Sprawy społecznościowe

Tutaj możesz zgłosić wszelkie problemy, propozycje i zadawać pytania dotyczące funkcjonowania serwisu.
Tutaj też przywitasz się z wszystkimi :)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9749
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-07-30, 09:03

sprocket73 pisze:
sokół pisze:Długo się hamowalem ale ile kurwa można czytać takiego pierdolenia
Sokole, nie denerwuj się. Już się tam grzecznie zapisuję :)


:smi4
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-07-30, 10:07

laynn pisze:Ps. Sokół zaproponował coś na jesień. Kuźwa nie widziałem odezwy w narodzie, a przecież to idealna sytuacja by pogadać na żywo, zjebać adminów za pomysły, powiedzieć im jakie to są chuje. Nikt się nie pali???

:lol :lol :lol

Z całym szacunkiem, ale jesteś chyba jedną z ostatnich osób na forum, które może mieć pretensje do innych, że nie chcą się spotykać na żywo :-o Przypomnij może swoją bogatą historię udzielania się na zlotach forumowych :)

Ja tej całej akcji z zamkniętym pokojem nie rozumiem kompletnie. Przecież, jak wiele osób od początku pisało, mamy przycisk IGNORUJ. Nie chcemy kogoś czytać, to ignorujemy! Ja mam tak oznaczonych kilka osób. Więc kto normalny może mieć pretensje iż są tematy polityczne/ muzyczne/itp???? Komuś one przeszkadzają to ICH NIE CZYTA. Czy to jest takie trudne?? Czy może po prostu niektóre osoby są tak ograniczone umysłowo, że nie potrafią znaleźć tego przycisku?? Ja nie czytam np. relacji tatrzańskich i quizów, ale nie domagam się ich przeniesienia do osobnego działu zatwierdzanego specjalnym zgłoszeniem! Więc jeśli ktoś jęczy, że wkurza go ta polityka, to, moim zdaniem, albo ma coś z głową albo jest jebnięty, czyli prawie na to samo wychodzi. W swoich tematach górskich i nie tylko też poruszam wątki polityczne, to co - mam przez kilku ciulów trafić do zamkniętego działu? A relacje niegórskie?? Przecież one są tak samo odległe od tematyki forum jak chrzanienie telefona!

Sorry, sokól, ale ta decyzja to dla mnie takie miotanie się ryby w sieci... Chcieliście dobrze dla forum i dobrze zrobić kilku osobom (ciekawi mnie bardzo którym, ale pewnie się nie dowiemy), a tylko zrazicie innych, tych, którzy jeszcze tu coś piszą.

sokół pisze:Teraz my jesteśmy najgorsi. Bo coś usilujemy zmienić, poprawić.... a gdzie są Wasze starania w tym wszystkim? P

chyba nie do końca rozumiesz rolę administracji i całej reszty;) Zwykli członkowie forum nie są od zmieniania, poprawiania, tylko od bycia :P Już sam fakt, że są i piszą oznacza, iż wypełniają swoją rolę. Nic więcej nie muszą. Od ewentualnych zmian jest administracja. I uważam, że tak radykalne zmiany powinny być konsultowane PRZED, a nie PO całej akcji. Bo obraz wyłania się taki, że jakaś wąska grupka niezadowolonych chciała zamknięcia dyskusji niegórskich, a administracja posłuchała, więc jest jakaś szersza grupa trzymająca władzę :-o

sokół pisze:Jakoś nie widzę większości z Was w tych ważniejszych tematach na forum. Nie widzę za wiele Waszych relacji. Cudzych relacji tez nie umiecie skomentować.

atakowanie innych za to, że są za mało aktywni to raczej nie jest skuteczna zachęta do częstszego udzielania się :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-30, 10:30

Pudelek pisze:Z całym szacunkiem, ale jesteś chyba jedną z ostatnich osób na forum, które może mieć pretensje do innych, że nie chcą się spotykać na żywo Przypomnij może swoją bogatą historię udzielania się na zlotach forumowych

Pamiętam.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-30, 10:40

Pudelek, fajnie to napisałeś, naprawdę. I masz sporo racji. Ja o tym doskonale wiem. I przyznaję Ci tą rację we wielu aspektach.

