Strefa GPS

Wszystko o wyposażeniu potrzebnym na górskich wycieczkach.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-13, 16:35

W terenie miejskim działa jak ta lala, a w górach mam zamiar przetestować w najbliższy poniedziałek.Z Ustronia do Nydka.a co do telefonu to widziałeś jaki archeotyp mam.Nie wiem(raczej watpię) czy można w niego taka apkę wgrac.
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-13, 16:45

Mirek pisze:W terenie miejskim działa jak ta lala, a w górach mam zamiar przetestować w najbliższy poniedziałek.Z Ustronia do Nydka.a co do telefonu to widziałeś jaki archeotyp mam.Nie wiem(raczej watpię) czy można w niego taka apkę wgrac.


Raczej nie ;)

Możliwości wgrywania map są różne, może się da wgrać turystyczną ?
Oby się dało.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-13, 17:18

Właśnie dlatego pytam, szukam.Znalazłem ich firmową stronę ale ni hu hu nie kumam o co tam kaman.
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

laynn

Postautor: laynn » 2022-05-13, 19:20

A próbowałeś wpisać takie pytanie w wujka g?
Mi dał taką odpowiedź:
https://www.goldenline.pl/grupy/Sport_i ... s,1780144/

Moim zdaniem o wiele lepszą opcją będzie nawigacja w telefonie (smartfonie) na np mapy.cz.
Sądzę, że bateria w takim gpsie będzie szybko padać, o ile znajdziesz do wgrania mapy. W wątku wyżej gdzieś na forum odsyłają, pytanie tylko jak wiekowa jest ta dyskusja w tym wątku, a więc i jak jest aktualna.

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5934
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-05-13, 19:30

Obawiam się, że nie.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-13, 19:37

laynn pisze:A próbowałeś wpisać takie pytanie w wujka g?
Mi dał taką odpowiedź:
https://www.goldenline.pl/grupy/Sport_i ... s,1780144/

Moim zdaniem o wiele lepszą opcją będzie nawigacja w telefonie (smartfonie) na np mapy.cz.
Sądzę, że bateria w takim gpsie będzie szybko padać, o ile znajdziesz do wgrania mapy. W wątku wyżej gdzieś na forum odsyłają, pytanie tylko jak wiekowa jest ta dyskusja w tym wątku, a więc i jak jest aktualna.
Też o tym słyszałem,też obawiam się że taki GPS nie za bardzo nada się do wgrania map turystycznych. :nie
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-05-13, 21:37

Prawdę mówiąc Mirku lepiej kupić smartfona, nawet taniego za 3 stówki, albo taniej używkę, zainstalować mapy.cz, ściągnąć u nich mapy na telefon i działa jak burza. Tym bardziej, że jak ściągniesz te mapy na telefon, to nie musisz w terenie używać internetu, a co za tym idzie nie jesteś uzależniony od zasięgu.
Od czasu do czasu zaktualizujesz mapy w kilka chwil żeby zawsze mieć na bieżąco.

Nawigacja samochodowa działać Ci pewnie będzie ale jako lokalizator miejsca, śladu, ale to już chyba zbyt zacofany technicznie sprzęt żeby się nim po górach bawić.
To już naprawdę wygodniejsze i sprawniejsze są smartfony i przeróżne aplikacje.

Jeżeli chcesz być w klimacie i błysnąć starą cegłą w towarzystwie to spoko. Ale po cichu w kieszeni możesz jednak mieć smartfoma z mapami. Ot tak żeby czasem zerknąć, gdzie się jest. :-)

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-13, 22:36

Sprawdziłem ten problem z innych źródeł i wszędzie mówią to samo lub prawie to samo.No cóż , prawdą jest że człek się uczy całe zycie. :haha Odziedziczony :ryb sprzęcior albo zostanie przekazany bardziej potrzebującym ( bo ja u siebie nie przewiduję posiadania auta) lub wystawię na allegro lub innym OLX-ie.Dzieki wszystkim za porady.
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-18, 11:45

Przetestowałem przydatność GPS-a na szlaku, przyda się choć dupy nie urywa. :usm Głównym mankamentem jak to lyann powiedział jest bateria a właściwie jej pojemność.Mi wytrzymała raptem ok, 2 h.Ale póki co to jak to mówią z braku laku i wosk dobry. :usm
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-18, 12:42

Mirek pisze:Przetestowałem przydatność GPS-a na szlaku, przyda się choć dupy nie urywa. :usm Głównym mankamentem jak to lyann powiedział jest bateria a właściwie jej pojemność.Mi wytrzymała raptem ok, 2 h.Ale póki co to jak to mówią z braku laku i wosk dobry. :usm


Power Banka dokup ;)

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-18, 12:50

Za duzy wydatek, jak już to wolałbym kupić używanego smartfona lub coś w tym stylu jak Piotr radził.
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14465
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-05-18, 12:52

Mirek pisze:Za duzy wydatek


40 - 50 zł w promocjach. 10000 pojemności.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9519
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-05-18, 12:59

Mirek pisze:Za duzy wydatek, jak już to wolałbym kupić używanego smartfona lub coś w tym stylu jak Piotr radził.


Dobra rada, załatwić sobie jakieś smartfona i to załatwić sprawę ...
Na pewno ktoś ma gdzieś w szufladzie starego smartfona, zapytaj dzieci :)

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-05-18, 15:26

Dzieci powiadasz? Raczej dziecko bo mam tylko tylko 1 sztukę, córę.Predzej wnuków.Tych mam na stanie 2 sztuk. :usm
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-05-18, 21:24

Rozejrzyj się po mieście, na pewno jest wiele punktów sprzedaży telefonów, przeważnie połączone z serwisem. W nich zazwyczaj większość to używane telefony i na z pewnością coś taniego znajdziesz.
Bo wiesz, oprócz zwykłych aplikacji turystycznych typu mapy.cz czy mapa-turystyczna jest wiele innych przydatnych, choćby Bank Danych o Lasach z całą siecią oddziałów, geoserwisy różne, apki do rozpoznawania roślin itp. To Ci na nawigacji samochodowej nie pójdzie :)

Bo wiesz, nawigacja samochodowa + powerbank, to już jest odlot :)

Ewentualnie jak będziesz miał nową umowę z operatorem, to zapytaj o ofertę z telefonem, wybierz najtańszy model i jego koszt Ci się rozłoży w comiesięcznym abonamencie. A telefon będzie nówka.
Ostatnio zmieniony 2022-05-18, 21:26 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.