziej skupiłbym się na samych tematach i niech są tam gdzie mają być, a tak jest. Bo inaczej będziemy wycinać każdego jednego posta, który wg nas nie pasuje do tematu, po czym ludzie całkiem zniechęcą się do pisania. Bo po co cokolwiek pisać, skoro i tak ktoś komuś to wytnie czy przeniesie, nie będzie wiadomo co można napisać, a co nie, bo ktoś uzna, że trzeba to przenieść, a wg mnie nie o to w tym chodzi. (w dodatku zaczną nam zarzucać brak konsekwencji, bo coś komuś wytniemy, a drugiemu nie, bo akurat tak uznamy). Sam się właśnie zniechęciłem do pisania gdzie indziej, bo już nie wiedziałem, czy mogę coś napisać, czy wypada czy nie? :rol No i jak ktoś wyżej napisał robi się przez to bardzo sztucznie i za poważnie. :fajka Z czasem może jeszcze zaczniemy się doszukiwać offtopów w samej relacji i ingerować w to co sam autor chciał napisać, bo ktoś uzna, że relacja jest nie na temat. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 17:33 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-20, 15:54

Zmieniając temat. Niedawno pisałem, że Panda, viking i Jędral nie skorzystali z zaproszenia na to forum. Myliłem się - jeden z nich skorzystał.

Może się przedstawi i ujawni....
Jego wolna wola.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-12-20, 16:13

sokół pisze:Dziecinne to są Twoje reakcje, pojawiasz się raz na ruski rok i wyciągasz taaaaaaaakie problemy. Nie wiem, ja jakoś nie widzę w tym problemu. Nawet, jeśli faktycznie było coś takiego, bo nie mówię, że nie było, nie jest to wg mnie żadna poważna sprawa.

Skoro juz jednak wywołałaś mnie publicznie i po imieniu do tablicy - zapraszam Cię, żebyś została nowym Adminem i wykonywała swoją robotę tak, żeby Ci nikt nigdy nie zarzucił nawet takiej pierdoły.
Wniosek odpowiedni już złożyłem. :lol :lol :lol :lol :lol


Kurwa, to tylko forum, tylko internet, a dla niektórych .... ech...

Pozdro
1. Jest jakaś ustalona częstotliwość bywania na tym forum? Bo nic mi o tym nie wiadomo, ale że - jak sam zauważyłeś - nie bywam zbyt często, może coś się zmieniło, o czym nie wiem? To daj mi znać, jak często teraz użytkownik musi się pojawiać, żeby jego uwagi były traktowane poważnie.

2. Jeśli ukradnę komuś milion zł, pewnie wyląduję w pudle, ale jeśli zwinę złotówkę, to żadna sprawa. Tylko, że tymi złotówkami spokojnie mogę dostukać do miliona, ale wg Twojej logiki, to żadna poważna sprawa - ostatecznie to tylko złotówka, ostatecznie to tylko ujawnianie obecności na forum osoby, która sobie tego nie życzy (skoro wchodzi na forum na niewidocznym).

3. Dziękuję za zaproszenie. Jak dobrze pamiętam (sam to nieraz z dumą podkreślałeś), nie ma tu adminów, są ludzie, którzy bezpłatnie z własnej woli, wykonują pewną pracę (i - jak również sam to powiedziałeś - tę pracę głównie wykonuje Vision, bo najwidoczniej nie ma tu pracy dla dwóch adminów)
Zasadnicze są tu słowa: z własnej woli i bezpłatnie.
To chyba nie jest równoznaczne z tym, że tej pracy w żaden sposób nie można poddawać ocenie. Jak dobrze kojarzę, niejednokrotnie użytkownicy byli proszeni o opinie, w celu usprawnienia funkcjonowania forum.
To też się zmieniło?

3. To nie ja rozdmuchałam tę sprawę do bóg wie jakiego rozmiaru, ja tylko zamieściłam jedną, krótką uwagę. Reszta moich wypowiedzi, to odpowiedzi na pytania, dotyczące tej jednej uwagi.
To nie ja zrobiłam z tego problem, tylko ty, poprzez swoje reakcje.

I zauważ, że swoimi postami nie próbuję Cie ośmieszyć, czy zdyskredytować tak, jak Ty próbujesz to robić wobec mnie. To właśnie uważam za dziecinadę.

Na koniec pytanie: w czym Twoje zachowanie teraz różni się od zachowania ludzi z forum, które tak krytykujesz?
Dodaj jeszcze, ze jak mi się nie podoba, to nikt mnie tu na siłę nie trzyma i będzie komplet.


Tak poza tym uważam, że to forum idzie w dobrym i mądrym kierunku. I jeśli małymi kroczkami, zacznie się go "ustawiać", to dobre szlag trafi.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-20, 16:21

bluejeans pisze:Tak poza tym uważam, że to forum idzie w dobrym i mądrym kierunku. I jeśli małymi kroczkami, zacznie się go "ustawiać", to dobre szlag trafi.

:brawo1

To forum idzie i mam nadzieje, że nadal będzie szło w dobrym kierunku. Pod jednym warunkiem - głosowania, ankiety. Aby to użytkownicy decydowali o jego kształcie a nie Administracja.

Bo forum gdzie .....forum (wiem - masło maślane) jest głównie zabawką w rękach Administracji oraz gdzie z góry wybrani użytkownicy są zwykłymi ,,pajacykami na sznurkach" i narzędziem jakiś dziwnych gierek wymyślonej ,,władzy", prędzej czy później ,,samo sobie pozamiata".

Vision pisze:Oczywiście jest tu taka możliwość, nawet można sobie samemu nazwy nicków zmieniać, można też samemu sobie opis pod nickiem dodawać, można też samemu się usuwać z forum i ponownie rejestrować

A możesz podać jak ? Zaglądam w swój profil ale oprócz możliwości zmiany podpisu, nie widzę aby resztę można wykonać samemu.
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 16:45 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 17:13

Tępy Dyszel pisze:A możesz podać jak ? Zaglądam w swój profil ale oprócz możliwości zmiany podpisu, nie widzę aby resztę można wykonać samemu.


Hehe, tylko pytał czy można wprowadzić taką opcję, no to można, ale póki co takie opcję są wyłączone. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 17:15 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-12-20, 17:37

bluejeans pisze:Tak poza tym uważam, że to forum idzie w dobrym i mądrym kierunku. I jeśli małymi kroczkami, zacznie się go "ustawiać", to dobre szlag trafi.

I tu masz rację..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-20, 17:46

Vision pisze:Ja jeszcze dodam, że na początku jak to forum powstawało, to Pudel najbardziej się burzył oto, że to ma być forum ściśle górskie, bo sam uważał, że ludzie mają poza górami wiele różnych zainteresowań którymi warto się na forum dzielić, bo inaczej forum będzie strasznie sztywne.


nie bardzo widzę związek między forum z szerszym zakresem niż górskie a bełkotem nie na temat :P

a co do kolorków - zmieniłbym na różowy, bo mi wczoraj wcięło jedną moją różową rękawiczkę :( drugą znalazłem, przejechaną na parkingu przez samochód ( :! ), odratowałem, ale okazała się sierotą :pla3

I jeśli małymi kroczkami, zacznie się go "ustawiać", to dobre szlag trafi.

a mi się wydaje, że przesadzasz, podobnie jak niektórzy z tym "ustawianiem". Równie dobrze można by stwierdzić, że zbyteczne jest dzielenie działu relacji na poddziały - na wielu forach wszystkie są w jednym i żyją. Ludzie nie są idiotami, widzą, czy opis dotyczy Tatr, Beskidów czy Skandynawii. Więc gdybym był upierdliwy, to zaryzykowałbym zdanie, że ten podział to niepotrzebne formalizowanie albo "ustawianie".

Na tą chwilę wychodzi, że jestem niemal zwolennikiem cenzurowania albo co najmniej ostrego "sprzątania" w tematach :fajka

Temat jest do uwag, więc swoje wrzuciłem, bo widzę, że w dzisiejszej sytuacji część tematów przestaję czytać. I, tak jak pisałem, szkoda niektórych dyskusji, że giną przykryte innymi tematami - skoro ja mam problem je później znaleźć, to tym bardziej nowo zarejestrowany osobnik.
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 17:52 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości