Sprawy techniczne itp.

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 17:48

Pudelek pisze:nie bardzo widzę związek między forum z szerszym zakresem niż górskie a bełkotem nie na temat :P


Dlatego dodałem. ;)

Vision pisze:Chociaż pewnie chodzi bardziej o posty niepasujące do konkretnego tematu,


Tak czy tak zawsze komuś coś się będzie nie podobać, a komuś wręcz przeciwnie... ciężko to wszystko ogarnąć. :P

i czemu robisz offtopa:

Pudelek pisze:bo mi wczoraj wcięło jedną moją różową rękawiczkę drugą znalazłem, przejechaną na parkingu przez samochód ( ), odratowałem, ale okazała się sierotą


Co mnie obchodzą Twoje rękawiczki. :P
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 17:52 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-20, 17:54

Vision pisze:Co mnie obchodzą Twoje rękawiczki. :P


to nie off top tylko powód, dlaczego wnoszę o zmianę mojego koloru na różowy - pozwoli mi to się uspokoić po przebytym dramacie :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-12-20, 17:56

Zróbmy ankietę na temat tego, czy różowe rękawiczki Pudla to offtop w kwestii uwag technicznych, czy nie.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 17:57

bton1 pisze:Zróbmy ankietę na temat tego, czy różowe rękawiczki Pudla to offtop w kwestii uwag technicznych, czy nie.


Wyjąłeś mi to z ust.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-12-20, 18:00

Haha, jak się bawić to się bawić :)

Śmigaj przed TV na szczypiornistki Vis.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-20, 18:00

No dobra tak na poważnie, to poniekąd się z Tobą zgadzam o czym już pisałem wyżej, ale nie zgadzam się z formą w jaki sposób miałoby to wejść w życie, bo z doświadczenia wiem, że czym więcej nakazów, zakazów itp. tym bardziej ludzi kusi łamanie tego, a tym bardziej potem wytkania, że ktoś się do czegoś nie dostosował, dla mnie to trochę za brutalna forma. Tzn. wg mnie sami powinniśmy się nauczyć pisać bardziej na temat, a nie, że ktoś ma to robić za nas i coś nam wycinać. Wiem że to trudne, ale to jest najlepszy sposób.

bton1 pisze:Śmigaj przed TV na szczypiornistki Vis.


Dzięki, że mi przypomniałeś, cały dzień na to czekałem i już o tym zapomniałem. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-12-20, 18:03 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-12-20, 18:28

codzienne-rozmowki-dostepnosc-vt785.htm

Proponuję ,,wyciągnięcie" powyższej ankiety na widok publiczny forum. Bo nie każdy ,,wchodzi" do tego pokoju.

Im ankieta bardziej widoczna, tym większa szansa na większą ilość głosujących i jej miarodajność.

Mogą też być tańczące banany. Albo nawet tańczące ,,wacki" ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-20, 20:25

Panie i Panowie. Co do porządkowania forum to należało by odróżnić jednak wywalanie nie związanego z tematem offu od wydzielenia go jako nowy temat.
To tak dla porządku, bo się chyba trochę zamieszało.
Wywalanie nie powinno wchodzić w grę, bo to jest zbyt "płynna" granica co już można by wywalić a co nie. Może powodować nie potrzebne scysje, podejrzenia i.t.d.
Natomiast wydzielenie ciekawego wątku z dyskusji/relacji to rzecz warta czasem zastosowania i do tego nie miał bym zastrzeżeń. Jeżeli ktoś zgłosi, że warto coś wydzielić to można to zrobić, ja nie widzę przeszkód ale też nie zamierzam codziennie analizować każdego tematu pod kątem co już jest warte wydzielenia a co jeszcze nie. Malgo, Sokół i Vision też pewnie nie.

Shoutbox Vision mi nie przeszkadza, nie muszę go wyłączać, czasem nawet poczytam.
Raczej chodziło mi o "ucieczkę" aktywności z pietra na parter ;)
vatteri

Postautor: vatteri » 2013-12-20, 21:37

Duży bajzel był kiedyś w Nasz Team. OT na kilka stron. Aż nie wiadomo było, czy warto tam się wpisywać :P W każdym razie akurat mnie zraził na tyle, by więcej do niego nie zaglądać.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-21, 13:11

Blue, chyba faktycznie za głupawo zareagowałem, przepraszam.
Takie mam wnioski, jak na spokojnie, z dystansem przeczytałem wcześniejsze posty.

----------------------------------------------------------

co do wydzielania tematów z tematów - posłuże się tu przykładem podanym przez Pudelka w temacie Pietraszonki z wynikłym tematem.

Może, żeby nieco ułatwić sprawę, założyć taki temacik, którym autor danego tematu, bądź tez autor tematu, który "wyszedłby" w praniu - napisałby, że chciałby dane posty wydzielić. I wtedy pierwsza lepsza miotła mogłaby zadziałać, na wniosek złożony w takim temacie. Obyłoby się bez uwag o ingerencji mioteł. I może wszyscy byliby zadowoleni.
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 13:31 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-21, 13:45

I słusznie. Temat taki do zgłoszeń można założyć ale wystarczy rówznież jak ktoś wyśle pw czy napisze wprost. I będzie tak jak pisałem powyżej, jeżeli ktoś zgłosi, że warto jakąś część dyskusji wydzielić to nie ma problemu, Pan Konserwator który akurat się nawinie zrobi to bez gadania :)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2013-12-21, 15:03

sokół pisze:Blue,
W porządku.
[graba]
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2013-12-22, 20:47

Piotrek pisze:I słusznie. Temat taki do zgłoszeń można założyć ale wystarczy rówznież jak ktoś wyśle pw czy napisze wprost. I będzie tak jak pisałem powyżej, jeżeli ktoś zgłosi, że warto jakąś część dyskusji wydzielić to nie ma problemu, Pan Konserwator który akurat się nawinie zrobi to bez gadania :)


Popieram. Sama często odpływam w OT ale widzę potrzebę wydzielenia. Teraz też z tematów tatrzańskich dopłynęliśmy do pożaru w Kuźni Raciborskiej. Temat o lasach na Słowacji i w Polsce można by już wydzielić do rozmów ogólnych.
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-12-23, 05:40

Po co? Można wydzielić temat o ile jest szansa na jego kontynuację. W innych wypadkach jest to mnożenie tematów, nic więcej.
Na forach naukowych często są wydzielane tematy o ile mod widzi szansę na rozwój obydwu tematów: macierzystego i nowego. Z całym szacunkiem dla wszystkich biorących udział w tamtej dyskusji wiedza nie ta, aby nią dzielić się w nowym temacie.
Ostatnio zmieniony 2013-12-23, 05:43 przez lucyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-23, 12:09

lucyna pisze:Z całym szacunkiem dla wszystkich biorących udział w tamtej dyskusji wiedza nie ta, aby nią dzielić się w nowym temacie.


to teraz tylko ludzie "z tą wiedzą" mogą nią się dzielić w nowym temacie? To trzeba by zamknąć większość tematów na forum, a właściwie niemal całe forum, bo wiedza forumowiczów o prawie każdym temacie jest najczęściej powierzchowna i amatorska. Wyjdzie na to, że zostanie tylko lucyna i jej Bieszczady :P
Ostatnio zmieniony 2013-12-23, 12:10 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości