19 05 2023 Trojmezi-Bukovec.

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

19 05 2023 Trojmezi-Bukovec.

Postautor: Mirek » 2023-05-21, 17:11

Ile to razy na Trójstyku byłem? Nie pamiętam nawet pierwszego razu.Muszę też dodać że od dłuższego czasu przed planowaniem wycieczek posługuję się apką z prognozą pogody i o dziwo prognozy sprawdzają się.W Jaworzynce jestem po 8,00.
Obrazek
Do Trójstyku to kilka kroków.
Obrazek

Obrazek
Zmiany są widoczne z daleka, nawet tu komercja weszła. :/
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po Słowackiej stronie pierwsza przerwa na termosową kawę, wiem że Hospoda u Sikory czynna dopiero od 11,00.Ruszam na Hrcavę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hrcava, tu kiedyś była popularna Hospoda pod Javorem.Teraz jest punkt sprzedarzy wyrobów regionalnych nabiałowych.Ruszam dalej.

Obrazek

Obrazek

Niektórych jak widać nie dotyczy kryzys.Nie jeden polityk nie powstydziłby się takiego domku letniskowego.

Obrazek

Dochodzę do kolejnego przejścia granicznego, nie ostatniego na trasie.

Obrazek

Obrazek
Podczas ostatniej wizyty tak to wyglądało.
Obrazek

Resztka z straznicy czeskiej,

Obrazek

Dochodzę do miejsca zwanego NA DILKU.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tu rozmawiam z czeskim kolegą który idzie ztąd gdzie ja zmierzam.On na Girovą i Jablunkow a ja do Bukovca na najdalej położony punkt geograficzny Czech.Nie śpieszę się ,czasu mam dość.

Obrazek

Wedłu prognozy pogoda ma się poprawić co się sprawdza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Do ostatniego celu co raz bliżej, nie sposób go przegapic.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I oto jestem na miejscu.Tu jest NAAJBARDZIEJ WYSUNIĘTY GEOGRAFICZNIE PUNK CZECH NA WSCHÓD.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapasy skończyły się,odpoczynek i choć jak mówiłem czasu mam dużo to ruszam ku ostatniemu punktowi wyprawy,Bukovec.

Obrazek

Obrazek


planując wycieczkę myslałem dojść na przystanek Jasnowice-Istebna ale po sprawdzeniu połączeń z owego miejsca zdecydowałem na dojazd do Navsi ,jak powszechnie wiadomo komunikacja czeska jest o niebo lepsza niż u nas.

Obrazek

W niewielkiej knajpce na przeciwko wiaty autobusowej mam na tyle czasu by pozwolić sobie na małą nagrodę.

Obrazek

Pogoda jak widać dopisała, prognoza sprawdziła się w 99 %.Bo NIEWAŻNE JAK KTO ZACZYNA,WAŻNE JAK KTO KOŃCZY. :haha
Jedynym mankamentem jest to że 99 % szlaku to niestety asfalt.Dziękuję za uwagę. :usm
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2503
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2023-05-21, 18:01

Też byliśmy niedawno na Trójstyku i przeżyliśmy szok. Niestety niemiły.

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2820
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2023-05-22, 17:16

"Trójstyku" z autopsji nie znam. Popierdolona logistyka. A widzę, że widoków klasycznie górskich nie za wiele tam. Chyba, że mirek nie pokazał wszystkiego w relacji ;)

Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 3818
Rejestracja: 2013-07-10, 09:43
Lokalizacja: wodzisław śląski

Postautor: Mirek » 2023-05-22, 18:18

No widokowo dupy nie urywa. :usm a w dodatku jak pisałem prawie cały czas asfaltem.Zależało mi na tym geograficznym punkcie o którym mowa.
Pożegnania nadszedł czas.

Już nie będzie wspólnie nas.

Ty osobno, ja osobno

Tak ma być lepiej, podobno.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9527
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2023-05-22, 19:54

Tępy dyszel pisze:"Trójstyku" z autopsji nie znam. Popierdolona logistyka. A widzę, że widoków klasycznie górskich nie za wiele tam. Chyba, że mirek nie pokazał wszystkiego w relacji ;)


To raczej w dołku jest ;) nie bez powodu nigdy tam nie trafiłem, w tamte tereny to jedynie na grzyby się jeździ :lol
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2023-05-22, 20:24

Trójstyk kojarzy mi się z Żarem. Było kiedyś spokojnie i nastrojowo, a teraz jest cyrk zawalony bezstylowo dziadostwem.

Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12271
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2023-05-24, 12:02

W czasie pogody to zejście z Jaworzynki do granicy słowacką stroną jest genialne. Przeszedłem to w zeszłym roku i byłem zauroczony.

Trzeba było Jasnowicami jeszcze podejść do Istebnej, to już naprawdę niedaleko, 40 minut może :)

Ale co tam, tak czy siak, wyjście na plus.