Strefa GPS

Wszystko o wyposażeniu potrzebnym na górskich wycieczkach.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-06-19, 07:52

Po wypróbowaniu kilku aplikacji w terenie powiem tak, przydatna sprawa nie powiem.Ale nic nie zastapi dobrych map paierowych i doświadczenia człowieka.Taka apklikacja jest dla mnie traktowana tylko jak wspomaganie i tyle. :DD
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2022-06-19, 10:00

Wszystko OK, jeśli jesteś na szlaku lub w dobrze znanym terenie, a widoczność pozwala na łatwą orientację. Ani dobra mapa papierowa, ani doświadczenie nie wskaże Twojej aktualnej pozycji.
Pewnie, że się da bez, ale parę razy GPS w telefonie czy innych urządzeniach ułatwił mi życie.

Choćby Krywe w Bieszczadach zimą - chwilami była mgła, biało, stosunkowo płasko i człowiek bardzo szybko głupieje, sprawdzenie GPS pomogło wybrać właściwy ślad.
Ostatnio zmieniony 2022-06-19, 10:01 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2022-06-19, 10:09

Przydaje się nie mówię że nie,przydaje sie czasem. W wypadku niektórych telefonów to też kwestia ładowności baterii.Wczoraj aplikacja hulała przez 5 h i gdyby nie postój w hospodzie miałbym problem z telefonem, wyjściem jest powerbank lub włączanie tylko w razie W. :DD
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2023-05-03, 10:38

COFAM WSZYSTKIE MOJE NEPRZYCHYLNE opinie o małych gadających skrzyneczkach, takie coś BARDZO się przydaje .Można oszczędzić sporo niepotrzebnego deptania, tyle że trzeba czasem bacznie obserwować trasę pod nogami.
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.