Pudelek pisze:Więc jeśli ktoś jęczy, że wkurza go ta polityka, to, moim zdaniem, albo ma coś z głową albo jest jebnięty, czyli prawie na to samo wychodzi


I coś w tym jest, jakby na to nie patrzeć... No ale się okazuje, że jednak... ignoruj to za mało.

Pudelek pisze:chyba nie do końca rozumiesz rolę administracji i całej reszty;) Zwykli członkowie forum nie są od zmieniania, poprawiania, tylko od bycia Już sam fakt, że są i piszą oznacza, iż wypełniają swoją rolę. Nic więcej nie muszą. Od ewentualnych zmian jest administracja. I uważam, że tak radykalne zmiany powinny być konsultowane PRZED, a nie PO całej akcji.


Poniekąd prawda. Ale dobrze wiesz, co dałyby konsultacje, jak to je nazwałeś. Albo nikt by się nie odezwał, albo by było trzydzieści różnych opcji. Każdy zrobiłby po swojemu. To tak, jak grają nasi kopacze. Każdy jest selekcjonerem i każdy wystawia swój skład i taktykę. I do teraz napierdziela się na tego Brzęczka, a co jak co, jest 12 punktów w 4 meczach. Ale i tak zawsze znajdą się mądrzejsi, którzy zrobiliby tych punktów 24!

Podobnie krytykowany był nasz pomysł z działem o opiniach ze schroniskami... Wielu jęczało, wielu chciało poprawiać po swojemu, a w końcu wyszło, że dział się przyjął całkiem przyzwoicie i powolutku, ale się wzbogaca... Więc czasem zamiast zjechać nas od startu moze warto dać szansę, żeby poczekać i zobaczyć efekty za jakiś czas?
I za miesiąc napisać - sorry chłopaki, wasz pomysł był chybiony.
Albo - jednak mieli rację...

a nie, na start... Bo JA ZROBIŁBYM TO INACZEJ!
Trzeba było wiec zrobić, zgłosić się na admina i działać.

Pudelek pisze:atakowanie innych za to, że są za mało aktywni to raczej nie jest skuteczna zachęta do częstszego udzielania się


Słuszna uwaga, natomiast jeśli ktoś nie pisze w ogóle, tylko wchodzi do tego tematu bić pianę, to niestety, moje spostrzeżenia są takie a nie inne.
Ty akurat zawsze jesteś i byłeś bardzo aktywnym forumowiczem, w każdej dziedzinie, ale ... nie każdy jest taki jak Ty... Niektórzy nie piszą relacji, nie komentują.. tylko wchodzą tutaj, żeby wsadzić kij w mrowisko, jak coś się dzieje.
Ostatnio zmieniony 2019-07-30, 10:46 przez sokół, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-07-30, 11:00

sokół pisze:I coś w tym jest, jakby na to nie patrzeć... No ale się okazuje, że jednak... ignoruj to za mało.

to jest tok myślenia Amerykanów: człowiek jest biednym idiotą, więc trzeba go prowadzić cały czas za rączkę, bo może zrobić sobie krzywdę. Wydzielenie tego działo poniekąd także jest traktowaniem całej społeczności jak idiotów, bo jeśli paru kretynów nie potrafi ignorować pewnych ludzi lub dyskusji, to wprowadzamy ograniczenia dla wszystkich. Coś jak z zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych, bo czasem ktoś po sobie nie posprząta albo okrzyczy...

Naprawdę, przeciętny forumowicz nie musi być traktowany jak niedorozwój, aby skakać przy nim jak przy małym dziecko i chronić przed złem forum. A tak to obecnie wygląda...

sokół pisze:Poniekąd prawda. Ale dobrze wiesz, co dałyby konsultacje, jak to je nazwałeś. Albo nikt by się nie odezwał, albo by było trzydzieści różnych opcji. Każdy zrobiłby po swojemu. To tak, jak grają nasi kopacze. Każdy jest selekcjonerem i każdy wystawia swój skład i taktykę. I do teraz napierdziela się na tego Brzęczka, a co jak co, jest 12 punktów w 4 meczach. Ale i tak zawsze znajdą się mądrzejsi, którzy zrobiliby tych punktów 24!

lepiej 30 różnych opcji niż takie narzucenie coś siłą, co niekogo nieusatysfakcjonowało. Nie czytałem całej dyskusji, ale wydaje mi się, że oprócz grona moderatorskiego nikt nie poparł takie rozwiązania z tym pół-zamkniętym działem.

A o sporcie też już nie porozmawiamy. O muzyce też nie. I o wielu innych rzeczach, które były w tamtym dziale. Wylaliście dziecko z kąpielą.

sokół pisze:Podobnie krytykowany był nasz pomysł z działem o opiniach ze schroniskami... Wielu jęczało, wielu chciało poprawiać po swojemu, a w końcu wyszło, że dział się przyjął całkiem przyzwoicie i powolutku, ale się wzbogaca... Więc czasem zamiast zjechać nas od startu moze warto dać szansę, żeby poczekać i zobaczyć efekty za jakiś czas?
I za miesiąc napisać - sorry chłopaki, wasz pomysł był chybiony.
Albo - jednak mieli rację...

akurat w tym przypadku zdania nie zmieniłem. Nowy dział schroniskowy to - jak dla mnie - typowe wodolejstwo i w dużym stopniu kopiowanie informacji ze starego. Powstały dziesiątki nowych tematów, statystyka skoczyła, ale merytorycznie to niewiele wniosło. Na 254 tematy jest 618 postów, czyli wypada, że zazwyczaj na jeden temat wychodzi jakieś półtora wpisu. Bomba :D

sokół pisze:Trzeba było wiec zrobić, zgłosić się na admina i działać.

do grup trzymających władzę się nie zgłasza, to grupy wybierają swoje zamknięte koło :P

sokół pisze:Niektórzy nie piszą relacji, nie komentują.. tylko wchodzą tutaj, żeby wsadzić kij w mrowisko, jak coś się dzieje.

ale przecież na tym polegają fora. O fejsach i tym podobnych nie pisząc....
Ostatnio zmieniony 2019-07-30, 11:03 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-30, 11:52

Ja tam i o sporcie, i o muzyce porozmawiam. No takiego wyboru dokonałem. A czy Ty pogadasz to już zależy tylko od Ciebie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-07-30, 12:14

To sobie porozmawiacie. W kamiennym kręgu z biletem wstępu. W końcu będzie elitarnie, może od początku o to chodziło.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-30, 13:03

Pudelek pisze:jeśli paru kretynów nie potrafi ignorować pewnych ludzi lub dyskusji, to wprowadzamy ograniczenia dla wszystkich


Gdybyśmy jakieś ograniczenia wprowadzili, przyznałbym Ci pełną rację. Ale tu nie ma ograniczeń. Klikasz raz "dołącz" i masz tak, jak było. Tylko doszukujecie się teraz teorii spiskowych. Tymczasem dla chętnych w ogóle nie ma żadnej zmiany.


Pudelek pisze:wydaje mi się, że oprócz grona moderatorskiego nikt nie poparł takie rozwiązania z tym pół-zamkniętym działem


Poparli. A ile osób jest przeciwna? Ale wyłącz osoby, które jedynie z przekory teraz tutaj dyskutują, żeby ubić nieco piany. Z tych osób niezadowolonych, które od początku do końca tutaj działały na 100 procent, jedynie Twój głos jest taki... A reszta? Darek dawno forum olał i teraz się reaktywował, bo coś się dzieje. Reszta niezadowolonych to - może mam złe wrażenie, ale jak popatrzeć, w których pokojach pisali - raczej też mało ich interesowały tematy górskie (a przecież to forum górskie) - ilu z nich skomentowało w jakikolwiek sposób Twoje notabene świetne relacje? Bądź czyjekolwiek?

A kilku z przekory coś tam popisało, ale dołączyli do grupy i nic Im się nie stało. Mają bez zmian to, co mieli.


Pudelek pisze:do grup trzymających władzę się nie zgłasza, to grupy wybierają swoje zamknięte koło


I tu się mylisz, kilkukrotnie były publiczne ogłoszenia na tym forum, ze potrzebna jest pomoc. Zresztą dołączyć można w każdej chwili.

Pudelek pisze:przecież na tym polegają fora


I teraz mnie masz, właśnie po to zrobiliśmy takie wielkie "mrowisko" bo wiedzieliśmy doskonale, że zaraz rozpęta się zażarta dyskusja, statystyki nam mocno skoczą do góry, a w mrowisku naszym będzie więcej kijów jak mrówek. :D
Ostatnio zmieniony 2019-07-30, 13:06 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-07-30, 13:15

sokół pisze:Ale tu nie ma ograniczeń. Klikasz raz "dołącz" i masz tak, jak było.

to w takim razie znowu wrócę do sedna sprawy: PO CO TO WSZYSTKO?

Tymczasem dla chętnych w ogóle nie ma żadnej zmiany.

i znowu napiszę: TO PO CO TO WSZYSTKO?

Na tym forum, w ogóle całe to forum i wszystkie inne, jest DLA CHĘTNYCH. Nikt nikogo nie zmusza, aby zaglądał na jakieś działy. Tak czy nie? Ktoś jest zmuszany aby czytać o polityce albo sporcie? Tak czy nie? Bo jeśli nie, to cała ta awantura jest śmieszna. Tak naprawdę nikt nie potrafił tutaj sensownie wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi. Bo jeśli to forum jest czytane przez ludzi dobrowolnie i mają wolę wyboru, to każdy dotychczasowy argument o dziale półotwartym jest chybiony.

Tylko doszukujecie się teraz teorii spiskowych

dziwisz się? Skoro ta akcja pozbawiona jest logiki to można szukać tylko teorii spiskowych.

Jeżeli chodziło o krótkorwałe podbicie statystyk, to wam się udało. Jeśli o coś innego, to chyba tylko o potwierdzenie tezy, że nie ma innych pomysłów na jakieś zmiany. Coś pogrzebiemy i będzie fajnie. Znowu przelejemy z pustego w próżne.

I to chyba tyle z mojej strony, bo tu nic więcej nie można napisać.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-30, 13:27

Pudelek pisze:Jeśli o coś innego, to chyba tylko o potwierdzenie tezy, że nie ma innych pomysłów na jakieś zmiany. Coś pogrzebiemy i będzie fajnie. Znowu przelejemy z pustego w próżne


Być może tu jest odpowiedź na dręczące Cię zagadnienie... Tak, dobrze to nazwałeś, jest to jakaś tam (mniej lub bardziej udana - czas pokaże - ale nie dziś, tak za miesiąc, dwa już prędzej) próba zareagowania z naszej strony na to, co się dzieje.
I tak, masz rację, tak powinno być, że każdy wchodzi i czyta, kto chce, a jak nie chce, nie czyta, no ale możesz wierzyć, albo nie, ale tutaj czasem są takie akcje....

Napiszę Ci tylko tyle... Są userzy, którzy czytają wszystko i nic im nie przeszkadza. Ale są też tacy, co ignorują połowę użytkowników i połowę postów! Nawet relacje niektóre potrafią być ignorowane! A i tak dalej coś im nie gra. To jest internet, tutaj naprawdę dzieją się bardzo dziwne rzeczy.

To nie jest Pudelku zlot w Stryszawie, gdzie dosiadasz się do stołu, wyciągasz flaszkę, polewasz i gadamy w cztery oczy.

Ja nie wiem, czy nasza decyzja się sprawdzi w praktyce, naprawdę nie wiem. Piotrek i Vision pewnie też nie są tego pewni. Ale dajcie nam troszkę czasu, żeby zobaczyć, czy będą tego efekty, dajcie nam miesiąc. Jak po miesiącu okaże się, że daliśmy ciała, że dalej jest źle, albo nawet jeszcze gorzej, pokombinujemy, co z tym zrobić. Ale nie skreślajcie wszystkiego od razu.

Pamietasz jak mieliśmy pierwsze forum GBG na fora.pl? Też część była za tym, żeby tam zostać, nie chciała się przenosić na swój serwer. Nawet z przekory kilka osób, które się w tych pierwszych tygodniach tam udzielały, przestały pisać, jak się przenieśliśmy na swój serwer. I też dla nich to był koniec świata, ta przeprowadzka i strasznie zła decyzja z naszej strony. Nawet ja byłem do tych przenosin wtedy nastawiony raczej negatywnie. Ale zmieniłem zdanie, bo to, co wtedy zaproponował Vision okazało się bardzo dobrym posunięciem.
Tyle, że trzeba było jakiegoś czasu, żeby się o tym przekonać.
Ostatnio zmieniony 2019-07-30, 13:28 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-07-30, 13:48

sokół pisze:Są userzy, którzy czytają wszystko i nic im nie przeszkadza. Ale są też tacy, co ignorują połowę użytkowników i połowę postów! Nawet relacje niektóre potrafią być ignorowane! A i tak dalej coś im nie gra. To jest internet, tutaj naprawdę dzieją się bardzo dziwne rzeczy.

to sobie sam już odpowiedziałeś gdzie leży problem. I nie jest to bynajmniej politykowanie.
Jasne, mnie też się tu niektóre rzeczy nie podobają, ale przeważają plusy. Jeśliby zaczęłyby przeważać minusy, to bym to forum zignorował, a nie próbował wymuszać na kimś zmiany pod siebie.
Tym bardziej mnie dziwi diagnoza, bo tą decyzją de facto wzięliście stronę tych "dziwnych rzeczy". A powinno być dokładnie odwrotnie: nie podoba się, to won. Naprawdę, nie traktujcie ludzi jak dzieciaków, którym trzeba ciągle podawać rękę i chusteczkę, od tego mamy już państwo.

sokół pisze:Ale dajcie nam troszkę czasu, żeby zobaczyć, czy będą tego efekty, dajcie nam miesiąc.

tylko jak sobie wyobrażasz te efekty? Że ci "dziwni userzy" napiszą wreszcie, że są zadowoleni? Przecież wystarczy, że wejdą na "zakazany" dział i znowu przeczytają głupoty i mogą poczuć się wkurzeni...

sokole, nadal obstawiam przy swoim, że opcja działu "półotwartego" nie trzyma się kupy i logiki :lol
Ostatnio zmieniony 2019-07-30, 13:49 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5740
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2019-07-30, 14:10

sokół pisze:Tymczasem dla chętnych w ogóle nie ma żadnej zmiany.

No nie wiem. Zapisałem się tam, dostałem maila, że zostałem zaakceptowany (dziękuję :) ). ale nie widzę żadnych postów :(
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2019-07-30, 14:34

Chyba ktoś coś grzebał w panelu i wyłączył pokój niechcąco dla wszystkich. Ale już działać powinno wszystko - dobrze, że napisałeś, że coś jest nie halo.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2019-07-30, 14:41

Przeżyliśmy jedną turę maruderów, teraz ma swoje 5 minut Pudelek.
Swoje w kolejce odczekam i powiadam Wam, że kamień ugotuję. ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9749
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2019-07-30, 14:49

ceper pisze:Przeżyliśmy jedną turę maruderów, teraz ma swoje 5 minut Pudelek.
Swoje w kolejce odczekam i powiadam Wam, że kamień ugotuję. ;)


Nie strasz, nie strasz bo się zes..sz :PPPP

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości